Zastřihovač chloupků

Váš dokonalý vzhled nemůže už nic zkazit.

ca. 400 CZK
ca. 100 CZK
ca. 300 CZK
ca. 200 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat zastřihovač chloupků

 • Moderní zastřihovače jsou již standardní výbavou každého muže i ženy.
 • Tyto zastřihovače můžete použít na chloupky po celém těle, tedy v nose, uších, podpaždí, tříslech nebo obočí. Setkat se můžete se dvěma typy zastřihovačů a to klasickým a kombinovaným.
 • Tvar zastřihovače hraje důležitou roli, strojek by se vám měl pohodlně držet.
 • Materiál břitů je pro výběr správného zastřihovače důležitý, protože břity se starají o samotný proces stříhání.

Typy zastřihovačů

Tyto zastřihovače můžete použít na chloupky po celém těle, tedy v nose, uších, podpaždí, tříslech nebo obočí. Setkat se můžete se dvěma typy zastřihovačů a to klasickým a kombinovaným.

 • Klasický – je určený pouze pro zastřižení chloupků v nose. Má jeden nástavec, jednu délku střihu a také jedno tlačítko, kterým se ovládá.
 • Kombinovaný – tyto přístroje mají více nástavců. Lze jimi zastřihnout chloupky v nose v uších i na ostatních částech těla. Umožňují také nastavit délku střihu.
Nos, uši a obočí
Philips NT 3650/16

Tvar zastřihovače

Tvar zastřihovače hraje důležitou roli, strojek by se vám měl pohodlně držet. Měl by mít tedy vhodný ergonomický tvar těla, správnou tloušťku a délku. Strojek by neměl ani zbytečně vibrovat a měl by jít snadno ovládat.
Mezi zastřihovači převažují modely černé barvy, ale i tyto přístroje se vyrábí v mnoha barevných variantách a tvarech. Nechybí tak klasická bílá barva, setkat se můžete se stříbrnou, modrou nebo červenou.

Materiál břitů

Materiál břitů je pro výběr správného zastřihovače důležitý, protože břity se starají o samotný proces stříhání. Jsou obvykle uschované za vnějším ocelovým obalem, který si strkáte do uší nebo nosu.

 • Ocelové břity – jsou nejběžnější, jejich pořizovací cena je nízká. Neměly by se dostat do kontaktu s vodou, aby nedošlo k jejich zrezivění. Mají také kratší životnost, rychleji dochází k jejich otupění.
 • Nerezové břity – mají delší životnost, jejich pořizovací cena je vyšší. Lze je namáčet do vody, protože nezrezaví, zastřihovač se vám tedy bude lépe udržovat.
 • Titanové břity – řadí se mezi nejmodernější materiál na trhu, který je v podstatě nezničitelný. Tyto břity jsou samoostřící. Cena těchto zastřihovačů je vyšší.
 • Keramické břity – také tyto břity jsou téměř nezničitelné, cena přístrojů s těmito břity je ale nižší než v případě titanových. Keramické břity by se neměly omývat ve vodě.
3 nástavce
Silvercrest SMT3A1

Čištění

Jak již bylo řečené, čištění zastřihovače je dáno výrobním materiálem břitů. Pokud lze zastřihovač omývat ve vodě, usnadní vám jeho údržba čas i práci. Je ale nutné dohlédnout na to, jestli je omyvatelná pouze část strojku, nebo strojek celý.

V případě, že není možné nebo vhodné zastřihovač namáčet, budete muset zvolit jiný způsob čištění, jako třeba otírání nebo oprašování štětečkem.

Každý zastřihovač je vybaven kartáčkem, který usnadňuje čištění přístroje od zbytků chloupků. Po každém použití je vhodné odejmout hlavu, aby se odkryl nůž, protože i tam se drobné kousky chloupků dostanou, a kartáčkem je odsud vymést. Některé přístroje pak vyžadují namazání břitů olejem, aby nedošlo k jejich korozi.

Oboustranný
Remington NE 3850

Příslušenství a funkce

Součástí zastřihovačů může být také nějaké další příslušenství. Dražší modely nabízejí několik různých nástavců, s jejíž pomocí upravíte nejenom chloupky, ale také vlasy nebo vousy. Některé propracovanější modely pak mají také speciální funkce, díky nímž bude zastřihávání příjemnější a bezpečnější.

Funkce Popis
Nabíjecí stanice Je součástí akumulátorových zastřihovačů. Kromě samotného strojku do ní můžete vkládat i další příslušenství v podobě nástavců.
Samoostřící čepele Tuto funkci mají pouze dražší modely, které umožňují ostření během nabíjení.
Ovládání Ovládání je ve většině případů řešeno pomocí jednoho nebo více tlačítek. U dražších modelů je možné setkat se také s dotykovým ovládáním.
Digitální displej Zastřihovače mohou být vybaveny displejem zobrazujícím stav nabití akumulátoru, zvolený program stříhání apod.
Rychlé nabíjení Umožňují rychlé nabíjení, kdy je možné strojek opět použít během pár minut.
Vertikální zastřihovač Další z možností, jak se zbavit nechtěných chloupků.
Voděodolnost Pokud je zastřihovač voděodolný, je možné jeho použití také ve sprše.
Světlo Některé modernější strojky jsou vybaveny světlem, čímž zvýšíte viditelnost v zastřihovaných oblastech.
Odsávání V případě této funkce jsou chloupky průběžně odsávány do sběrné nádoby.

Víte, že…?

Většina zastřihovačů se prodává s praktickým pouzdrem, které vám usnadní převážení i uskladnění přístroje. V případě, že je vámi vybraný model prodáván bez pouzdra, je vhodné ho dokoupit dodatečně.

Napájení a doba provozu

Zastřihovače můžete nabíjet pomocí elektrické energie nebo díky bateriím. Síťové zastřihovače musí být vybaveny pevným síťovým kabelem, který musí být při chodu přístroje zapojen v elektrické zásuvce. Práce s takovým zastřihovačem nemusí být tedy nijak pohodlná, protože vám kabel může překážet.

2 nástavce
ETA 4341 90000 Luis
 • Bateriové zastřihovače patří k oblíbenějším, jejich součástí není kabel, který by vám překážel. Strojek tak můžete použít kdekoliv. Jedinou nevýhodou jsou pouze baterie, které je nutné vyměňovat.
 • Akumulátorové zastřihovače patří k nejmodernějším, jsou nabíjeny pomocí nabíjecí baterie, kterou snadno dobijete pomocí elektrické sítě. Nevýhodou těchto zastřihovačů je pouze vyšší pořizovací cena.

Cena

Zastřihovače vousů nejsou nijak nákladné. Dají se pořídit do 1 000 Kč.

Břity s 360° rotací
Rowenta TN 3011F0
 • Do 300 Kč – už za tuto cenu zakoupíte kvalitní výrobky, které vás zbaví chloupků v nose i uších. Materiál nožů je kvalitní ocel, čepel je často omyvatelná. Většina přístrojů v této cenové skupině je napájena pomocí baterie. Zastřihovače nabízí i více možných nástavců jako je zastřihovač kontur a obočí.
 • Od 300 Kč – 700 Kč – zastřihovače v této cenové skupině jsou často dodávány s praktickým pouzdrem, mnohdy nechybí ani praktické příslušenství jako pinzeta, nůžky a přídavné nástavce. Některé modely umožňují také vertikální zastřihování. Jsou omyvatelné a nabíjejí se pomocí baterie nebo akumulátoru. Z nástavců je možné použít i takový, který umožňuje zastřihávání vlasů a vousů. Rukojeť může mít protiskluzovou úpravu a strojek může být vybaven také světlem.
 • Od 700 Kč a více – v nejvyšší cenové skupině najdete akumulátorové zastřihovače, které jsou určené pro celé tělo a nabízejí až 7 různých přednastavitelných délek v rozmezí 1 – 12 mm. Jsou vybaveny samoostřícími čepelemi. Tyto strojky mají bohatou výbavu, ve které najdete především sadu zastřihávacích nožů, různé typy hřebenů určených pro tvarování, pouzdro a praktický stojánek.

Víte, že…?

Většina mužů si doma upravuje vlasy, vousy a zároveň se chtějí zbavit nežádoucích chloupků a nose nebo uších. Právě pro ně jsou určeny strojky s různými nástavci. Takovým strojkům se říká víceúčelové zastřihovače.

Otázky a odpovědi

K čemu je zastřihovač chloupků?

Moderní zastřihovače jsou již standardní výbavou každého muže i ženy. Pomohou vám zbavit se nechtěných chloupků v nose, uších, upraví obočí. Propracovanější modely pak pomohou zbavit chloupků celé tělo. Jsou praktické a bezpečné, nemusíte se bát žádného poranění.

Jakého výrobce zvolit?

Při výběru byste se měli zaměřit na kvalitního výrobce. Špičkami na trhu jsou bezesporu značky Remington a Babyliss. Mezi další kvalitní výrobky pak patří výrobky od značek Eta, Braun nebo Panasonic.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nos, uši a obočí
3 nástavce
Oboustranný
2 nástavce
Břity s 360° rotací
Image
Produkt
Philips NT 3650/16
Silvercrest SMT3A1
Remington NE 3850
ETA 4341 90000 Luis
Rowenta TN 3011F0
Systém napájení
bateriové
bateriové
bateriové
akumulátorové
bateriové
Omyvatelné
Počet nástavců
2
3
2
2
1
Doba provozu
30 min
180 min
Cena ca. 400 CZK ca. 100 CZK ca. 300 CZK ca. 200 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.