Konturovací strojek

Dokonalé zaholení a vytvoření kontury.

ca. 1 900 CZK
ca. 1 900 CZK
ca. 3 600 CZK
ca. 1 900 CZK
ca. 4 300 CZK
ca. 2 800 CZK

Jak vybrat konturovací strojek

  • Konturovací strojek je pomocník, který by neměl chybět v žádném barber a kadeřnickém salonu. Díky němu máte zaručeno dokonalé zaholení a vytvoření kontury.
  • Využívá se pro různé kreace vyholování a se správnou gravírovací hlavou až hotová umělecká díla. Často se používá i jako zastřihovač vlasů, vousů či knírku.
  • Můžete vybírat z několika typů strojků, záleží na tom, který vám bude vyhovovat. Zvolit můžete profesionální strojek, sadu dvou strojků, strojek na celé tělo nebo mini konturovací strojek.
  • Vyrábí se ze dvou hlavních druhů materiálu, kterými je ocel a plast.
  • Provoz tohoto přístroje může být síťový, akumulátorový nebo existují modely, u kterých je možnost obou typů provozu.
  • Cena, kterou utratíte za strojek, se může pohybovat v rozmezí cca 1 000 – 5 000 Kč.

Typy

Existuje několik typů konturovacích strojků, ze kterých můžete vybírat. Můžete zvolit profesionální strojek, sadu dvou strojků, strojek na celé tělo nebo mini konturovací strojek.

Profesionální konturovací strojek

S konturovacím strojkem zvládnete vytvořit nejen dokonalou linie, ale také různé obrazce, které jsou u zákazníků oblíbené. Jeho předností jsou například hlavice z kvalitních materiálů, možnost nastavení výšky střihu nebo nástavce, které můžete vyměnit.

Akumulátorový
Moser Neoliner 1586-0051 – profesionální akumulátorový konturovací strojek, černý

Konturovací strojek v sadě s dalším strojkem

Tato varianta je ideální pro kadeřnické salony a barber shopy. V takovémto setu najdete většinou konturovací strojek spolu s klasickým vlasovým strojkem. V jedné nabíjející stanici tak budete mít po ruce vše potřebné.

Zastřihovací strojky

Zastřihovače chloupků jsou vhodné pro domácí úpravu vlasů, vousů i chloupků po celém těle. Díky vyměnitelným nástavcům zastanou funkci holicího strojku, zastřihovače vlasů i konturovacího strojku.

Mini konturovací strojek

Jedná se o jakousi kapesní verzi konturovacího strojku. Tyto modely zvládnou zkrotit ušní i nosní chloupky a jsou nezbytným doplňkem pánské kosmetické tašky.

Síťový
Oster Hairway konturovací strojek D026

Materiál

Čepele konturovacího strojku jsou vyráběny z oceli. Může se jednat například o nerezovou, chirurgickou nebo i japonskou ocel. Jednotlivé nástavce jsou potom vyráběny z plastu stejně tak, jako tělo strojku, které je většinou v kvalitním plastovém krytu.

Výška střihu

U konturovacích strojků je výška střihu velmi důležitá. Samotný strojek má výšku střihu jasně danou. Dále pak s tímto parametrem můžete disponovat pomocí nástavců, které mají různou velikost a bývají součástí balení.

Víte, že…?

Na rozdíl od klasických strojků jsou ty konturovací značně menší a lehčí, což je velkou výhodou a zaručuje to efektivnější zastřihávání.

Profesionální
Kiepe Silver set – akumulátorový strojek V12 Superfast Clipper 6335 + akumulátorový konturovací strojek Zero Estremo T Hair EVO Trimmer 6330 + Gembird – stlačený vzduch, 400 ml

Provoz

Dalším parametrem, který by vás měl zajímat, je provoz takového strojku. Můžete narazit na dva druhy provozu, kterými je akumulátorový nebo síťový provoz. V následující tabulce najdete podrobnější informace.

Druh provozu Informace
Síťový provoz Tyto modely jsou napájeny prostřednictvím zapojení do sítě. Stačí tedy, abyste dali přístroj do zásuvky, a bude fungovat, jak dlouho potřebujete.
Akumulátorový provoz Jeho výhodou je to, že přístroj nemusí být v síti, tudíž vás neomezuje prostor v blízkosti zásuvky, ale můžete se pohybovat tam, kde potřebujete. Ovšem strojek vydrží nabitý pouze na určitou dobu, pak je nutné jej dobít.

Setkat se taky můžete s modely, které mohou mít obě dvě možnosti provozu, což je ideální varianta.

Příslušenství

Když si pořídíte konturovací strojek, neobejdete se bez některého příslušenství. To naštěstí bývá součástí balení. Mezi důležité doplňky, které v balení najdete, patří určitě stojánek, napájecí kabel a nástavce, které můžete na strojku měnit dle potřeby. Dalším vybavením, které jistě oceníte je štěteček na čištění hlavice a čepele a také olej, kterým je třeba strojek promazávat.

Precizní úprava
Oster Hairway i-Trim konturovací strojek 007

Výrobci a ceny

Konturovací strojek můžete pořídit od různých značek. Vždy ale dávejte pozor na to, aby byl výrobce kvalitní a mezi zákazníky osvědčený. Na dnešním trhu patří mezi kvalitní značky například BaByliss, Kiepe, Wahl nebo Panasonic.
Co se týče ceny, záleží především na značce, kterou zvolíte, a také záleží na tom, jestli chcete konturovací strojek pro domácí využití nebo pro profesionály. Modely od levnějších výrobců, které však pro domácí tvorbu zcela postačí, pořídíte do 2 000 Kč, za ty nejlepší značky na trhu, jejichž modely jsou spíše pro profesionály, si připlatíte klidně až 5 000 Kč.

Otázky a odpovědi

S jakým designem se u tohoto výrobku můžeme setkat?

Tento typ strojku má velmi jednoduchý, klasický, ale přesto moderní a elegantní design. Většinou se setkáte s černou, stříbrnou nebo červenou barvou, nebo také s kombinacemi těchto barev. Eleganci těmto přístrojům dodává lesklý materiál.

Jak probíhá údržba konturovacího strojku?

Údržba je samozřejmě důležitou součástí používání konturovacího strojku. Při koupi tohoto výrobku naleznete v balení štěteček a olej. K odstraňování zanesených vlasů, vousů či případných nečistot slouží štěteček, olej pak poslouží k promazání přístroje, aby jeho životnost byla delší.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Akumulátorový
Síťový
Profesionální
Precizní úprava
Vysoce výkonný
Magneticky poháněný motor
Image
Produkt
Moser Neoliner 1586-0051 – profesionální akumulátorový konturovací strojek, černý
Oster Hairway konturovací strojek D026
Kiepe Silver set – akumulátorový strojek V12 Superfast Clipper 6335 + akumulátorový konturovací strojek Zero Estremo T Hair EVO Trimmer 6330 + Gembird – stlačený vzduch, 400 ml
Oster Hairway i-Trim konturovací strojek 007
Kiepe set Kiepe Hair Clipper Fuel 6337 – akumulátorový strojek + Kiepe Hair Trimmer Fuel Mini 6332 – akumulátorový konturovací strojek + Gembird – stlačený vzduch, 400 ml
Kiepe Silver Pack – profesionální síťový strojek Brutale 6310 + profesionální konturovací strojek Zero Pro 6324 + Gembird – stlačený vzduch, 400 ml
Systém napájení
akumulátorové
síťové
akumulátorový
akumulátorové
akumulátorový
síťové
Výrobce
Moser
Hair Majesty
Hair Majesty
KIEPE
Cena ca. 1 900 CZK ca. 1 900 CZK ca. 3 600 CZK ca. 1 900 CZK ca. 4 300 CZK ca. 2 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.