Nejlepší infračervené masážní přístroje 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Beurer MG 40
92 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat infračervený masážní přístroj

Při výběru infračerveného masážního přístroje je dobré vzít v úvahu několik klíčových kritérií:

  • Intenzita infračerveného záření: Přístroj by měl umožňovat regulaci intenzity, aby vyhovoval potřebám různých uživatelů.
  • Velikost a tvar: Vyberte přístroj, který se hodí k masáži cílených oblastí těla, jako jsou záda, nohy či ramena.
  • Možnost nastavení teploty: Přístroje s regulovatelnou teplotou umožňují přizpůsobení tepla podle osobní pohodlnosti a terapeutických potřeb.
  • Přenosnost: Pokud je potřeba přístroj často přenášet, dbejte na to, aby byl lehký a snadno přenosný.
  • Ergonomie a design: Vzhledem k tomu, že přístroj může být používán pravidelně, měl by být pohodlný a snadno ovladatelný.
  • Bezpečnostní prvky: Hledejte zařízení s automatickým vypnutím a dalšími bezpečnostními funkcemi, které pomáhají předcházet přehřátí nebo popáleninám.

Infračervený masážní přístroj - náš výběr

Beurer MG 40
přečíst recenzi
Výrobce: BEURER
Použití: na celé tělo
Hmotnost: 1000 g
Příkon: 12 W
Výkon: 12 W
Zobrazit více
Masážní přístroj Beurer MG 40 nabízí infračervenou vibrační masáž s variabilními funkcemi: vypnutí, pouze vibrace, infračervené teplo nebo kombinaci obojího. Zařízení je vybaveno čtyřmi nástavci pro různé typy masáže a umožňuje nastavení úchopu i otáčení hlavice pro snadnější aplikaci.
Zobrazit méně
Beurer MG 70
přečíst recenzi
Výrobce: BEURER
Použití: na celé tělo
Hmotnost: 1000 g
Příkon: 22 W
Výkon: 22 W
Zobrazit více
Masážní přístroj Beurer MG 70 disponuje výkonem 22 W, nabízí dvě odnímatelné masážní nástavce a možnost infračerveného nahřívání. Intenzita masáže je nastavitelná a přístroj má ergonomickou protiskluzovou rukojeť pro snadnější manipulaci.
Zobrazit méně
IsoTrade 15754
Výrobce: Isotrade
Použití: na celé tělo
Typ: pistole
Hmotnost: 1000 g
Zobrazit více
Inframační masážní přístroj IsoTrade 15754 je osazen devíti výměnnými hroty a slouží ke stimulaci pokožky a podkožní tkáně. Přístroj pracuje s výkonem 28W, napájení je řešeno přes síťový kabel dlouhý 1,8 m při standardním napětí 220V / 50Hz. Vyroben je z materiálu ABS, rozměry činí 25 x 16 x 9 cm a váží 0,792 kg.
Zobrazit méně
Modom BZ 006
Výrobce: Modom
Zobrazit více
Modom BZ-006 je kosmetický přístroj integrující ultrazvuk, radiofrekvenci a LED světlo s vlnovou délkou 625 nm určený pro tvarování postavy. Nabízí čtyři různé mody kombinující tyto technologie, je neinvazivní a vhodný pro různé části těla. Výrobek má příkon 4,2 W a rozměry 11,4 x 10 x 9 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Infračervený masážní přístroj

Jak vybrat infračervený masážní přístroj

Jak infračervený masážní přístroj pomáhá při uvolňování svalů

Infračervené záření proniká hluboko do tkání a pomáhá zvyšovat průtok krve a zlepšovat cirkulaci v masírované oblasti. Toto zvyšuje dodávku kyslíku a živin k svalům, čímž přispívá k jejich rychlejší rekonvalescenci a uvolnění. Teplé infračervené světlo může rovněž zmírnit svalovou napětost a rigiditu, uvolnit ztuhlé klouby a pomoci snížit bolest a zánět.

Může infračervený masážní přístroj pomoci při chronické bolesti

Infračervený masážní přístroj může být velmi užitečný při zmírňování chronické bolesti. Díky kombinaci tepla a masáže se zlepšuje průtok krve a uvolňují se napjaté svaly, což může vést k dlouhodobé úlevě. Infračervené teplé záření také může přispět k redukci zánětlivých procesů, které často přispívají ke vzniku a udržování chronické bolesti.

Jsou nějaká rizika spojená s používáním infračerveného masážního přístroje

Při správném používání jsou infračervené masážní přístroje obecně považovány za bezpečné. Je však důležité dodržet návod k použití, zvláště pokud se týká délky masáže a intenzity tepla. U lidí se zdravotními problémy, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, těhotenství nebo kůžní onemocnění, by měla být použití infračerveného přístroje konzultováno s lékařem.

Jak často používat infračervený masážní přístroj pro nejlepší výsledky

Infračervený masážní přístroj
Beurer MG 40

Frekvence použití infračerveného masážního přístroje se může lišit v závislosti na individuálních potřebách a zdravotním stavu uživatele. Pro preventivní účely a udržení pohody může být dostatečné použití několikrát týdně. U akutních potíží nebo při intenzivní fyzické aktivitě může být potřeba častější nebo delší masáže. Vždy je ale důležité poslouchat své tělo a vyhýbat se přebytečnému teplu nebo nadměrné masáži, která by mohla vést k popáleninám nebo jiným nepříjemnostem.

Můžu používat infračervený masážní přístroj, když mám kůžní problémy nebo kardiostimulátor

V případě kůžních problémů nebo přítomnosti kardiostimulátoru je třeba být obzvláště opatrný. Infračervené záření může ovlivnit citlivou nebo poškozenou kůži a není doporučováno pro osoby s aktivními kožními infekcemi nebo výraznými kožními onemocněními. Uživatelé s kardiostimulátorem by se měli před použitím infračerveného přístroje vždy poradit se svým lékařem, protože intenzivní teplé záření a elektromagnetické pole mohou potenciálně ovlivnit funkci kardiostimulátoru.

Zobrazit kompletní nabídku Infračervený masážní přístroj