Matrace do cestovní postýlky

Pro pohodlné spaní vašeho miminka.

ca. 600 CZK
ca. 400 CZK
ca. 900 CZK
ca. 800 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat matraci do cestovní postýlky?

  • Pohodlné spaní je důležité pro všechny bez rozdílu.
  • Matrace se vyrábí z různých materiálů.
  • Vzhledem k tomu, že dětské cestovní postýlky jsou cca stejně velké, tak i rozměr samotných matrací je zpravidla totožný.
  • Kromě výplně budete moci vybrat materiál potahu.

Typ

Typem matrace se rozumí materiál, ze kterého je matrace vyrobena. U dětských cestovních matrací se téměř výhradně jedná o matrace pěnové.
Rozlišujeme dva typy:

  • PUR pěnové matrace (polyuretanové pěny)
  • HR pěnové matrace (High Resilience)
Turistická - různé variace
Fiki Miki Fiki miky do cestovní postýlky

Každá z nich má své specifické vlastnosti. Ideální matrace by byla složena z obou typů pěny, ale na trhu jsou samozřejmě i takové, které jsou vyrobené výhradně z jedné nebo druhé. Každý výrobce pak má své technologie, kterými docilují optimálních vlastností.

Vhodné matrace pro děti jsou bodově elastické i při zatížení nižší hmotností a ideálně středně tuhé.

PUR pěna

Je specifická především svou pružností, ale také tím, že je tvarově stálá. Právě tvarová stálost je velmi důležitým kritériem při výběru, protože nedochází k rychlému proležení matrace. Samozřejmostí je také to, že se jedná o materiál, který zamezuje výskytu roztočů, plísní a bakterií.

Skládací
Scarlett Romas

HR pěna

Tyto pěnové matrace bývají pevné. Také svou buněčnou strukturou zajišťují vysokou prodyšnost a optimálně odvádí teplo. Stejně jako PUR pěna pak zamezuje výskytu roztočů, plísní i bakterií.

Velikost

Vzhledem k tomu, že dětské cestovní postýlky jsou cca stejně velké, tak i rozměr samotných matrací je zpravidla totožný. Na trhu jsou nabízeny matrace o rozměru 60 x 120 cm. Co se může lišit je jejich výška. Jsou uváděny rozměry od 3 cm až do 7 cm výšky matrace.

U cestovní matrace může být důležitý i rozměr po složení. Většina matrací je složena na tři díly, některé na dva. Dále existují rolovatelné matrace a ty jsou ještě skladnější. Při výběru si dejte pozor na to, zda je součástí i obal, do které složenou matraci uložíte a tím ji ochráníte před poškozením.

Oblíbená
Tropico Vojta Travel

Potah

Každá matrace, a ta cestovní zvlášť, by měla mít odnímatelný a pratelný potah. U malých dětí je opět důležité volit vhodný materiál, určený právě pro ně. Někteří výrobci uvádí, že jsou materiály certifikované pro děti do 3 let.

Nejčastěji se jako materiál pro potah uvádí polyester nebo bavlna, ale existují i speciální tkaniny, ze kterých se potah může skládat. U malých dětí, kterým se v noci může stát nehoda, je vhodné volit potah, který je nepropustný nebo je vhodné využít matracové chrániče, případně nepropustná prostěradla, kterými ochráníte samotnou matraci a prodloužíte tak její životnost.

Přírodní vlákno TENCEL

Jedná se o unikátní přírodní tkaninu vyrobenou z celulózových vláken eukalyptu. Je tedy stoprocentně přírodně rozložitelné. Toto vlákno má dvojí termoregulační účinek – v létě chladí a v zimě hřeje, výrobky jsou tedy vhodné pro celoroční používání. Má také výborné antibakteriální vlastnosti, vytváří suché mikroklima a tím zamezuje tvorbě bakterií.

Srolovatelná
ZÖLLNER Travelsoft Premium

Bezfalátové PVC

Jedná se o nepropustnou, dobře omyvatelnou vrstvu, která bývá ve spodní části potahu a zajišťuje tak ochranu matrace. Z tohoto materiálu není nikdy vyroben potah celý.

Víte, že…?

Cestovní matraci nemusíte nutně pořizovat do cestovní postýlky. Můžete ji použít i bez ní jako pohodlné spaní na zemi, pokud to vaše dočasné ubytování dovoluje.

Výrobci a ceny

Cenové rozpětí je celkem široké. Zda investujete do levnější nebo dražší varianty by se mělo odvíjet i od toho, jak často bude matrace využívaná. V případě, že cestujete často, vyplatí se koupit matraci opravdu kvalitní.
V tabulce níže se můžete podívat na nejčastější značky prodávané na našem trhu a jejich ceny.

Skládací
Dětský svět housenky
Výrobce Specifikace Ceny
Tropico Největší výrobce matrací v České republice, akreditovaný výrobce zdravotních matrací Od 690,- Kč
Candide Jedná se o francouzskou společnost, která se věnuje výrobě textilních potřeb, pomůcek a hraček pro nejmenší. Tato firma vyrábí, mimo klasické typy cestovních matrací, také multifunkční cestovní matrace, které slouží nejen ke spánku, ale také jako herní podložky, sedáky nebo pokud je správně složíte i např. tunel pro děti. Od 1000,- do 2100,- Kč
Hauck Je zavedená německá firma, která se věnuje nejrůznějším dětským výrobkům, ale také kočárkům. Jejich matrace vás zaujmou svým designem, který je velmi atraktivní zejména pro děti svým barevným provedením. Matrace také slouží jako herní podložky. Od 570,- do 870,- Kč
Träumeland Rakouská společnost se specializuje na výrobu vysoce kvalitních dětských a kojeneckých matrací. Firma klade důraz na pečlivé zpracování a kontrolu kvality. Tyto cestovní matrace jsou naprosto dostačující pro spánek dítěte i bez samotné cestovní postýlky. Od 800,- do 1400,-

Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.

Otázky a odpovědi

Proč koupit další matraci do postýlky?

Pohodlné spaní je důležité pro všechny bez rozdílu. U malých dětí, které si ještě nedokáží říct, jestli je něco špatně, je výběr správné matrace velmi důležitý a platí to jak pro tu, co má doma v postýlce, tak pro matraci, kterou si vezete s sebou na dovolenou společně s cestovní postýlkou. Dětské tělíčko je velmi křehké a potřebuje správnou podporu a i výběrem matrace dbáme na to, aby se vyvíjelo správně.

Jak vybrat matraci do cestovní postýlky?

Při výběru budete muset vybrat správný typ náplně a materiál potahu. Jednotlivé materiály se liší kvalitou, vhodné je tedy popřemýšlet nad tím, jak často budete tuto postýlku používat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Turistická - různé variace
Skládací
Oblíbená
Srolovatelná
Skládací
Image
Produkt
Fiki Miki Fiki miky do cestovní postýlky
Scarlett Romas
Tropico Vojta Travel
ZÖLLNER Travelsoft Premium
Dětský svět housenky
Výrobce
Fiki Miki
Scarlett
Tropico
Zöllner
Dětský svět
Nosnost matrace
i pro dospělé
do 3 let
30 kg
Materiál
polyuretanové pěny
PUR pěnové
HR pěnové
Soft pěna
PUR pěna
Cena ca. 600 CZK ca. 400 CZK ca. 900 CZK ca. 800 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.