Malý kufr

Praktický palubní kufr.

ca. 1 200 CZK
ca. 900 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 1 400 CZK

Jak vybrat malý kufr

  • Malé kufry neboli palubní či kabinové slouží zejména při cestování. Jsou vhodné především kvůli své malé velikosti, takže je můžete vzít s sebou i do letadla.
  • Vyrábějí se z plastu, hliníku, textilií nebo z kůže.
  • Velikosti u kufrů rozeznáváme stejně, jako u oblečení. Malý kufr má velikost S.
  • Můžete vybírat z mnoha druhů designů, jak klasických, tak i moderních.
  • Za malý cestovní kufr můžete zaplatit v rozmezí 1 000 – 4 000 Kč i více. Záleží na vašich požadavcích.

Materiál

Důležitým parametrem pro výběr malého kufru, je materiál, zvlášť když cestujete letadlem. K dispozici vám jsou tři základní materiály.

Skořepinové kufry

Mezi skořepinové kufry řadíme ty, které jsou vyráběny z plastu nebo z hliníku. Jejich výhodou je především odolnost a nepromokavost, což ale nemusí platit u levnějších modelů. Pokud zvolíte kvalitnější kufr, bude velmi lehký a materiál bude pružný.

Lehký a elegantní
David Jones 1030 kufr černá 30l

Textilní kufry

Další velkou skupinu tvoří zavazadla vyrobená z textilu. Mezi přednosti tohoto materiálu patří nízká hmotnost i cena, skladnost, poddajnost, snadná manipulace a také množství vnitřních přepážek a kapes. Jistě oceníte i to, že u textilních malých kufrů snadno rozšíříte objem až o 15 litrů. Pokud kufr poškodíte, jeho oprava bude snazší než u skořepinových kufrů. Slabinou materiálu je ale možné poškození převážených věcí.

Kožené kufry

Kromě toho, že jejich pořizovací cena je vysoká, jsou také obtížné na údržbu. Jedná se tedy spíše o designovou než praktickou variantu. Pokud jsou ale ušity kvalitně, vydrží vám klidně celý život.
Pojďme vám usnadnit rozhodování a shrnout si předešlé informace do stručné tabulky:

Materiál Výhody Nevýhody
Skořepinový kufr Vysoká odolnost Nepoddajnost
  Nepromokavost Složité na opravu
  Snadná údržba Vyšší cena
  Elegantní design Vyšší hmotnost (levné modely)
  Vhodná varianta pro převoz křehkých předmětů. Riziko prasknutí (levné modely)
Textilní kufry Nižší hmotnost Snadno promokne
  Možnost rozšíření objemu Náročnější údržba
  Nižší cena Nevhodný pro převoz křehkostí
  Poddajnost Snadno se ušpiní
  Snadná manipulace  
  Lze snadno opravit  
Kožené kufry Dlouhá životnost Vysoká cena
  Elegantní design Obtížná údržba

Víte, že…?

Jako malý neboli palubní cestovní kufr můžete využít i kosmetický kufřík. Často bývá také součástí cestovní sady a mnohdy je můžete ke kufrům připevnit za pomoci speciálních popruhů.

Moderní a lehký
Snowball 65218 dětský palubní kufr růžová 23l

Velikost

Malé kufry nazýváme také jako kabinové (palubní). A to z toho důvodu, že díky jejich malé velikosti je můžete vzít s sebou bezplatně na palubu letadla. Velikosti kufrů jsou většinou uvedeny stejně, jako u oblečení, tedy velikosti S až XL. Malý cestovní kufr je velikost S. Jeho rozměr by neměl být větší než 55 cm (výška) x 40 cm (šířka) x 20 cm (hloubka). Co se týče objemu, neměl by být větší než 30 – 40 litrů. Malé cestovní kufry mají nosnost maximálně do 10 kg.

Design

Žijeme v době, kdy je zavazadlo považováno za jistý módní doplněk. Můžete vybírat z různých barev, vzorů a potisků. Na výběr máte i hladký nebo strukturovaný povrch. Jestliže si nejste úplně jisti tím, co preferujete, rozhodně nic nezkazíte, když zvolíte klasickou elegantní černou, která bude zdobená decentním motivem. Pokud máte rádi zářivé barvy, není problém zvolit sytě růžový nebo červený kufr. Výhodou těchto designů je, že jsou mezi ostatními zavazadly vidět hned na první pohled.

Cena

Jistě vás zajímá, jakou částku za malý cestovní kufr zaplatíte. Pojďme se teď podívat, jaké máte možnosti.

Malý kabinový
Madisson 02603 palubní skořepinový kufr s expandérem žlutá 45 l
  • 1 000 – 2 000 Kč – V této cenové relaci se obvykle pohybují malé skořepinové i textilní kufry. Počítejte s tím, že textilní kufry většinou budou mít dvě kolečka.
  • 2 000 – 4 000 Kč – Zde najdete opět skořepinové i textilní kufry, ovšem za tuto cenu už budou vybaveny integrovaným kódovým zámkem. Kvalita použitých materiálu je vysoká. Funkční prvky, tedy madla, rukojeť a kolečka budou také lépe propracovaná.
  • Nad 4 000 Kč – Zde se pohybují malé kufry s perfektně zpracovanými funkčními prvky i materiálem. Vysoká je i odolnost. Pokud investujete větší obnos peněz, pořídíte i kožený nebo hliníkový kufr.
Dětský
Airtex Worldline 808 kufr Owl mix 20x37x55 cm

Otázky a odpovědi

Je malý kufr složitý na údržbu?

To záleží především na typu materiálu, který si vyberete. U všech kufrů ale platí to stejné, k čištění jak uvnitř, tak i zvenčí používejte pouze teplou vodu a šetrné čisticí prostředky vhodné na zavazadla. Nikdy kufr neperte v pračce!

Jak vypadá vnitřní prostor v malém kufru?

Hlavním úkolem vnitřního prostoru malého cestovního kufru je především jeho praktičnost. Neměla by chybět velká přepážka, která rozdělí prostor na dvě části. Na škodu není ani dostatek různě velkých kapes a přihrádek. Pokud cestujete zejména pracovně, oceníte jistě i přihrádku na notebook. U většiny modelů jsou uvnitř kufru bezpečnostní popruhy, které zabraňují samovolnému pohybu věcí uvnitř kufru. Můžete se setkat i s nepromokavou kapsou, která bývá využívána především na kosmetické přípravky.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Lehký a elegantní
Moderní a lehký
Malý kabinový
Dětský
Image
Produkt
David Jones 1030 kufr černá 30l
Snowball 65218 dětský palubní kufr růžová 23l
Madisson 02603 palubní skořepinový kufr s expandérem žlutá 45 l
Airtex Worldline 808 kufr Owl mix 20x37x55 cm
Materiál
skořepinové
skořepinové
skořepinové
skořepinové
Objem
30 l
23 l
45 l
30 l
Značka
David Jones
Snowball
Madisson
WORLDLINE
TSA zámek
Cena ca. 1 200 CZK ca. 900 CZK ca. 1 200 CZK ca. 1 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.