Parní žehlička na vlasy

Šetrná k vašim vlasům.

ca. 2 100 CZK
ca. 6 200 CZK
ca. 800 CZK
ca. 1 300 CZK

Jak vybrat parní žehličku na vlasy?

Každá žena touží po dokonalém účesu a ta z vás, která miluje perfektně uhlazený účes, zcela jistě potřebuje parní žehličku. Ta totiž vašim vlasům poskytne péči nejen na povrchu, ale i uvnitř vlasového vlákna – zaručí hladké vlasy a přirozený lesk.

Materiál žehlící plochy

U parních žehliček se nejčastěji setkáte se třemi typy materiálu žehlící plochy. Nejlepší volbou ale bývá jejich kombinace. Získáte tím více výhod. Pozor si ale dejte na levné žehličky, které mají kovové žehlící plochy pokryté keramikou. Pokud dojde k narušení keramiky, nebude již plocha hladká a vlasy se pak mohou ničit.

Materiál Popis  
Titan Rychle se nahřívá  
  Vlasy lehce prokluzují. Zajišťuje ionizaci  
  Destičky jsou velmi odolné, mají vysokou životnost  
Keramika Plocha se nahřívá rychle a rovnoměrně  
  Nepřepalují vlasy, ideální pro všechny typy vlasů  
  Ideální poměr ceny a účinnosti  
Kov Asi nejméně vhodné pro vlasy  
  Často se nerovnoměrně zahřívá  
  Může vlasy spálit

Příkon

Příkon je údaj, který vám říká, za jak dlouho je žehlička připravená k použití. Jinými slovy čím vyšší příkon, tím rychleji se nažhaví na vámi požadovanou teplotu. Příkon se uvádí cca 30 až 158 wattů.

Titanová
BaByliss ST395E/iPro 230 Steam

Velikost žehlící plochy

Zde je více než délka směrodatná šířka žehlící plochy. Při výběru musíte vědět, k čemu budete žehličku používat častěji. Pokud chcete vlasy hlavně narovnávat, budete potřebovat širokou žehlící plochu. Rovnání vlasů bude rychlejší a efektivní. Pro tvorbu vlny jsou lepší úzké destičky se zaoblenými kraji. Obecně se více vyplatí užší žehlící plocha, protože zvládne obojí.

Délka kabelu

To jakou délku přívodního kabelu budete potřebovat, můžete odhadnout podle vzdálenosti zásuvky a zrcadla, před kterým si budete vlasy upravovat. Pokud zvolíte příliš krátký kabel, mohl by vás při úpravě vlasů omezovat. Velkou výhodou je, pokud je kabel otočný. Toto už ale bývá celkem standartní záležitost.

Minimální a maximální teplota

Tento parametr uvádí každá žehlička na vlasy. To, jakou teplotu budete potřebovat, si ujasněte ještě před nákupem.
Na jemné vlasy nahřívejte žehličku jen na 140 – 160 °C
Optimální teplota pro většinu vlasů je rozmezí 180 – 200 °C
Teplotu nad 200°C si mohou dovolit jen ženy se silnými a nepoddajnými kudrnatými vlasy

Luxusní eloxová
Loréal SteamPod 3.0

Víte, že…?

Parní žehlička neumí vykouzlit jen krásně vyhlazený účes, ale je také určen k tvorbě vlasových vln, které mohou být základem pro opravdu slavnostní účes.

Rychlost zahřátí

Jedná se o dobu, za kterou se žehlící destičky nahřejí na vámi požadovanou teplotu. Rozpětí je poměrně široké, těm nejrychlejším stačí 15 vteřin, nejpomalejší se mohou zahřát i za víc jak jednu minutu. Tento údaj nemusí být vždy uveden.

Nadstandartní funkce

Napařovací žehličky dále nabízí další různé funkce, které se můžou hodit při úpravě účesu nebo při manipulaci se žehličkou
Zatahovací hřeben
Ionizace vlasů
Inteligentní kontrola teploty a její automatické přizpůsobení se podle potřeb vlasů
LCD displej
Dobíjení pomocí kabelu USB
Automatické vypnutí

Levná a nabíjecí
BEPER 40453

Výhody

Každá parní žehlička má nádobku, kterou před použitím naplníte vodou, ideálně destilovanou (zde se řídíte pokyny výrobce). Po nahřátí můžete začít upravovat účes – působením páry se otevře ochranná vrstva vlasu, žehlička díky páře vlas uvnitř hydratuje a zároveň chrání před vysokými teplotami. Hladké pláty žehličky následně zacelí konečky, uzavřou ochrannou vrstvu, vlasy uhladí a narovnají. Vlasy jsou krásně hladké, lesklé a samotný účes působí velmi přirozeně

Obecně lze říct, že hlavní výhodou parní žehličky je to, že je celkově šetrnější k vašim vlasům. Oproti klasickým žehličkám pak uvádí také další výhody:

  • Zabraňuje třepení konečků vlasů, zaceluje je
  • Proud páry, který je plynulý, vytváří přirozeně vypadající účes
  • Po použití jsou vlasy jemné a lesklé
  • Zajišťuje hloubkovou hydrataci a ochranu vlasů právě díky páře
  • Poradí si i s hrubými, kudrnatými vlasy, na které klasická žehlička nestačí
Keramická
BaByliss ST395E

Výčet výhod je poměrně široký. Jako nevýhodu ale můžete vnímat, pokud tedy chcete kvalitnější výrobek, vyšší pořizovací cenu.

Výrobci a ceny

Značka L’Oréal patří v nabídce parních žehliček k nejdražším. Dále jsou na trhu značky Sibel, Babyliss, ty se řadí do takového středu, co se cen týká. Mezi nejlevnější žehličky můžeme zařadit např. značky Teesa, Beper nebo Sencor.
Parní žehličku si můžete koupit už od cca 600,- Kč. I tyto levné žehličky mají nejrůznější funkce a nabízí dokonalý efekt pro vaše vlasy. Určitě je dobré nastudovat recenze zvláště u těchto levnějších produktů, protože cena může odpovídat kvalitě a žehlička nemusí splnit vaše očekávání.
Už u žehliček za cenu cca 2000,- Kč se objevuje slůvko profesionální. Ty nejdražší pak stojí cca 8000,- Kč

Jméno
Titanová
Luxusní eloxová
Levná a nabíjecí
Keramická
Image
Produkt
BaByliss ST395E/iPro 230 Steam
Loréal SteamPod 3.0
BEPER 40453
BaByliss ST395E
Výrobce
Babyliss
L'Oréal
Beper
Babyliss
Automatické vypnutí
Krepovač
Cena ca. 2 100 CZK ca. 6 200 CZK ca. 800 CZK ca. 1 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena