Nejlepší lepidla na tělo 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Lepidlo Mastix 12ml
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat lepidla na tělo

Při výběru lepidla na tělo je důležité vzít v úvahu několik klíčových faktorů:

  • Hypoalergenní složení: Aby bylo zabráněno alergickým reakcím, je důležité vybrat lepidlo, které je vhodné pro citlivou pokožku.
  • Síla přilnavosti: Zvolte lepidlo s dostatečnou přilnavostí pro váš účel, ať už jde o přichycení ozdob, kamenů nebo třeba pro kosmetické účely.
  • Odolnost vůči vodě: Pokud má lepidlo zůstat na těle i při potivosti nebo kontaktu s vodou, je důležité vybírat voděodolné varianty.
  • Snadné odstranění: Ujistěte se, že lepidlo lze z kůže odstranit bez bolesti a nepříjemných zbytků.
  • Rychlost schnutí: V situacích, kdy je čas podstatou, preferujte lepidlo, které rychle zasychá.
  • Bezbarvost: Abyste předešli nežádoucím skvrnám na kůži, hledajte lepidlo, které je po zaschnutí transparentní.

Zaměřte se vždy na produkty, které jsou speciálně navrženy pro použití na kůži, a vyvarujte se použití lepidel určených pro jiné účely.

Lepidlo na tělo - náš výběr

Lepidlo Mastix 12ml
přečíst recenzi
Zobrazit více
Lepidlo Mastix v 12ml skleněné lahvičce s integrovaným štětečkem je určeno pro použití s latexovými aplikacemi a umělými vousy. Obsahuje přírodní pryskyřici a je tak navrženo pro kompatibilitu s pokožkou. K odstranění se doporučuje specifický odstraňovač.
Zobrazit méně
Eulenspiegel Lepidlo Hydro-Mastix 50 ml Hydro Spirit gum
Výrobce: Eulenspiegel
Zobrazit více
Lečící přípravek Eulenspiegel Hydro-Mastix s objemem 50 ml slouží k připevnění malých objektů na kůži a je možné jej využít i na obnovu tvaru štětců. Produkt se nesmí používat na latexové materiály a je rozpustný ve vodě. Dostupný je i v 7 ml balení.
Zobrazit méně
Lepidlo na vousy Mastix
Výrobce: Fiestas Guirca
Zobrazit více
Profesionální lepidlo Mastix je vhodné pro fixaci vousů, knírů a obočí ve divadelním prostředí. K odstranění se doporučuje použít odlakovač na nehty. Dostupné online i v prodejně na Tylově nábřeží v Hradci Králové.
Zobrazit méně
Lepidlo na kůži
Zobrazit více
Guma určená pro přichycení umělých vlasů a latexových aplikací na kůži obličeje i těla. Balení obsahuje 3,3 g produktu.
Zobrazit méně
Lepidlo na speciální efekty 12 ml
Výrobce: Paintglow
Zobrazit více
Lepidlo na speciální efekty Fright Fest Spirit Gum o objemu 12 ml je na vodní bázi a slouží k fixaci protéz, drahokamů, šperků, třpytek či paruk na pokožce. Produkt je transparentní a po aplikaci na vodě rozpustný, což umožňuje snadné odstranění. Kompatibilní s normami EU a FDA.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Lepidlo na tělo

Jak vybrat lepidla na tělo

Jaká je nejlepší metoda aplikace lepidla na tělo

Nejlepší metoda aplikace závisí na účelu a typu lepidla. Obecně platí, že je vhodné použít malý štěteček nebo aplikátor pro přesné nanášení. Ujistěte se, že pokožka je před aplikací čistá a suchá, aby lepidlo mohlo správně přilnout. Při aplikaci lepidla v tenké vrstvě dbejte na to, abyste nevytvářeli příliš tlustou vrstvu, která by mohla zabránit komfortnímu nošení a mohla by způsobit nežádoucí oddělení od kůže. Po aplikaci poskytněte lepidlu dostatečný čas, aby zaschlo, dříve než přidáte ozdoby nebo make-up.

Jak dlouho může lepidlo na tělo vydržet

Doba, po kterou lepidlo na tělo vydrží, se liší v závislosti na typu lepidla, aktivitách, kterým je osoba vystavena, a podmínkách prostředí. Voděodolné lepidlo může obvykle vydržet celý den nebo dokonce déle, zatímco lepidla, která nejsou voděodolná, mohou začít slábnout při kontaktu s potem nebo vodou. Vždy je třeba dbát na instrukce výrobce týkající se odolnosti a trvanlivosti lepidla na těle.

Může dojít k podráždění pokožky způsobené lepidlem na tělo

Ano, podráždění pokožky může nastat, pokud je osoba alergická na některé z složek lepidla, nebo pokud je lepidlo aplikováno nevhodným způsobem. Aby se minimalizovalo riziko podráždění, je důležité vybrat hypoalergenní lepidlo speciálně určené pro použití na kůži a dodržovat návod k použití. Pokud přesto dojde k podráždění, je nutné lepidlo z kůže okamžitě odstranit a postiženou oblast ošetřit.

Jak odstranit lepidlo na tělo z kůže

Lepidlo na tělo
Lepidlo Mastix 12ml

Lepidlo na tělo by se mělo odstraňovat jemně, aby nedošlo k podráždění pokožky. Mnoho lepidel na tělo je možné odstranit pomocí teplé vody a jemného mycího prostředku. Pro tvrdohlavé zbytky lepidla je možné použít speciální odstraňovače nebo oleje, které lepidlo rozpustí, umožní jeho lehké setření a zároveň poskytnou kůži hydrataci. Po odstranění lepidla je vhodné pokožku ošetřit zklidňujícím krémem nebo lotionem.

Je lepidlo na tělo bezpečné pro použití u dětí

Bezpečnost lepidla na tělo pro použití u dětí se odvíjí od složení konkrétního výrobku. Při výběru lepidla pro děti hledejte produkty, které jsou označeny jako bezpečné pro dětskou pokožku a jsou hypoalergenní. Vždy byste měli před aplikací provést test na malé ploše kůže, aby jste ověřili, že nedojde k alergické reakci, a dodržovat věková doporučení výrobce.

Zobrazit kompletní nabídku Lepidlo na tělo