Nejlepší maskovací síť 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Síť maskovací LIGHT BASIC - metráž woodland

Jak vybrat maskovací síť

 • Maskovací sítě jsou známé zejména ve vojenské oblasti. Své využití mají ale i např. u letních chat a chalup. Konkrétní využití se pak odvíjí od typu maskovací sítě.
 • Sítě lze rozlišit podle vzhledu, barevnosti, typu tkaní nebo propustnosti světla.
 • Sítě se prodávají v různých velikostech po jednotlivých kusech nebo rolích, případně v metráži.

Maskovací síť - náš výběr

Síť maskovací LIGHT BASIC - metráž woodland
Výrobce: Sturm MilTec
Zobrazit více
Síť maskovací LIGHT BASIC je určena k vytváření maskovaných pozorovatelen. Má šířku 240 cm po napnutí, v neroztaženém stavu cca 180 cm. Hmotnost síťoviny je 230 g / m. Materiál odolává UV záření, hnilobě a plísním. Délka metráže je variabilní, maximálně 78 m.
Zobrazit méně
Síť maskovací LIGHT BASIC 1.4 x 3.0 woodland
Výrobce: Sturm MilTec
Zobrazit více
Síť maskovací LIGHT BASIC 1.4 x 3.0 woodland je vyrobena z ekologického, netoxického materiálu, který odolává UV záření, hnilobě a plísním. Lze ji používat venku a je vhodná pro maskování osob nebo techniky. Výrobek není nehořlavý. Rozměry: 1.4 x 3.0 m, hmotnost: 475 g.
Zobrazit méně

Maskovací sítě MIL-TEC

Mil-tec maskovací síť, woodland 1,5 x 3 m
Výrobce: Mil-Tec
Materiál: plastové
Zobrazit více
Mil-Tec maskovací síť s rozměry 1,5 x 3 m má výřez provedený laserem, který představuje konkrétní opakující se vzor. Vyrobena z Taslanu (100% nylon tvarovaný stlačeným vzduchem), což jí dodává určitou hmotnost (800 g) a odolnost. K upevnění obsahuje kovová očka v rozích.
Zobrazit méně
MIL-TEC Síť maskovací LASER CUT 1,5 x 3 m WOODLAND
Výrobce: Mil-Tec
Zobrazit více
MIL-TEC maskovací síť LASER CUT má rozměry 1,5 x 3 m. Materiál se jmenuje Taslan; je lehký a odolný. Produkt je vyráběný se čtyřmi kovovými očky na rohů technologií LASER CUT.
Zobrazit méně
Mil-tec Ghillie maskovací síť, woodland 3 x 2 m
Výrobce: Mil-Tec
Materiál: polyesterové
Zobrazit více
VYRÁBÍ: Mil-tec maskovací síť, vhodná pro krytí větších objektů, například rybníků, přístřešků nebo altánků. Rozměry sítě jsou 3x2 metry a váha 1,664 kg. Síť je vyrobena z 100% polyesteru s retardérem hoření. Dodává se v přenosném pouzdře. Může sloužit jako doplněk v zahradě.
Zobrazit méně
MIL-TEC Síť maskovací LASER CUT 1,5 x 3 m WASP Z1B
Výrobce: Mil-Tec
Zobrazit více
MIL-TEC maskovací síť LASER CUT o rozměrech 1,5 x 3 m je výrobek od značky WASP Z1B. Je vyrobena z materiálu Taslan, který je lehký a zároveň odolný. K dispozici jsou kovová očka na rohu sítě.
Zobrazit méně

Maskovací sítě MFH

Maskovací sítě Camo Systems

Camo Systems Síť maskovací PRO BASIC plastová WOODLAND vel.2,4x6m
Výrobce: Camo Systems
Zobrazit více
PRODUKT: Die Maskovací síť von Camo Systems PRO BASIC, made aus 100% Polyester, weist Größen von 6 x 2,4 m auf. Sie präsentiert sich in doppelseitigen Grün-Braun-Tönen. Sie wurde gegen Wasser und Pilzbefall getestet und wiegt 2,1 kg. Anwendung über längere Zeit im Freien ist möglich.
Zobrazit méně
Síť maskovací BASIC BULK WOODLAND vel.2,4x78m (role)
Výrobce: Camo Systems
Zobrazit více
Síť maskovací BASIC BULK WOODLAND je vyrobena z plastu (100 % polyester), má rozměry 2,4 m x 78 m a hmotnost 18 kg. Její design je oboustranně zeleno-hnědý. Má odolnost vůči vodě a houbám, což umožňuje její dlouhodobé použití v exteriéru.
Zobrazit méně
Camo Systems Síť maskovací BASIC BULK DESERT vel.2,4x78m (role)
Výrobce: Camo Systems
Zobrazit více
Síť Camo Systems BASIC BULK DESERT je vytvořena z 100 % polyesteru, její délka činí 78 m a šířka 2,4 m. Síť je oboustranně zeleno-hnědá a odolná vůči vodě a houbám, což jí umožňuje dlouhodobé využití v exteriéru. Její hmotnost dosahuje 18 kg.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Maskovací síť

Jak vybrat maskovací síť

Materiál a jeho vlastnosti

Maskovací sítě jsou zpravidla vyrobeny z plátna a záplat. Záplaty jsou pak látkové nebo z polymerové fólie. Výčet pozitivních i negativních vlastností v tabulce níže.

PozitivaNegativa
Odolnost vůči teplotním změnám, uvádí se -40 až +50 stupňůNení příliš pevná, nutnost zvýšení napětí čepele
Odolá všem rozmarům počasíEstetická stránka není příliš silná
100 % syntetika zaručuje odolnost vůči škůdcům 
Snadná údržba spočívá v oplachu vodou 
Nízká váha 
Odolná vůči opotřebení, dlouhá životnost (až 15 let) 
Používáním nemění svůj vzhled 
Propouští světlo, i když chrání před zvědavými pohledy 
Jsou nehořlavé 
Snadná instalace 
Široká škála barevných variant a designů, úrovní zastínění 
Nízká pořizovací cena 
Maskovací síť

Maskovací síť poslouží profesionálům i amatérům, iStock / naumax

Typ sítě podle vzhledu

Maskovací sítě jsou vyráběné tak, aby korespondovaly s krajinou, která není ale všude stejná. Kromě klasických záplat mohou sítě napodobovat listí rostlin, kapradin nebo jehličnanů. Barevnost je pak v široké škále letní nebo podzimní zeleně, ale také v různých zemitých odstínech jako je hnědá, písková, hliněná atd.
Pro barevné odstíny pak výrobci používají specifické názvy:

 • Světlo – pevná, odolná síťovina; mřížka je světlá připomínající nahromadění malých listů; vyrábí se v odstínech zelené, bílé (zimní), dále hnědé, béžové atd.
 • Kapradina – nehořlavá síťovina, která odolá i vniknutí olejnatých látek; strukturu tvoří kapradiny, mladé ostny jehličí nebo sušení trávy; barevnost je nejčastěji zelená nebo béžová
 • Odkaz – síť tvoří stuhy s okraji, které jsou po celé délce zastřižené jemnými třásněmi; struktura napodobuje péřové listí; je vhodná zejména v lesních oblastech

Víte, že…?

Maskovací sítě mají široké využití. Původní armádní využití obnášelo maskování objektů, vozidel, stanů atd. Pro běžné účely lze sítě použít k ochraně soukromých pozemků před nechtěnými pohledy, ale také k renovaci starých ploch nebo jako ochrana před sluncem v altánech nebo na verandách.

Dělení podle typu tkaní

Maskovací síť
Síť maskovací LIGHT BASIC - metráž woodland

Maskovací sítě se zpravidla tkají:

 • Z látkového materiálu s ohnivzdornou impregnací
 • Z polymerových pásků – sítě jsou pevnější; vyznačují se snazší údržbou a vyšší životností

Další dělení je podle přítomnosti nebo nepřítomnosti báze, což ovlivňuje jednak pevnost a odolnost sítě, ale také např. pořizovací cenu nebo využití plátna.

Textura maskovací sítě

O kvalitě maskovací sítě rozhoduje výrobní materiál, iStock / malven57

Síťovina bez podkladu

Princip tkaní spočívá ve stlačení mnoha prvků ve formě stuh. Samotná síťovina může mít nejrůznější barvy, textury nebo efekty v případě přenosu světla. Tato síťovina nemá rám, takže se natahuje přes hotový základ, kterým může být např. starý plot, stěna atd. Mezi základní vlastnosti patří nižší tuhost, proto se plátno doporučuje používat jen dočasně

Na bázi síťoviny

Maskovací sítě MIL-TEC
Mil-tec maskovací síť, woodland 1,5 x 3 m

Zde už se jedná o silnou, odolnou síť, u které je zaručena i dlouhá životnost. Základem je silná nylonová šňůra, kdy mezi její články se vetkávají látkové nebo polymerové pásky. Tyto sítě nevyžadují při instalaci rám za předpokladu dobrého napětí. V tomto případě je ale nutné počítat s vyšší pořizovací cenou.

Propustnost světla

Propustnost světla je dalším parametrem, který je vhodné vzít v potaz. Hodnoty pak závisí na hustotě tkaní. Obecně lze sítě podle tohoto kritéria rozdělit do tří kategorií:

 • Plíce – maximální hodnoty se pohybují kolem 45 %; hodí se např. k umístění nad altány, venkovní kuchyně apod.
 • Průměrný – zastínění se uvádí až do hodnoty 75 %; plátno chrání před velkým horkem, ale zároveň nevytváří v prostoru šero; používá se např. na markýzy, ploty atd.
 • Těžký – plátno má vícevrstvou texturu; absorpce světla se uvádí až do 95 %; tato síť chrání nejen před sluncem, ale také před deštivým počasím; vysoké pořizovací náklady jsou důvodem, proč se pro běžné účely příliš nevyužívá; hlavní využití má v armádě

Víte, že…?

Podle konkrétního typu sítě se uvádí schopnost maskovací ochrany v rozpětí 45 až 90 %. Splynutí s okolní krajinou pak zajišťuje také barevnost sítí, která bývá zelená, hnědá, písčitá, s přírodními inkluzemi. Na maskovací schopnost má vliv i hustota ok.

Jakou zvolit velikost

Maskovací sítě MFH
MFH maskovací síť vzor DPM 3 x 2m

V tomto případě samozřejmě záleží na velikosti plochy, kterou musí pokrýt. Maskovací sítě se běžně prodávají kusově v různých velikostech (např. 1,5 x 3 m, 18 x 12 m, 2,4 x 50 m atd.) nebo v metráží. V případě druhé možnosti lze zvolit délku, která přesně odpovídá konkrétním požadavkům. Šíře metráže je nejčastěji 240 cm. Další možnost je síť prodávaná v roli. Šířka je zde zpravidla stejná jako u metráže, ale délka je přesně daná.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat maskovací síť?

Hlavním kritériem výběru je účel použití. Tomu je pak třeba přizpůsobit barvu, typ tkaní nebo propustnost světla. Důležité je také znát konkrétní vlastnosti daného výrobku.

Jak lze maskovací sítě využít?

Maskovací síť může zakrýt starý plot, případně ho může zcela nahradit. Hodí se také k zastínění altánů nebo teras. Prakticky ji lze použít všude tam, kde je potřeba se chránit před sluncem nebo nepříznivému počasí.
Zobrazit kompletní nabídku Maskovací síť