Nejlepší náramky na nohu 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Bangles Náramek na nohu kopretina & kuličky 2972

Jak vybrat náramek na nohu

  • Náramky jsou velmi univerzální doplňky, které mohou nosit nejen ženy, ale také muži. Vyrábí se v mnoha provedeních a jedním z nich je pak varianta určená na nohy. Typově lze náramky rozdělit podle použitých materiálů.
  • Základním parametrem při výběru náramku je jeho délka. Ta bývá zpravidla o něco větší než u klasických náramků na ruku. Měření ale probíhá obdobně.
  • Pro většinu zákazníků bude při výběru náramku stěžejní jeho vzhled. Ten ale nejvíce ovlivňuje materiál, ze kterého je vyrobený. Největší nabídka je pak cílena na ženy, ale existují i náramky přímo určené mužům.

Náramek na nohu - náš výběr

Linda's Jewelry Náramek na nohu kruh a kříž chirurgická ocel INR232
přečíst recenzi
Výrobce: Linda's Jewelry
Barva: šedá
Materiál: chirurgická ocel
Zobrazit více
Náramek na nohu z chirurgické oceli od Linda's Jewelry s dvojitým řetízkem délky max. 26 cm, který je možné prodloužit o 4 cm. Středním prvkem je kovový kroužek o průměru 1,5 cm, na kterém je připevněn křížek (1,6 x 1,0 cm) a krystal o průměru 0,7 cm. Hmotnost náramku je 3,4 g.
Zobrazit méně
Amparo Miranda Náramek na nohu perlový P2616
Výrobce: Amparo Miranda
Materiál: imitace perel
Délka: 40 cm
Barva: bílá
Bangles Náramek na nohu kopretina 2715
Výrobce: Bangles
Materiál: stříbro
Barva: stříbrná
Bangles náramek na nohu motýlek 2706
Výrobce: Bangles
Materiál: stříbro
Barva: růžová

Stříbrné náramky na nohu

Bangles Náramek na nohu kopretina & kuličky 2972
Výrobce: Bangles
Materiál: stříbro
Barva: zlatá
Olivie stříbrný řetízek na nohu 5289
přečíst recenzi
Výrobce: Olivie
Materiál: stříbro
Barva: stříbrná
Zobrazit více
Olivie 5289 je řetízek na nohu vyrobený ze stříbra s puncem 925/1000. Jeho délka je nastavitelná, konkrétně v rozmezí 23 až 26 cm. Jako motivy řetízku byly zvoleny symboly srdce a nekonečna.
Zobrazit méně
Bangles náramek na nohu motýlek 2706
Výrobce: Bangles
Materiál: stříbro
Barva: růžová
Bangles Náramek na nohu kopretina 2715
Výrobce: Bangles
Barva: stříbrná
Materiál: stříbro
P&J Jewellery Stříbrný náramek na nohu visačky s kuličkami FSB9
Výrobce: P&J Jewellery
Materiál: stříbro
Barva: stříbrná
Zobrazit více
P&J náramek na nohu z vysoce kvalitního stříbra 925/1000. Univerzální rozměr umožňuje nošení pro všechny velikosti. Vybaven puncovní a odpovědnostní značkou. Dolárové a kuličkové designové detaily. Vyrobeno z antialergenních materiálů. Dodáváno v původní ručně dohotovené krabičce.
Zobrazit méně

Náramky na nohu z chirurgické oceli

Ornamenti náramek na kotník Leafs silver OOR150030
přečíst recenzi
Výrobce: Ornamenti
Materiál: chirurgická ocel
Barva: stříbrná
Zobrazit více
Tento náramek na kotník od Ornamenti je vyroben z voděodolné chirurgické oceli. Design ve tvaru drobných lístků. Má hypoalergenní vlastnosti, neobsahuje olovo ani nikl, což ho činí vhodným pro všechny typy pleti. Náramek může být kombinován s ostatními náramky na nohu.
Zobrazit méně
Ornamenti Náramek na kotník OOR150093
Výrobce: Ornamenti
Materiál: chirurgická ocel
Barva: stříbrná
Bruno Dvojitý řetízek na nohu vážky S3166
přečíst recenzi
Výrobce: Bruno
Materiál: chirurgická ocel
Délka: 25 cm
Barva: stříbrná
Zobrazit více
Bruno Dvojitý řetízek na nohu vážky S3166 je navržen s nastavitelnou délkou řetězku mezi 21 a 26 cm. Přívěsek tohoto šperku má rozměry 1,2 cm na výšku a 1,4 cm na šířku. Tento náramek je určen pro nohu.
Zobrazit méně
Steel Edge náramek na kotník JCF038
Výrobce: Steel Edge
Materiál: chirurgická ocel
Barva: růžová

Zlaté náramky na nohu

Goldstore Zlatý náramek na nohu ankr 1.11.NN005826.23-27
Výrobce: Goldstore
Materiál: zlato
Zobrazit více
Tento náramek na nohu z řady Goldstore je vyroben z 14-ti karátového žlutého zlata o ryzosti 585/1000. Jeho šířka činí 1 mm a uzavírání je zabezpečeno pérovým kroužkem. Součástí náramku je také prodlužovací řetízek s nastavitelnou délkou. Typ náramku je ankr.
Zobrazit méně
Klenoty Budín Zlatý náramek na nohu nákotník FIGARO 2841016
Výrobce: KLENOTY BUDÍN
Materiál: zlato
Délka: 25 cm
Barva: zlatá
Lillian Vassago Zlatý řetízek na nohu s placičkou a kuličkou LLV22-GBL017Y
Výrobce: Lillian Vassago
Materiál: zlato
Barva: žlutá
Zobrazit více
Zlatý náramek na nohu "Lillian Vassago" má rozměry 24 cm s možností prodloužení o 2 cm pomocí karabinky a očka. Je vyroben z 14kt žlutého zlata a má formu řetízku typu rolo, který je doplněn kuličkou a oválnou placičkou. Povrch šperku je hladký s leštěnou úpravou.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Náramek na nohu

Jak vybrat náramek na nohu

Typy náramků podle materiálů

Náramky na noze nosí zpravidla ženy, což ale neznamená, že by si v nabídce nevybrali i muži. Náramky na nohy se vyrábí v celé řadě provedení. Ten nejtypičtější pak má podobu řetízku vyrobeného z různých kovů. Náramky ale mohou být i pletené nebo navlečené z korálků.

Nohy s náramky

Náramky na kotník jsou oblíbené spíše u žen, iStock / cheekudigital

Náramky z kovů

Kovové náramky mají nejčastěji vzhled jednoduchých řetízků, jejichž součástí může být jeden nebo i více přívěsků. Kovové komponenty lze samozřejmě kombinovat i s dalšími materiály. Na jejich výrobu se používají jak drahé kovy (zlato, stříbro), tak levnější varianty např. chirurgická ocel.

MateriálVýhodyNevýhody
ZlatoŠperky mají vysokou estetickou hodnotuVyšší pořizovací cena
 Volit lze z různých barevných variant (žlutá, bílá, růžová) 
StříbroTyto šperky lze kombinovat v jakémkoli styluStříbro může časem začít černat
 Nutné vybírat šperky s rhodiovou úpravou 
TitanMateriál je odolný a lehkýVyšší pořizovací cena
 Zdravotní nezávadnost 
Chirurgická ocelDíky stříbřité barevnosti se opět jedná o univerzální šperkŠperky z kovů nízké hodnoty nemusí být pro všechny atraktivní
 Nižší pořizovací cena 
 Je hypoalergenní 
 Šperky vhodné na každodenní nošení 

Náramky z bižuterie

Do této kategorie spadá široká škála variací. Náramky jsou často kombinací postříbřených kovů a dalších komponent jako jsou korálky a kamínky vyrobené ze skla, keramiky nebo kovu. Náramky mohou být decentní ale i pestrobarevné. Pro bižuterní výrobky je typická nižší pořizovací cena. Vzhledem k výrobním materiálům by ale měly být na pozoru osoby s citlivější pokožkou. Tyto šperky mohou vyvolávat alergické reakce nebo jiné projevy na kůži.

Noha s náramkem v písku

Náramky na nohu mohou mít mnoho různých podob, iStock / CemSelvi

Textilní náramky

Náramek na nohu
Bangles Náramek na nohu kopretina & kuličky 2972

Do této kategorie lze zařadit např. pletené náramky, pro které jsou typické výraznější kombinace barev a nejrůznější vzory. Dále se může jednat o náramky kožené, respektive z kožených pásků. Tyto mohou být vyrobeny jak z pravé, tak syntetické kůže a doplněny např. o kovový přívěšek. Textilní náramky jsou zpravidla velmi pohodlné. Umožňují upravit velikost přesně na míru. Jsou lehké, takže nemusí být na noze vůbec cítit. Na druhou stranu je nutné počítat s nižší životností. Náramky mohou časem měnit tvar, blednout apod.

Náramky s minerálními kameny a polodrahokamy

Tyto náramky jsou vhodné nejen pro osoby duchovně zaměřené, které věří v léčebné účinky těchto kamenů nebo kompatibilitě se znamením zvěrokruhu. Náramky mají zpravidla jemný decentní design. Kameny mají podobu korálků, které mohou doplňovat řetízek nebo např. kožený provázek. Tyto náramky jsou hodnotnější alternativou např. bižuterie.

Víte, že…?

Náramky na nohu mají pestrou minulost, která sahá až o 8000 let nazpět. Ve svých počátcích pak neměly pouze estetickou funkci, ale i informativní. Ženy jeho nošením dávaly najevo, zda jsou zadané nebo naopak svobodné. Náramky na noze byly také ukazatelem bohatství dané rodiny.

Jakou zvolit délku náramku na nohu

Stříbrné náramky na nohu
Olivie stříbrný řetízek na nohu 5289

Náramky na nohu jsou zpravidla delší než modely určené k nošení na ruce. Pravidla při výběru správné délky jsou ale obdobné. Důležité je změřit nohu ideálně v místě, kde by se měl náramek nosit, tzn. obvod nohy nad nebo pod kotníkem. K tomuto účelu lze použít klasický krejčovský metr nebo provázek. Jeho délku pak lze přeměřit např. na klasickém metru nebo pravítku. K naměřené délce je vhodné přičíst 1 až 2 cm rezervu. Samozřejmě záleží i na tom jak moc by měl být náramek volný. Samotné nošení musí být pohodlné. Náramek by neměl škrtit ani nijak jinak omezovat. Většina náramků na nohu je svým způsobem variabilní, tzn. délku lze dle potřeby upravit. U každého modelu by měla být uvedena jak základní délka náramku, tak délka případného prodloužení.

Vzhled náramku

Důležitým parametrem je samozřejmě i samotný vzhled náramku. Ten je také nejčastěji první, který je brán v potaz. Design se odvíjí zejména od použitých materiálů. Ty udávají nejen jeho vzhled, ale také barevnost. Jemnější a decentnější modely lze najít zejména v případě řetízků, ale i náramků vyrobených z polodrahokamů. Výraznější barvy, pestřejší motivy i celkové provedení je pak doménou bižuterie. Přírodní vzhled nabízí zejména náramky vyrobené z kůže. Většina náramků na nohu jsou určeny ženám, ale v nabídkách jsou také modely určené pro muže. Tyto náramky jsou decentní, nejčastěji v přírodních tónech. Mohou být doplněny o jednoduchý přívěšek apod.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat náramek na nohu?

Stejně jako u každého jiného šperku bude i v tomto případě hlavním kritériem vzhled náramku. Ten výrazně ovlivňuje zejména výrobní materiál. Podstatná je také délka šperku.

Má nošení náramku na noze nějaká pravidla?

Tento typ šperku se zpravidla hodí pro běžné nošení, ať už jde o procházku po městě nebo na pláži, sportovní aktivity nebo schůzku s přítelem. Náramky se nenosí na ponožkách ani punčocháčích. Použít ale lze např. silonky ve spreji. Aby šperk opravdu vynikl, je vhodné mít perfektně upravené nohy.
Zobrazit kompletní nabídku Náramek na nohu