Nejlepší lisy na citrusy 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Sana EUJ-101
95 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat lis na citrusy

Při výběru lisu na citrusy je důležité zvážit několik faktorů, které ovlivňují funkčnost a pohodlí při používání:

  • Typ lisu: Vyberte si mezi manuálním a elektrickým lisem podle toho, jak často a jak intenzivně jej plánujete používat.
  • Materiál: Preferujte odolné materiály, jako je nerezová ocel, které zaručují delší životnost a snadnější údržbu.
  • Velikost a kapacita: Ujistěte se, že lis má dostatečnou kapacitu pro množství citrusové šťávy, které potřebujete, a zároveň aby byl kompaktní pro snadné skladování.
  • Údržba: Vyhledejte modely snadno demontovatelné pro jednoduché čištění, ideálně vhodné do myčky.
  • Cena: Stanovte si rozpočet a najděte nejlepší poměr ceny a kvality.
  • Dodatečné funkce: Zvažte, jestli potřebujete extra funkce, jako je nastavení množství dužiny nebo odměřovací stupnice.

Lis na citrusy - náš výběr

Sana EUJ-101
přečíst recenzi
Výrobce: Sana
Hmotnost: 10 kg
Provedení: ruční
Zobrazit více
Pákový citrusovač Sana Citrus Press 101 umožňuje zpracování citrusů i granátových jablek. Zařízení je určeno pro použití v domácnostech a malých provozech. Ovoce je nutné nejprve rozkrojit a pak mechanicky stlačit. Výsledkem je šťáva s nízkým množstvím vlákniny.
Zobrazit méně
Cilio Profesionální odšťavňovačm Citrusů
přečíst recenzi
Výrobce: Cilio
Hmotnost: 6.48 kg
Provedení: ruční
Zobrazit více
Profesionální odšťavňovač Cilio je navržen pro granátová jablka a citrusové plody. Vyroben z tlakově odlitého zinku a nerezové oceli, je vybaven ergonomickou rukojetí a neklouzavou základnou s přísavkami. Lisovací kužel a nálevka bez ostrých hran zajišťují bezpečnou manipulaci. Dostupný v červené a černé barvě.
Zobrazit méně
Westmark Lis na Citrusy Juicy 3095 2270
přečíst recenzi
Výrobce: Westmark
Provedení: ruční
Zobrazit více
Ruční pákový odšťavňovač Westmark Juicy 3095 2270 je určen pro citrusové plody. Je vytvořen z lakovaného hliníkového odlitku, vhodného pro kontakt s potravinami. Umožňuje extrakci šťávy bez pecek či pulpou.
Zobrazit méně
Joseph Joseph Helix
přečíst recenzi
Výrobce: Joseph Joseph
Provedení: ruční
Zobrazit více
Ruční lis na citrusy Joseph Joseph Helix využívá horizontální mechanizmus pro zvýšení tlaku při lisování. Konstrukce z nerezové oceli a nylonu je rozložitelná pro jednoduché čištění a vhodná do myčky. K použití vložíte ovoce řezem dolů a díly do sebe "zašroubujete".
Zobrazit méně

Elektrické lisy na citrusy

Sencor SCJ 1051GR
přečíst recenzi
Příkon: 40 W
Materiál filtru: plastové
Objem nádoby: 0.7 l
Zobrazit více
Elektrický lis Sencor SCJ 1051GR je určen pro extrakci šťávy z citrusů, vybaven oboustranným chodem a dvěma velikostmi lisovacích kuželů. Má filtr na zadržení pecek a dužiny. Funkce automatického spuštění, příkon 40 W, hlučnost 75 dB. Součástí je protiskluzová stabilita a ochranné víčko.
Zobrazit méně
SilverCrest SZP 25 C3
přečíst recenzi
Výrobce: Silvercrest
Zobrazit více
Odšťavňovač SilverCrest SZP 25 C3 je vhodný pro přípravu čerstvých ovocných šťáv z citrusových plodů. Disponuje funkcí chodu vpravo a vlevo, 2 lisovacími kužely pro různé velikosti plodů a automatickým zapnutím. Vyznačuje se odnímatelnými díly vhodnými k mytí v myčce, regulátorem pro nastavení podílu dužiny a kapacitou nádoby na šťávu 800 ml. Příkon zařízení je 25 W a délka síťového kabelu činí 117 cm.
Zobrazit méně
Braun CJ 3000 BK Tribute Collection
přečíst recenzi
Příkon: 20 W
Objem nádoby: 0.4 l
Zobrazit více
Lis na citrusy Braun CJ 3000 BK z řady Tribute Collection má příkon 20 W, objem nádoby 400 ml a nabízí ovládání stupně extrakce dužniny pomocí 5 nastavitelných stupňů. Zařízení umožňuje otáčení jak vlevo, tak vpravo a spouští se automaticky při aplikaci tlaku na plod. Po uvolnění plodu se vypne. Komponenty přicházející do kontaktu s potravinami neobsahují bisfenol A a jsou vhodné do myčky.
Zobrazit méně
Rohnson R-411
přečíst recenzi
Výrobce: ROHNSON
Příkon: 600 W
Objem nádoby: 0 l
Materiál filtru: nerezové
Zobrazit více
Citrusový lis Rohnson R-411 s výkonem 600 W a nerezovou konstrukcí je určen pro různé typy citrusů včetně granátových jablek. Obsahuje dvě výměnné nástavce pro různě velké plody a systém pro postupnou extrakci šťávy. Nabízí také antikapkovou funkci a jeho komponenty jsou kompatibilní s myčkou nádobí.
Zobrazit méně
Orava OS 105
přečíst recenzi
Výrobce: Orava
Příkon: 40 W
Objem nádoby: 0.7 l
Zobrazit více
Elektrický lis na citrusy Orava OS-105 má nádobu o objemu 700 ml s rukojetí a je vybaven funkcí automatického vypínání. Konstrukce zahrnuje kvalitní plastové komponenty a protiskluzovou základnu. Aktivuje se stiskem.
Zobrazit méně

Pákové lisy na citrusy

Sage 800CP
přečíst recenzi
Příkon: 110 W
Materiál filtru: nerezové
Zobrazit více
Citrónový lis Sage 800CP je vybaven dvojicí nerezových filtrů umožňujících regulaci množství dužiny ve šťávě. Vlastní bezpečnostní systém, který zajišťuje, že při nesprávném sestavení nedojde k zapnutí. Odnímatelné části jsou vhodné do myčky, přičemž příkon zařízení je 110 W. Rozměry produktu jsou 45 x 25 x 20 cm.
Zobrazit méně
ProfiCook ZP 1154
přečíst recenzi
Výrobce: ProfiCook
Příkon: 160 W
Zobrazit více
Elektrický citrusovač ProfiCook ZP 1154 s 160W motorem a napájením 220-240V nabízí automatické spuštění při stisku ovoce na kužel. Zařízení je osazeno lisovacím ramenem a vyměnitelnými konusy pro různé velikosti citrusů. Obsahuje funkci proti odkapávání a pocumované rameno pro komfortní používání. Je rozložitelný pro snadné čištění a nabízí stabilní přísavné nožky.
Zobrazit méně
Concept CE 3531
přečíst recenzi
Výrobce: CONCEPT
Příkon: 200 W
Počet lisovacích kuželů: 2
Objem nádoby: 0 l
Zobrazit více
Elektrický lis na citrusy Concept CE3531 je vybaven dvěma lisovacími kužely různých velikostí a sklopným ramenem pro extrakci šťávy. Disponuje systémem proti odkapávání a nerezovým sítem. Přístroj s plastovým pláštěm, o hmotnosti 1,56 kg, lze plně rozebrat a čistit v myčce. Příkon přístroje je 200 W.
Zobrazit méně
Princess 201853
přečíst recenzi
Výrobce: PRINCESS
Příkon: 160 W
Počet lisovacích kuželů: 2
Materiál filtru: nerezové
Zobrazit více
Citrusový lis Princess 201853 má tělo s matnou černou úpravou a pákové rameno z litého hliníku. Vybavený motorem 160W při 120 otáčkách za minutu umožňuje fungování bez vyvíjení značného tlaku. Obsahuje jeden kužel vhodný pro různé velikosti citrusů, nerezový filtr a oboustrannou rotaci. Díly jsou myčkou odolné.
Zobrazit méně
Catler CP 8010
přečíst recenzi
Výrobce: Catler
Příkon: 110 W
Zobrazit více
Lis na citrusy Catler CP 8010 má 110W motor, dva nerezové filtry pro regulaci množství dužiny ve šťávě a bezpečnostní systém zabraňující spuštění při chybné montáži. Vybaven je i patentovaným ramenem a hubicí s uzávěrem. Součástí jsou odnímatelné části vhodné do myčky a kryt proti prachu. Rozměry jsou 33 x 21,6 x 43,2 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Lis na citrusy

Jak vybrat lis na citrusy

Jaký je rozdíl mezi manuálním a elektrickým lisem na citrusy

  • Manuální lisy na citrusy jsou obvykle jednodušší na obsluhu a nevyžadují elektrickou energii. Jsou kompaktní, snadno přenosné a ideální pro občasné odšťavňování menšího množství citrusů.
  • Elektrické lisy na citrusy jsou vhodné pro častější používání a odšťavňování většího množství ovoce, neboť práci zjednodušují a zrychlují díky elektrickému pohonu. Typicky bývají větší a těžší, což může ovlivnit možnosti jejich skladování.

Jak prodloužit životnost lisu na citrusy

Prodloužení životnosti lisu na citrusy je možné dosáhnout pravidelnou údržbou a správným zacházením. Po každém použití je důležité lis důkladně vyčistit a odstranit zbytky dužiny a šťávy, které by mohly způsobit zanesení nebo korozi. Ujistěte se, že všechny odnímatelné části jsou po umytí dokonale suché, než je znovu složíte dohromady. Pokud má váš lis na citrusy gumové nebo plastové části, vyvarujte se jejich čištění ostrými čistidly, které by mohly materiál poškodit.

Lze použít lis na citrusy i pro jiné druhy ovoce nebo zeleniny

Lisy na citrusy jsou primárně navrženy pro odšťavňování citrusových plodů, jak napovídá jejich název. Na druhou stranu některé elektrické modely mohou mít větší a silnější motor, který dokáže zpracovat i měkčí ovoce jako například kiwi nebo jahody. Přesto není doporučeno používat lis na citrusy pro tvrdou zeleninu nebo ovoce, které by mohlo způsobit poškození zařízení. Vždy před použitím cizích druhů plodů konzultujte návod k obsluze a dodržujte jeho pokyny.

Jaký vliv má velikost a kapacita lisu na citrusy na praktičnost jeho používání

Velikost a kapacita lisu na citrusy mají přímý vliv na to, jak praktické a pohodlné je jeho používání. Menší lis je snadno skladovatelný a vhodný pro občasné používání, zatímco velký lis s větší kapacitou je ideální pro přípravu většího množství šťávy. Důležité je také vzít v úvahu velikost nádobky na šťávu – pokud plánujete odšťavit více ovoce najednou, vyhledejte model s větší odnímatelnou nádobou, která vám usnadní práci.

Je možné lis na citrusy umýt v myčce na nádobí

Lis na citrusy
Sana EUJ-101

Mnoho novějších modelů lisů na citrusy je navrženo tak, aby se daly snadno demontovat a jejich díly byly vhodné k mytí v myčce nádobí. Toho využijte pro usnadnění čištění po každém použití. Nicméně, před tím, než části lisu vložíte do myčky, vždy zkontrolujte návod k obsluze, zda jsou pro tento způsob mytí vhodné, abyste předešli jejich poškození.

Zobrazit kompletní nabídku Lis na citrusy