Parní mop s vysavačem

Zbaví Vás bakterií.

ca. 21 500 CZK
ca. 120 600 CZK
ca. 19 800 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 5 600 CZK

Jak vybrat parní mop s vysavačem

  • Parní mop s vysavačem zničí i bez použití chemie 99 % bakterií a plísní, které se pohybují ve vaší domácnosti. Úklid prostřednictvím páry je tedy nejen ekologický, ale i bezpečný.
  • Můžete volit mezi tyčovým nebo pojízdným čističem. Záleží, co vám bude více vyhovovat.
  • Tento přístroj má dvě nádržky, z nichž jedna je na vodu a druhá na odpad.
  • K dispozici vám mohou být také různé užitečné funkce, které při používání oceníte.
  • Cena parního mopu s vysavačem se pohybuje v rozmezí 4 000 – 10 000 Kč.

Typy

Parní mopy s vysavačem můžeme rozdělit na dva typy a to podle jejich konstrukce. Můžete vybírat mezi tyčovou a pojízdnou variantou.

Tyčový parní mop s vysavačem

Konstrukcí jsou přizpůsobeny k úklidu podlah a svým vzhledem připomínají tyčové vysavače. Pokud si pořídíte model, u kterého jde oddělit výkonnou parní jednotku, může plnit funkci i ručního čističe.

Profesionální
Polti UNICO MCV80

Pojízdný parní mop s vysavačem

Svým vzhledem připomínají klasické vysavače na kolečkách. Tento typ čističů je schopný vyvinout největší tlak a může si dovolit nejobjemnější nádobku na vodu, protože o něco větší hmotnost nijak neomezuje manipulaci s ním.

Víte, že…?

Parní mopy jsou stále oblíbenější. Vysavač však není součástí každého typu.

Topný výkon

Čím vyšší je topný výkon, tím rychleji se vytváří pára a stroj je připraven k použití. Topný výkon je uváděn ve wattech. Nejrychlejší modely jsou k práci připraveny už za 15 vteřin, těm nejpomalejším to může trvat až 3 minuty. Vhodná hodnota pro čištění malých ploch by se měla pohybovat okolo 1 000 W, pro velké plochy je zapotřebí aspoň 1 500 W.

Plošný výkon

Uvádí se v metrech čtverečních (m2) a je dobré alespoň orientačně vědět, jak velké plochy budete najednou čistit. Plošný výkon si vypočítáte tak, že vynásobíte délku a šířku místnosti. Jestliže obývák měří 3 m na šířku a 4 m na délku, bude jeho plocha 12 m2. V případě, že je místnost nebo například obklad, který chcete čistit, hodně členěný, rozložte si ho na obdélníky, spočítejte plochu každého z nich a pak je sečtěte. Tím jednoduše zjistíte, jaký plošný výkon potřebujete.

Snadno ovladatelný
Kärcher SGV 8/5

Objem nádob

Parní mop s vysavačem má 2 nádoby. Jedna nádoba je na vodu a druhá je na odpad, který vysajete. Objem každé nádoby se uvádí ve většině případů zvlášť, můžete se setkat s tím, že objem obou nádob bude stejný, nebo také může být každý jiný. Hodnota objemu jedné nádoby se pohybuje zpravidla od 0,4 – 1 litru.

Víte, že…?

Důležitá je také doba, po kterou se vám bude mop s vysavačem nahřívat. U nynějších modelů to bývá okolo 30 sekund. Měl by vás také zajímat samotný provoz, tedy jak dlouho vám přístroj vydrží, než vám dojde pára. Tato hodnota může dosahovat 30 – 40 minut.

Funkce

Parní mop s vysavačem disponuje i dalšími funkcemi, které vám jistě přijdou vhod. Pojďme si je představit v následující tabulce:

Výkonný
Lavor PRO GV EGON VAC
Funkce Popis
Regulace množství páry Díky němu můžete regulovat páru, která vystupuje ze zařízení. Oceníte jej hlavně při čištění charakterově odlišných typů materiálů.
Odvápňovací systém K odvápňování dochází nejčastěji za pomoci speciálních tyčinek a patron. Pokud tuto funkci váš přístroj nemá, je potřeba se čas od času věnovat jeho údržbě. V opačném případě může dojít k poklesu výkonu či úplnému zničení přístroje.
Kontrolní diody Nenápadně viditelné indikátory, které vám prozradí například to, jestli je využíván maximální topný výkon, zda je pára připravena k použití nebo zda nechybí voda v nádobě.
Dětská pojistka Pokud se přístroj dostane do nepovolaných dětských ručiček, pojistka zabrání nechtěnému úniku páry a tím může předejít popáleninám.

Značky a ceny

N trhu najdete velkou část výrobců, kteří nabízejí kvalitní přístroje. Pro příklad můžeme uvést značku Rowenta, Tesla, Eta nebo třeba Concept.
Co se týče ceny, tak do 5 000 Kč pořídíte obyčejné modely, které jistě splní svůj účel, ovšem nemusí mít až tak vysoký výkon, objem nádoby a také mohou postrádat některé funkce. Tohle vše zmíněné by měly splňovat mopy s vysavačem, jejich cena se pohybuje mezi 6 000 – 10 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jaká je hmotnost parního mopu s vysavačem?

Hmotnost tohoto přístroje se pohybuje v rozmezí 4,5 – 9 kg. U pojízdného typu čističe není hmotnost až tak podstatná jako u těch tyčových. Samozřejmostí je, že s lehčím modelem se vám bude lépe pracovat.

Jaká je u tohoto zařízení délka kabelu?

Při vaší práci je důležitá také délka přívodního kabelu. Pokud bude kabel příliš krátký, může vás omezovat při úklidu. Může se stát, že při každém čištění koupelny budete muset vytahovat prodlužovací šňůru, abyste se od zásuvky dostali až na druhý konec místnosti. Dnešní modely mohou mít kabel o délce až 8 m.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Profesionální
Snadno ovladatelný
Výkonný
Tyčový
Oblíbený
Image
Produkt
Polti UNICO MCV80
Kärcher SGV 8/5
Lavor PRO GV EGON VAC
Ariete 4164
Rowenta RY 8561 WH
Cena ca. 21 500 CZK ca. 120 600 CZK ca. 19 800 CZK ca. 1 300 CZK ca. 5 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.