Hokejová maska

Kvalitní maska pro všechny hokejisty.

ca. 2 500 CZK
ca. 3 300 CZK
ca. 10 100 CZK
ca. 4 700 CZK
ca. 5 500 CZK

Pokud patříte k milovníkům hokeje nejen pasivních, ale především aktivních, musíte mít pro v tomto sportu značné vybavení. Vedle hokejové helmy jsou pro brankáře vyráběné speciální hokejové masky. Pokud se vám tedy stává, že stojíte v bráně, budete brankářskou masku potřebovat. My vám poradíme, jak zvolit tu správnou.

Velikost

Vybrat vhodnou velikost hokejové masky je základ. Aby se tak stalo, musíte změřit obvod hlavy v úrovni spánků. Masky mají týlovou a přední část spojenou dohromady prostřednictvím gum nebo přezek, což poskytuje jistou velikostní flexibilitu. Vybírejte takovou velikost, aby se objem vaší hlavy nacházel přibližně uprostřed uvedeného intervalu.
Výrobci mají většinou uvedeny přesné rozměry masek, ovšem obecně platí toto velikostní rozlišení:

Kategorie Velikost
Děti XS, S
Dorostenci M
Dospělí L, XL

Víte, že…?

Správně velká brankářská maska nesmí nikde tlačit ani se na hlavě pohybovat, protože by při delším nošení mohla způsobit nejen bolest hlavy, ale i vážnější zdravotní problémy. Brada musí pevně sedět v bradičce masky.

Dětská
Brankářská Maska Bauer NME 4 Yth
ca. 2 500 CZK
Aktuálni cena

Materiál

Vnější část masky je obvykle vyrobena buď z polyethylenu, nebo polykarbonátu. U dražších variant je volený materiál v podobě skelných vláken. Pokud zvolíte polykarbonát, jistě oceníte nízkou hmotnost tohoto materiálu, zejména když masku máte na hlavě při zápase několik hodin.
Vnitřní výstelky masek jsou vyráběné například z vylenu nebo kvalitní pěny. Každopádně materiál uvnitř masky by vám měl být příjemný a poskytovat jak ochranu, tak i komfort. Neodmyslitelnou součástí hokejové masky je také mřížka, která je vyráběná především z oceli nebo také karbonu.

Design

Hezký vzhled může mít i hokejová maska a zvlášť v dnešní době. Záleží především na vašem vkusu. K dispozici jsou masky jednobarevné – bílé, černé, červené apod., dále pak jednobarevné s drobným propracováním jako například s barevným pruhem. V neposlední řadě máte možnost vybírat i masky s různými motivy a obrazci nebo jinými designovými prvky.

Certifikace

Vždy dbejte na to, abyste vybrali masku, která je certifikovaná. U všech masek pro golmany, které mají certifikaci, je stupeň ochrany dostačující a nemusíte se bát, že by pro ně produkt nebyl bezpečný.

Pro dospělé
BOSPORT BM Classic Cat Eye SR
ca. 3 300 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

K hokejové masce si můžete pořídit nákrčník z plexiskla, který slouží jako doplňkový chránič. Jednoduše jej přivážete k mřížce pomocí tkaniček na volno. Vyrábí se pro dorostence a dospělé hráče.

Doplňky

Když si budete kupovat brankářskou masku, naskytne se vám několik doplňkových produktů, které by se vám mohly hodit. Jedná se o toto příslušenství:

  • nákrčník z plexiskla – Jak je již výše zmíněno, jedná se o další stupeň ochrany, který golman může využít.
  • obal pro ochranu či přenos masky – Díky němu svoji masku uchráníte před poškozením mimo led. Tašky mohou být i polstrované, aby zajistili co nejvyšší ochranu.
  • vyměnitelná mřížka – Vzhledem k tomu, že kvalitní helma je vyrobená z kvalitního materiálu, který vám může vydržet opravdu hodně dlouho, počítejte s tím, že mřížka bude za čas potřebovat vyměnit. Výrobci je tedy prodávají i samostatně.
Profesionální
Coveted Cert A5 YTH
ca. 10 100 CZK
Aktuálni cena

Výrobci

Vzhledem k tomu, že ochranu před zraněním potřebuje jak laik, tak i profesionál, výrobci mezi nimi nedělají příliš rozdíly, tím pádem se snaží vyrábět opravdu kvalitní výrobky pro všechny. Příjemné je, že většina značek, na které narazíte, jsou kvalitní a certifikované. Pro větší přehled stojí za zmínku několik kvalitních výrobců. Patří mezi ně například kanadská společnost Bauer, dále pak renomované značky Warrior, CCM. A za zmínku stojí i český výrobce Bosport.

Víte, že…?

Některé hokejové masky můžete využít i při jiných sportech, což je výhoda. Určití výrobci uvádějí, že jejich masky je možné využívat kromě ledního hokeje i na hokejbal, in-line hokej, pozemní hokej, florbal nebo také softball.

Cena

Hokejovou masku opravdu nepořídíte za pár korun, což se dá vzhledem k jejímu účelu předpokládat. Ovšem dá se pořídit i za pěkné peníze. Cena se odvíjí především od výrobce, věkové kategorie hráče a také od kvality materiálu.

Poloprofesionální
Brankářská Maska Bauer 930 Sr
ca. 4 700 CZK
Aktuálni cena
  • 2 500 – 5 000 Kč – V této cenové kategorii se pohybují hokejové masky pro děti. Pokud zvolíte výrobek méně známé značky, vyjde vás levněji než maska od světoznámého výrobce. Je ale třeba počítat s tím, že levnější produkt je vyrobený z méně kvalitního materiálu.
  • 3 500 – 6 500 Kč – Částka, za kterou pořídíte helmu pro juniory neboli dorostence a to od předních výrobců.
  • 4 500 – 15 000 Kč – Cena hokejových masek pro dospělé začíná na 4 500, kvalitou poslouží ovšem, pokud budete chtít něco víc, jako je nízká hmotnost masky a špičkový materiál, musíte si připlatit. U dražších výrobků může být součástí při nákupu i obal nebo ochranné plexisklo.
Jméno
Dětská
Pro dospělé
Profesionální
Poloprofesionální
Atraktivní tvar
Image
Produkt
Brankářská Maska Bauer NME 4 Yth
BOSPORT BM Classic Cat Eye SR
Coveted Cert A5 YTH
Brankářská Maska Bauer 930 Sr
Brankářská maska Warrior r/f1 sr
Cena ca. 2 500 CZK ca. 3 300 CZK ca. 10 100 CZK ca. 4 700 CZK ca. 5 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena