Nejlepší karosářská lepidla 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Petec Karosářské těsnění/lepidlo černé 310 ml

Jak vybrat karosářské lepidlo

  • Požadovaná přilnavost a síla spoje: Vyberte lepidlo podle typu materiálů, které potřebujete slepit, a podle toho, jak silný musí být výsledný spoj.
  • Odolnost vůči teplotám: Zkontrolujte, zda lepidlo odolá teplotám, kterým bude ve vašem provozu vystaveno, jak v chladu, tak při vysokých teplotách.
  • Čas schnutí: Ujasněte si, kolik času je potřeba pro zaschnutí daného lepidla a jak rychle potřebujete práci dokončit.
  • Odolnost vůči vnějším vlivům: Zohledněte odolnost lepidla proti vodě, UV záření, olejům a jiným chemikáliím, které mohou lepidlo oslabit.
  • Flexibilita po zaschnutí: Pokud je potřeba, aby spoj zůstal flexibilní, vyberte lepidlo, které umožní pohyb dílů bez praskání.

Tyto parametry jsou zásadní pro to, aby lepidlo splnilo očekávání a zajistilo dlouhodobou odolnost a funkčnost spoje.

Karosářské lepidlo - náš výběr

Petec Karosářské těsnění/lepidlo černé 310 ml
Výrobce: PETEC
Typ: lepidla
Barva: černé
Zobrazit více
Petec karosářské těsnění/lepidlo je polyuretanová hmota v 310 ml kartuši. Vytvrdne ve vlhkém prostředí, odolává UV-záření a chemikáliím. Aplikace se provádí při teplotě +5 °C do +40 °C, film se tvoří za 1-3 hodiny. Produkt je určen pro těsnění a lepení v rozmanitých průmyslových odvětvích.
Zobrazit méně
Würth Karosářské polyuretanové lepidlo 300 ml černé
přečíst recenzi
Typ: lepidla
Zobrazit více
Polyuretanové lepidlo Würth o objemu 300 ml je určeno pro lepení plastových dílů vozidel. Má schopnost vytvářet pružnou, nepraskající spojovací vrstvu, a je vhodné pro surové kovové povrchy. Je odolné vůči vodě a povětrnostním podmínkám, s broušením a možností přelakování. Vytvrzuje rychlostí 3 mm/den. Teplotní odolnost v rozmezí -40 až +90 °C, krátkodobě do 120 °C.
Zobrazit méně
Omniseal 1K PUR karosářské lepidlo 310g bílý
Výrobce: Omnifit
Velikost balení: 310 ml
Typ: lepidla
Zobrazit více
Omniseal 1K PUR je jednosložkové polyuretanové lepidlo v objemu 310g, bez obsahu silikonu, určené pro elastické spoje. Vytvrzuje při styku s vlhkostí, vhodné pro aplikace na lakované plochy, kovy, sklo a plasty. Možné následné lakování a přetírání. Používá se pro těsnění švů a spár v karosářství. Henkel - IDH: 744248.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Karosářské lepidlo

Jak vybrat karosářské lepidlo

Jaké materiály lze spojovat pomocí karosářského lepidla

Karosářské lepidlo je vhodné pro spojování různých typů materiálů včetně kovů, plastů, skla a kompozitních materiálů používaných při opravách vozidel. Schopnost lepidla přilnout k různým povrchům umožňuje jeho využití v širokém spektru opravných a konstrukčních aplikací.

Je nutné povrch před aplikací karosářského lepidla nějak speciálně připravit

Před aplikací karosářského lepidla je důležité povrch řádně očistit od prachu, nečistot a mastnoty, které by mohly snížit přilnavost. Častěji se doporučuje také lehce povrchy zabrousit pro lepší přilnavost. Následné očištění od broušených částíc zajišťuje optimální podmínky pro silné spojení.

Jaký je rozdíl mezi dvousložkovými a jednosložkovými karosářskými lepidly

Dvousložková karosářská lepidla vyžadují smíchání dvou komponent před aplikací, což zahajuje chemickou reakci tvrdnutí. Tato lepidla obvykle nabízejí vyšší pevnost spoje a lepší odolnost proti vnějším faktorům. Na druhou stranu, jednosložková lepidla jsou připravena k použití bez míchání, což usnadňuje aplikaci a činí je vhodnými pro rychlé opravy.

Je možné karosářské lepidlo po ztvrdnutí odstranit

Karosářské lepidlo
Petec Karosářské těsnění/lepidlo černé 310 ml

Odstranění ztvrdlého karosářského lepidla může být náročné. Při demontáži spojených částí je nutné použít mechanické metody, jako je broušení nebo frézování. Chemické odstraňovače lepidel mohou být rovněž účinné, ale je třeba je používat opatrně a v souladu s doporučeními výrobce, aby nedošlo k poškození spojovaných materiálů.

Jaké bezpečnostní opatření by se měla dodržovat při práci s karosářským lepidlem

Během práce s karosářským lepidlem je důležité dodržovat zásady bezpečné práce. Je nezbytné používat ochranné brýle pro ochranu očí a vhodné ochranné rukavice, které zabrání přímému kontaktu s lepidlem. Rovněž by mělo dojít k práci v dobře větraných prostorách, aby se předešlo vdechování potenciálně škodlivých výparů. Důležité je také dodržování pokynů uvedených v bezpečnostním listu produktu.

Zobrazit kompletní nabídku Karosářské lepidlo