Masážní polštářek

Uvolní krční páteř.

ca. 400 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 700 CZK
ca. 1 000 CZK

Jak vybrat masážní polštářek

 • Masážní polštářek je ideální na uvolnění krční páteře
 • Nabízí mnoho funkcí
 • Má své výhody, ale také nevýhody

Typy

Existuje více typů masážních přístrojů na krční páteř, záleží, zda si chcete nechat promasírovat rovnou celá záda či pouze krční páteř a oblast ramen. V tomto případě na trhu naleznete například.

 • Klasický masážní polštářek
 • Masážní límec s ovládacím panelem
 • Masážní přístroj na krk na dálkové ovládání
Elektrický
Verk 15693 Masážní polštář elektrický, 8 hlav

Některé masážní přístroje nabízejí i poutka, na zavěšení rukou. Některé masážní přístroje poskytují masáž i více částí těla, jako například stehna, hýždě, chodidla či paže.

Funkce

Funkce masážních polštářků mohou být různé. Existují ale čtyři základní funkce masážních polštářků.

 • Samozahřátí – Některé přístroje poskytují teplo v oblasti krku a ramen. Pouze jedno nastavení, kdy působí jen teplo.
 • Teplo, masáž shiatsu a vibrace – kromě funkce tepla, nabízí i vibrační program.
 • Zahřeje a masíruje – přístroj se skládá z kuliček větších či menších, které se při masáží pohybují a uvolňují tímto způsobem svaly.
 • Elektrostimulace EMS nebo TENS – přístroje s elektrickou stimulací svalů jsou vyrobeny speciálně pro zmírnění různých druhů bolestí krku. Masáž se provádí elektrickou stimulací.
Shiatsu s vyhříváním
Naipo MGP-129M

Víte, že…?

Shiatsu masáž je masážní technika pocházející z Japonska. Působí se vyvíjením tlaku na různé body těla (prsty, dlaně, lokty, …) na konkrétní body. Odstraňuje napětí a stimuluje slabá místa, aby obnovily energii v těle a zmírnily bolesti.

Indikace masáže

Tento přístroj je určen pro muže, ženy jakéhokoliv věku. Uleví se mnoha lidem, kteří mají velké množství stresu, a tudíž se jim bloky ukládají právě za krkem či v oblasti krční páteře. Ocení ho lidé, kteří mají sedavou práci, například u počítače. Samozřejmě udělá radost všem, kteří chtějí jen zregenerovat svaly a zarelaxovat si.

Kontraindikace masáže

Některé přístroje nabízejí magnetoterapii a ty nejsou určeny pro každého.
Masážní polštářek by neměli užívat osoby s:

Intenzivní a silná masáž
Beurer MG 147
 • epilepsií
 • používající kardiostimulátor
 • používat se nesmí při jakémkoliv typu krvácení.

Magnetoterapie podporuje prokrvení, takže u těchto osob by to ještě zhoršila. I lidé s vysokým krevním tlakem, by měli zvážit používání masážního polštářku či se přímo poradit s lékařem. Lidé s vysokým krevním tlakem by měli po masáží minimálně deset minut ležet či sedět. Rychlé postavení by jim mohlo způsobit závratě.

Výhody a nevýhody

Výhody Nevýhody
Uvolní ztuhlé svaly Není určen lidem se zdravotním omezením
Ulevuje od migrény Některé typy mohou být brzy nefunkční
Pomáhá lepšímu spánku  
Dá se použít kdekoliv  
Za přijatelné ceny  

Velikost

Velikost těchto zařízení nezabere skoro žádné místo. Jsou lehce přenosné, dobře se s nimi manipuluje a jsou především skladné. Můžete jej používat kdekoliv. Jestliže byste si chtěli pořídit podložku na masáž zad, tak ta je už poměrně větší, ale také nezabere moc místa.

Na záda, krk a šíji
inSPORTline Matabo

Výkon

Tyto masážní přístroje mají několik stupňů úrovně síly. Kvůli tomuto důvodu se můžete rozhodnout, zda koupit elektrický masážní polštářek, nabízejí infračervené teplo, které přispívá k relaxaci a uleví od bolesti svalů. Většina typů má možnost masáž regulovat, což je asi nejlepší možná volba přístroje.

Doplňky

Určité typy masážních polštářků nabízí i různé doplňky.

 • LCD displej
 • Ochranný obal
 • Časovač
 • Dálkové ovládání
 • Regulace masírování či vibrací
Domů i do auta
Beper 40501

Doplňkové informace

Před koupí tohoto přístroje je dobré se zaměřit i na váš zdraví životní styl a jak byste mohli přispět k jeho zlepšení. Viz. vyvarování se nadbytečnému stresu za pomoci návštěv terapií či dalších metod. Zaměřit byste se zejména mohli na kvalitu vaší matrace, protože důvodem bolesti krční páteře může být právě špatná spánková poloha.

Cena

 • Do 800 Kč – sem patří ty nejméně náročné přístroje, které nenabízí tolik funkcí, koupíte je v dnešní době kdekoliv. Jejich kvalita také nemusí být dle vašich očekávání.
 • Od 800 Kč do 1 500 Kč – za tuhle cenu již koupíme masážní polštářek, který nabízí více funkcí a kvalita již může být na lepší úrovni
 • Od 1 500 Kč – tyto masážní polštářky nabízejí mnoho funkcí, díky kterým si můžete více ulevit od bolesti nebo si pořádně zarelaxovat.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat masážní polštářek?

Výběr masážního polštářku závisí na vašich představách, zda byste rádi masážní přístroj využívali na více částech těla či vám stačí masážní polštářek určen výhradně pro masáž krční páteře. Na trhu je spoustu modelů, typů a funkcí, které masážní přístroj nabízí.

Jak dlouho trvá masáž?

Většina masážních přístrojů má přednastavený program na 15 minut. A následně se přístroj poté vypne. Po jeho skončení však můžete znovu využít další stejně dlouhý program. Neměli byste však překročit čas 30 minut.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Elektrický
Shiatsu s vyhříváním
Intenzivní a silná masáž
Na záda, krk a šíji
Domů i do auta
Na krk i chodidla
Image
Produkt
Verk 15693 Masážní polštář elektrický, 8 hlav
Naipo MGP-129M
Beurer MG 147
inSPORTline Matabo
Beper 40501
Medisana MC 840/Shiatsu
Cena ca. 400 CZK ca. 1 200 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 700 CZK ca. 700 CZK ca. 1 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena