Nejlepší přípravky na utěsnění chladiče 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
K2 Radiator Stop Leak 400 ml
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat přípravek na utěsnění chladiče

Při výběru přípravku na utěsnění chladiče je důležité zvážit několik kritérií:

  • Kompatibilita s materiály: Přípravek musí být kompatibilní s materiály chladičů v autě, abychom nepoškodili další součásti.
  • Účinnost: Musí efektivně utěsnit netěsnosti a být odolný proti vysokým teplotám a tlakům.
  • Snadnost použití: Přípravek by měl být jednoduchý na aplikaci, aby bylo možné provést opravu rychle a snadno.
  • Bezpečnost: Je důležité, aby neobsahoval škodlivé chemikálie, které by mohly být nebezpečné pro uživatele nebo životní prostředí.
  • Trvanlivost: Přípravek by měl zajistit dlouhodobou ochranu a neměl by vyžadovat častou výměnu.
  • Cena: Měli bychom si být vědomi finančních možností a vyhnout se zbytečně drahým produktům, pokud levnější varianta splňuje všechny potřebné požadavky.

Přípravek na utěsnění chladiče - náš výběr

K2 Radiator Stop Leak 400 ml
přečíst recenzi
Výrobce: K2
Objem: 0.4 l
Zobrazit více
K2 Radiator Stop Leak je přípravek určený pro utěsnění chladičů o objemu 400 ml. Kompatibilní se všemi typy chladičů a chladicími kapalinami, včetně typu "long life". Nepřekáží proudění chladicí kapaliny v systému.
Zobrazit méně
TEC-2000 Radiator Stop Leak 350 ml
přečíst recenzi
Výrobce: TEC 2000
Zobrazit více
TEC-2000 Radiator Stop Leak je přípravek o objemu 350 ml určený k utěsnění chladicích systémů vozidel. Má schopnost opravit drobné trhliny do velikosti 1,2 mm, odolává pěnění, korozním procesům a nezabraňuje průtoku v chladicím systému. Kompatibilní se všemi standardními chladícími kapalinami.
Zobrazit méně
Moje Auto Přípravek na utěsnění chladiče 40 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Moje Auto
Zobrazit více
Přípravek na utěsnění chladiče "Moje Auto" objemu 40 ml je určen pro chladicí systémy vozidel. Kompatibilní se všemi typy kapalin a chladiči, včetně hliníkových. Nezanechává usazeniny a působí v systémech o objemu až 20 litrů, aniž by ovlivňoval tepelnou účinnost.
Zobrazit méně
Moje Auto Radiator Sealant 400 ml
Výrobce: Moje Auto
Objem: 0.4 l
Zobrazit více
Přípravek Moje Auto Radiator Sealant o objemu 400 ml je určen pro utěsnění menších netěsností do 0,9 mm v chladicích systémech. Kompatibilní s kovovými a hliníkovými chladiči. Po přidání do chladicí kapaliny a ponechání motoru na několik minut běžet vytvoří těsnicí vrstvu. Vhodný pro systémy o objemu až 20 litrů.
Zobrazit méně
K2 Radiator Stop Leak 250 ml
Výrobce: K2
Objem: 0.25 l
Zobrazit více
Přípravek K2 Radiator Stop Leak o objemu 250 ml je určen k utěsnění netěsností radiátorů vzniklých mechanickým poškozením. Je kompatibilní se všemi typy chladičů a chladicími kapalinami. Při aplikaci se nesmí překročit kapacita 10 litrů chladicího systému. Po použití zůstává v systému a poskytuje ochranu před dalšími úniky.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Přípravek na utěsnění chladiče

Jak vybrat přípravek na utěsnění chladiče

Jakým způsobem se používá přípravek na utěsnění chladiče

Aplikace přípravku na utěsnění chladiče obvykle začíná důkladným očištěním a vyprázdněním chladičového systému. Poté se naleje příslušné množství přípravku přímo do chladiče nebo expanzní nádrže podle pokynů výrobce. Motor je třeba nechat několik minut běžet, aby se přípravek mohl rovnoměrně rozprostřít po celém chladičovém systému a utěsnit případné netěsnosti. Většina produktů vyžaduje, aby motor pracoval na volnoběh až do dosažení normální provozní teploty, aby se účinné látky mohly aktivovat a vytvořit pevnou těsnící vrstvu.

Co dělat, pokud přípravek na utěsnění chladiče nezabral

Pokud přípravek na utěsnění chladiče neřeší problém úniku, je důležité postupovat systematicky. Před dalším pokusem o utěsnění je nejprve nutné zkontrolovat celý chladič a jeho okolní systémy pro případné známky poškození. Může se jednat například o fyzické poškození chladiče, netěsné spoje nebo defektní hadice. Jestliže jsou tyto komponenty v pořádku, lze zkusit použít jiný typ přípravku na utěsnění s možná silnějšími vlastnostmi. Jestliže ani toto nepomůže, nejlepším řešením může být obrátit se na odborníka nebo zvážit výměnu chladiče.

Je přípravek na utěsnění chladiče bezpečný pro ostatní části vozidla

Výrobci přípravků na utěsnění chladiče berou bezpečnost velmi vážně a snaží se navrhovat své produkty tak, aby neškodily dalším součástem vozidla. Pokud je produkt správně použit podle návodu, měl by být bezpečný pro ostatní části chladičového systému, jako jsou hadice, čerpadla a těsnění. Důležité je však pečlivě si přečíst a dodržovat pokyny od výrobce a zajistit, aby byl přípravek kompatibilní s materiály použitými v konkrétním vozidle.

Jak dlouho vydrží účinek přípravku na utěsnění chladiče

Přípravek na utěsnění chladiče
K2 Radiator Stop Leak 400 ml

Účinnost a trvanlivost přípravku na utěsnění chladiče se může lišit v závislosti na značce a typu poškození chladiče. Většinou se jedná o dočasné řešení problému a nemělo by to být považováno za dlouhodobou opravu. Správně aplikovaný přípravek může vydržet od několika týdnů až po několik měsíců, ale je důležité pravidelně kontrolovat chladič a jeho systém, aby bylo zajištěno, že problém s únikem nenastal znovu.

Jak často je třeba aplikovat přípravek na utěsnění chladiče

Ideálně by přípravek na utěsnění chladiče měl být použit pouze jednou za účelem nouzové opravy malého úniku. V případě, že problém s únikem přetrvává i po prvním použití přípravku, je důležité vyhledat odbornou pomoc nebo provést důkladnější opravu. Opakované používání přípravku může totiž naopak vést k dalším komplikacím v chladičovém systému.

Zobrazit kompletní nabídku Přípravek na utěsnění chladiče