Žehlička na vlasy

Rovné vlasy - na cestách i doma. Žehličky na vlasy klasické i ionizační.

ca. 500 CZK
ca. 500 CZK
ca. 700 CZK
ca. 700 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat žehličku na vlasy?

Vlasy jsou korunou krásy. Žehlička na vlasy vám pomůže vytvarovat účes, po kterém toužíte. Máte rovné vlasy a nejste s nimi spokojená? Jsou naopak vlnité, ale každá vlna je jiná a vlasy trčí všemi směry? Chcete působit vždy upraveně, sebevědomě a spokojeně? Naštěstí se pokrok nevyhýbá ani oboru krásy a vám tak s účesem hravě pomůže žehlička na vlasy.

Co je dobré vědět

Před samotným výběrem je nutné položit si otázku, jaké vlasy vlastně máte. Jsou spíše jemné, husté, lámavé nebo pevné? Ke každému typu vlasů je nutné přistupovat jinak. Špatným výběrem žehličky si můžete vlasy nenávratně poškodit. Proto se v případě neznalosti obraťte na svého kadeřníka.

Typy žehliček

Žehličky můžeme rozdělit na klasické a cestovní. Oba typy zvládnou vlasy narovnat i navlnit. Hlavní rozdíl je v jejich rozměrech.

Cestovní
BaByliss Pro 2151

Klasické žehličky

Lze je rozdělit na:

  • Ionizační – přeměňují škodlivé kladné ionty ve vlasech na záporné a tak je celkově ozdravují. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů, ideálně se hodí pro vlasy rozlámané a krepované.
  • Parní – určené pro narovnávání kudrnatých, hustých a nepoddajných vlasů. Tím, že se vlasy narovnávají pomocí páry, minimalizují teplotní šok a hydratují je. Nedoporučují se v případě jemných vlasů.

Mini (cestovní) žehličky

  • Fungují na stejném principu, jako ty klasické, jsou však asi o polovinu menší a mají nízkou hmotnost. Jsou často prodávány s pouzdrem, ve kterém je můžete přenášet. Jsou velmi levné, dají se koupit už od 100 Kč. Jejich obvyklá cena se pohybuje od 250 – 500 Kč. Jsou určeny k občasnému používání. Úprava vlasů zabere mnohem více času než u těch klasických.
Oblíbená ionizační
Rowenta SF3122
Typ žehličky Výhody Nevýhody
Klasické Možnost vybrat model pro jakýkoliv typ vlasů Příliš široký výběr různorodé kvality
  Velká variabilita nastavení teplot a různé velikosti žehlících ploch Některé modely nemají nastavitelnou teplotu nebo LCD displej
  Velký výběr cen a funkcí, vlasy často i natočí Funkce ionizace nebo napařování výrazně zvyšuje jejich cenu
Mini cestovní Malé rozměry Menší výběr
  Výborné na cestování Malá žehlící plocha
  Nízká cena Vhodné jen na občasné použití

Velikost plochy žehličky

Šířka žehlících ramen je důležitým parametrem výběru. Na výběr jsou tři různé varianty a šířka ramen se vybírá podle typu vlasů a efektu, kterého chcete dosáhnout.
Pokud máte vlasy vlnité nebo husté, které mají tendenci se kudrnatit, oceníte širší plochy. Také delší vlasy narovnáte lépe touto širší variantou.
Úzká plocha je vhodná pro všechny typy vlasů, co se kvality táče. Naprosto ideální jsou pro vlasy krátké a středně dlouhé. Dále vyhovují vlasům citlivým a jemným. Poslouží v případě tvoření loken a objemného účesu. Vlnité vlasy zvládne i narovnat, ale proces bude pracnější a zdlouhavější. Na trhu patří k nejprodávanějším.

Univerzální modely mají plochu středně velkou. S jejich pomocí vlasy narovnáte i zvlníte. Jsou vhodné pro různé druhy vlasů a určené tedy spíše pro kosmetičky a kadeřnice.

  • Úzká ramena (úzký styler) – šířka do 25 mm
  • Široká ramena (široký styler) – šířka nad 25 mm
Široká
REMINGTON S 3580

Materiál žehlících ploch

Dalším parametrem, kterému je nutné věnovat pozornost je povrch destiček. Je to to nejdůležitější na co je nutné se při výběru zaměřit a není možné tento parametr podcenit. Špatně zvolený povrch může mít za následek poškození vlasů. Ideální je, pokud se materiály kombinují. Tím se spojí klady jednotlivých materiálů. Kovovým plochám se však vyhněte.

Keramika

Tento materiál patří k nejrozšířenějším. Rychle se zahřívá a teplo je rovnoměrně rozloženo. Výhoda těchto žehliček je šetrnost a dosažení nižší teploty, kolem 100 stupňů Celsia. Materiál je ideální pro jemné, lámavé vlasy.

Titan

Zahřívá se rychleji než keramika a dosahuje vyšší teploty kolem 200 stupňů Celsia. Materiál je určený pro husté a pevné vlasy. Obsahuje iontovou technologii, která potlačuje statickou energii. Mezi výhody patří dlouhá trvanlivost destiček.

Nejprodávanější na Amazonu
Remington S 9500 Pearl

Keramika- turmalín

Turmalín je minerál, který se přidává do keramických destiček, vzhledem k tomu, že snižuje teplotu žehličky. Předností je šetrnost k vlasům, zamezení elektrizování a krepatění. Povrch je vhodný pro extra jemné nebo tenké vlasy.

Titan – keramika

Nejuniverzálnější typ, umožňuje regulaci teploty. Je vhodný pro všechny typy vlasů. Nevýhodou je jeho vyšší cena.

Teplota

Dalším důležitým faktorem při výběru je určitě teplota. Téměř všechny druhy umí teplotu nastavit v rozsahu 100 – 200 stupňů Celsia. Teplota se ale nastavuje podle typu vlasů a proto celý tento rozsah nevyužijete. Kvalitní žehličky se zahřejí do půl minuty. Některé žehličky jsou vybaveny indikátorem, který na dosaženou teplotu upozorní blikáním.

Šetrná a rychlá
Braun Satin Hair 7 Straightener ES 3-C

Pokud jsou vlasy jemné a křehké, volí se nízké teploty maximálně do 160 stupňů Celsia. Vyšší teplota vy mohla vlasy vysušit a poškodit.
Vlasy, které nejsou jemné, ale také nijak husté vyžadují teplotu od 160 – 190 stupňů Celsia.

Pro vlasy husté a silné jsou potom určeny největší teploty. Pokud se husté vlasy kroutí do tzv. prstýnků, volí se teplota kolem 200 – 220 stupňů Celsia. Tento způsob není z těch nejšetrnějších, ale u opravdu hustých vlasů nenapáchá škodu.

Teploty jsou určovány povrchem žehličky. Nejnižší jsou u keramických, nejvyšší u titanových. Obecně je známo, že vysoké teploty vlasům škodí, mohou se vysušovat a lámat. V nejhorším případě se celý pramen přepálí a odpadne. Proto je absolutně nevhodné, jestliže teplotu automaticky zvolíte co nejvyšší, protože si myslíte, že takto upravené vlasy vám vydrží déle. Možná takto dosáhnete rychlejšího výsledku, vlasy budou ale více namáhané a za pár let také poničené. Je proto vždy lepší volit teplotu nižší.

Ultralehká a levná
Sencor SHI 782GR
  • 100 – 160 °C – jemné a barvené vlasy
  • 160 – 190 °C – normální vlasy
  • 190°C – silné a husté vlasy

Funkce a vlastnosti

Dnešní trh nabízí velké množství výrobků. Kromě povrchu a teploty nabízí spoustu dalších nastavitelných parametrů. Ten nejjednodušší typ můžete pouze zapnout a vypnout, nic jiného vám neumožní. Je také velké množství žehliček, které nabízí různé funkce, které péči o vlasy vylepší a usnadní.

Automatické vypnutí

Důležitá funkce, která se hodí opravdu každému. Ve stresu nebo spěchu můžete zapomenout přístroj vypnout a způsobit tak velké nepříjemnosti. Díky automatickému vypnutí můžete obavy hodit za hlavu, žehlička se po chvíli vypne sama.

Otočný kabel

Kabel se otáčí až o 180 stupňů a přizpůsobí se tak vašemu pohybu. Vyhnete se tak zamotávání kabelu na přístroj a nebude se ani různě kroutit. Takto zvládnete lépe manipulaci se žehličkou.

Rychlé zahřívání

Většina žehliček se nahřeje během jedné minuty. Existují i takové, které to zvládnou za pár vteřin.

Displej

Je dobré, pokud je žehlička vybavena displejem. Podsvícený displej zobrazuje momentální teplotu. Manipulace je proto přehlednější, můžete pohlídat, při jaké teplotě vlasy upravujete, což je důležité pro šetrnou úpravu. Druhou, méně používanou variantou oproti displeji ji signalizace nahřátí. Blikáním signalizuje, že se přístroj stále zahřívá, pokud stabilně svítí, je připravena k použití.

Ionizace

Tato vlastnost je velmi oblíbená a žádaná, přestože nepatří k nejdůležitějším. Jedná se v podstatě o to, že jsou do žehličky z vlasů přeneseny záporně nabité ionty, které se neutralizují na ionty kladné. A proč je to důležité? Kladné ionty vlasy vysušují a ty se ničí a lámou, záporné naopak dodávají vlhkost a lesk.

Napařování

Tyto výrobky jsou zařazeny ve speciální kategorii parních žehliček. Jejich součástí je malá nádobka na vodu, vlasy žehlí pomocí páry. Tím jsou hydratované a snadněji se do nich dostane výživa z ochranných prostředků.

Mokré žehlení

Tato vlastnost není příliš rozšířená. S její pomocí lze vyrovnat i vlasy, které nejsou suché, aniž byste si je poškodili. Funkce se hodí, pokud chcete ušetřit čas, časté používání se však nedoporučuje.

Top výrobci

Při pohledu na řadu výrobců je jasné, že se trh neustále rozrůstá. Pokud chcete vsadit na jistotu, sáhněte po značkách BaByliss a Remington. Tito výrobci patří na trhu dlouhodobě k absolutním špičkám. Dalšími kvalitními značkami jsou Rowenta nebo třeba Braun, Loréal a Philips.

Cena

Ceny klasických žehliček se pohybují mezi 500 – 5 0000 Kč. Mini cestovní pak můžete pořídit od 150 – 500 Kč. Je lepší do žehličky investovat větší množství peněz. Kvalitní se dají pořídit od 1200 Kč. Zlatá střední cesta je potom pořízení výrobku od 2 000 Kč. Rozhodně nedoporučujeme kupovat přístroj v hodnotě menší než 800 Kč. Tyto výrobky mají většinou kovové žehlící plochy pokryté jen tenkou vrstvou keramiky a mohou vaše vlasy poškodit. Naopak výrobky v ceně nad 4 000 Kč jsou už předražené.

Víte, že…?

Pár rad a tipů. Nežehlete mokré nebo vlhké vlasy, pouze snad žehličkami na to uzpůsobenými. Ani kadeřníci však tyto modely nedoporučují používat často. Pro vlasy je to teplotní šok a můžete je poškodit. Před žehlením vlasy důkladně rozčesejte, zauzlené se teplem rychleji poškodí. Žehlete tenké prameny. Pokud budete trpělivý a prameny budou skutečně tenké, bude vám stačit, když projdou žehličkou jednou nebo dvakrát. Nemusíte je tak znovu vystavovat teplu a riziku poškození. Žehlení každý den není žádoucí. Přesto, že jsou dnešní výrobky již velmi šetrné, každodenní použití se nedoporučuje.

Speciální přípravky

Chraňte je speciálními přípravky. Po důkladném rozčesání použijte ochranné přípravky vhodné pro ochranu vlasů před teplem. Lze koupit širokou škálu těchto přípravků. Tužidlo nebo lak nanášejte po skončení žehlení. Ani jeden ze jmenovaných nemá rád vysoké teploty. Tyto přípravky se vám mohou do vlasů zapéct a ztížit jejich rozčesávání.

Doufáme, že byl pro vás tento text přínosem a pomohl vám nebo vás alespoň inspiroval při výběru té správné žehličky.

Nomination
Cestovní
Oblíbená ionizační
Široká
Nejprodávanější na Amazonu
Šetrná a rychlá
Ultralehká a levná
Image
Product
BaByliss Pro 2151
Rowenta SF3122
REMINGTON S 3580
Remington S 9500 Pearl
Braun Satin Hair 7 Straightener ES 3-C
Sencor SHI 782GR
Hmotnost
0.53 kg
0.43 kg
0.918 kg
0.56 kg
0.23 kg
Povrch destiček
turmalinové
keramické
keramické
keramické
keramické
Automatické vypnutí
Ionizace
LCD ukazatel
Doba nažhavení
30 s
10 s
40 s
Cena ca. 500 CZK ca. 500 CZK ca. 700 CZK ca. 700 CZK ca. 1 700 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena