Masážní přístroj na krční páteř

Uvolní namáhané svaly krku.

ca. 300 CZK
ca. 900 CZK
ca. 700 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 800 CZK

Jak vybrat masážní přístroj na krční páteř

  • Masážní přístroj na krční páteř slouží k uvolnění často velmi namáhaných svalů v oblasti krku a ramen.
  • Masáž krčních svalů kolem krční páteře obvykle trvá 15 minut, neměla by naopak překročit naráz 30 minut.
  • Vše probíhá stylem postupného nahřátí a následného promasírování oblasti krční páteře.

Proč ho mít doma

V dnešní době, kdy má mnoho z nás sedavé zaměstnání je oblast krční páteře, obecně krku a ramen velice namáhána. Proto přichází vhod jakákoliv možnost, jak těmto často bolavým oblastem ulevit. Jednou z cest je samozřejmě pravidelná masáž. Ne vždy je čas zajít si v klidu do masérského salonu a tak přijdou vhod masážní přístroje na krční páteř. Ty mají podobu jakéhosi límce, který si položíte kolem krku a necháte jej pracovat.

Jak masážní přístroj funguje

Masážní přístroj na krční páteř napomáhá při úlevě při bolavém krku, kdy bolest způsobují zatuhlé svaly nebo namožená krční páteř. Obecně platí, že masáž v dané části napomůže ke zvýšení průtoku krve a kyslíku. Již po několika procedurách dochází k uvolnění nepříjemné bolesti a například i zlepšení hybnosti, která mohla být bolestí limitována. Většina masážních přístrojů nebo masážních polštářů na krční páteř funguje obdobně, ale lze nalézt čtyři různé postupy, jak v případě krční páteře postupovat.

Masážní krční límec
Verk 15698 Elektromagnetický masážní přístroj na krk a záda

Samozahřátí

Není žádným tajemstvím, že velkou pomoc zajistí v podstatě obyčejné teplo. Masážní přístroje na krční páteř proto dokáží oblast krční páteře během chvilky zahřát na vámi zvolenou teplotu v předem vymezeném rozsahu a díky stabilnímu teplu ulevit od bolesti či ztuhlosti.

Masáž

Postup blízký drtivé většině masážních přístrojů na krční páteř. Ani zde nechybí zahřátí potřebné k uvolnění okolního svalstva, po kterém následuje masáž probíhající za pomoci menších či větších kuliček, které se pohybují a masírují oblast krční páteře.

Vibrace

V zásadně velmi podobný postup jako v případě masáže, avšak je doplněno ještě vibračními pohyby masážního přístroje na krční páteř.

Luxusní
SKG Masážní přístroj na krk 4098E červený 1205070092

Elektrostimulace

Některé masážní přístroje na krční páteř jsou vybaveny elektrickou stimulací svalů, kterou využívají k jejich uvolňování. Konkrétně jde o proces vysílání zcela bezbolestných elektrických signálů na konkrétní místo, které velice rychle uleví od bolesti a ztuhlosti.

Délka masáže

Většina masážních přístrojů na krční páteř mívá program přednastavený na 15 minut. Po uplynutí této doby dojde k automatickému vypnutí. Není však žádný problém si masáž dopřát ihned opětovně, případně zvolit mírně odlišný program, například jen krční páteř dále zahřívat či připojit vibrace. Mějte však na paměti, že masáž jedené konkrétní oblasti by neměla probíhat déle než 30 minut v kuse.

Hlavní výhody

Masážní přístroj na krční páteř přináší hned několik pozitiv, která nelze opomenout. V prvé řadě ulevuje unaveným a ztuhlým svalům v oblasti krční páteře. Dokáže také utlumit bolest a například ulevit od zánětu v dané oblasti. Již brzy výrazně vylepší celkovou pohyblivost krční páteře. Blahodárně působí při stresu, kdy zahřátím a uvolněním svalstva navozuje příjemné pocity. Při pravidelném používání dokáže spolehlivě odstranit i příznaky nepříjemné migrény.

Odstraňuje svalové napětí
ACTIVESHOP Masážní přístroj SHIATSU na krk MOD.050

Zdroj energie

Až na výjimky v podobě manuálních masážních přístrojů na krční páteř, vyžadují všechny modely nějaký druh napájení. Nejspolehlivěji fungují samozřejmě síťové typy, které mají nejvyšší výkon a pokud jste v blízkosti elektrické zásuvky, převládají jejich výhody jednoznačně. Hodit se mohou i akumulátorové modely, které můžete využít libovolně na cestách, avšak vždy je nutné myslet na dobíjení. Moderní alternativou jsou přístroje s napájením skrze USB, které potěší cenou a možností napájení třeba z powerbanky. Nejsou však tak výkonné jako klasické síťové typy.

Zdroj energie masážního přístroje výhody nevýhody  
Síťové výkon, nejsou potřeba baterie nutný přístup k zásuvce  
Akumulátorové vhodný na cesty potřeba myslet na dobíjení baterií  
USB mobilní, bez potřeby dobíjení baterií slabší výkon  

Víte, že…?

Masáž je vždy velice příjemná, ale i ta musí mít svůj konec a neměli byste jednu oblast nechávat masírovat déle než 30 minut.

Ceny

Cenově vychází masážní přístroje na krční páteř a celkově oblasti krku a ramen velmi příznivě.

Automasáž
Beurer MG 150
  • Základní modely pořídíte již pod hranicí 1 000 Kč. I v této cenové hladině najdete modely s napájením skrze USB, případně i například určené do zásuvky v automobilu. — Zhruba kolem 2 000 Kč najdete modely, které lépe padnou kolem krku, nabízí jemnější nastavení intenzity masáže a například i dálkové ovládání.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat masážní přístroj na krční páteř?

Masážní přístroj na krční páteř vybírejte dle toho, jak často jej budete chtít používat. V případě častějšího použití se hodí typy nabízející více funkcí a různé možnosti masírování a zahřívání krční páteře.

Jakému druhu napájení dát přednost?

Vše se odvíjí od toho, kde nejčastěji budete masážní přístroj na krční páteř využívat. Pokud doma nebo v kanceláři, rozhodně volte síťové napájení. Naopak jste-li často na cestách, přijde vhod akumulátorové řešení nebo napájení skrze USB.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Masážní krční límec
Luxusní
Odstraňuje svalové napětí
Automasáž
Hloubkově masíruje krk
Image
Produkt
Verk 15698 Elektromagnetický masážní přístroj na krk a záda
SKG Masážní přístroj na krk 4098E červený 1205070092
ACTIVESHOP Masážní přístroj SHIATSU na krk MOD.050
Beurer MG 150
Deminas Výkonný masážní přístroj na krční páteř
Cena ca. 300 CZK ca. 900 CZK ca. 700 CZK ca. 1 500 CZK ca. 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.