Nejlepší vozíky na hadici 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
GARDENA nástěnný buben na hadici 50 sada 8009-20
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat vozík na hadici

Při výběru vozíku na hadici by mělo být zváženo několik kritérií, která ovlivňují jeho funkčnost a dlouhodobé používání:

  • Kapacita navíjení: Vyberte model, který pojme potřebnou délku vaší hadice.
  • Materiál: Ujistěte se, že je vozík vyroben z odolného materiálu, který obstojí v různých povětrnostních podmínkách.
  • Stabilita: Vozík by měl být dostatečně stabilní, aby při navíjení neklopil.
  • Pohyblivost: Vyhledejte vozík s kvalitními koly, který se snadno přemísťuje po zahradě.
  • Uživatelský komfort: Ergonomicky tvarovaná rukojeť a snadný mechanismus navíjení zjednoduší manipulaci.
  • Skladování: Pokud máte omezený prostor, zvažte vozík, který lze snadno skladovat nebo je skladný.

Zaměřte se na tyto klíčové aspekty, aby byl váš výběr co nejpohodlnější a nabídl vaší hadici nejlepší ochranu a dlouhou životnost.

Vozík na hadici - náš výběr

GARDENA nástěnný buben na hadici 50 sada 8009-20
přečíst recenzi
Výrobce: GARDENA
Způsob navíjení: ruční
Délka hadice 13mm: 50 m
Délka hadice 16mm: 40 m
Délka hadice 19mm: 30 m
Hmotnost: 5.04 kg
Zobrazit více
Šířka: 39.5 cm
Výška: 46 cm
Nástěnné: ano
Nástěnný buben Gardena 8009-20 na hadici s dlouhou 20 metrů, průměru 13 mm, je vybaven ručním volnoběžným navíjecím mechanismem. Buben lze snadno odmontovat a přenést, má integrované protikapací zařízení. Dodáváno s kohoutovými přípojkami a nastavitelnou tryskou.
Zobrazit méně
Fiskars 1025933
přečíst recenzi
Výrobce: FISKARS
Způsob navíjení: automatické
Délka hadice 13mm: 27 m
Hmotnost: 11.5 kg
Výška: 26.5 cm
Šířka: 50 cm
Zobrazit více
Zavlažovací sada Fiskars 1025933 obsahuje 20m hadici s 13mm průměrem a 7m přívodní hadici. Buben s 360° otáčením a horizontální položením má integrovanou skříň na příslušenství a nabízí kolečka s teleskopickým držadlem. V sadě jsou různé spojky včetně 3 závitů pro vodovodní kohoutky a STOP spojku.
Zobrazit méně
Fiskars 1062256
Výrobce: FISKARS
Způsob navíjení: ruční
Délka hadice 13mm: 20 m
Hmotnost: 6.95 kg
Šířka: 43 cm
Zobrazit více
Vozík na hadici Fiskars 1062256 je vybaven 20 m dlouhou zavlažovací hadicí o průměru 13 mm, konektory a hadicovou tryskou. Konstrukce umožňuje otáčení o 360 stupňů pro široké pokrytí plochy, přičemž návrh zabraňuje převrácení vozíku. Obsahuje vodící kladku pro rovnoměrné navíjení hadice a je kompatibilní s ostatními značkami.
Zobrazit méně
FIELDMANN FZH 1160 60m 50004018
přečíst recenzi
Výrobce: Fieldmann
Způsob navíjení: ruční
Délka hadice 13mm: 60 m
Zobrazit více
Naviják na hadici FIELDMANN FZH 1160 umožňuje uložení hadice o průměru 1/2" a maximální délce 60 metrů. Konstrukce navijáku je navržena s ohledem na snadnou montáž a přenášení. Po použití lze konektor hadice uchytit k zařízení a zabránit tak kapání vody. Naviják je určen pro úsporné skladování.
Zobrazit méně
Kärcher HT 4.520 Kit 2.645-168.0
přečíst recenzi
Výrobce: Kärcher
Způsob navíjení: ruční
Délka hadice 13mm: 20 m
Délka hadice 16mm: 35 m
Délka hadice 19mm: 20 m
Hmotnost: 4.9 kg
Zobrazit více
Hadicový vozík Kärcher HT 4.520 umožňuje uložení až 50 m hadice o průměru 1/2", 35 m hadice o průměru 5/8" nebo 23 m hadice o průměru 3/4". Je vybaven sestavou spojek, 20 m hadice PrimoFlex® 1/2", postřikovačem a přípojkami na vodovodní kohoutek. Vozík má velká kola, výškově nastavitelnou rukojeť a skládací funkci pro úsporu místa.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Vozík na hadici

Jak vybrat vozík na hadici

Jak udržet vozík na hadici v dobrém stavu a prodloužit jeho životnost

Údržba vozíku na hadici je důležitá pro udržení jeho funkčnosti a prodloužení životnosti. Pravidelně kontrolujte, zda není hadice poškozena a zda jsou spoje pevně utaženy. Po použití hadici řádně navinete, aby se nevytvářely zákruty nebo uzly. Dále byste měl vozík pravidelně čistit, aby v něm nezůstávala zemina nebo jiné nečistoty, které by mohly způsobit korozi nebo závady na pohyblivých částech. V zimních měsících je doporučeno vozík uložit na chráněné místo, aby nedošlo k poškození mrazem.

Co dělat, pokud se na vozíku na hadici objeví koroze

V případě, že na vozíku na hadici objevíte korozi, je nejdůležitější okamžitě zasáhnout. Korodované části očistěte kartáčem nebo brusným papírem a poté aplikujte antikorozní nátěr nebo barvu, která je vyvinuta pro venkovní podmínky a může zabránit dalšímu rzi. Při dlouhodobější neaktivitě vozíku (např. přes zimu) je také doporučeno jej skladovat v suchém a krytém prostředí, aby se minimalizoval riziko vzniku koroze.

Jaký je rozdíl mezi vozíkem na hadici ze dřeva a kovu

Vozíky na hadici se vyrábějí ze dvou hlavních materiálů: dřeva a kovu. Dřevěné modely jsou často esteticky přitažlivější a mohou lépe zapadnout do přírodních zahradních prostředí, ale mohou vyžadovat pravidelnou údržbu, jako je ošetření proti povětrnostním vlivům a hnilobě. Kovové vozíky jsou obecně odolnější a stabilnější, zvláště pokud jsou vyrobeny z nerezové oceli nebo pokoveného materiálu, což je chrání před korozi. Nicméně, kovové vozíky mohou být těžší a měly by být udržovány tak, aby zamezily rzi.

Je možné vozík na hadici používat v komerčním prostředí

Vozík na hadici
GARDENA nástěnný buben na hadici 50 sada 8009-20

Ano, je možné používat vozík na hadici i v komerčním prostředí, nicméně je důležité zvolit model, který je navržen pro častější a náročnější použití. V komerčním prostředí se obvykle setkáváme s většími plochami a delšími hadicemi, což vyžaduje vozík s velkou kapacitou navíjení a robustní konstrukcí. Také je klíčová snadná manipulace a vysoká odolnost proti opotřebení. Důležitá je i odolnost materiálů proti častému kontaktu s chemickými látkami, jako jsou hnojiva nebo pesticidy.

Jakým způsobem mohu zjistit, zda vozík na hadici bude vyhovovat velikosti a typu mé zahrady

Aby byl vozík na hadici vhodný pro velikost a typ vaší zahrady, je důležité zvážit několik faktorů. Měřte délku hadice, kterou potřebujete navíjet, a na základě toho vybírejte vozík s adekvátní kapacitou. Dále zohledněte terén vaší zahrady – pokud je nerovný nebo má mnoho překážek, potřebujete vozík s většími a robustnějšími koly. V neposlední řadě, pokud je zahrada rozsáhlá, pravděpodobně budete oceňovat lehký a dobře manévrovatelný vozík, který umožní snadné přemisťování hadice na požadované místo.

Zobrazit kompletní nabídku Vozík na hadici