Nejlepší nůžky na drůbež 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
BANQUET Nůžky na drůbež CULINARIA 25,5 cm, dřevěné rukojeti
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat nůžky na drůbež

  • Materiál: Zkuste najít nůžky vyrobené z kvalitní nerezové oceli, která dlouho vydrží ostří a je odolná vůči rez.
  • Ergonomie: Pohodlí při používání je klíčové, proto vybírejte nůžky s dobře tvarovanými rukojeťmi, které se dobře drží.
  • Údržba: Nůžky by měly být snadno rozmontovatelné, aby se daly důkladně vyčistit, případně měly být vhodné do myčky na nádobí.
  • Bezpečnostní prvky: Hledáte nůžky s bezpečnostní pojistkou, aby se předešlo nechtěnému otevření.
  • Přídavné funkce: Některé nůžky mají výkonnější části, jako jsou zuby pro rozdrcení kostí, nebo otvírkem na lahve.

Nůžky na drůbež - náš výběr

BANQUET Nůžky na drůbež CULINARIA 25,5 cm, dřevěné rukojeti
přečíst recenzi
Výrobce: Banquet
Zobrazit více
Nůžky BANQUET CULINARIA na drůbež mají délku 25,5 cm s hmotností 249 g. Rukojeť z dřeva je ergonomicky tvarovaná. Výrobek je opatřen ostrými zahnutými čepelemi z oceli a bezpečnostní pojistkou na konci rukojeti. Barva nůžek kombinuje hnědý a nerezový odstín.
Zobrazit méně
TESCOMA Nůžky na drůbež AZZA 884560.00
Výrobce: TESCOMA
Zobrazit více
Nerezové nůžky TESCOMA AZZA s multifunkčním ostřím jsou určeny na porcování drůbeže. Mají speciální tvar pro snadné řezání kůže, mraženého masa a kostí. Délka nůžek je 25 cm, vybaveny jsou bezpečnostní pojistkou a ergonomickou rukojetí. Produkt je určen pro profesionální a domácí použití s 10letou zárukou.
Zobrazit méně
FISKARS Funcional Form Nůžky na drůbež a zvěřinu Fiskars 859975
Výrobce: FISKARS
Zobrazit více
Nůžky Fiskars Functional Form 859975 jsou určeny pro řezání drůbeže a zvěřiny. Oprečeny jsou asymetrickými čepelemi pro efektivnější stříhání a ergonomickou rukojetí. Zahrnují bezpečnostní zámek pro uskladnění.
Zobrazit méně
XinZuo Nůžky na drůbež typ 3
přečíst recenzi
Výrobce: XinZuo
Zobrazit více
Nůžky XinZuo typ 3 jsou vyrobené z nerezové oceli 3Cr14, mají délku 237 mm a výšku 76 mm. S hmotností 147 g slouží k porcování drůbeže, stříhání bylinek a přípravě ryb, včetně odstraňování šupin a rozstřihávání menších ryb. Vyráběné v Yangjiang, Čína.
Zobrazit méně
Nůžky na drůbež KDS 25,5cm - KDS Sedlčany
Výrobce: default
Zobrazit více
Nůžky KDS 25,5 cm jsou určeny pro stříhání drůbeže. Vyrábějí se v Sedlčanech a jsou navrženy s délkou čepele 25,5 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Nůžky na drůbež

Jak vybrat nůžky na drůbež

Jak správně používat nůžky na drůbež

Nůžky na drůbež používejte tak, že je umístíte vždy u kloubů nebo měkčích částí kostí drůbežího masa. Při stříhání se snažte vést nůžky plynule, aby nedošlo k roztrhání masa. Pro zajištění kontroly nad řezem držte drůbež pevně a nůžky umístěte správným směrem k zajištění čistého střihu. Vyhněte se pokusům stříhat příliš silné kosti, aby nedošlo k poškození nůžek.

Jak udržovat nůžky na drůbež, aby dlouho vydržely

Pro udržení nůžek na drůbež v nejlepším stavu je důležité je pravidelně čistit po každém použití. Nůžky omyjte v teplé mýdlové vodě a řádně opláchněte. Pokud jsou nůžky rozmontovatelné, rozeberte je pro důkladnější čištění. Po umytí je nezapomeňte důkladně osušit, aby nedošlo k rezivění. Nůžky byste měli také pravidelně ostřit, abyste zajistili hladký řez při každém použití.

Jaké jsou výhody používání nůžek na drůbež oproti běžným kuchyňským nožům

Nůžky na drůbež mají výhodu v tom, že jsou navrženy specificky pro snadné a efektivní stříhání drůbežího masa, včetně kostí a kloubů. Poskytují větší kontrolu a bezpečnost, snižují riziko sklouznutí a zranění, které může nastat při použití běžného nože. Umožňují rovněž provádět řezy na mírách, kde by nože mohly selhat, například při stříhání skrz klouby nebo odstraňování kůže.

Lze nůžky na drůbež použít také na jiné typy masa nebo potravin

Nůžky na drůbež
BANQUET Nůžky na drůbež CULINARIA 25,5 cm, dřevěné rukojeti

Ano, nůžky na drůbež lze použít také na jiné potraviny než drůbež. Jsou vhodné pro stříhání různých typů masa, včetně rybích ploutví nebo tenčích kostí jiných živočišných produktů. Některé nůžky na drůbež také nabízejí multifunkčnost s dalšími prvky, jako je otvírák na lahve, které rozšiřují jejich použití i mimo přípravu masa.

Jak poznám, že je čas nůžky na drůbež vyměnit za nové

Poznáte to tak, že nůžky již nejsou schopné dostatečně ostřit nebo se staly tak opotřebovanými, že nedosahují čistého a plynulého řezu. Je-li rukojeť nůžek poškozena nebo pokud nůžky začnou vykazovat známky korozního poškození a nejdou už očistit na původní stav, je rovněž vhodné investovat do nových nůžek na drůbež.

Zobrazit kompletní nabídku Nůžky na drůbež