Kulmofén

Nádherné lokny či kudrlinky za pár minut.

ca. 1 700 CZK
ca. 900 CZK
ca. 500 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 5 000 CZK

Jak vybrat kulmofén

 • Kulmofén – tento výrobek spojuje vlastnosti klasického fénu a kulmy.
 • Typ – kulmofén může být statický a rotační.
 • Velikost – velikost kulmofénu se odvíjí od délky vlasů.
 • Materiál kartáče – nejdůležitější parametr, který se odvíjí od typu Vašich vlasů.
 • Funkce – kulmofén má řadu doplňkových funkcí. I přesto, že jsou tyto výrobky poměrně jednoduché, můžete vybírat mezi několika funkcemi.

Kulmofén

Krásné vlasy jsou předpokladem vaší perfektní image. Tento výrobek spojuje vlastnosti klasického fénu a kulmy. Na první pohled vypadá podobně jako kulma, ale má navíc kartáč sloužící k vyčesávání vlasů. Zároveň fouká stejně jako fén teplý vzduch. Používá se tedy k vysoušení vlasů, které s pomocí kartáče zároveň modeluje do požadovaného tvaru. Díky tomu vytvoříte bohatý, nadýchaný a dlouhotrvající účes.

Při výběru nového kulmofénu se zaměřte i na detaily. Mezi ně patří například výrobní materiál hlavice. Z technických parametrů je to potom příkon, nastavení teploty a rychlost foukání vzduchu. Kvalitní výrobek se musí především pohodlně držet v ruce a musí mít funkce potřebné k vysoušení vlasů.

Rotační
Philips HP8664

Typy kulmofénů

Statický

Klasické řešení, funguje na principu manuální práce. Vlasy musíte na nástavec natočit ručně a potom nechat působit samotný vzduch. Tím se vysuší a budou mít vámi požadovaný tvar. Jde spíše o jednoduché modely. Mají menší možnosti s ohledem na nastavení, nižší je samotná ochrana vlasů a konečný výsledek není úplně ideální.

Rotační

Představuje modernější řešení. Pracuje automaticky, protože se nástavec sám otáčí – rotuje. Vlasy sám namotá a zajistí vytvoření účesu. Jeho pořízení je dražší, ale vlasy upravené rotačním kulmofénem budou lépe chráněné a vzhled bude dokonalý. Tento typ nabízí také možnost regulace teploty a intenzity foukání.

Velikost

Velikost kulmofénu se odvíjí od délky vlasů. Menší velikost kartáčů se hodí pro vlasy kratší. Větší velikosti poslouží lépe pro úpravu delších vlasů. Pozor dávejte i na průměr topného tělíska. Obecně platí, že čím je průměr větší, tím vytvoříte bohatší a volnější lokny.

S regulací teploty
Concept KK1150

Materiál kartáče

Dříve se kartáč vyráběl z nerezové oceli. Od tohoto materiálu se v současnosti ustupuje a na trhu se s ním už téměř nesetkáte. Do popředí se dostává zejména keramika, která díky rovnoměrně rozložené teplotě umožňuje hladký skluz vlasů. Velmi rychle se nahřívá a tím šetří čas. Hodí se pro všechny typy vlasů.

Dalším materiálem je titan. Je to nejlehčí a nejtrvanlivější materiál. Mezi jeho výhody patří rychlé a rovnoměrné zahřátí. Hodí se zejména pro nepoddajné, hrubé a husté vlasy.

Turmalínový povrch zabraňuje elektrizování vlasů díky schopnosti ionizace. Vlasy jsou lesklejší a zabraňuje se krepatění. Je vhodný pro jemné vlasy.

Profesionální
Remington Ci95 Pearl kulma

Keramika s titanem pak může být kombinována s turmalínem, který je díky své šetrné a zejména ionizační vlastnosti dopomáhá k dokonalému výsledku.

Funkce a vlastnosti

Kulmofén má řadu doplňkových funkcí. I přesto, že jsou tyto výrobky poměrně jednoduché, můžete vybírat mezi několika funkcemi.

Studený vzduch

Díky možnosti zvolit studený vzduch, bude váš účes lépe fixován a vydrží déle. Je vhodný pro citlivější vlasy.

S příslušenstvím
Sencor SHS 7551

Ionizace

Další funkce, která má vliv na kvalitu vlasů. Podporuje lesk a díky antistatické vlastnosti zabraňuje elektrizování vlasů. Ionizace může být dosaženo také použitím kartáče vyrobeného z turmalínu.

Oboustranná rotace

Kartáč má možnost otáčet se na obě strany. To se hodí, pokud se vaše vlasy při tvoření účesu zamotají do kartáče.

Automatické vypnutí

Přístroj se vypne, pokud je určitou dobu v nečinnosti. Tento bezpečností prvek může zabránit popálení nebo v horším případě dokonce požáru.

S ionizátorem
BaByliss AS200E

Rychlé zahřívání

S touto funkcí můžete použít kulmofén téměř okamžitě.

Délka přívodního kabelu

Výrobek je napájen z elektrické sítě, je tedy vhodné nezanedbat ani tento parametr. Délka kabelu je u jednotlivých modelů rozdílná. Pohybuje se v rozmezí od 1 do 2,7 metrů. Ideální je délka 2,5 m. Velmi praktické je, pokud je kabel v otočném provedení. Proto se zamyslete nad tím, kde budete přístroj používat a jaká délka pro vás bude tou nejvhodnější pro pohodlné používání výrobku.

Rychlost foukání vzduchu

Přístroj může být vícerychlostní. Čím je proudění vzduchu rychlejší, tím je doba sušení nebo úpravy účesu kratší. Většina dostupných kulmofénů má alespoň dvě rychlosti foukání vzduchu. Některé dražší modely mají rychlosti tři.

Pro náročné
Ghd Curve Classic Wave Wand

Správná teplota

Vhodně zvolená teplota je důležitá pro celkový vzhled účesu. Díky správné teplotě své vlasy ochráníte před nechtěným poškozením a přepálením. Vybírejte modely, které umožňují regulovat teplotu. Každá kvalita vlasů vyžaduje jinou teplotu. Pokud máte vlasy jemné, nepřekračuje teplotu 190°C. Vlasy pevné a silné zvládnou teplotu až do 250°C.

Nástavce

Výrobky mohou mít několik vyměnitelných nástavců. Obyčejné modely vlastní pouze jeden nástavec, dražší modely mohou mít až pět různých kartáčů. Chybět by neměla například tvarovací koncovka, praktický plochý kartáč a také ondulační nástavce. Některé kartáče mají přírodní štětiny, další zatahovací plastové trny. Kartáče mají různé velikosti, které umožňují rozmanité úpravy účesů. Různé nástavce se používají také v závislosti na kvalitě a délce vlasů. Součástí dražších modelů bývají i stojany. Jsou to praktické doplňky, do kterých můžeme přístroj uložit. Zabráníte tak případnému popálení. Vhodné jsou také ochranné obaly, které se hodí zejména při cestování nebo časté přenášení.

Příkon

Hodnota příkonu se udávána ve Wattech pod zkratkou W. Příkon je úměrný výkonu a zároveň spotřebě elektrické energie. S vyšším příkonem bude přístroj pracovat rychleji a efektivněji. Většina výrobků má příkon v rozmezí 600 – 800 W. Dražší modely nabízejí příkon od 1 000 – 1 200 W. Základní modely mohou mít příkon pouhých 50 W.

Výrobci

Remington je jedna z největších značek v profesionální péči o vlasy, holení a zastřihování. Výrobky jsou inspirovány nejnovějšími styly, módními trendy a technologiemi. Společnost nabízí efektivní a snadno použitelné výrobky, které jsou připraveny k použití kdekoliv doma nebo na cestách.

BaByliss je francouzský specialista v péči o vlasy a značka číslo 1 na evropském trhu a na český trh přináší nejen úspěšné produkty pro ženy, ale také velkou řadu výrobků pro muže.

Mezi další oblíbené výrobce patří Rowenta, Eta, Braun, Bosch, Grundig, Philips, Sencor a další. Dá se říct, že každý výrobce domácích spotřebičů nebo výrobků na péči o tělo má svou řadu kulmofénů. To jakou kvalitu výrobci přinášejí, musíte porovnat sami, ale obecně platí, že čím menší cena, tím menší kvalita.

Cena

Cena Výhody Nevýhody
Do 500 Kč Nízká pořizovací cena Jeden nebo dva nástavce Nízký příkon Dva stupně výkonu
Od 500 – 1 000 Kč Možnost nastavení teploty ve třech úrovních Kvalitnější kartáče Až tři rychlosti proudícího vzduchu  
Od 1 000 – 2 000 Kč Příkon 1 000 W Keramický povrch Funkce ionizace Délka přívodního kabelu Bohaté příslušenství  
Více než 2 000 Kč Špičkový výrobek Řada funkcí Využití pro kadeřnické salony Vyšší pořizovací cena

Vlasová kosmetika

Krásné vlasy jsou předpokladem vaší perfektní image. Můžete mít krásné oblečení a dokonalé líčení, pokud budou vaše vlasy působit neupraveným dojmem, zkazí to vaši celkovou image. Ne každý má vlasy pevné, husté a zářivé a je proto důležité vědět, jak o ně pečovat.

Laky, gely a jiné přípravky používejte až na hotový účes poté co vychladnou. Je vhodné použít ke konci úpravy vlasů funkci studeného vzduchu. Tím účes zafixujete.

Při častém používání vyhřívacích přístrojů mohou být vlasy suché a lámavé. Vysychání můžete zabránit tím, že budete používat kvalitní kosmetické výrobky určené pro váš typ vlasů, konzumací zdravé výživy a používáním některých kondicionérů. Také existuje mnoho prostředků, které vám pomohou vlasy hydratovat.

 • Olivový olej – jeden z nejoblíbenějších prostředků na suché vlasy. Bohatý obsah vitamínu E a antioxidantů pomáhá léčit poškozené vlasy.
 • Majonéza – je také vynikající k ošetření poškozených vlasů. Obsahuje spoustu bílkovin, které vlasům pomáhají.
 • Vejce – jsou zdrojem dobrých bílkovin a lecitinu, pomáhají posilovat poškozené vlasy, dodávají jim vlhkost a lesk.
 • Pivo – funguje jako vynikající kondicionér. Protein v pivu pomáhá regenerovat poškozenou vlasovou pokožku a vyživuje vlasové folikuly. To dělá vlasy lesklé a hladké.
 • Aloe Vera – jedinečná kombinace vitamínů, minerálů a aminokyselin může velmi prospět suchým a poškozeným vlasům.
 • Med – pomůže udržet vlhkost ve vlasech. Vlasy budou měkké, lesklé a dobře vyživované.
 • Banány – vysoký obsah draslíku a vlhkosti v banánech brání rozštěpení konečků a zlepšuje pružnost vlasů.

Víte, že…?

Na hlavě roste okolo 6 milionů vlasů. Vzniká mnoho pověr okolo správné péče o vlasy. Je dobré věřit všemu, nebo je lepší se nad pověrami raději povznést? Každodenní mytí vlasy vysušuje – odborníci se shodují na tom, že vlasy můžete mýt každý den, aniž by to vadilo. Záleží na kvalitním šamponu, tvrdosti vody, typu vlasů a vlasové pokožky. Pokud je myjete jemným neagresivním šamponem a ne příliš horkou vodou, bude vše v pořádku. Těsné čepice mohou způsobit vypadávání vlasů – těsné pokrývky hlavy mohou způsobovat na určitých místech vypadávaní. Tento problém byl pojmenován jako trakční alopecie (vypadávání v důsledku fyzické námahy vlasů). Nošení těsné čepice, ale také pevně utažené vlasy například gumičkou mohou vést ke sníženému průtoku krve do pokožky hlavy. Pokud tento stav trvá delší dobu, vlas není vyživován a muže dojít k  vypadávání. Spaní s mokrou hlavou vede k plísním – můžete být bez obav. Spaní s mokrou hlavou může vést pouze k nachlazení a splihlému účesu. Ze stresu se může zešedivět – ano u některých může zvýšená míra stresu způsobit šedivění a také vypadávání vlasů. Voda v bazénu odbarví vlasy na zeleno – jsou-li vaše vlasy barvené a chodíte do bazénu často, mohou vlasy dostat zelený nádech. Používejte proto vhodnou kosmetiku a plavací čepici.

Otázky a odpovědi

Jaký zvolit kartáč?

Při výběru kartáče hraje hlavní roli výrobní materiál. Levné neznačkové kulmofény mohou mít povrch z nekvalitní a nešetrné nerezové oceli. Tento materiál je pro ošetřování vlasů naprosto nevhodný. Volit byste měli mezi keramikou, turmalínem nebo titanem. Titan je ideální na silné a nepoddajné vlasy, turmalín by měli volit majitelé jemných vlasů. Keramika si poradí s každým typem vlasů.

Jaké funkce jsou nejžádanější?

Každý má na výrobek jiné nároky a každý tak vyžaduje jiné funkce. Mezi nejčastější funkce patří ionizace, oboustranná rotace, rychlé nahřátí a automatické vypnutí.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
Rotační
S regulací teploty
Profesionální
S příslušenstvím
S ionizátorem
Pro náročné
Image
Product
Philips HP8664
Concept KK1150
Remington Ci95 Pearl kulma
Sencor SHS 7551
BaByliss AS200E
Ghd Curve Classic Wave Wand
Délka kabelu
1.8 m
1.8 m
3 m
1.5 m
1.8 m
Ionizace
Počet nástavců
2
1
7
2
Příkon
1000 W
55 W
50 W
1000 W
1000 W
Studený vzduch
Automatické vypnutí
Počet rychlostí
2
1
1
2
Počet teplot
3
1
2
2
Regulace teploty
Cena ca. 1 700 CZK ca. 900 CZK ca. 500 CZK ca. 600 CZK ca. 1 200 CZK ca. 5 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.