Nejlepší nájezdové rampy 2024 a jak vybrat

Nepostradatelný pomocník v mnoha situacích.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Rampa nájezdová 2000kg - 2ks

Jak vybrat nájezdovou rampu

 • Nájezdové rampy slouží k naložení menších vozíků například do většího automobilu, dodávky či vleku.
 • Obecně lze říci, že nájezdová lampa pomáhá překonat výškový rozdíl klasickou jízdou, aniž by například bylo nutné vozík fyzicky zvedat.
 • Nájezdová rampa je tak neoddiskutovatelným pomocníkem pro vozíčkáře, kteří se tak snadno mohou přesunout přímo do automobilu, aniž by museli náročně přesedat.
 • Nájezdová rampa přijde vhod i při přemisťování zahradní techniky, například v případě zahradních traktorů na sečení trávy.

Nájezdová rampa - náš výběr

Compass Rampa nájezdová 1000kg 830x270x310mm 1ks, TÜV/GS , 09248
Výrobce: Compass
Zobrazit více
Compass Rampa nájezdová 1000kg je konstruována z oceli a je určena pro údržbu a opravy vozidel. Poskytuje maximální zatížení až 1000 kg a externí rozměry má 83 x 27 x 31 cm. Její nájezdná plocha má výšku 200 mm a šířku 210 mm. Produkt by měl být využíván ve dvojici.
Zobrazit méně

Nájezdové rampy na motorku

Nájezdové skládací rampy

Nájezdová rampa skládací 2,2T, 2ks GEKO G02047
Výrobce: Geko
Zobrazit více
Nájezdová rampa G02047 od GEKO je skládací a má nosnost až 2,2 tuny. Je určena pro automobily a motorky s pneumatikami širokými maximálně 225 mm. Na povrchu má perfolace pro zvýšení přilnavosti a bezpečnosti. Produkt se skládá ze dvou kusů.
Zobrazit méně
CarPoint Nájezdová rampa skládací
Výrobce: Carpoint
Zobrazit více
CarPoint Nájezdová rampa skládací je mechanismus určený pro motocykly a elektrokola. Jedná se o odolný nástroj, který se používá jako přístupová rampa. Tento produkt představuje také možnost složení do stupně montážní rampy.
Zobrazit méně

Hliníkové nájezdové rampy

Hliníková nájezdová rampa 2170mm*280mm rozložitelná, nosnost 340 kg
Zobrazit více
Toto je rozkládací nájezdová rampa, vyrobená z hliníku. S rozměry 2170 mm na 280 mm je schopna unést zátěž až 340 kg. Její konstrukce je navržena tak, aby poskytovala stabilní a bezpečný přístup.
Zobrazit méně
DEMA Hliníkové nájezdové rampy rovné do 360 kg, pár 24405D
Výrobce: Dema
Zobrazit více
DEMA Hliníkové nájezdové rampy rovné do 360 kg, pár 24405D jsou vyrobeny z hliníku a mají nosnost až 360 kg na pár. Bez použití připevňovacího materiálu je lze spojit pro větší pracovní plochu. Povrch je vybaven protiskluzovou úpravou. Balení obsahuje dva kusy.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Nájezdová rampa

Jak vybrat nájezdovou rampu

Typy nájezdů

Nájezdové rampy se základně dělí na tři různé typy, přičemž každý vyhovuje pro trochu jinou práci a vaše konkrétní požadavky.

Rovné nájezdy

Základní typ nájezdových ramp se hodí pro jakákoliv vozítka s vyšší světlou výškou. Příkladem mohou být například různé čtyřkolky či terénně upravené zahradní traktory. Platí také, že rovné nájezdy bývají cenově dostupnější.

Sklopné nájezdy

V pracovním nasazení vypadají sklopné nájezdy takřka identicky s rovnými. Jejich výhoda však spočívá, jak napovídá samotné pojmenování, v možnosti je překlopit. Sklopení může probíhat pouze jednou v půli, nebo na dvou místech. Po sklopení jsou nájezdy kratší, skladnější, případně snadněji přemístitelné.

Prohnuté nájezdy

Nájezdová rampa
Rampa nájezdová 2000kg - 2ks

Poslední základním typem jsou prohnuté nájezdy. Ty jsou přímo určeny pro vozíky, respektive stroje, které mají velmi malou světlou výšku a je nutné dbát opatrnosti při manipulaci. Typicky se jedná například o zahradní sekačky či traktory.

Víte, že…?

Nájezdová rampa vyžaduje jen minimální zásah do okolí. Snadná je také manipulace, a to díky možnostem volby lehkých materiálů. Některé modely jsou i sklopné, díky čemuž se zmenší jejich rozměry a jsou v době nepotřeby skladné.

Výška

Důležitou vlastností nájezdové rampy je její výška, kterou je třeba přesně vědět ještě před samotnou koupí. Výšku nájezdové rampy zjistíte snadno, a to skrze vozidlo, do kterého budete chtít nakládat.

Sklon

Nájezdové rampy na motorku
QTECH nájezdová rampa MX hliníková skládací široká

Neméně důležitým parametrem je také maximální sklon, který lze při nájezdu využít. Správný sklon k vašemu vozidlu byste měli najít v technické dokumentaci automobilu. Kdybyste však například informace o možném sklonu nemohli dohledat, lze vycházet z faktu, že více než 30% sklon není u běžných automobilů možný.

 • U osobních vozidel se pohybuje v rozmezí od 10 do 30 %.
 • Nákladní automobily mívají rozsah menší, avšak opět je ohraničen 30 %.

Důležitou informací je, že zde do hry vstupuje také faktor bezpečnosti a běžná nájezdová rampa může mít právě oněch zmíněných 30 %.

Nájezdové rampy u přívěsu

Maximální sklon ovlivňuje možnosti nájezdové rampy, iStock / Yuriy Pozdnikov

Délka

Velmi podstatným parametrem je také délka nájezdové rampy. Ta je přímo závislá na výšce, kam chcete cokoliv přepravit. Vhodnou délku zjistíte snadno jednoduchým výpočtem. Požadovanou výšku vždy vydělte koeficientem 0,3.

 • Na příkladu můžeme uvést, že například pro překonání výšky 1 metru je zapotřebí nájezdová rampa o délce 3,33 metrů.

Nosnost

Nájezdové skládací rampy
Nájezdová rampa skládací 2,2T, 2ks GEKO G02047

Pozornost je nutné věnovat i nosnosti nájezdové rampy, tedy maximální hmotnosti, kterou zvládne unést. Ta se odvíjí od vozíku, který chcete po rampě využívat. Je proto důležitý zjistit právě jeho hmotnost. Nosnost rampy je zpravidla uváděná za předpokladu rovnoměrného rozložení hmotnosti vozíku.

Často se můžete setkat s tím, že u nosnosti najdete například údaj i v milimetrech. Ten uvádí vzdálenost jednotlivých náprav. Pakliže je údaj 0 milimetrů, počítá se s vozíkem o jedné nápravě, což může být například rudl.

Šířka

Při výběru je vhodné zjistit si také šířku nájezdových ramp. Ta by v ideálním případě měla být o minimálně 5 centimetrů větší než okraj kola vozíku, který po nájezdové rampě pojede. Jednak je to dobré kvůli bezpečnosti a jedna užší nájezdová plocha by znamenala i nižší nosnost.

Auto s vozíkem a nájezdovou rampou

Nájezdové rampy se liší mnoha parametry, iStock / Saklakova

Typ nájezdové rampyUrčeníVýhoda
Rovnáčtyřkolky, tratktorycenová dostupnost
Sklopnáčtyřkolky, tratktorylepší skladnost
Prohnutásekačky, malé traktůrkypro stroje s nízkou světlou výškou

Materiály nájezdů

Hliníkové nájezdové rampy
DEMA Skládací hliníková nájezdová rampa AR300 24503D

Nájezdové rampy se hned vyrábějí hned z několika materiálů. Některé jsou lehké, jiné bytelnější, opět je tak důležité vědět, k čemu budete nájezdovou rampu využívat.

 • Hliníkové nájezdy: jsou lehké, přitom dostatečně robustní a určené pro nakládání zahradní techniky či vozíčkářů
 • Plastové nájezdy: jsou levné, mají vysokou nosnost a současně i příznivou cenu
 • Ocelové nájezdy: velmi bytelné, ale velké a určené spíše pro profesionálnější využití
 • Železné nájezdy: jejich výhodou je nižší hmotnost a také tuhost.

Ceny

 • Nájezdová rampa se může hodit i na domácí využití a od toho se odvíjí také její cena. Plastové a kratší modely lze sehnat už v řádech sto korun, zpravidla od hranice 500 Kč, kde vyskytují například modely značky Aroso.
 • O něco dražší jsou hliníkové nájezdové rampy. Jejich cena se obvykle pohybuje zhruba od hranice 2 000 Kč. Za obdobnou cenu však lze sehnat i železné nájezdy, která se mohou hodit pro pravidelnější využití. V těchto cenových hladinách můžete vybírat ze značek Cappa či Hecht.
 • Nejdražším typem bývají hliníkové a současně sklopné nájezdové rampy, jejichž cena se pohybuje v řádech několika tisíc kroun, objevíte je zhruba od hranice 4 000 Kč. Zde se nachází převžáně modely značek AHProfi nebo Hecht.

Otázky a odpovědi

Jakou nosnost zvolit?

Samozřejmostí je vybrat vhodnou nosnost nájezdu podle toho, jaká je hmotnost vašeho vozu, který bude na nájezdech umístěn. Nosnost, která je u nájezdů vždy uvedena, je bodová, to znamená, že je na středu nájezdu. Ve skutečnosti však můžete použít nájezd i pro větší hmotnost vozidla nebo stroje, než je součet nosnosti nájezdu.

Jaké nájezdy vybrat?

Kvalita je důležitá i u nájezdové rampy pod auto. Proto si při výběru dávejte pozor na to, jestli je výrobek od kvalitního výrobce. Pro inspiraci můžeme uvést několik výrobců, kteří jsou osvědčení. Patří mezi ně například české značky Car Point, Cappa nebo AHProfi. Ze zahraničních firem je to například Aroso nebo Shumee.
Zobrazit kompletní nabídku Nájezdová rampa