12 nejlepších houpaček do bytu 2023

Když je venku ošklivo...

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Lovegifts Barevná dřevěná houpačka Rita pro děti do bytu i na zahradu do 18kg puntíky v růžové

Jak vybrat houpačku do bytu

  • Houpačku v bytě ocení malý i velcí. Pořídit můžete nejlevnější typ dětské plastové houpačky, ale také moderní a krásné kousky, které poslouží celé rodině.
  • Umístit ji můžete do dětského pokoje, obývací místnosti, relaxovat můžete v zimní zahradě.
  • Při výběru houpačky je třeba v první řadě vyřešit způsob, kterým houpačku připevníte ke stropu, pak už stačí zvolit materiál a celkové provedení, aby houpačka nenarušovala vzhled místnosti.

Houpačka do bytu - náš výběr

Látkové houpačky do bytu

Spartan modrá 13191
přečíst recenzi
Výrobce: Spartan
Hmotnost: 1.5 kg
Barva: modré
Nosnost: 80 kg
Ekspan světle béžová
přečíst recenzi
Výrobce: Ekspan
Materiál polstrování: 70% bavlna, 30% polyester

Dětské houpačky do bytu

Zobrazit kompletní nabídku houpaček do bytu

Jak vybrat houpačku do bytu

Typy houpaček

Houpaček, které můžete používat v interiéru je několik druhů. První skupinu tvoří klasické dětské houpačky, které lze využít také pro venkovní houpání. Mohou být plastové, dřevěné nebo v podobě houpací sítě. Při troše fantazie a šikovnosti však můžete dětem vyrobit houpačku také ze staré pneumatiky.

Druhou skupinu tvoří závěsná houpačka, která je určená celé rodině. U těchto modelů je třeba zohlednit také celkovou nosnost. Tyto houpačky mají podobu křesla a vyrábějí se z různých materiálů. A stejně jako dětské houpačky je můžete využívat i při venkovním houpání.

Houpačka do bytu
Lovegifts Barevná dřevěná houpačka Rita pro děti do bytu i na zahradu do 18kg puntíky v růžové

Z čeho se vyrábí

Na výběr máte houpačky vyrobené z různých druhů materiálů.

  • Do interiéru jsou nejvhodnější textilní závěsná křesla. Jsou nejméně náročná na prostor a přesto velmi pohodlná. K dostání jsou v dětské i klasické velikosti. Díky různému barevnému provedení zapadnou do každého pokoje.
  • K oblíbenému materiálu patří také ratan. Ten je často nazýván materiálem budoucnosti, zejména díky svojí odolnosti, jednoduché údržbě a široké škále využití. Ratanové houpačky jsou k dostání v mnoha odstínech, často také doplněny o polstrování, které vám při relaxaci v houpačce poskytne opravdové pohodlí.
Látkové houpačky do bytu
Spartan modrá 13191
  • Oblíbené jsou i houpačky z přírodních materiálů vyrobené například z vrbového proutí nebo dřeva. Jde o krásné výrobky, které ale mají několik nevýhod. Mezi první patří robustní rám a tedy velký nárok na prostor a druhou je pak vyšší pořizovací cena.

Ukotvení a uchycení

Nejdůležitější je u houpaček vyřešit bezpečné ukotvení. Způsobů, jak houpačku ke stropu uchytit je více a záleží na tom, do jakého materiálu budete kotvení upevňovat. Houpačku je možné upevnit do betonových nebo dřevěných stropů. V případě, že je váš strop hurdiskový nebo sádrokartonový nebude možné houpačku ke stropu zavěsit. V tomto případě budete musit volit houpačku zavěšenou na stojanu. Druhou možností pak může být pořízení houpací sítě, kterou je možné ukotvit do zdi pomocí speciálních skob.

  • Chemická kotva – je podobná hmoždince, vyrábí se z kovu nebo plastu. Je pevnější než hmoždinka, umísťuje se do vyvrtané díry společně se síťkou. Do interiéru je vhodné vybírat kotvu na bázi polyesteru, výrobek však nesmí obsahovat rakovinotvorný styren.
Dětské houpačky do bytu
Step2 Houpačka pro batolata růžová
  • V ideálním případě houpačku zavěste na karabiny. Takto uchycenou houpačku můžete kdykoliv jednoduše sundat. Stejně tak vám poslouží také závěsné pružiny. V případě pružin je třeba myslet na to, že zavěšení houpačky a dosednutí se pružina může natáhnout až o 30 cm.

Víte, že…?

V případě, že vám materiál stropu nedovolí navrtání úchytů pro houpačku, můžete si do bytu pořídit houpací vajíčko na závěsném stojanu. Její nevýhodou je především velký rozměr, hodí se tak spíše do větších místností. Umístit ji můžete také na terasu nebo zahradu.

Cena

Cena závěsné houpačky závisí především na typu. Mezi nejlevnější patří různé plastové nebo dřevěné houpačky určené dětem, nejdražší jsou pak křesla v kombinaci se stojanem.

Houpačka do bytu
Ekspan světle béžová
Cenové rozpětí Možné varianty
Do 500 Kč Za necelých 500 Kč je možné pořídit různé plastové nebo dřevěné sedáky, houpačky s opěrkou určené velmi malým dětem, ale také mnoho typů houpacích sítí.
Od 500 – 1 000 Kč V této cenové kategorii jsou již k dostání první textilní i kovová závěsná křesla různých tvarů a nosností. Koupit můžete také plachtovou síť, která je náročnější na prostor, ale díky tomu, že ji jednoduše složíte, je vhodné ji alespoň zmínit.
Od 1 000 – 2 000 Kč Kategorie, kde si již vybere každý. K dostání je opravdu velké množství všech možných typů křesel, určených k zavěšení ke stropu.
Od 2 000 Kč a více Cena závěsných křesel se stojanem začíná na cca 5 000 a může být vyšší než 10 000 Kč. Také závěsná křesla vyrobená z přírodních materiálů nepatří zrovna k nejlevnějším. Jejich cena začíná na cca 6 000 Kč a může šplhat až k 15 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat houpačku do bytu?

Při výběru interiérové houpačky zohledněte především prostor, který může houpačka zabírat. Z pohledu prostoru se jako nejvíce vhodné jeví především různé typy textilních houpaček, které je možné kdykoliv odstranit a uložit do skříně, nebo pomocí skoby jednoduše uchytit ke zdi. Díky tomu vám nebudou nikde překážet. Ratanové či dřevěné houpačky jsou možná pohodlnější, ale na prostor náročné a je třeba počítat s tím, že houpačka bude v místnosti umístěná stále.

Jakého výrobce zvolit?

Z výrobců můžeme jmenovat například Chemoplast, Cattara, Dimenza, Woody, nebo Fatboy.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku houpaček do bytu