Nejlepší impregnace na semiš 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Nikwax Nubuk a semiš 125 ml

Jak vybrat impregnaci na semiš

Při výběru impregnace na semiš je důležité zohlednit několik faktorů, abyste zajistili ochranu a prodloužili životnost vašich semišových výrobků:

  • Typ impregnace: Vyberte vhodný typ impregnace, který je speciálně navržen pro použití na semiš a nubuk.
  • Vodoodpudivé vlastnosti: Zajistěte, že vybraná impregnace má výborné hydrofobní vlastnosti, aby efektivně chránila před vodou a vlhkostí.
  • Ochrana proti skvrnám: Dále je důležité, aby impregnace chránila semiš před skvrnami a zašpiněním od olejů a jiných látek.
  • Složení produktu: Preferujte produkty, které obsahují přírodní složky a jsou šetrné k životnímu prostředí.
  • Způsob aplikace: Überchte způsob aplikace – některé impregnace se aplikují stříkáním, jiné pomocí kartáče nebo houbičky.
  • Doba působení a schnutí: Informujte se, jak dlouho impregnace působí a jak rychle schnou po aplikaci, abyste mohli obuv nebo oděv časově správně ošetřit.
  • Odolnost a délka ochrany: Vyberte produkt, který poskytuje dlouhodobou ochranu a nevyžaduje příliš častou aplikaci.

Impregnace na semiš - náš výběr

Nikwax Nubuk a semiš 125 ml
Značka: Nikwax
Druh: spreje
Objem: 125 ml
Typ: impregnace
Zobrazit více
Impregnace Nikwax Nubuk a semiš 125 ml je vhodná pro obuv z nubuku a semiše, kterým obnovuje vodoodpudivé vlastnosti a tak prodlužuje jejich životnost. Aplikace je možná na mokrou obuv ve formě spreje nebo s houbičkou. Je na vodní bázi, biologicky odbouratelná, nehořlavá a nejedovatá.
Zobrazit méně
Atsko Silicone water guard 148 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Atsko
Určení: gore-tex
Druh: impregnace
Zobrazit více
Atsko Silicone Water Guard je impregnační přípravek o objemu 148 ml založený na silikonových polymerech. Poskytuje vodoodpudivost bez ovlivnění prodyšnosti materiálu. Je určený pro textilie, semiš a nubuk. Po aplikaci netřeba opakovat nástřik. Impregnace je bez zápachu a minimálně mění barvu materiálů. Obsahuje hnací plyn CO2.
Zobrazit méně
Nikwax Nubuk a Semyš 125 ml
Výrobce: Nikwax
Druh: impregnace
Objem: 125 ml
Zobrazit více
Impregnační přípravek Nikwax Nubuk a Semyš o obsahu 125 ml je určen pro nubukovou a semišovou obuv, jezdecká sedla a kůži. Aplikuje se pomocí houbičky a je kompatibilní s materiály Gore-Tex®, SympaTex® a eVENT®. Složení na vodní bázi umožňuje zachování prodyšnosti a pevnosti ošetřených povrchů.
Zobrazit méně
Fibertec Leather Guard Eco 100 ml
přečíst recenzi
Značka: Fibertec
Objem: 100 ml
Zobrazit více
Fibertec Leather Guard Eco, objem 100 ml, je určen k impregnaci a výživě semišové a nubukové kůže, zvyšuje její poddajnost. Obsahuje vodní bázi, je bez fluoru a je biologicky odbouratelný. Vhodný také pro obuv s membránovými technologiemi, jako je GORE-TEX.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Impregnace na semiš

Jak vybrat impregnaci na semiš

Jak často semiš impregnovat

Semiš by měl být impregnován pravidelně, ideálně po každém čištění nebo alespoň jednou za sezónu v závislosti na frekvenci užívání. Pokud nošíte semišové oděvy nebo obuv často a v náročných podmínkách, může být zapotřebí impregnaci aplikovat častěji. Vždy postupujte podle doporučení výrobce impregnace a sledujte stav ochranné vrstvy. Pokud si všimnete, že voda již není odpudivá nebo se na semiši objevují skvrny, je čas na novou aplikaci impregnace.

Jaký je správný způsob aplikace impregnace na semiš

Správná aplikace impregnace na semiš zahrnuje několik kroků pro dosažení optimální ochrany:
1. Nejprve je nutné semiš důkladně vyčistit a odstranit veškerou nečistotu a prach. Použijte k tomu příslušný kartáček na semiš.
2. Semiš by měl být před aplikací suchý.
3. Impregnaci aplikujte z vhodné vzdálenosti, obvykle se doporučuje asi 20 cm, aby se dosáhlo rovnoměrného pokrytí bez nasycení materiálu.
4. Po nanášení impregnace nechte semiš dostatečně usušit na vzduchu, v ideálním případě přes noc nebo alespoň několik hodin, v závislosti na pokynech výrobce.

Lze impregnaci na semiš použít i na jiné materiály

Ano, některé impregnační přípravky na semiš lze použít také na jiné materiály podobných vlastností, jako je nubuk nebo kůže s podobnou texturou. Avšak při použití impregnace určené pro semiš na jiné typy materiálů je dobré se vždy přesvědčit, že produkt je pro takové užití vhodný, a pečlivě dodržet pokyny výrobce. Na materiály odlišné od semiše, jako je hladká kůže nebo syntetika, je často potřeba použít specifický impregnační přípravek, který odpovídá jejich charakteristikám.

Jak dlouho po aplikaci impregnace na semiš je možné obuv nebo oděv opět nošit

Impregnace na semiš
Nikwax Nubuk a semiš 125 ml

Po aplikaci impregnace by semišové výrobky měly být důkladně vysušeny před dalším použitím. Obvykle se doporučuje nechávat semiš sušit po aplikaci impregnace nejméně několik hodin, ideálně přes noc. Přesná doba schnutí se může lišit v závislosti na konkrétním produktu, takže je vždy nejlepší řídit se instrukcemi poskytnutými výrobcem impregnace.

Může impregnace na semiš změnit vzhled nebo texturu materiálu

Impregnace na semiš by měla být navržena tak, aby neovlivňovala vzhled nebo texturu materiálu. Avšak nesprávná aplikace nebo přílišné nasycení materiálu může způsobit tmavnutí nebo změnu textury. Proto je důležité striktně dodržovat pokyny pro aplikaci a vždy nejprve vyzkoušet impregnaci na méně viditelném místě, aby bylo možné ověřit, že nedochází k nežádoucím změnám. Po správně provedené aplikaci by měl semiš zůstat vzhledově nerozeznatelný a zachovat svou původní texturu a barvu.

Zobrazit kompletní nabídku Impregnace na semiš