Nejlepší impregnace na koberce 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
INPRODUCTS Impregnace na textilní sedačky 1 l
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat impregnaci na koberce

Při výběru impregnace na koberce je potřeba zvážit několik zásadních kritérií, aby byl efekt co nejlepší:

  • Složení produktu: Zjistěte, zda je impregnace vhodná pro materiál vašeho koberce a je-li bezpečná pro domácí mazlíčky a děti.
  • Typ koberce: Nakupujte impregnaci specificky vyvinutou pro typ vašeho koberce, ať už je to vlna, syntetika či jiný materiál.
  • Odolnost vůči skvrnám a tekutinám: Vyberte impregnaci, která poskytuje vysokou odolnost proti skvrnám a dokáže efektivně repelovat tekutiny.
  • Aplikační metoda: Zkontrolujte, zda preferujete aplikaci ve formě spreje, nebo máte raději jiné metody aplikace.
  • Čas schnutí: Uvědomte si, jak dlouho bude impregnace schnout, a zda to odpovídá vašim možnostem a potřebám.
  • Alergické reakce: Řekněte si o informace, zda produkt nemůže vyvolat alergické reakce u lidí či zvířat v domácnosti.

Impregnace na koberce - náš výběr

INPRODUCTS Impregnace na textilní sedačky 1 l
přečíst recenzi
Výrobce: Nanoprotech
Objem: 1000 ml
Zobrazit více
Impregnace INPRODUCTS je vodní roztok s disperzními modifikovanými křemíkovými nanočásticemi určený k ochraně textilních povrchů. Vytváří na materiálu neviditelnou ochrannou bariéru proti tekutinám a nečistotám. Obsahuje žádné barviva či vůně, nabízí ochranu proti UV záření a má výdrž 6-12 měsíců. Dostupný v objemech 400 ml, 1 l a 5 l.
Zobrazit méně
Kärcher 6.295-769.0 Impregnovač koberců Care Tex 500 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Kärcher
Objem: 0.5 l
Zobrazit více
Impregnační prostředek Kärcher 6.295-769.0 Care Tex o objemu 500 ml je určen pro textilní povrchy jako jsou kobercové podlahy, čalounění či autosedačky. Tvoří ochranný film, který následně usnadňuje odstranění nečistot. Kompatibilní s řadou čisticích přístrojů Kärcher, včetně modelů SE 2 Car až SE 6.100.
Zobrazit méně
Tableau Ochrana (impregnace) čalounění a tkanin 400 ml
Výrobce: Tableau
Objem: 0.4 l
Zobrazit více
Tableau Ochrana je impregnační sprej s objemem 400 ml, určený pro čalounění, záclony, koberce a semiš. Aplikace přípravku zabraňuje pronikání olejových a vodních skvrn do tkanin, což umožňuje snazší odstranění nečistot.
Zobrazit méně
Nano impregnace na koberce 250 ml
Zobrazit více
Nano impregnace na koberce o objemu 250 ml chrání tkaniny před vlhkostí a skvrnami z různých látek, jako jsou káva a červené víno. S potřebou pouhého hadříku a vody je čištění jednoduché. Přípravek pokrývá 20 m^2 a vytváří neviditelnou, prodyšnou vrstvu s antibakteriálními účinky. Založeno na nanotechnologii, nevyžaduje tepelnou aktivaci.
Zobrazit méně
Dr.Schutz Baygard ochranná impregnace 500 ml
Výrobce: Dr. Schutz
Objem: 0.5 l
Zobrazit více
Dr.Schutz Baygard je impregnační přípravek s objemem 500 ml určený pro ošetření vláken koberců po jejich čištění. Snižuje přilnavost nečistot, podporuje udržení struktury vlákna a brání jeho šednutí. Aplikuje se na vlhký koberec.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Impregnace na koberce

Jak vybrat impregnaci na koberce

Jak často aplikovat impregnaci na koberce

Impregnaci na koberce je třeba aplikovat pravidelně, ale frekvence závisí na několika faktorech, včetně míry opotřebení koberce a typu pohybu na něm. Obecně lze říci, že u domácností s vysokým provozem je vhodné aplikovat impregnaci jednou za 6 až 12 měsíců. Pro méně zatížené koberce může stačit impregnaci obnovit jednou za rok nebo méně. Nezapomeňte, že důkladné čištění koberců před aplikací impregnace zvyšuje jejich schopnost odolávat skvrnám a nečistotám.

Je potřeba před aplikací impregnace na koberce provést nějaké speciální přípravy

Před aplikací impregnace je důležité koberec důkladně vyčistit. Odstranění nečistot, prachu a existujících skvrn zajišťuje, že impregnační prostředek může lépe proniknout do vláken koberce a poskytnout účinnou ochranu. Po vyčištění je také důležité nechat koberec kompletně proschnout, aby se předešlo tvorbě plísní nebo nežádoucích pachů. Teprve po úplném vyschnutí lze aplikovat impregnaci podle návodu výrobce.

Lze aplikovat impregnaci na koberce svépomocí nebo je lepší využít profesionální služby

Aplikace impregnace na koberce je proces, který lze provést samostatně použitím výrobků dostupných na trhu. Při samostatné aplikaci je však důležité řádně si přečíst a dodržet návod k použití příslušného impregnačního prostředku. Pokud nemáte zkušenosti s aplikací nebo chcete zajistit profesionální výsledky, můžete se obrátit na odborníky, kteří používají speciální techniky a profesionální přípravky pro impregnaci a zaručují dlouhodobější ochranu.

Jaké jsou nejčastější chyby při aplikaci impregnace na koberce

Impregnace na koberce
INPRODUCTS Impregnace na textilní sedačky 1 l

Nejčastější chyby při aplikaci impregnace na koberce zahrnují nedostatečné čištění koberce před aplikací, použití příliš velkého množství impregnace, které může zanechat lepkavý povrch, a nedodržení správného času schnutí, což může vést k nižší efektivitě ochrany. Důležité je také správně zvolit typ impregnace pro konkrétní materiál koberce. Vyhněte se impregnaci ve vlhkém nebo mokrém prostředí, aby nedošlo k narušení účinků impregnace.

Může impregnace na koberce poskytnout dlouhodobou ochranu, nebo je třeba ji často obnovovat

Impregnace na koberce poskytuje ochranu, která může při správném použití a pravidelné údržbě trvat několik měsíců až rok. Avšak přesná doba ochranného účinku závisí na typu impregnačního přípravku, frekvenci používání koberce a intenzitě čištění. Je pravděpodobné, že s vyšším stupněm zatížení a častým čištěním bude obnova impregnace nutná častěji. Doporučuje se tedy pravidelně kontrolujte stav koberce a pokud si všimnete, že odolnost vůči skvrnám slábne, je čas na novou aplikaci impregnace.

Zobrazit kompletní nabídku Impregnace na koberce