Nejlepší plašiče ptactva 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Iso Trade Odpuzovač holubů a ptáků Sokol 40 cm ISO 6240
55 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat plašič ptactva

Při výběru plašiče ptactva je důležité zvážit několik klíčových faktorů:

  • Typ ptactva, které chcete odradit: Zvolte plašič vhodný speciálně pro druhy ptáků, které se snažíte odradit.
  • Velikost a typ prostoru, který plašičem chráníte: Některé plašiče jsou vhodné pro malé zahrady, zatímco jiné pokrývají větší plochy jako farmy nebo vinice.
  • Metoda plašení: Existují různé metody, jako jsou zvukové signály, vizuální efekty nebo mechanické překážky, vybírejte podle toho, co bude pro vaši situaci nejpříhodnější.
  • Bezpečnost pro divokou zvěř a domácí mazlíčky: Ujistěte se, že zvolená metoda plašení neohrožuje ani neubližuje dalším zvířatům.
  • Doba provozu: Pro některé lokality může být důležitý kontinuální provoz plašiče, zatímco v jiných případech postačí spíše přerušované používání.
  • Počasí a odolnost vůči vnějším vlivům: Vyberte plašič vhodný pro podmínky, ve kterých bude používán, obzvláště pokud půjde o venkovní prostředí.

Plašič ptactva - náš výběr

Iso Trade Odpuzovač holubů a ptáků Sokol 40 cm ISO 6240
přečíst recenzi
Výrobce: Repest
Určení: proti ptactvu
Hmotnost: 1000 g
Umístění: venkovní
Typ: odpuzovače
Zobrazit více
Plastová imitace sokola Iso Trade má výšku 40 cm. Tento výrobek je navržený k odpuzování ptáků a hlodavců, jako jsou holuby nebo myši, a nevyžaduje montáž ani napájení. Vyrobeno z plastu odolného proti UV záření a nepřízní počasí. Na dně je otvor pro zvýšení stability doplněním materiálu.
Zobrazit méně
Weitech WK0108 odpuzovač ptactva - Sonic
Výrobce: Weitech
Typ: odpuzovače
Určení: proti ptactvu
Zobrazit více
Elektronický odpuzovač ptáků Weitech WK0108 používá ultrazvuk a digitálně zaznamenaná tísňová volání dravců k odstrašení ptáků ze zahrad, sadů a budov. Kryje plochu do 400 m², funguje na 4 x AA baterie nebo přes síťový adaptér a je vybaven LED bleskem. Obsahuje detektor pohybu a je slyšitelný pro lidi.
Zobrazit méně
Weitech WK 0020
přečíst recenzi
Výrobce: Weitech
Typ: odpuzovače
Určení: proti ptactvu
Zobrazit více
Weitech WK 0020 je elektronický zařízení určené k odpuzování ptáků jako jsou holubi, špačci či vrány. Vyzařuje zvuky, které jsou pro ptáky nepříjemné, a pokrývá areál o rozloze 20-40 m². Zařízení je napájené třemi AA bateriemi, které nejsou součástí balení. Záruka činí 24 měsíců.
Zobrazit méně
TFY Havran Maketa na plašení drobného ptactva, plast
Výrobce: TFY
Typ: odpuzovače
Určení: proti ptactvu
Zobrazit více
Model havrana pro odstrašení drobných ptáků má rozměry 36 x 12,5 x 22 cm, vyráběn z ABS plastu a slouží k ochraně zahradní úrody před ptáky jako jsou holubi či drozdi.
Zobrazit méně
Cardigo Balón na plašení ptáků
Určení: proti ptactvu
Zobrazit více
Nafukovací balón Gardigo má průměr 40 cm a je určený k odražení ptáků na ploše do 40 m². Obsahuje šest ornamentů připomínajících oči dravců a reflexní prvky pro odraz světla. Pohyb ve větru zabraňuje zvykání ptáků na balón. Balení zahrnuje reflexní stužky a samolepky.
Zobrazit méně

Ultrazvukové plašiče ptactva

Deramax-Bird Ultrazvukový plašič ptáků 0240
přečíst recenzi
Výrobce: Deramax
Ultrazvukové: ano
Rozměry: 10.5 x 6 x 4 cm
Hmotnost: 68 g
Typ: odpuzovače
Určení: proti ptactvu
Zobrazit více
Účinná plocha: 300 m2
Elektrické: ano
Umístění: vnitřní i venkovní
Ultrazvukový plašič ptáků Deramax-Bird 0240 emituje specifické ultrazvukové signály s měnící se frekvencí a výkonem, které mají působit na ptáky a další zvířata. Výrobek má automatickou regulaci kmitočtu, dosah až 40 metrů v úhlu 180 stupňů a deklarovanou hladinu akustického tlaku 95 dB. Provozní náklady činí přibližně 6 Kč měsíčně.
Zobrazit méně
Kemo M071N
přečíst recenzi
Výrobce: Kemo Electronic
Hmotnost: 110 g
Umístění: vnitřní i venkovní
Určení: proti kočkám
Typ: odpuzovače
Ultrazvukové: ano
Zobrazit více
Odpuzovač psů je zařízení zaměřené na zamezení nežádoucího přístupu psů. Technicky funguje na principu vydávání ultrazvukových signálů, které psi vnímají nepříjemně. Tyto signály mají na dálku až 50 metrů a mohou být nastavitelné dle potřeby. Zařízení je nabízeno ve více variantách a může být napájeno baterií nebo akumulátory.
Zobrazit méně
GARDIGO Ultrazvukový bateriový plašič zvěře a ptáků 6 v 1 s LED bleskem / 100 m²
Výrobce: Gardigo
Zobrazit více
Ultrazvukový plašič Gardigo s funkcí 6 v 1 a dosahem 100 m², je určen pro vnější prostředí. Využívá intervalový režim (20 s zapínání/50-300 s vypínání) pro nefixované odpuzování. Frekvence 20 000 - 30 000 Hz. Napájení zajišťují 3 x AA baterie nebo externí 5 V zdroj (nejsou součástí). Obsahuje PIR senzor a LED stroboskop.
Zobrazit méně
Deminas Ultrazvukový odpuzovač ptáků s modrým světlem
přečíst recenzi
Typ: odpuzovače
Určení: proti ptactvu
Ultrazvukové: ano
Zobrazit více
Deminas Ultrazvukový odpuzovač ptáků s modrým světlem používá ultrazvukové frekvence a modré světlo k odstrašení ptáků. Zařízení je napájené baterií, bez použití chemických látek a má proměnlivý frekvenční rozsah. Vodotěsné a odolné proti povětrnostním vlivům, vhodné pro použití v exteriérech.
Zobrazit méně
Format 1 plašič a odháněč ptáků plašič na ptáky OdP 4 ultrazvukový se 4 reproduktory
Účinná plocha: 600 m2
Ultrazvukové: ano
Typ: odpuzovače
Zobrazit více
Format 1 je ultrazvukový odháněč ptáků s čtyřmi reproduktory, generující nepříjemné zvukové vlny pro ptactvo s proměnlivou frekvencí. Pokrývá plochu do cca. 600 m² s proměnnou účinností závislou na materiálu konstrukce (490 m² pro beton/zdivo, 420 m² pro dřevokov). Pracuje v teplotách -20°C až +50°C, o příkonu 10 W.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Plašič ptactva

Jak vybrat plašič ptactva

Jak funguje akustický plašič ptactva a jaký je jeho dosah

Akustický plašič ptactva funguje na principu vysílání nejrůznějších zvuků – od predatorních volání, přes varovné signály až po umělé hluky. Tyto zvuky jsou navržené tak, aby narušovaly normální chování ptáků, což je donutí dané oblasti se vyhnout. Dosah akustického plašiče ptactva může být velmi rozdílný a závisí na konkrétním modelu. Některé z nich mají účinný dosah několik set metrů a jsou vhodné pro použití na farmách, vinicích, nebo například na letištích. Důležité je také pravidelné měnění zvukových signálů, aby ptáci nevytvořili zvyk a zvuky nezačali ignorovat.

Jsou nějaká regulativní omezení používání plašičů ptactva v České republice

V České republice je používání plašičů ptactva obecně přípustné, ale je třeba brát v úvahu regulace týkající se ochrany zvířat a hlukového znečištění. Ve specifických lokalitách, jako jsou chráněné krajiné oblasti nebo národní parky, mohou existovat přísnější pravidla pro ochranu místní fauny. Rovněž je třeba dbát na to, aby vysílaný zvuk nepřekračoval povolené hladiny hluku v určitých dobách dne a na určitých místech, aby nedocházelo k rušení místních obyvatel. Je dobré před použitím plašiče ptactva zjistit, zda nejsou omezení specifická pro dané území.

Jaký vliv má používání plašičů ptactva na biodiverzitu a ekosystémy

Používání plašičů ptactva může mít v určitých podmínkách negativní vliv na biodiverzitu a ekosystémy, pokud je používáno nevhodným způsobem nebo nadměrně. Například, plašiče mohou rušit migrační vzorce ptáků nebo narušovat přirozené chování druhů, které jsou pro ekosystém klíčové, jakými jsou oprašovači nebo dravci pomáhající udržovat populaci škůdců. Nicméně, pokud jsou plašiče používány zodpovědně a selektivně k omezení škod způsobených konkrétními druhy ptáků, může to mít minimální dopad na ekosystém a může přispět k ochraně úrody či majetku.

Jak dlouho může plašič ptactva účinně fungovat, než si na něj ptáci zvyknou

Plašič ptactva
Iso Trade Odpuzovač holubů a ptáků Sokol 40 cm ISO 6240

Účinnost plašiče ptactva se s časem může snižovat, pokud ptáci zjistí, že od něho nejde skutečné nebezpečí. Tento časový rámec se může lišit, ale ptáci jsou známí svou schopností přizpůsobení se a zvykání si na určité podměty. Proto je důležité občas měnit metody plašení a zajistit cičiné plašení bez vzorců, na které by si ptáci mohli zvyknout. Obecně se doporučuje pravidelná výměna zvuků u akustických plašičů a změna polohy nebo typu vizuálních plašičů, aby se udržela jejich efektivnost.

Může být plašič ptactva použit i v městském prostředí, a jaké typy jsou vhodné pro tuto oblast

Plašič ptactva lze úspěšně používat i v městském prostředí, kde je třeba odradit ptáky od shromažďování na veřejných místech, budovách, památkách či balkónech. Pro tyto účely se typicky využívají plašiče, které nevytvářejí příliš hlasitý hluk, aby nedocházelo k rušení obyvatelstva, jako jsou ultrazvukové zařízení nebo vizuální plašiče v podobě figurí dravců nebo reflexních pásů. Takové plašiče jsou navrženy tak, aby byly diskrétní a nepůsobily estetické problémy v městském prostředí.

Zobrazit kompletní nabídku Plašič ptactva