Nejlepší kožešiny na kočárek 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
JASMINE Kožešina šedá žíhaná

Jak vybrat kožešinu na kočárek

  • Kožešinové doplňky představují zejména stylovou ozdobu, ale mohou mít i velmi praktický užitek. Nejčastěji se jedná o kožešinové podložky, rukávníky a právě kožešinové lemy na stříšku kočárku
  • Hlavním kritériem při výběru bude pravděpodobně barva kožešinky. Ta může být sladěna jednak s dalšími doplňky, kterými je kočárek vybaven nebo se samotným kočárkem.
  • Velikost bývá zpravidla univerzální. Délka je pak buď pevná nebo variabilní. Na výrobu se používá téměř výhradně kožešina umělá.

Kožešina na kočárek - náš výběr

JASMINE Kožešina šedá žíhaná
Výrobce: Jasmine
Zobrazit více
JASMINE Kožešina šedá žíhaná je dekorací na stříšku kočárku. Je vyrobena z umělé kožešiny (100% polyester) a je ukončena gumovým lemem a plastovými sponami pro snadnou montáž na kočárku. Kožešina je praní odolná do 30°C a má rozměry 100 x 11 cm.
Zobrazit méně
JASMINE Kožešina na kočárek wolf
Výrobce: Jasmine
Zobrazit více
Produkt "JASMINE Kožešina na kočárek wolf" je navržen jako kočárkový dekorativní příslušenství z umělé kožešiny. Je možné ho prát v pračce do 30 °C s aviváží. Má rozměry 100 x 11 cm a je vyroben z 100% polyesteru. Jeho barva je béžová s hnědým melírem.
Zobrazit méně
JASMINE Kožešinový lem hnědý
Výrobce: Jasmine
Zobrazit více
JASMINE Kožešinový lem hnědý je univerzální doplněk pro kočárky. Tento umělý kožešinový lem o rozměru 100 x 11 cm se upevňuje na stříšku kočárku pomocí plastových spon a všité gumičky. Materiál je 100% polyester a je možné jej prát v pračce při teplotě do 30 °C.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kožešina na kočárek

Jak vybrat kožešinu na kočárek

Jaký typ vybrat

Kožešina je velmi praktický, hřejivý, ale také stylový doplněk, který našel své využití i u maminek při vybavování dětských kočárků zejména pro zimní období. Mezi nejčastější možnosti pak patří podložky, rukávníky a lemy.

Podložky do kočárku

Zejména u podložek do kočárku se vyplatí investovat do přírodní kožešiny, která vyniká svými termoregulačními schopnostmi. Její použití je tak možné jak v chladných měsících, kdy dítě zahřeje, tak v létě, kdy dokáže odvádět pot z pokožky dítěte a tak bránit jeho přehřátí. Vlněná vlákna navíc dokáží absorbovat poměrně velké množství vody, aniž by byla podložka na dotek vlhká. Ovčí vlna je také antibakteriální a nedráždí jemnou dětskou pokožku. Podložky určené přímo do kočárků mívají průstřihy na 3 a 5 bodové pásy, takže je možné jejich použití i u sportovních kočárků, případně autosedaček.

Rukavice a rukávníky

Tento doplněk slouží zejména rodičům, a to jako ochrana rukou před chladem, větrem, sněhem atd. Opět je vhodné volit variantu s přírodní kožešinou, která lépe zahřeje. Rukávníky se jednoduše připínají na rukojeť kočárku pomocí cvočků.

Miminko v kočárku s kožešinou

Kožešinový lem na kočárek je velmi stylovou záležitostí, iStock / FamVeld

Kožešinový lem na stříšku

Kožešina na kočárek
JASMINE Kožešina šedá žíhaná

Kožešinka určená na lem stříšky kočárku je poměrně oblíbený doplněk v zimních měsících. I když se jedná více méně o designovou záležitost, může tento lem poskytovat dítěti i jakousi ochranu před nepříznivým počasím. Hodí se jak na střechu hluboké korby, tak sportovních kočárků. Vyrábí se v různých barevných provedení. Na rozdíl od přechozích možností v tomto případě vůbec nevadí varianta umělé kožešiny, která je také cenově dostupnější.

Jakou barvu zvolit

Kožešinové lemy se vyrábí v různých barevných variacích, nicméně častější a oblíbenější jsou přírodní tóny jako je šedá a béžová. Často se používá také černá nebo zlatavá. Barvu lemu lze přizpůsobit dalším doplňkům, jako jsou právě rukávníky nebo rukavice, případně lze doladit samotný kočárek. V druhém případě se hodí např. varianty tón v tónu (např. vínový kočárek a pudrově růžový lem).

Jakou velikost vybrat

Kočárkové lemy mají zpravidla univerzální velikost, která deklaruje použití na jakýkoli model kočárku. Nicméně se mohou od sebe lišit délkou. Kratší lemy pak nemusí pokrýt celý okraj stříšky kočárku. Toto je ale výhradně designová záležitost a tedy otázka osobního vkusu. Samotná délka se může pohybovat v rozpětí 60 až 110 cm. Délka může být pevná nebo variabilní. V případě druhé možnosti mají lemy všitou gumu, která umožňuje natažení, případně smrštění lemu do požadované velikosti.

Miminko sedí v kočárku s kožešinovým lemem

Kožešinové lemy se liší barvou i použitým materiálem, iStock / FamVeld

Použitý materiál

Kožešina na kočárek
JASMINE Kožešina na kočárek wolf

V případě doplňků, které jsou v přímém kontaktu s lidskou pokožkou, jsou jednoznačně vhodnější přírodní materiály, což se týká i kožešiny. U lemů na kočárek je ale dostačující její imitace, která je podstatně levnější. Na podšití kožešinky se pak používá většinou polyester. Důležitá je také délka vlasu kožešiny. Dá se říct, že delší vlas je dekorativnější a také poskytuje větší ochranu dítěti.

Víte, že…?

Připnutí kožešinového lemu je zpravidla velmi jednoduchý. Díky všitým gumičkám po okraji lem krásně obepne hranu stříšky. K jeho uchycení se také používají např. plastové spony nebo všité magnety.

Výrobci a ceny

Výrobců kožešinových doplňků ke kočárkům je celá řada. Za zmínku stojí např. značky jako Emitex, Jasmine, Bjällra of Sweden nebo Tesoro. Cenové rozpětí je pak poměrně široké. Nejlevnější kožešinky se dají koupit i za méně než 300 Kč. Luxusní kožešiny mohou stát i více než 2000 Kč, ale i v tomto případě se zpravidla jedná o pouhou imitaci pravé kožešiny.

VýrobceCenové rozpětí
Emitex300 Kč – 600 Kč
Jasmine650 Kč – 700 Kč
Bjällra of Sweden650 Kč – 1100 Kč
Tesoro600 Kč – 800 Kč

Otázky a odpovědi

Jak vybrat kožešinu na kočárek?

Kožešinové lemy na kočárek jsou zejména designovou záležitostí, takže jejich výběr zcela podléhá osobnímu vkusu zákazníka. Zvážit lze parametry jako je barva, délka vlasu nebo způsob uchycení. Délka je zpravidla univerzální.

Jakým způsobem se kožešinové lemy udržují?

Údržba jako taková je zpravidla velmi jednoduchá. Instrukce by měly být dány přímo výrobcem. Většinou je možné jeho praní na cca 30°C při nízkých otáčkách. Prací prostředek se volí podle konkrétního materiálu. Po vyprání je vhodné lem uhladit a nechat přirozeně uschnout. Nesmí se sušit v sušičce.
Zobrazit kompletní nabídku Kožešina na kočárek