Nepropustné prostěradlo

Spolehlivě ochrání matraci.

ca. 200 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 200 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat nepropustné prostěradlo

Spánek je považován za něco mimořádně důležitého, je neoddělitelnou a nutnou součástí života každého člověka. Aby byl váš spánek kvalitní, je třeba mít pohodlnou a dobře zvolenou matraci. Životnost vaší matrace pak prodloužíte i některou možností ochrany matrace, která v dnešní době není zdaleka pouze výsadou dětských postýlek.

Chránič matrace

Každá matrace je vybavena potahem, který ji ale neochrání od všech nehod, ke kterým může v posteli dojít. Do dětských postýlek se běžně pod prostěradlo vkládaly různé nepropustné igelity nebo podložky, aby se předešlo zejména promočení matrace. Ale i v případě klasického rozměru postele je matraci možné ochránit před různými nečistotami a to díky chráničům nebo nepropustným prostěradlům.

Nejedná se o nic jiného než o další vrstvu, která má za úkol matraci uchránit před znečištěním. Funguje jako podložka na matraci, proto ji snadno sundáte a vyperete. Těchto chráničů je mnoho různých typů, některé jsou obyčejné, jiné propracovanější chrání proti polití při zachování maximální vzdušnosti.

Tencel do postýlky
Scarlett 60×120
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Nepropustné prostěradlo

Nepromokavé prostěradlo je plachta vyrobená ze dvou vrstev doplněné gumou po okrajích, takže ji lze pohodlně natáhnout. Spodní polyuretanová vrstva zajistí, že se vlhkost z těla nedostane do matrace a zároveň umožňuje matraci dýchat. Při tom ale brání pohybu roztočů.

Vrchní textilní vrstva je pak příjemná na dotek a zajišťuje tak pohodlný spánek. Vybírat můžete ze tří druhů materiálů a to froté, Jersey nebo Tencel.

V nabídce jsou velikosti určené na dětské postýlky, postele pro jednotlivce i dvojlůžka. Široká je také nabídka barev.

Jersey na dvoulůžko
Polášek 90×200
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Nepropustná prostěradla s PVC vrstvou lze prát na 60 °C, vrstva z PU (polyuretanu) snese 90 °C. Perte samostatně, aby nedošlo k poškození nepropustné vrstvy. Ze stejného důvodu sušte vyvěšením.

Nepropustná prostěradla nevyvářejte, nemandlujte ani nebělte.

Froté

Froté prostěradla jsou stále velmi oblíbené. Je to zejména díky jejich savosti a hebkosti na dotek.
Díky tomu, že se froté vyrábí téměř výhradně z bavlny, a díky velkému počtu volných smyček, je tento materiál neuvěřitelně savý. Froté je neoblíbenější materiál pro výrobu ručníků, osušek a právě prostěradel.

Froté na jednolůžko
PNSK Halcamp 90×200
ca. 500 CZK
Aktuálni cena

Froté výrobky jsou také velmi hebké a příjemné na dotek a vynikají také zářivými barvami. Zároveň se jedná o velmi kvalitní materiál, který drží tvar a má dlouhou životnost. Výhodou froté prostěradel je i jejich elasticita. V kombinaci s všitou gumou získáte prostěradlo, které z postele nebude klouzat a zároveň bude vypadat dobře.

Jersey

Je hladký a hebký úplet vyrobený z prvotřídní 100% bavlněné příze. Vyznačuje se velmi hustou strukturou tkaní a vysokou gramáží. Tento materiál je lehký a prodyšný, dokáže skvěle odvádět vlhkost a proto je vhodný pro celoroční použití. Jersey je jemný a příjemný na omak. Pro bližší představu ho lze přirovnat k materiálu, ze kterého se vyrábějí trička nebo pánské nátělníky. Při výrobě prostěradel jsou použity kvalitní reaktivní barvy, které zaručují krásné zářivé odstíny a barevnou stálost i po mnoha praních.

Jersey prostěradla se hodí ke všem typům povlečení. Jersey prostěradla není třeba žehlit, nesráží se a jsou tvarově přizpůsobivá. Skvělou stabilitu a jednoduchou manipulaci při povlékání zaručuje přirozená pružnost a kvalitní všitá guma po celém obvodu prostěradla.

Česká kvalita
Dadka 200×220
ca. 1 000 CZK
Aktuálni cena

JERSEY PROSTĚRADLA S ELASTANEM: Použití je stejné, liší se pouze v materiálovém složení (95 % bavlna s 5% příměsí elastanu pro lepší pružnost) a výška boku – u elastanových jersey prostěradel je to 40 cm, což potěší zejména majitele velmi vysokých matrací.

Tencel

Je jemný jako pokožka, pevný jako polyester, chladivý jako len, hřejivý jako vlna a absorbuje více vlhkosti nežli bavlna.

Přírodní vlákno Tencel působí dvojím termoregulačním účinkem, a to v závislosti na ročním období. V teplých měsících vyniká výbornými chladicími schopnostmi, naopak v zimě vás příjemně zahřeje. Výrobky z Tencelu umí až o polovinu lépe nežli bavlna absorbovat vzniklou vlhkost a odvést ji dovnitř vlákna. Tím zaručují příjemně suché mikroklima na povrchu lidské kůže, na níž se nemnoží bakterie.

Do kočárku
Little Angel
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Tencel má skvělé antibakteriální vlastnosti. Díky svému složení i díky tomu, že dokáže vytvořit suché mikroklima na povrchu pokožky, zamezuje tvorbě bakterií, které způsobují zápach. Zajišťuje tak absolutní hygienu lůžka.

Přírodní tkanina Tencel zabraňuje tvorbě bakterií bez jakékoli chemické přísady. Ve srovnání s Tencelem je v případě syntetických vláken množení bakterie až dvou tisíckrát vyšší.

Vlákna Tencel jsou vyráběna z eukaliptového dřeva, a jsou tedy stoprocentně přírodně rozložitelná. Tento přírodní materiál i jeho samotná výroba jsou více než šetrné k životnímu prostředí.

Froté pro větší děti
KAARSGAREN 80 x 160
ca. 500 CZK
Aktuálni cena

Přehled rozměrů:

Velikost Využití
Prostěradlo 60×120 Dětský rozměr do postýlky
Prostěradlo 70×140 Dětský rozměr do postýlky
Prostěradlo 90×200 Základní rozměr na jednolůžko
Prostěradlo 180×200 Základní rozměr na dvojlůžko
80×200, 100×200, 120×200 Prostěradla atypická jednolůžková
140×200, 160×200, 200×200, 200×220 Prostěradla atypická dvojlůžková
80×220, 90×220, 100×220, 120×220, 140×220, 160×220, 180×220 Prodloužená prostěradla

Ceny

Ceny se u nepropustných prostěradel pohybují podle jednotlivých rozměrů a výrobního materiálu od 130 – 800 Kč.

Spoléhat můžete na Český výrobek Dermofresh, Kvalitex, Sanitron, Skantex a další.

Jméno
Tencel do postýlky
Jersey na dvoulůžko
Froté na jednolůžko
Česká kvalita
Do kočárku
Froté pro větší děti
Image
Produkt
Scarlett 60×120
Polášek 90×200
PNSK Halcamp 90×200
Dadka 200×220
Little Angel
KAARSGAREN 80 x 160
Výrobce
Scarlett
Jiří Polášek
Halcamp
Dadka
Little Angel
Kaarsgaren
Cena ca. 200 CZK ca. 400 CZK ca. 500 CZK ca. 1 000 CZK ca. 200 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena