Odstraňovač chloupků

Praktický zastřihovač.

ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 400 CZK

Jak vybrat odstraňovač chloupků

  • Odstraňovač chloupků neboli zastřihovač vám pomůže zbavit se nechtěných chloupků v nose, uších a upraví obočí.
  • Propracovanější modely vám pomohou zbavit se chloupků po celém těle.
  • Můžete zvolit buď klasickou, nebo kombinovanou variantu.
  • Svoji roli hraje také tvar a materiál břitů, kterým je ocel, nerez, titan či keramika.
  • K dispozici jsou vám další funkce a příslušenství.
  • Cena odstraňovače chloupků se pohybuje do 1 000 Kč.

Typy

Tyto zastřihovače můžete použít na chloupky po celém těle, tedy v nose, uších, podpaždí, tříslech nebo obočí. Setkat se můžete se dvěma typy zastřihovačů a to klasickým a kombinovaným.

Klasický

Je určený pouze pro zastřižení chloupků v nose. Má jeden nástavec, jednu délku střihu a také jedno tlačítko, kterým se ovládá.

Jednoduchý
Beter Odstraňovač chloupků Růžová

Kombinovaný

Tyto přístroje mají více nástavců. Lze jimi zastřihnout chloupky v nose v uších i na ostatních částech těla. Umožňují také nastavit délku střihu.

Tvar

Tvar odstraňovače hraje důležitou roli, strojek by se vám měl pohodlně držet. Měl by mít tedy vhodný ergonomický tvar těla, správnou tloušťku a délku. Strojek by neměl ani zbytečně vibrovat a měl by jít snadno ovládat. Mezi zastřihovači převažují modely černé barvy, ale i tyto přístroje se vyrábí v mnoha barevných variantách a tvarech. Nechybí tak klasická bílá barva, setkat se můžete se stříbrnou, modrou nebo červenou.

Materiál břitů

Materiál břitů je pro výběr správného odstraňovače důležitý, protože břity se starají o samotný proces stříhání. Jsou obvykle uschované za vnějším ocelovým obalem, který si strkáte do uší nebo nosu.

Malý a šikovný
Trimmer F005

Ocelové břity

Jsou nejběžnější, jejich pořizovací cena je nízká. Neměly by se dostat do kontaktu s vodou, aby nedošlo k jejich zrezivění. Mají také kratší životnost, rychleji dochází k jejich otupění.

Nerezové břity

Mají delší životnost, jejich pořizovací cena je vyšší. Lze je namáčet do vody, protože nezrezaví, odstraňovač se vám tedy bude lépe udržovat.

Titanové břity

Řadí se mezi nejmodernější materiál na trhu, který je v podstatě nezničitelný. Tyto břity jsou samoostřící. Cena přístroje s titanovými břity je vyšší.

Nosní a ušní chloupky
ProfiCare NE 3050

Keramické břity

Také tyto břity jsou téměř nezničitelné, cena je ale nižší než v případě titanových. Keramické břity by se neměly omývat ve vodě.

Víte, že…?

Většina zastřihovačů se prodává s praktickým pouzdrem, které vám usnadní převážení i uskladnění přístroje. V případě, že je vámi vybraný model prodáván bez pouzdra, je vhodné ho dokoupit dodatečně.

Příslušenství a funkce

Součástí odstraňovačů může být také nějaké další příslušenství. Dražší modely nabízejí několik různých nástavců, s jejíž pomocí upravíte nejenom chloupky, ale také vlasy nebo vousy. Některé propracovanější modely pak mají také speciální funkce, díky kterým bude tento proces příjemnější a bezpečnější. Prohlédněte si následující tabulku.

Nový hit
Netscroll SoftSkin
Funkce Popis
Nabíjecí stanice Je součástí akumulátorových zastřihovačů. Kromě samotného strojku do ní můžete vkládat i další příslušenství v podobě nástavců.
Samoostřící čepele Tuto funkci mají pouze dražší modely, které umožňují ostření během nabíjení.
Digitální displej Zastřihovače mohou být vybaveny displejem zobrazujícím stav nabití akumulátoru, zvolený program stříhání apod.
Rychlé nabíjení Umožňují rychlé nabíjení, kdy je možné strojek opět použít během pár minut.
Voděodolnost Pokud je odstraňovač voděodolný, je možné jeho použití také ve sprše.
Světlo Některé modernější strojky jsou vybaveny světlem, čímž zvýšíte viditelnost v zastřihovaných oblastech.
Odsávání V případě této funkce jsou chloupky průběžně odsávány do sběrné nádoby.

Cena

Odstraňovače chloupků nejsou nijak nákladné. Dají se pořídit do 1 000 Kč.

  • Do 300 Kč – už za tuto cenu zakoupíte kvalitní výrobky, které vás zbaví chloupků v nose i uších. Materiál nožů je kvalitní ocel, čepel je často omyvatelná. Většina přístrojů v této cenové skupině je napájena pomocí baterie. Zastřihovače nabízí i více možných nástavců jako je zastřihovač kontur a obočí.
  • Od 300 Kč – 700 Kč – Přístroje v této cenové skupině jsou často dodávány s praktickým pouzdrem, mnohdy nechybí ani praktické příslušenství jako pinzeta, nůžky a přídavné nástavce. Některé modely umožňují také vertikální zastřihování. Jsou omyvatelné a nabíjejí se pomocí baterie nebo akumulátoru. Z nástavců je možné použít i takový, který umožňuje zastřihávání vlasů a vousů. Rukojeť může mít protiskluzovou úpravu a strojek může být vybaven také světlem.
  • Od 700 Kč a více – V nejvyšší cenové skupině najdete akumulátorové zastřihovače, které jsou určené pro celé tělo a nabízejí až 7 různých přednastavitelných délek v rozmezí 1 – 12 mm. Jsou vybaveny samoostřícími čepelemi. Tyto strojky mají bohatou výbavu, ve které najdete především sadu zastřihávacích nožů, různé typy hřebenů určených pro tvarování, pouzdro a praktický stojánek.

Otázky a odpovědi

Jakým způsobem odstraňovač chloupků čistit?

Čištění zastřihovače je dáno výrobním materiálem břitů. Pokud lze zastřihovač omývat ve vodě, usnadní vám jeho údržba čas i práci. Je ale nutné dohlédnout na to, jestli je omyvatelná pouze část strojku, nebo strojek celý. V případě, že není možné nebo vhodné zastřihovač namáčet, budete muset zvolit jiný způsob čištění, jako třeba otírání nebo oprašování štětečkem. Každý zastřihovač je vybaven kartáčkem, který usnadňuje čištění přístroje od zbytků chloupků. Po každém použití je vhodné odejmout hlavu, aby se odkryl nůž, protože i tam se drobné kousky chloupků dostanou, a kartáčkem je odsud vymést. Některé přístroje pak vyžadují namazání břitů olejem, aby nedošlo k jejich korozi.

Jak probíhá napájení odstraňovače chloupků?

Odstraňovače můžete nabíjet pomocí elektrické energie nebo díky bateriím. Síťové zastřihovače musí být vybaveny pevným síťovým kabelem, který musí být při chodu přístroje zapojen v elektrické zásuvce. Práce s takovým zastřihovačem nemusí být tedy nijak pohodlná, protože vám kabel může překážet.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Jednoduchý
Malý a šikovný
Nosní a ušní chloupky
Nový hit
Image
Produkt
Beter Odstraňovač chloupků Růžová
Trimmer F005
ProfiCare NE 3050
Netscroll SoftSkin
Výrobce
Beter
Iso Trade
Netscroll
Cena ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.