Nejlepší lepidla na vlasy 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
got2b lepidlo extra silný gel na vlasy 150 ml
84 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat lepidlo na vlasy

Při výběru lepidla na vlasy je důležité zohlednit několik klíčových faktorů:

  • Držení a síla: Zvažte, jakou úroveň fixace potřebujete pro váš účes. Lepidla se liší od lehké po velmi silnou fixaci.
  • Vlhkostní odolnost: Pokud máte v plánu být ve vlhkém prostředí nebo se potíte, měli byste vybrat lepidlo, které je odolné proti vlhkosti.
  • Doba schnutí: Některá lepidla rychle zaschnou, zatímco jiná poskytují více času pro úpravu účesu.
  • Složení: Pro citlivou pokožku hlavy hledejte lepidla bez alkoholu a potenciálně dráždivých látek.
  • Vyčesatelnost: Podívejte se, jestli je vybrané lepidlo snadno vyčesatelné, aby nedocházelo k poškození vlasů při odstraňování.
  • Cena: Nastavte si rozpočet a zvažte, jestli je produkt, který si vybíráte, cenově výhodný s ohledem na jeho objem a účinnost.

Lepidlo na vlasy - náš výběr

got2b lepidlo extra silný gel na vlasy 150 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Henkel
Značka: Schwarzkopf
Typ: gely
Určení: pro muže
Objem: 150 ml
Hmotnost: 174 g
Zobrazit více
Druh vlasů: pro všechny typy vlasů
Účinek: pro rozčesávání vlasů
Stylingový gel Got2b Glued má objem 150 ml a je určen pro vytváření pevně fixovaných účesů. Je formulován tak, aby neslepoval vlasy, netvořil zbytky a byl oplachovatelný. Produkt je i voděodolný a jeho fixace je testována, aby působení vydrželo až do dalšího mytí.
Zobrazit méně
Schwarzkopf Osis texture Rock Hard Styling Glue gel 150 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Henkel
Značka: Schwarzkopf
Typ: gely
Určení: pro ženy
Objem: 150 ml
Hmotnost: 0 g
Zobrazit více
Druh vlasů: pro normální vlasy
Účinek: dlouhotrvající
Stupeň fixace: extra silná fixace
Schwarzkopf Osis Rock Hard je gel na vlasy s objemem 150 ml, určený pro fixaci a tvarování účesů s vysokou odolností.
Zobrazit méně
SO.nia Europe Lepidlo na kůži a vlasy 4 ml SO.nia - Body and Hair Adhesive Gloss
Zobrazit více
Lepidlo SO.nia Europe na kůži a vlasy o objemu 4 ml je určeno pro fixaci šperků na tělo i do vlasů, nabízí voděodolnost a odolnost proti drobnému oděru. Je kompatibilní se všemi typy pleti a disponuje zdravotními atesty. Doba schnutí činí 2 minuty, obsahuje Acrylates Copolymer a Sodium Bicarbonate.
Zobrazit méně
Tekuté lepidlo průhledné pro vlasové PU pásky tape in na prodlužování vlasů Ultra Hold 15ml
Zobrazit více
Tekuté akrylové lepidlo Ultra Hold o objemu 15 ml je určeno pro aplikaci na vlasové PU pásky. Lepidlo může udržet spoj až pět týdnů, jeho výdrž ovlivňuje vlahost a pocení. Vhodné pro různé typy vlasových aplikací, průhledné, odolné vůči vodě a hypoalergenní.
Zobrazit méně
Elgon Affixx design glue 100 ml
přečíst recenzi
Výrobce: A. Meshi Cosmetic Industries
Typ: vosky
Objem: 100 ml
Druh vlasů: pro jemné a řídké vlasy
Zobrazit více
Modelovací lepidlo Elgon Affixx design glue o objemu 100 ml se silným tužícím účinkem. Vyznačuje se aroma citrusů, nezanechává ve vlasech žádné zbytky a nepůsobí jejich zamaštění. Produkt je vhodný i pro jemné vlasy a obsahuje UV filtry. Lze ho snadno odstranit šamponem.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Lepidlo na vlasy

Jak vybrat lepidlo na vlasy

Jak aplikovat lepidlo na vlasy pro nejlepší výsledky

Pro optimální aplikaci lepidla na vlasy je několik kroků, které byste měli sledovat. Nejdříve vlasy důkladně očistěte a vysušte, jelikož lepidlo nejlepší drží na čistých a suchých vlasech. Potom malé množství lepidla naneste na konečky prstů a promněte ho ve vlasech, kde potřebujete fixaci. Pro zachovaní přirozeného vzhledu vlasy nezatížíte příliš velkým množstvím produktu. Pokud potřebujete silnější fixaci, pracujte postupně a naneste více produktu na klíčové části účesu.

Jak dlouho může lepidlo na vlasy udržet účes

Schopnost lepidla na vlasy udržet účes je velmi individuální a závisí na řadě faktorů, jako je typ vašich vlasů, počasí, a konkrétní produkt, který používáte. Obecně platí, že kvalitní lepidlo by mělo udržet účes po celý den nebo dokonce déle, pokud není vystaveno extrémním podmínkám jako je silný vítr nebo vysoká vlhkost. Vždy se řiďte pokyny výrobce, které vám poskytnou nejlepší představu o trvanlivosti účesu s použitým lepidlem.

Jaká je rozdílná použití gelu a lepidla na vlasy

Gel na vlasy a lepidlo na vlasy mají různá užití, ačkoli oba produkty slouží k úpravě vlasů. Gel poskytuje spíše lehkou až střední fixaci s leskem a je vhodný pro tvorbu mokrého vzhledu účesu. Na druhou stranu, lepidlo na vlasy poskytuje silnější fixaci a je vhodné pro drastické a extrémní účesy, které vyžadují vysokou stabilitu. Lepidlo je také obvykle vhodné pro modelování kratších vlasů a může nabízet matný finiš, což je u gelů méně běžné.

Jak odstranit lepidlo na vlasy z pokožky hlavy a vlasů

Lepidlo na vlasy
got2b lepidlo extra silný gel na vlasy 150 ml

Pro odstranění lepidla z vlasy a pokožky hlavy je nejlepší použít šetrný šampon a teplou vodu. Navlhčete vlasy důkladně teplou vodou, abyste změkčili zbytky lepidla, pak následně aplikujte šampon a jemně masírujte pokožku hlavy a vlasy, abyste uvolnili a rozpustili lepidlo. Poté důkladně opláchněte vlasy čistou vodou. Může být třeba proces opakovat pro úplné odstranění. Pokud lepidlo zůstane na vlasech i po prvním umytí, použijte kondicionér, který pomůže uvolnit a odstranit zbývající zbytky.

Jaké existují přírodní alternativy k lepidlu na vlasy

Přírodní alternativy lepidla na vlasy mohou zahrnovat produkty jako aloe vera gel, agávový sirup, lanolin nebo včelí vosk. Tyto přírodní prostředky obvykle neposkytují tak silnou fixaci jako komerční lepidla, ale jsou šetrnější k pokožce hlavy a vlasy mohou zůstat hydratovanější. Je důležité si uvědomit, že přírodní alternativy mohou vyžadovat častější aplikaci a nebudou tak efektivní v extrémních podmínkách nebo pro extrémní účesy.

Zobrazit kompletní nabídku Lepidlo na vlasy