Nejlepší malé kufry 2024 a jak vybrat

Praktický palubní kufr.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
T-Class 618 TSA zámek matná černá 55 x 37 x 21cm
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat malý kufr

  • Malé kufry neboli palubní či kabinové slouží zejména při cestování. Jsou vhodné především kvůli své malé velikosti, takže je můžete vzít s sebou i do letadla.
  • Vyrábějí se z plastu, hliníku, textilií nebo z kůže.
  • Velikosti u kufrů rozeznáváme stejně, jako u oblečení. Malý kufr má velikost S.
  • Můžete vybírat z mnoha druhů designů, jak klasických, tak i moderních.
  • Za malý cestovní kufr můžete zaplatit v rozmezí 1 000 – 4 000 Kč i více. Záleží na vašich požadavcích.

Malé kufry do letadla - náš výběr

T-Class 618 TSA zámek matná černá 55 x 37 x 21cm
přečíst recenzi
Značka: T-Class
Objem: 35 l
Barva: černá
Typ zavazadla: palubní/kabinové
TSA zámek: ano
Na kolečkách: ano
Zobrazit více
Materiál: skořepinové
Cestovní kufr T-class 618 M je vhodný i jako příruční kabinové zavazadlo pro většinu leteckých společností, díky hloubce 21 cm. Je vyroben z odolného ABS plastu a polycarbonátu. Vybaven je 3místným kódováním TSA zámkem, 4 otočnými kolečky, hliníkovou výsuvnou rukojetí a pogumovanými rukojeťmi na vrchu a z boku. Vnitřek kufru má polstrování, zipy a pás.
Zobrazit méně
T-class VT21111 černá 54 x 39 x 21 cm 35 l
přečíst recenzi
Značka: T-Class
Objem: 35 l
Barva: černá
Typ zavazadla: palubní/kabinové
Na kolečkách: ano
Materiál: skořepinové
Zobrazit více
T-class VT21111 černá (54 x 39 x 21 cm, 35 l) Malý kufr z řady T-class® VT21111 je vyroben z odolného ABS plastu a disponuje objemem 35 litrů. Kufr je vybaven výsuvnou hliníkovou rukojetí, čtyřmi otočnými kolečky a třímístným kódovým zámkem T-class. Uvnitř naleznete dvoukomorové dělení se zipem a křížovým jištěním.
Zobrazit méně
T-Class 628 TSA zámek matná zelená 55 x 37 x 21cm
přečíst recenzi
Značka: T-Class
Objem: 35 l
Barva: zelená
Typ zavazadla: palubní/kabinové
TSA zámek: ano
Na kolečkách: ano
Zobrazit více
Materiál: skořepinové
Kufr T-Class 628 M je vyroben z odolné kombinace ABS a polykarbonátu. Disponuje trojmístným TSA zámkem, vysouvací hliníkovou rukojetí, dvěma madly a čtyřmi otočnými kolečky. Jeho vnitřek je rozdělen na dvě komory a je vybaven servisním zipem na obou stranách.
Zobrazit méně
Lorenbag Suitcase 1616 černá 30 l
přečíst recenzi
Značka: Lorenbag
Objem: 32 l
Hmotnost: 2.55 kg
Barva: černá
Typ zavazadla: palubní/kabinové
Na kolečkách: ano
Zobrazit více
Počet koleček: 4
Materiál: skořepinové
Tento cestovní kufr Lorenbag Suitcase 1616 o velikosti 30 litrů je vyrobený z ABS materiálu. Disponuje 4 dvojitými otočnými kolečky a kódovým zámkem. Jedná se o menší velikost kufru pro palubní zavazadlo. Má dvě madla a teleskopickou rukojeť. Rozměry kufru jsou: vnější 54x37x21 cm, vnitřní 48x34x20 cm. Hmotnost kufru je 2,55 kg.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Malý kufr

Jak vybrat malý kufr

Otevřený plný kufr

Malý kufr pojme menší množství věcí, iStock / Halfpoint

Materiál

Důležitým parametrem pro výběr malého kufru, je materiál, zvlášť když cestujete letadlem. K dispozici vám jsou tři základní materiály.

Skořepinové kufry

Mezi skořepinové kufry řadíme ty, které jsou vyráběny z plastu nebo z hliníku. Jejich výhodou je především odolnost a nepromokavost, což ale nemusí platit u levnějších modelů. Pokud zvolíte kvalitnější kufr, bude velmi lehký a materiál bude pružný.

Textilní kufry

Další velkou skupinu tvoří zavazadla vyrobená z textilu. Mezi přednosti tohoto materiálu patří nízká hmotnost i cena, skladnost, poddajnost, snadná manipulace a také množství vnitřních přepážek a kapes. Jistě oceníte i to, že u textilních malých kufrů snadno rozšíříte objem až o 15 litrů. Pokud kufr poškodíte, jeho oprava bude snazší než u skořepinových kufrů. Slabinou materiálu je ale možné poškození převážených věcí.

Kožené kufry

Malé kufry do letadla
T-Class 618 TSA zámek matná černá 55 x 37 x 21cm

Kromě toho, že jejich pořizovací cena je vysoká, jsou také obtížné na údržbu. Jedná se tedy spíše o designovou než praktickou variantu. Pokud jsou ale ušity kvalitně, vydrží vám klidně celý život.
Pojďme vám usnadnit rozhodování a shrnout si předešlé informace do stručné tabulky:

MateriálVýhodyNevýhody
Skořepinový kufrVysoká odolnostNepoddajnost
 NepromokavostSložité na opravu
 Snadná údržbaVyšší cena
 Elegantní designVyšší hmotnost (levné modely)
 Vhodná varianta pro převoz křehkých předmětů.Riziko prasknutí (levné modely)
Textilní kufryNižší hmotnostSnadno promokne
 Možnost rozšíření objemuNáročnější údržba
 Nižší cenaNevhodný pro převoz křehkostí
 PoddajnostSnadno se ušpiní
 Snadná manipulace 
 Lze snadno opravit 
Kožené kufryDlouhá životnostVysoká cena
 Elegantní designObtížná údržba

Víte, že…?

Jako malý neboli palubní cestovní kufr můžete využít i kosmetický kufřík. Často bývá také součástí cestovní sady a mnohdy je můžete ke kufrům připevnit za pomoci speciálních popruhů.

Rodina veze kufry na dovolenou

Malé kufry mají různé podoby a splní očekávání celé rodiny, iStock / Caiaimage/Paul Bradbury

Velikost

Malé kufry nazýváme také jako kabinové (palubní). A to z toho důvodu, že díky jejich malé velikosti je můžete vzít s sebou bezplatně na palubu letadla. Velikosti kufrů jsou většinou uvedeny stejně, jako u oblečení, tedy velikosti S až XL. Malý cestovní kufr je velikost S. Jeho rozměr by neměl být větší než 55 cm (výška) x 40 cm (šířka) x 20 cm (hloubka). Co se týče objemu, neměl by být větší než 30 – 40 litrů. Malé cestovní kufry mají nosnost maximálně do 10 kg.

Design

Malé kufry do letadla
T-class VT21111 černá 54 x 39 x 21 cm 35 l

Žijeme v době, kdy je zavazadlo považováno za jistý módní doplněk. Můžete vybírat z různých barev, vzorů a potisků. Na výběr máte i hladký nebo strukturovaný povrch. Jestliže si nejste úplně jisti tím, co preferujete, rozhodně nic nezkazíte, když zvolíte klasickou elegantní černou, která bude zdobená decentním motivem. Pokud máte rádi zářivé barvy, není problém zvolit sytě růžový nebo červený kufr. Výhodou těchto designů je, že jsou mezi ostatními zavazadly vidět hned na první pohled.

Cena

Jistě vás zajímá, jakou částku za malý cestovní kufr zaplatíte. Pojďme se teď podívat, jaké máte možnosti.

  • 1 000 – 2 000 Kč – V této cenové relaci se obvykle pohybují malé skořepinové i textilní kufry. Počítejte s tím, že textilní kufry většinou budou mít dvě kolečka.
  • 2 000 – 4 000 Kč – Zde najdete opět skořepinové i textilní kufry, ovšem za tuto cenu už budou vybaveny integrovaným kódovým zámkem. Kvalita použitých materiálu je vysoká. Funkční prvky, tedy madla, rukojeť a kolečka budou také lépe propracovaná.
  • Nad 4 000 Kč – Zde se pohybují malé kufry s perfektně zpracovanými funkčními prvky i materiálem. Vysoká je i odolnost. Pokud investujete větší obnos peněz, pořídíte i kožený nebo hliníkový kufr.

Otázky a odpovědi

Je malý kufr složitý na údržbu?

To záleží především na typu materiálu, který si vyberete. U všech kufrů ale platí to stejné, k čištění jak uvnitř, tak i zvenčí používejte pouze teplou vodu a šetrné čisticí prostředky vhodné na zavazadla. Nikdy kufr neperte v pračce!

Jak vypadá vnitřní prostor v malém kufru?

Hlavním úkolem vnitřního prostoru malého cestovního kufru je především jeho praktičnost. Neměla by chybět velká přepážka, která rozdělí prostor na dvě části. Na škodu není ani dostatek různě velkých kapes a přihrádek. Pokud cestujete zejména pracovně, oceníte jistě i přihrádku na notebook. U většiny modelů jsou uvnitř kufru bezpečnostní popruhy, které zabraňují samovolnému pohybu věcí uvnitř kufru. Můžete se setkat i s nepromokavou kapsou, která bývá využívána především na kosmetické přípravky.
Zobrazit kompletní nabídku Malý kufr