Nejlepší kryty tažného zařízení 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
COMPASS Kryt koule tažného zařízení s držákem CO-07484
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat kryt tažného zařízení

Při výběru krytu tažného zařízení byste měli zvážit následující kritéria:

  • Kompatibilita: Ověřte, zda je kryt kompatibilní s vaším tažným zařízením;
  • Materiál: Zvolte materiál odolný proti povětrnostním vlivům a UV záření;
  • Bezpečnost: Ujistěte se, že kryt má prvky zvyšující bezpečnost, jako jsou reflexní prvky;
  • Design: Vyberte design, který odpovídá vašemu vkusu a potřebám;
  • Udržování a čištění: Zjistěte, jak snadné je kryt udržovat a čistit;
  • Cena: Zvažte cenu ve vztahu k poskytovanému ochrannému efektu a kvalitě.

Kryt tažného zařízení - náš výběr

COMPASS Kryt koule tažného zařízení s držákem CO-07484
přečíst recenzi
Výrobce: Compass
Zobrazit více
Produkt COMPASS CO-07484 je kryt určený pro hlavice tažných zařízení. Součástí je držák předcházející ztrátě. Navržen pro minimalizaci přilnavosti nečistot a zachování maziva na tažném zařízení.
Zobrazit méně
KRYT KOULE (ŠKODA) TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ original - černá 3T0803910
Zobrazit více
Plastový kryt Škoda 3T0803910 je určen pro ochranu koule tažného zařízení před korozí a nečistotami. Universalní rozměr umožňuje použití na standardních zařízeních. Na vrchní části je umístěné logo výrobce.
Zobrazit méně
4 CAR Kryt tažného zařízení gumový, černý
Výrobce: 4car
Zobrazit více
Kryt tažného zařízení 4 CAR je vyroben z gumy, má barvu černou a slouží k ochraně tažného zařízení vozidla před vnějšími vlivy.
Zobrazit méně
Kryt tažného zařízení Ford
Zobrazit více
Kryt tažného zařízení je určen pro vozidla značky Ford, slouží k ochraně tažného zařízení před povětrnostními vlivy a nečistotami. Kryt je vyroben z odolného materiálu a je navržen tak, aby odpovídal rozměrům a tvaru specifickému pro tažná zařízení Ford.
Zobrazit méně
4 CAR Kryt tažného zařízení stříbrný
Výrobce: 4car
Zobrazit více
Kryt tažného zařízení 4 CAR je navržen pro ochranu tažného háku vozidla. Jeho stříbrná barva a odolný materiál přispívají k zachování estetického vzhledu a funkčnosti zařízení.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kryt tažného zařízení

Jak vybrat kryt tažného zařízení

Proč používat kryt tažného zařízení

Použití krytu tažného zařízení má několik výhod. Chrání vaše tažné zařízení před nepříznivými povětrnostními vlivy, jako je déšť, sníh, silný sluneční svit a koroze, což prodlužuje jeho životnost. Kryt také zabraňuje nahromadění nečistot a špíny v zástrčce a zásuvce. Reflexní prvky na krytu zvyšují viditelnost vašeho vozidla, což přispívá k bezpečnosti. Navíc správný kryt může zlepšit vzhled vašeho vozidla tím, že skryje vystupující tažné zařízení, když není používáno.

Jak se starat o kryt tažného zařízení a jak ho udržovat v dobrém stavu

Správná péče o kryt tažného zařízení zahrnuje pravidelné čištění měkkým čisticím prostředkem a vodou, abyste odstranili nečistoty a soli, které mohou způsobit korozi. Je důležité nechat kryt po umytí řádně uschnout, předtím než ho znovu umístíte na tažné zařízení. Pokud je kryt vyroben z materiálu, který může časem vyblednout nebo se opotřebovat, měli byste ho pravidelně kontrolovat a v případě potřeby aplikovat ochranný sprej nebo jiné přípravky poskytující ochranu proti UV záření.

Je možné kryt tažného zařízení použít v zimních podmínkách

Ano, kryt tažného zařízení je možné použít i v zimních podmínkách, pokud je vyroben z materiálu, který je odolný proti nízkým teplotám a sněhu. Při výběru krytu je důležité zvolit takový, který je určen k použití ve všech ročních obdobích a vyroben z odolného materiálu, jako je třeba neopren nebo silný plast, který vydrží změny teplot a vlhkosti.

Jaký vliv má kryt tažného zařízení na bezpečnost vozidla

Kryt tažného zařízení
COMPASS Kryt koule tažného zařízení s držákem CO-07484

Kryt tažného zařízení může mít pozitivní vliv na bezpečnost vozidla. Kromě ochrany samotného zařízení před korozí a poškozením může mít kryt reflexní prvky, které zlepšují viditelnost vozidla, zvláště ve tmě nebo za špatného počasí. Tímto způsobem kryt pomáhá předejít nehodám tím, že upozorňuje ostatní řidiče na přítomnost vašeho vozidla a na to, že máte tažné zařízení.

Může kryt tažného zařízení ovlivnit funkčnost tažného zařízení

Správně zvolený a instalovaný kryt tažného zařízení by neměl negativně ovlivnit jeho funkčnost. Je důležité zvolit kryt odpovídající velikosti a tvaru, který nebrání přístupu k zásuvce tažného zařízení ani nepřekáží při spojování vozidla s přívěsem nebo karavanem. Pokud kryt používáte správně a staráte se o něj podle pokynů výrobce, neměl by mít na funkčnost tažného zařízení žádný negativní vliv.

Zobrazit kompletní nabídku Kryt tažného zařízení