Nejlepší kulové frézy 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Busch Instruments Fréza ocel kulová příčný sek 11RS/010

Jak vybrat kulovou frézu

Při výběru kulové frézy je důležité zvážit následující kritéria:

  • Druh materiálu: Vyberte frézu, která je vhodná pro materiál, s kterým budete pracovat, ať už jde o kov, dřevo nebo plast.
  • Velikost a tvar frézované plochy: Určete, jak velkou plochu potřebujete opracovávat a jaký tvar výsledného frézování očekáváte.
  • Požadovaná přesnost a kvalita povrchové úpravy: Zvažte, jaký stupeň přesnosti a jakou kvalitu povrchu potřebujete dosáhnout.
  • Typ frézovacího stroje: Ujistěte se, že kulová fréza je kompatibilní s vaším frézovacím strojem nebo CNC centrem.
  • Rozměry frézy: Zvažte optimální průměr a délku nástroje pro vaše konkrétní aplikace.
  • Cena: Najděte vyvážení mezi cenou a kvalitou, s přihlédnutím k tomu, jak často frézu budete používat.

Kulová fréza - náš výběr

Busch Instruments Fréza ocel kulová příčný sek 11RS/010
Výrobce: Busch Instruments
Zobrazit více
Fréza ocelová kulová Busch 11RS/010 je vyráběna z legované nerezové oceli odolné vůči korozi. Určena pro práci s nehtovým vale a mykózou nehtů, sterilizovatelná při 180 °C. Pro zajištění rovnosti doporučena údržba pomocí mosazného kartáče a kalibračního válečka. Označena CE pro lékařské použití.
Zobrazit méně
Busch Instruments Fréza ocel kulová 1RS/014
Výrobce: Busch Instruments
Zobrazit více
Fréza ocel kulová 1RS/014 od Busch Instruments je vyrobena z legované nerezové oceli pro odstraňování kuřích ok u nehtů, sterilizovatelná při 180 °C. Je kompatibilní s násadci sprejových a s odsáváním, odolná proti korozi s dlouhou životností při správné údržbě a má CE značení pro lékařské použití.
Zobrazit méně
Dremel 192 řezbářská fréza na měkké materiály, kulová 4,8mm, 2ks
Zobrazit více
Dremel 192 je sada dvou vysokorychlostních fréz s kulovým koncem o pracovním průměru 4,8 mm a stopkou o průměru 3,2 mm. Délka těchto příslušenství je 39,0 mm a jsou určeny pro materiály jako měkké kovy, plast a dřevo. Maximální otáčky dosahují 30 000 ot/min.
Zobrazit méně
VYDONA Kulová fréza modelářská SK R6,0 12,0x18/130 - CNC
Výrobce: Vydona
Zobrazit více
Kulová fréza VYDONA SK R6,0 má průměr 12,0 mm a pracovní délku 18 mm s celkovou délkou 130 mm. Určena pro CNC stroje.
Zobrazit méně
WOLFCRAFT rašple kulová na dřevo pr. 15mm, stopka 6,35mm 080-2533000
Výrobce: Wolfcraft
Zobrazit více
Rašple Wolfcraft má kulový tvar, průměr 15 mm a upínací stopkou 6,35 mm, vhodná pro měkké/tvrdé dřevo a kov (Al, Cu, Ni, Ms). Maximální doporučené otáčky jsou 1500 otáček za minutu.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kulová fréza

Jak vybrat kulovou frézu

Jaký typ materiálu je možné kulovou frézou opracovávat

Kulová fréza je univerzální nástroj, který lze použít pro širokou škálu materiálů. Nejčastěji se používá pro opracování kovů, jako je ocel, hliník nebo mosaz. Ale dá se efektivně použít i na plastech, dřevu nebo kompozitních materiálech. Důležité je zvolit správný typ frézy pro konkrétní materiál, abyste dosáhli nejlepších výsledků bez poškození nástroje nebo opracovávaného materiálu.

Jaký vliv má průměr kulové frézy na frézování

Průměr kulové frézy má zásadní vliv na frézování.

  • Menší průměr umožňuje provádět detailnější a přesnější frézování, takže je ideální pro jemnou práci nebo pro vytváření složitých tvarů.
  • Větší průměr frézy poskytuje rychlejší odstranění materiálu a je vhodnější pro hrubší frézování nebo frézování větších ploch.

Rozhodněte se na základě toho, jaký typ frézování chcete provádět.

Jaká je role povrchové úpravy na kulové fréze a jak jej vybrat

Kulová fréza
Busch Instruments Fréza ocel kulová příčný sek 11RS/010

Povrchová úprava na kulové fréze působí jako ochrana proti opotřebení a oxidaci, což prodlužuje životnost nástroje a zvyšuje jeho výkonnost. V závislosti na materiálu a aplikačním prostředí můžete vybírat mezi různými typy povlaků, jako je například titanový nitrid (TiN), který zlepšuje tvrdost a odolnost proti korozi nebo karbid bóru, který nabízí výbornou odolnost proti vysokoteplotnímu opotřebení. Mějte na paměti, že kvalitní povlak může zvýšit účinnost frézy a snížit opotřebení, čímž se snižují náklady na nástroje a zvyšuje produktivita.

Jak často je nutné kulovou frézu měnit

Frekvence výměny kulové frézy se liší v závislosti na několika faktorech, včetně intenzity používání, opracovávaného materiálu a kvality samotné frézy. Pokud zjistíte známky opotřebení, jako jsou otřepy nebo opotřebené hrany, nebo pokud fréza nedosahuje požadované přesnosti a kvality povrchu, je čas na její výměnu. Někteří uživatelé preferují preventivní výměnu, aby předešli náhlému selhání nástroje, což může vést k poškození opracovávaného dílu.

Lze kulovou frézu brousit a znovu použít

Ano, kulové frézy je možné přebrousit a tím prodloužit jejich životnost. Tento proces obnovuje ostří frézy tak, že se odstraní opotřebený materiál a nástroj se znovu nabrousí do požadovaného tvaru. Výhodou je úspora nákladů, protože nemusíte kupovat nové nástroje tak často. Nicméně, broušení vyžaduje odborné znalosti a speciální vybavení, proto je někdy lepší svěřit tuto práci do rukou profesionálům.

Zobrazit kompletní nabídku Kulová fréza