25 nejlepších lubrikantů 2023

Šikovný pomocník pro intimní chvíle.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
WILLI collection neutrál 100 ml
99 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat lubrikant

  • Lubrikační gely se dělí do 3 skupin. Výbírat budete mezi vodními, olejovými nebo silikonovými gely.
  • U lubrikantů věnujte pozornost složení, ideální jsou výrobky na přírodní bázi.
  • Lubrikanty je vhodné používat při každém styku, díky nim předejdete nepříjemným pocitům i možnému drobnému poranění.

Lubrikant - náš výběr

Lubrikanty na vodní bázi

Silikonové lubrikanty

Anální lubrikační gely

Just Glide Anal 200 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Just Glide
Objem: 200 ml
Příchuť: bez příchuti
Báze: vodní
Lona Anal 130 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Lona
Objem: 130 ml
Příchuť: bez příchuti
Báze: vodní
Pjur Analyse Me! Spray 20 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Pjur Eros
Objem: 20 ml
Příchuť: bez příchuti
Báze: silikonová
Just Glide Bio Anal 50 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Just Glide
Objem: 50 ml
Příchuť: bez příchuti
Báze: vodní
Pjur BACK DOOR 30 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Pjur Eros
Objem: 30 ml
Příchuť: bez příchuti
Báze: silikonová

Vaginální lubrikační gely

Lona siLona 130 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Lona
Objem: 130 ml
Příchuť: bez příchuti
Báze: silikonová
Mixgliss Lubrikant na vodní bázi LUB 70 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Mixgliss
Objem: 70 ml
Příchuť: bez příchuti
Báze: vodní
Pjur Gel 100 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Pjur Eros
Objem: 100 ml
Určení: vaginální
Báze: silikonová
Mixgliss MAX 70 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Mixgliss
Objem: 70 ml
Příchuť: bez příchuti
Báze: vodní
Zobrazit kompletní nabídku lubrikantů

Jak vybrat lubrikant

Používání lubrikačního gelu

Lubrikační gely byly, jsou a vždy budou součástí intimních chvil. Správný lubrikant může vaše sexuální momenty oživit, ale rovněž i pomoci, pokud u partnerky nedochází k dostatečnému zvlhčení. Není tedy vůbec ostudné si přípravek zakoupit. Vždy myslete na to, že nejste jediní, kdo ho používá nebo bude používat. Oceníte ho zejména při stimulaci genitálií, při využití erotickch pomůcek, análním sexu, ale i pro zvýšení citlivosti při sexu s kondomem.

Druhy lubrikantů

Stejně jako je několik druhů sprchových gelů, tak je i několik lubrikačních gelů. Liší se od sebe jednak jejich složením, vlastnostmi, ale i hlavně druhem použití. Proto, abyste před regálem s těmito přípravky nestáli zbytečně dlouho, nebo se nemuseli zpovídat prodavačce, jak budete lubrikační gel používat, nabízíme následující shrnutí.

Lubrikant
WILLI collection neutrál 100 ml

Vodní lubrikační gely

Neznámější a nejdostupnější lubrikanty s univerzálním použitím. Nejčastěji se používají jako doplněk k orálním sexu, vhodné jsou i na kondomy nebo sexuální hračky. Vynikají hladkou konzistencí, která zaručuje vysokou kluznost. Nicméně se rychleji vstřebávají do pokožky, proto počítejte s častější aplikací. Vybírat můžete hned z několika druhů vůní – jahoda, borůvka, banán, aj. Samozřejmostí jsou však i gely bez přidaného aroma, barviv a cukru.

Víte, že…?

Pokud jste vy, či váš partner nebo partnerka citlivější na vnímání některých látek, zvolte pro první použití raději neparfémované lubrikační gely, ať vaše příjemné chvilky neskončí špatně.

Olejové lubrikační gely

Druhým oblíbeným typem jsou lubrikanty na bázi oleje. Oceníte je hlavně při masážích či masturbaci. Pro běžný sex se nedoporučují. Složení je opět velmi šetrné k pokožce, jelikož se skládá pouze s přírodních látek, které pokožku hydratují, ale hlavně regenerují. Ale pozor, při použití olejového lubrikantu s kondomem, jehož hlavní složkou je latex, hrozí jeho prasknutí.

Lubrikanty na vodní bázi
WILLI collection jahoda 100 ml

Silikonové lubrikanty

Velkou výhodou u silikonových lubrikantů spatří zejména alergici. Jelikož tento typ gelů se vyznačuje tím, že při jeho výrobě nebylo použité žádné aroma, jsou tedy hypoalergenní. Silikon obecně vydrží mnohem déle než voda, protože se nevstřebává do pokožky, ale naopak zůstává na povrchu. Bez obav ho můžete použít i v kombinaci s kondomem.

Nicméně opět to s sebou nese nevýhody. Pokud si totiž po vaší romantické chvilce dopřejete sprchu, abyste ze sebe smyli lubrikant, počítejte s tím, že budete muset vyvinout víc snahy, silikon je totiž vůči vodě odolný. Výrobci nedoporučují silikonový lubrikační gel používat společně s erotickými doplňky ze silikonu, jelikož dochází k narušení jejich povrchu.

Přírodní lubrikanty

Pokud na své tělo používáte jen přírodní doplňky, jistě vás potěší, že v obchodech jsou k dostání lubrikanty bez zbytečné chemie, které zároveň nejsou testovány na zvířatech. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou jako u většiny produktů s přírodním složením.

Silikonové lubrikanty
X-Man Silicone Lubricant silikonový lubrikant 490 ml

Víte, že…?

Za přírodní lubrikant je možné považovat olivový olej či jiné rostlinné tuky. Tím vás ovšem nenabádáme k tomu, abyste to vyzkoušeli. Olej přeci jen patří do kuchyně a hlavně na vaření.

Lubrikanty s bonusem

Máme za sebou dělení z hlediska složení a nyní se vrhneme na zajímavější část, kdy speciální lubrikační gely posunou vaše hrátky na vyšší úroveň, protože některé z nich dokážou takřka splnit vaše nejtajnější přání.

Typ Detailní popis
Lubrikant pro zvýšení citlivosti Zvýšení sexuální citlivosti dosáhnete, pokud navodíte hřejiví či chladivý pocit. Abyste se však nedopustili nepříjemné situace, kdy vaši partnerce či partnerovi gel nebude vyhovovat, doporučujeme ho vyzkoušet v malém množství. Nejčastěji se aplikuje na penis, bradavky a vnitřní stranu stehen.
Lubrikant s afrodiziaky Všichni jistě známe jídla, jenž probouzejí v těle vášeň, ale víte, že tu může probudit i speciální lubrikant? V něm se nachází stimulant yohimbim zvyšující chuť a touhu. Nevýhodou v některých situacích může být, že účinky mohou působit až hodinu. Záleží tedy na vás, zda ho pro svou „rychlovku“ použijete.
Lubrikant pro početí Nečekejte zázraky, ale i lubrikant vám může částečně pomoci, pokud se delší dobu a bez úspěchu snažíte o miminko. Hořčík a vápník jsou hlavní složky toho lubrikantu a pozitivně ovlivňují pohyb spermií.

V tabulce jsme uvedli některé druhy lubrikantů s bonusem, nicméně k prodeji je jich daleko více, např. lubrikant pro delší sexuální hrátky, pro anální sex a speciální gel, který hydratuje vagínu nebo dokáže zúžit poševní vchod pro lepší požitek.

Anální lubrikační gely
Just Glide Anal 200 ml

Myslete na ochranu

Jestliže ještě neplánujete rodinu, myslete na ochranu. Lubrikační gel není antikoncepce, ale pouze pomůcka. Vždy čtěte složení, zda je možné s ním použít kondom, ať nejste za několik dní nepříjemně překvapeni.

Nejznámější značky

Pokud by se vás někdo zeptal na značku lubrikantu, zcela jistě byste ve většině případů, i když s lubrikantem nemáte zkušenost, odpověděli Durex. A to by samozřejmě byla pravda. Na tuto značku je možné vidět nejvíce reklam, ať už v případě kondomů či lubrikantů. Dále jsou však k dostání i produkty od značek Erox, Pjur, JoyDrops či přírodní BIOglide.

Cena

Dnes jsme vám představili hned několik druhů lubrikačních gelů od těch základních až po ty speciální a věřte, že to nejsou všechny. Samozřejmě s nejrůznějšími vlastnostmi roste i pořizovací cena. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé cenové kategorie.

Vaginální lubrikační gely
Lona siLona 130 ml

Cena do 200 Kč

Pokud budete chtít lubrikant napoprvé pouze vyzkoušet a nechcete kupovat velké balení, můžete zakoupit malé vzorky do 50 Kč. Nicméně pod hranicí 200 Kč pořídíte základní lubrikační gely na vodní bázi. Zakoupit můžete jak čistě neparfémované prostředky, tak vybírat i z mnoha různých příchutí. Věříme, že si jistě vyberete.

Cena od 200 Kč do 600 Kč

Naše střední cenová kategorie již nabízí produkty s bonusem. Mimo lubrikantů na vodní bázi jsou k dostání i silikonové a na řadu přichází také přírodní produkty.

Cena nad 600 Kč

Dražší lubrikační gely jsou určeny hlavně pro osoby, které s nimi mají již zkušenosti. Pro začátečníky je tak drahého produktu škoda. Není ovšem výjimkou zakoupit produkt, jehož cena se pohybuje kolem 3 000 Kč v základní variantě nebo s přidanou složkou, např. afrodiziakem.

Lubrikant
Sexy Elephant 100% VEGAN Natural Lubricant 150 ml

Otázky a odpovědi

Jaké lubrikanty jsou vhodné pro starší ženy?

Starší ženy po menopauze mohou mít potíže s vlhnutím při vzrušení. Tento problém je stále tabu, o kterém se příliš nemluví. Pro ženy jakéhokoliv věku s tímto problémem jsou vhodné vodní nebo olejové. U lubrikantů na vodní bázi se ujistěte, že výrobek neobsahuje glycerin. Jestliže zvolíte olejové lubrikanty, měly by být vyrobeny pouze z přírodních olejů

Jaký lubrikant je nejlepší?

U lubrikantů si všímejte především složení. Vodní lubrikanty, které obsahují více než 20 složek, nejsou nijak vhodné. Zde platí, čím méně složek, tím lepší lubrikant. Nevýhodou olejových je složitá až nemožná údržba, jejich účinnost je však delší. Zde se obecně doporučují výrobky z přírodních olejů, které jsou lisovány za studena.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku lubrikantů