Houpací síť pro dva

Dostatečný prostor pro odpočinek.

ca. 800 CZK
ca. 600 CZK
ca. 500 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 1 400 CZK

Jak vybrat houpací síť pro dva

 • Houpací sítě nabízí prostor pro odpočinek jak venku na zahradě, na terase nebo pokud máte doma dostatek místa, i v interiéru.
 • Z hlediska typů můžete volit ze dvou variant provedení nebo ze tří konstrukčních zpracování.
 • Při výběru nezapomeňte zvolit vhodnou velikost a odpovídající nosnost houpací sítě.

Typy

U výrobku, který je označen jako houpací síť, se zpravidla můžete setkat se dvěma základními typy.

Hamaka

Hamaka je široké závěsné lehátko, které je vždy vyrobené z pevné, husté tkaniny. Tento typ poskytuje opravdu vysoký komfort při používání, proto je vhodný jak pro domácí používání, tak při kempování jako pohodlné lůžko na spaní. Outdoorové hamaky se pak vyznačují opravdu nízkou hmotností, jsou rychleschnoucí a skladné.

Závěsná síť
DEMA Colour XXL

Houpací síť

Klasická houpací síť bývá vyrobena ze síťoviny. Ta ale nepatří ke zrovna nejpohodlnějším. Další možností jsou houpací sítě vyrobené z bavlny, které se svým vzhledem podobají právě hamakám. Rozdíl je pak v kvalitě samotného materiálu. Nicméně se bude jednat o levnější variantu houpacích sítí.

Víte, že…?

Kromě hamak a klasických houpacích sítí, najdete na trhu také nabídku závěsných křesel, které představují příbuznou kategorii. Hlavním rozdílem je, že v nich můžete pouze sedět a místo dvou kotevních bodů, postačí k jeho zavěšení pouze jeden. I houpací křesla existují ve variantě pro dvě osoby.

Konstrukce

Z konstrukčního hlediska lze houpací sítě rozdělit na tři základní typy. Zpravidla se jedná o to, zda mají sítě po stranách dřevěné lišty nebo nikoli. Třetí variantu pak představuje houpací síť se stojanem. Každý z uvedených typů má pak své výhody i nevýhody.

S ochrannlou sítí
Malatec 10149 Santiago Army
Typ konstrukce Výhody Nevýhody
Bez pevné konstrukce Typ vhodný pro cestování, časté přenášení. Obepíná tělo.
  Malé děti do nich zapadnou, jsou pro ně bezpečnější. Snadno se do sítě zamotáte.
  Možnost zavěšené prakticky kamkoli.  
  Stabilnější při používání.  
Se zabudovanými lištami Elegantní varianta. Stále drží daný tvar. Vhodné spíše pro dospělé.
  Díky stálému napnutí je méně stabilní zejména pro děti  
Se stojanem Není třeba hledat místo pro zavěšení. Jsou prostorově náročnější

Velikost

V případě houpacích sítí pro dvě osoby by měla být velikost plochy dostatečně široká. Udává se, že cca odpovídá velikosti manželské postele. Šířce je dále přizpůsobena také délka. Zpravidla se jedná o následující rozměry (šířka x délka)

 • 160 cm x 230 cm – standardní rozměr double sítí a hamak
 • 180 cm x 200 cm – rodinné sítě

U většiny výrobků se setkáte s celkovým rozpětím sítě, tedy její délky v napnutém stavu od jednoho koncového oka ke druhému. Zde se hodnota zpravidla pohybuje kolem 300 cm. Údaj pak využijte při plánování, kam síť zavěsit.

Venkovní, vnitřní
Spokey Double

Nosnost

U sítí pro více než jednu osobu se zaměřte na výrobky s vyšší nosností. Obecně se hodnoty u těchto sítí pohybují v rozmezí od 180 do 200 kg, ale může to být i více.
Nosnost není nikdy radno podceňovat. V tomto případě by totiž mohlo v případě přetížení dojít k prasknutí lan a následnému pádu, v nejhorších případech i zranění.

Materiál

Materiál houpacích sítí ovlivňuje zejména to, jak bude při používání pohodlná, ale také její životnost. Obecně se setkáte z následujícím provedením:

 • Síťovina – sítě jsou lehčí, vzdušnější, skladnější; méně pohodlné, ne příliš vhodné pro děti
 • Textil – příjemnější na dotek, pohodlnější; může být doplněn o ochranné vrstvy (proti plísním, zachování stálobarevnosti atd.
Cestovní
La Siesta Colibri 3.0 Double river

Z konkrétních materiálů se pak používá:

 • Bavlna – pevný a na dotek příjemný materiál, nabízí pestrou škálu barevných kombinací, snadný na údržbu; málo odolný vůči povětrnostním vlivům
 • Polyester – nejlevnější varianta; pružný a odolný materiál; odolný vůči vlhkosti, rychleschnoucí; málo prodyšný materiál
 • Nylon – vyznačuje se svou pevností, odolností, příjemnou strukturou, nízkou váhou; není příliš odolný vůči vlhkosti ani slunečnímu záření
 • Polyamid – materiál nepatří mezi nejpříjemnější na dotek, ale je lehký a elastický; výhodou je i odolnost vůči mechanickému poškození

Výrobci a ceny

Mezi výrobce patří např. Amazonas, La siesta, Jobek, Goleto nebo Fatboy.

Pevná
Goleto Dubles barevná
 • Nejlevnější houpací sítě pro dva koupíte již od částky cca 300 Kč. Nejdražší se pak mohou pohybovat i kolem 12000 Kč. Cena je dána zejména velikostí sítě, ale také použitým materiálem. – Obecně výrobky, které jsou označeny, jako hamaky budou pravděpodobně dražší než klasické varianty. V případě, že budete kupovat síť i se stojanem počítejte s částkou minimálně 10000 Kč, ale výjimečně narazíte i na levnější varianty.

Otázky a odpovědi

Není zbytečné kupovat síť pro dva, když v ní budu převážně sám/sama?

Vůbec ne. To že je síť označena jako výrobek pro dvě osoby, neznamená, že se v ní nemůžete uvelebit o samotě. Na rozdíl od klasických variant, vám tato síť totiž poskytne opravdu štědrý prostor pro odpočinek.

Na jaké parametry je třeba se hlavně zaměřit.

Pokud vybíráte houpací síť minimálně pro dvě osoby, tak nejdůležitějšími parametry bude velikost, ale také nosnost. Ta musí být dostatečná, aby opravdu pojmula více než jednu osobu. Pokud plánujete používat houpací síť jako náhradní lůžko při kempování, soustřeďte se také na materiál.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Závěsná síť
S ochrannlou sítí
Venkovní, vnitřní
Cestovní
Pevná
Praktická
Image
Produkt
DEMA Colour XXL
Malatec 10149 Santiago Army
Spokey Double
La Siesta Colibri 3.0 Double river
Goleto Dubles barevná
Amazonas Barbados grenadine
Výrobce
Dema
Malatec
Spokey
La siesta
Goleto
Amazonas
Určení
pro 2 osoby
pro 2 osoby
pro 2 osoby
pro 2 osoby
pro 2 osoby
pro 2 osoby
Nosnost
150 kg
180 kg
180 kg
210 kg
200 kg
Cena ca. 800 CZK ca. 600 CZK ca. 500 CZK ca. 1 700 CZK ca. 1 600 CZK ca. 1 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.