20 nejlepších handsfree do auta 2023

Bezpečné telefonování za jízdy - žádný problém.

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Multifunkční handsfree do auta s Bluetooth a USB - Multifunkční handsfree do auta s Bluetooth a USB - Černý

Jak vybrat handsfree do auta

 • telefonování za jízdy příčinou mnoha dopravních nehod. Po handsfree by proto měl sáhnout každý, komu není lhostejné zdraví jeho i ostatních účastníků silničního provozu.
 • Typ – na výběr máte z několika možností, nejoblíbenější je handsfree do ucha, přichitit ho však můžete na palubní desku, atd.
 • Připojení – neméně důležité kritérium spatřujeme také ve způsobu připojení handsfree.
 • Dosah – vzhledem k tomu, že handsfree zařízení je spárováno s mobilním telefonem, musíte oba přístroje neustále udržovat v odpovídající vzdálenosti.
 • Výdrž – věnujte pozornost volbě modelu s kapacitou akumulátoru odpovídající vaším potřebám a četnosti hovorů.
 • Kvalita zvuku – komunikaci lze považovat za úspěšnou pouze tehdy, když je dobře srozumitelná pro obě strany.

Handsfree do auta - náš výběr

Handsfree do auta přes rádio

Handsfree do auta do zapalovače

Multifunkční bluetooth handsfree do auta

Zobrazit kompletní nabídku handsfree do auta

Jak vybrat handsfree do auta

Proč handsfree?

Dnes a denně potkáváme na silnicích řidiče, kteří si s nějakými vyhláškami příliš hlavu nelámou. Telefon drží v jedné ruce a zatímco hovoří, druhou rukou ovládají automobil. Bohužel je právě telefonování za jízdy příčinou mnoha dopravních nehod. Po handsfree by proto měl sáhnout každý, komu není lhostejné zdraví jeho i ostatních účastníků silničního provozu. Obecně lze vypíchnout hned několik výhod sady:

 • Bezpečnější a pohodlnější jízda
 • Dodržení dopravních předpisů a zákonů
 • Možnost držet obě ruce pevně na volantu
 • Zdravotní aspekt – telefon není přímo u hlavy
 • Kvalitnější poslech hudby
Handsfree do auta
Multifunkční handsfree do auta s Bluetooth a USB - Multifunkční handsfree do auta s Bluetooth a USB - Černý

Jak vidíte sami, handsfree nepředstavuje pouze vítanou pomůcku pro telefonující řidiče. Své opodstatnění nachází i díky celé řadě přídavných benefitů, které se na první pohled nemusí vůbec jevit jako významné.

Typ

Koupili jste si nový automobil a plánujete si k němu ještě pořídit sadu handsfree? Nejprve si ověřte, zda již problém za vás nevyřešil výrobce vozidla. V takovémto případě se nemusíte o nic starat, handsfree je přímo integrováno do ovládacích prvků vozidla a po nastartování se prostřednictvím bluetooth propojí s vaším mobilním telefonem. Motocyklisté potom mají svou variantu zabudovanou do útrob helmy.

Zjistili jste, že vaše automobilka na nic podobného nepamatovala? Potom nezbývá než sáhnout po vlastním řešení. Výsledek sice nebude tak elegantní jako v případě vestavěného zařízení, všechny výhody však zůstanou zachovány. V současné době jsou k mání dva základní systémy:

Handsfree do auta přes rádio
Albrecht DR 56 C DAB plus rádio adaptér do auta streamování hudby přes Bluetooth, funkce handsfree, funkce nabíjení, uchycení přísavkami
 • Handsfree do jednoho ucha – nízká cena, rychlé upnutí, bohatá nabídka modelů, vysoká kvalita zvuku
 • Handsfree do obou uší – vyšší cena, zároveň slouží i jako bezdrátová sluchátka
 • Bluetooth handsfree na palubní desku – k připevnění do útrob vozidla, náročnější instalace, hovor slyší všichni pasažéři ve vozidle, nejméně omezuje řízení

Způsob připojení

Neméně důležité kritérium spatřujeme také ve způsobu připojení handsfree. Zvolený systém jednak ovlivňuje kvalitu zvuku, jednak vaše pohodlí při řízení a celkové manipulaci se zařízením. Nabídka momentálně zahrnuje následující dvojici:

 • Bezdrátové připojení – nejčastější, nejpohodlnější, bez kabelu, potřeba pravidelného nabíjení, nižší kvalita zvuku
 • Drátové připojení – méně častější, omezení kabelem, perfektní kvalita zvuku, bez nutnosti nabíjení
Handsfree do auta do zapalovače
BLOW 74-154

Ačkoliv se může bezdrát jevit jako jednoznačná volba, nemusí tomu být vždycky tak. Zejména, pokud má zařízení sloužit i pro poslech oblíbené hudby a neřešíte mírná omezení daná kabelem, sáhněte klidně po drátu. Odpadne i nervozita z klesající baterie, kterou jste zapomněli předcházející den doplnit.

Víte, že…?

Zajímavou, ale cenově nejdražší variantu představuje kombinace obou systémů. Z bluetooth handsfree zkrátka jednoduše vytvoříte drátový typ připojením přiloženého kabelu. Výsledkem je kombinace obou výhod a eliminace nedostatků jednotlivých variant.

Dosah

Vzhledem k tomu, že handsfree zařízení je spárováno s mobilním telefonem, musíte oba přístroje neustále udržovat v odpovídající vzdálenosti.

Multifunkční bluetooth handsfree do auta
Multifunkční handsfree do auta s Bluetooth a USB - Multifunkční handsfree do auta s Bluetooth a USB - Stříbrný
 • U kabele je to jasné, jste totiž limitováni jeho délkou, jež se standardně pohybuje okolo 1,5 metru.
 • Pokud jde o bluetooth, maximální vzdálenost přenosu informací činí 10 metrů, avšak celková stabilita signálu je poměrně výrazně ovlivněna překážkami mezi spárovanými zařízeními. V automobilu se však takto daleko stejně nedostanete, takže nemusíte tento problém vůbec řešit.

Výdrž

Provolali jste několik hodin a baterie je na dně? Příště věnujte větší pozornost volbě modelu s kapacitou akumulátoru odpovídající vaším potřebám a četnosti hovorů. U současných bluetooth handsfree se obvykle výdrž při aktivním telefonování pohybuje v rozmezí od 5 do 16 hodin. Konkrétní hodnota bývá úzce spjata s cenovkou daného modelu.

Druhý udávaný čas označuje tzv. pohotovostní dobu, tedy počet hodin, které přístroj vydrží zapnutý, aniž by byly uskutečňovány hovory. Zde se pohybujeme v mnohem delších časových úsecích, za jakési minimum je považována hranice 10 dní, nejdražší kousky ale klidně vydrží i půl roku. Počítejte však s tím, že i zde dochází k postupnému vybíjení akumulátoru.

Handsfree do auta
TFY 5928 Handsfree, nabíječka do auta, 2 USB, 2.1A černá

Kvalita zvuku

Komunikaci lze považovat za úspěšnou pouze tehdy, když je dobře srozumitelná pro obě strany. Účel kvalitní handsfree spočívá v zajištění dostatečné kvality zvuku pro obě strany hovoru. Problém však spatřujeme v tom, že úroveň zvuku nelze definovat žádným měřitelným parametrem. Při nákupu tak jste odkázáni pouze na dobré zkušenosti ostatních uživatelů.

Snažte se hledat modely vybavené filtrem šumu, který s větší či menší úspěšností odstraňuje rušivé zvuky. Vyplatí se i funkce Full Duplex, díky níž zařízení současně přijímá i vysílá signál. Díky tomu můžete sami hovořit a přitom uslyšíte, jak reaguje protistrana.

Hmotnost a rozměry

Zdá se vám rozdíl mezi 10 a 200 gramy jako zanedbatelná cifra? Zkuste si obě zařízení porovnat v uchu po dobu několika desítek minut a zjistíte, že rozdíl je poměrně výrazný. Zejména u zařízení pro každodenní použití se snažte vybírat co nejlehčí modely. Pozornost věnujte i rozměrům, protože ne každému vyhovuje masivní aparát s klipsou.

Handsfree do auta přes rádio
Tiny Audio C5 DAB+ rádio adaptér do auta streamování hudby přes Bluetooth, funkce handsfree

Víte, že…?

Výhodou je, že hmotnost se obvykle žádným způsobem neprojevuje na celkové úrovni zařízení. Rozhodně neplatí, že by těžší handsfree sety vynikaly lepším zvukem nebo delší životností. Maximálně větší kapacitou baterie.

Kompatibilita

Zakoupili jste nový bluetooth model a nedaří se vám jej propojit s vaším stařičkým telefonem? Možná jsou na vině rozdíly mezi verzemi rozhraní. Obecně platí, že zatímco nová verze bez problému rozchodí i starší formát s tím, že dojde k omezení některých funkcionalit, obráceně to neplatí. Obecně největší problém mívají iOS od společnosti Apple. Proto si raději úroveň vzájemného propojení ověřte na prodejně.

Dodatečné funkce

Účel handsfree sady je jasný, výrobci se však neustále předhánějí v navrhování nejrůznějších doplňkových funkcí. Mezi ty nejdůležitější řadíme:

Handsfree do auta do zapalovače
SOLIGHT BT02
 • Hlasové ovládání – možnost vše řídit pomocí hlasu bez zapojení rukou, pozor na omezenou podporu českého jazyka
 • Interkom – možnost propojení jednoho zařízení s druhým
 • Připojení telefonů – propojení většího množství telefonů najednou
 • Redial – možnost vytočení posledního volajícího
 • Redukce šumu a hluku – potlačení nežádoucích zvuků na pozadí pro zvýšení kvality zvuku
 • Systémová podpora – komunikace se všemi druhy operačních systémů

Nejvýznamnější značky

Handsfree do auta se sice neprodávají za kdovíjak přemrštěné ceny, i zde se ale mohou najít firmy snažící se lákat na nízké ceny. Bohužel se pod lákavou cenovkou obvykle skrývá nefunkční krám, který buď ani nezačne fungovat, nebo vypoví poslušnost po několika hodinách provozu. Jestliže vás tedy podobná krabička zaujala během nákupu v kamenné prodejně nebo na e-shopu, raději zpozorněte. Důkladně si pomocí internetu ověřte renomé firmy. Nebudete-li moci dohledat dostatek informací, poohlédněte se někde jinde.

Pravdou zůstává, že výrobci handsfree mnohdy nejsou příliš známí, ačkoliv se jedná o elitu ve svém oboru. Proto doporučujeme se nejprve detailněji seznámit s jednotlivými hráči na trhu, protože potom vás už nic nepřekvapí a neomylně sáhnete po perfektně odladěném kousku. Za nás můžeme doporučit následující společnosti:

Multifunkční bluetooth handsfree do auta
Car G7
 • Jabra
 • Parrot
 • Remax
 • TomTom
 • Plantronics
 • Cardo

Vzhledem k tomu, že mnoha z vás tato jména patrně nic moc neříkají, rozhodli jsme se každé společnosti věnovat samostatnou podkapitolu.

Jabra

Společnost Jabra spatřila světlo světa roku 1983 v dánské Kodani. Již od počátku se zabývala navrhováním a výrobou audiovizuální techniky. Hlavní těžiště její produkce dodnes spočívá v drátových a bezdrátových sluchátkách a handsfree sadách pro řidiče či sportovce. Roku 2000 se firma stala součástí dánské skupiny GN Group, což se pozitivně podepsalo na jejích výrobních kapacitách a rozpočtu pro inovace.

Handsfree do auta
SuperTooth BUDDY

Parrot

Na starém kontinentu ještě chvíli zůstaneme, jen se přesuneme do Paříže. Zde se začaly v roce 1994 psát dějiny firmy Parrot, která své podnikání kromě audiovizuální techniky postavila též na výrobě dronů, reproduktorů a technologií pro eliminaci šumů a rušivých zvuků. Její produkty jsou oblíbené pro vysokou kvalitu konstrukčních materiálů a perfektní přenos čistého zvuku.

Remax

Nechce se vám vynakládat zbytečně vysoké sumy za handsfree sadu konkurence, když vyjíždíte jen několikrát do roka? Potom se zamyslete nad pořízením kousku pocházejícího z nabídky společnosti Remax. Sluchátka, reproduktory a další zvuková technika z její dílny sice na první pohled vypadá poněkud lacině, splňuje však i ta nejpřísnější měřítka.

TomTom

Jestliže ve svém automobilu vozíte i GPS navigaci s největší pravděpodobností pochází z dílny nizozemského koncernu TomTom. Vznikl roku 1991 v Amsterdamu jako producent navigačních systémů a v současné době představuje číslo 1 nejen v Evropě. Ačkoliv výroba handsfree komunikačních systémů nepředstavuje jeho prioritu, v nabídce několik kousků přeci jen naleznete. A stejně jako u navigací je zapotřebí ocenit jejich vysokou konstrukční kvalitu.

Handsfree do auta přes rádio
Albrecht DR-58 DAB+ rádio adaptér do auta streamování hudby přes Bluetooth, funkce handsfree, funkce nabíjení

Plantronics

Pomalu nastal čas přesunout se z Evropy do Spojených států. Zde má již od počátku 60. let své sídlo firma Plantronics. V dřívějších dobách se věnovala produkci komunikačních zařízení pro piloty civilních i vojenských letadel a helikoptér. Během vesmírných závodů v 60. letech se její modely staly nedílnou součástí vybavení astronautů. Za zmínku stojí, že slova Neila Armstronga pronášená z povrchu měsíce, byla přenášena právě technikou Plantronics. Ta je dodnes součástí vesmírného programu Apollo.

Jenže vesmírný průmysl neskýtal dostatečné možnosti pro další rozvoj, proto se firma zaměřila také do oblasti automobilismu. Zde využila svých dlouholetých zkušeností a představila skutečně profesionální příslušenství pro řidiče i obchodníky. Ne nadarmo patří výrobky značky Plantronics k nejdražším na trhu.

Cena

Pomalu se dostáváme na závěr článku věnovaného výběru handsfree do auta. V poslední části se budeme jako vždy věnovat cenám. Zatímco dříve představovala komunikační zařízení luxusní zboží, které si mohli dovolit jen ti nejmovitější, dnes se z nich stal standard. Mnohé automobily jsou jimi vybaveny ve svých základních verzích, případně je lze dokoupit za pár stovek. K mání jsou ovšem i mnohem nákladnější kousky s bohatou paletou nejrůznějších funkcí.

Handsfree do auta do zapalovače
Nedis CATR121BK FM transmitter / Bluetooth / zvýraznění basů / microSD / handsfree do auta / 2 x USB 2.4A a 1A

Abychom vám nákup co nejvíce zjednodušili, rozhodli jsme se provést cenovou analýzu dostupných modelů. Její pomocí se nám podařilo stanovit tři základní cenová patra obsahující handsfree sady podobných vlastností a kvalit. Jedná se o následující skupiny:

 • Do 500 Kč
 • 500 Kč–1 000 Kč
 • Nad 1 000 Kč

Cena do 500 Kč

Není vaše práce prostoupena neustálými hovory? Nevyžaduje nepřetržitou komunikaci ani vaše rodina? V tom případě si plně vystačíte s levnější sadou handsfree určenou pro občasné použití. V nabídce dominují bluetooth zařízení do jednoho ucha nabízející odpovídající poměr mezi cenou a výkonem. Nepočítejte však s poslechem hudby, protože kvalita zvukové produkce dostačuje pouze na bezproblémové uskutečnění hovoru.

Multifunkční bluetooth handsfree do auta
Baseus CCALL-RH01

Kapacita baterie dostačuje povětšinou pro maximálně 7 hodin hovoru, pohotovostní doba potom činí více než 10 dní. V této skupině si dávejte pozor zejména na početné zastoupení neznačkových kousků. Mnozí nekvalitní či jen neznámí výrobci se totiž snaží zákazníky zmást zejména nízkou cenou. V konečném důsledku se vám však může nákup prodražit.

Cena od 500 Kč do 1 000 Kč

Střední třída již obsahuje handsfree pocházející z dílen ověřených firem. Můžete si tedy být jisti, že zařízení vydrží bez problémů fungovat alespoň po zákonnou záruční lhůtu. K mání budete mít i poměrně rozsáhlou servisní a technickou podporu. Největší zastoupení na trhu mají i v tomto případě zařízení do jednoho či obou uší. Méně nároční si jistě užijí i poměrně kvalitní zvukové produkce, fajnšmekrům však i v tomto případě doporučujeme zakoupit poněkud odlišné zařízení.

U horní hranice intervalu se pohybují i první zástupci kombinovaných modelů, které zajišťují dostupnost za všech okolností. Počítat můžete s více než 10 hodinami nepřetržitého hovoru, pohotovostní doba již nezřídka přesahuje hranici 100 dní. Myslete však na pravidelné doplňování baterie, abyste pak nebyli nepříjemně zaskočeni.

Handsfree do auta
Technaxx BT-X22

Cena nad 1 000 Kč

Trávíte za volantem většinu pracovní doby? Milujete dlouhé projížďky a zkrátka jste ke svému automobilu skoro přirostlí? Nebo si jen chcete užívat nejvyšší kvality za všech okolností? Připravte si alespoň 1 000 korun a vyberte si v nejvyšší cenové hladině. Jistě budete spokojeni. I zde jednoznačně dominují bluetooth zařízení do uší i na palubní desku. Kvalita jejich zvuku je ovšem nesrovnatelně vyšší i vlivem nejrůznějších technologií filtrujících nepříjemné šumy a rušivé zvuky.

Za zmínku stojí i poměrně početná nabídka kombinovaných modelů, které se právem řadí k tomu nejlepšímu, co lze na trhu zakoupit. Nepřetržitý hovor může trvat více než 16 hodin, pohotovostní doba přesahuje hranici půl roku.

Otázky a odpovědi

Jak se hadsfree připojuje?

Drtivá většina handsfree využívá bezdrátový přenos Bluetooth. To Vám poskytne potřebné pohodlí, avšak nevýhodou je horší kvalita zvuku a nevýhodou může být i nutnost pravidelně dobíjet baterie. Proto jsou oblíbená i handsfree, které kombinují kabelové připojení a Bluetooth. Zvuk je v tomto případě kvalitnější a nemusíte se starat ani o pravidelné dobíjení.

Vyplatí se handsfree do auta?

Telefonování za jízdy je zakázané zákonem a hrozí Vám při něm pokuta. Tu dostanete přímo na místě, ale v případě, kdy bude Váš přestupek řešen ve správním řízení, může být pokuta opakovaná i vyšší. Pořízením handsfree, tak můžete dokonce ušetřit. Mnohem hrozivější je však skutečnost, že je používání telefonu za jízdy srovnáváno s řízením pod vlivem alkoholu a mnohdy kvůli němu dochází i k různě závažným nehodám.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku handsfree do auta