Matrace do cestovní postýlky

Pro pohodlné spaní vašeho miminka.

ca. 1 000 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK
ca. 600 CZK
ca. 800 CZK

Pohodlné spaní je důležité pro všechny bez rozdílu. U malých dětí, které si ještě nedokáží říct, jestli je něco špatně, je výběr správné matrace velmi důležitý a platí to jak pro tu, co má doma v postýlce, tak pro matraci, kterou si vezete s sebou na dovolenou společně s cestovní postýlkou. Dětské tělíčko je velmi křehké a potřebuje správnou podporu a i výběrem matrace dbáme na to, aby se vyvíjelo správně.

Typ

Typem matrace se rozumí materiál, ze kterého je matrace vyrobena. U dětských cestovních matrací se téměř výhradně jedná o matrace pěnové.
Rozlišujeme dva typy:

  • PUR pěnové matrace (polyuretanové pěny)
  • HR pěnové matrace (High Resilience)
ZÖLLNER Travelsoft Premium
ca. 1 000 CZK
Aktuálni cena

Každá z nich má své specifické vlastnosti. Ideální matrace by byla složena z obou typů pěny, ale na trhu jsou samozřejmě i takové, které jsou vyrobené výhradně z jedné nebo druhé. Každý výrobce pak má své technologie, kterými docilují optimálních vlastností.

Vhodné matrace pro děti jsou bodově elastické i při zatížení nižší hmotností a ideálně středně tuhé.

PUR pěna

Je specifická především svou pružností, ale také tím, že je tvarově stálá. Právě tvarová stálost je velmi důležitým kritériem při výběru, protože nedochází k rychlému proležení matrace. Samozřejmostí je také to, že se jedná o materiál, který zamezuje výskytu roztočů, plísní a bakterií.

Scarlett Matrace do cestovní postýlky Romas 120x60x4,5 cm
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

HR pěna

Tyto pěnové matrace bývají pevné. Také svou buněčnou strukturou zajišťují vysokou prodyšnost a optimálně odvádí teplo. Stejně jako PUR pěna pak zamezuje výskytu roztočů, plísní i bakterií.

Velikost

Vzhledem k tomu, že dětské cestovní postýlky jsou cca stejně velké, tak i rozměr samotných matrací je zpravidla totožný. Na trhu jsou nabízeny matrace o rozměru 60 x 120 cm. Co se může lišit je jejich výška. Jsou uváděny rozměry od 3 cm až do 7 cm výšky matrace.

U cestovní matrace může být důležitý i rozměr po složení. Většina matrací je složena na tři díly, některé na dva. Dále existují rolovatelné matrace a ty jsou ještě skladnější. Při výběru si dejte pozor na to, zda je součástí i obal, do které složenou matraci uložíte a tím ji ochráníte před poškozením.

Matrace do cestovní postýlky HAUCK ESPRIT Sleeper pro Dream n Care – béžová
ca. 500 CZK
Aktuálni cena

Potah

Každá matrace, a ta cestovní zvlášť, by měla mít odnímatelný a pratelný potah. U malých dětí je opět důležité volit vhodný materiál, určený právě pro ně. Někteří výrobci uvádí, že jsou materiály certifikované pro děti do 3 let.

Nejčastěji se jako materiál pro potah uvádí polyester nebo bavlna, ale existují i speciální tkaniny, ze kterých se potah může skládat. U malých dětí, kterým se v noci může stát nehoda, je vhodné volit potah, který je nepropustný nebo je vhodné využít matracové chrániče, případně nepropustná prostěradla, kterými ochráníte samotnou matraci a prodloužíte tak její životnost.

Přírodní vlákno TENCEL

Jedná se o unikátní přírodní tkaninu vyrobenou z celulózových vláken eukalyptu. Je tedy stoprocentně přírodně rozložitelné. Toto vlákno má dvojí termoregulační účinek – v létě chladí a v zimě hřeje, výrobky jsou tedy vhodné pro celoroční používání. Má také výborné antibakteriální vlastnosti, vytváří suché mikroklima a tím zamezuje tvorbě bakterií.

BR Matrace M-kids do cestovní postýlky atyp BR Matrace M-kids do cestovní postýlky atyp
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Bezfalátové PVC

Jedná se o nepropustnou, dobře omyvatelnou vrstvu, která bývá ve spodní části potahu a zajišťuje tak ochranu matrace. Z tohoto materiálu není nikdy vyroben potah celý.

Víte, že…?

Cestovní matraci nemusíte nutně pořizovat do cestovní postýlky. Můžete ji použít i bez ní jako pohodlné spaní na zemi, pokud to vaše dočasné ubytování dovoluje.

Výrobci a ceny

Cenové rozpětí je celkem široké. Zda investujete do levnější nebo dražší varianty by se mělo odvíjet i od toho, jak často bude matrace využívaná. V případě, že cestujete často, vyplatí se koupit matraci opravdu kvalitní.
V tabulce níže se můžete podívat na nejčastější značky prodávané na našem trhu a jejich ceny.

Tropico VOJTA TRAVEL – cestovní matrace do postýlky, snímatelný potah
ca. 800 CZK
Aktuálni cena
Výrobce Specifikace Ceny
Tropico Největší výrobce matrací v České republice, akreditovaný výrobce zdravotních matrací Od 690,- Kč
Candide Jedná se o francouzskou společnost, která se věnuje výrobě textilních potřeb, pomůcek a hraček pro nejmenší. Tato firma vyrábí, mimo klasické typy cestovních matrací, také multifunkční cestovní matrace, které slouží nejen ke spánku, ale také jako herní podložky, sedáky nebo pokud je správně složíte i např. tunel pro děti. Od 1000,- do 2100,- Kč
Hauck Je zavedená německá firma, která se věnuje nejrůznějším dětským výrobkům, ale také kočárkům. Jejich matrace vás zaujmou svým designem, který je velmi atraktivní zejména pro děti svým barevným provedením. Matrace také slouží jako herní podložky. Od 570,- do 870,- Kč
Träumeland Rakouská společnost se specializuje na výrobu vysoce kvalitních dětských a kojeneckých matrací. Firma klade důraz na pečlivé zpracování a kontrolu kvality. Tyto cestovní matrace jsou naprosto dostačující pro spánek dítěte i bez samotné cestovní postýlky. Od 800,- do 1400,-

Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.