Podstavec pod monitor

Umožní Vám správné sezení při práci na počítači.

ca. 800 CZK
ca. 500 CZK
ca. 400 CZK
ca. 300 CZK
ca. 900 CZK

Jak vybrat podstavec pod monitor

  • Podstavec pod monitor je designový kousek, výrobní materiál tak není až tak důležitý.
  • Každý počítač je jinak veliký, stojany jsou různé, ale i notebooky mají různé rozměry.
  • Není přesně daná výška, jak musí být podstavec pod monitor vysoký. Důležité je, aby vše dohromady bylo ve správné poloze přesně tak, jak to potřebujete.
  • Barevné provedení kopíruje výrobní materiál. Dřevo může být buď přírodních barev nebo zbarvené do bílá či černa.

Materiál podstavce pod monitor

Z hlediska funkčností není výrobní materiál podstavce pod monitor až tak důležitý. Jde spíš o designový kousek, který zapadne do vaší pracovny či jiné místnosti. Základem je podstavec vyrobený z plastu či dřeva. Není však výjimkou ani skleněný podstavec. Ten je znakem luxusu, ale může být nepraktický zejména z důvodu otisku prstů.

Víte, že…?

Podstavce pod monitor vyrobený z plastu má jednu hlavní výhodu, a tím je otočný modul označovaný jako DOUBLE 360°. Výborně se s ním pracuje, pokud potřebujete na monitoru prezentovat či si monitor kdykoliv nastavit do potřebné polohy.

Stylový
Kensington Podstavec SmartFit TFT Stand Graphite – 60039

Velikost podstavce pod monitor

Každý počítač je jinak veliký, stojany jsou různé, ale i notebooky mají různé rozměry.

  • Největší zastoupení mají podstavce o velikosti A4.
  • Pro monitory s menším a užším stojanem jsou k dispozici podstavce A3, které ušetří spoustu místa na stole.
  • Nemusíte se však omezit jen na tyto velikosti, protože například skleněné podstavce mají dokonce rozměry 56×21 cm. Můžete tak na ně umístit i box na tužky, či si odložit různé papíry aj.

Víte, že…?

Podstavec pod monitor může mít i jiné využití. Například jako stolek pod televizi nebo cokoliv jiného, co chcete umístit výš.

Extra široký
Kensington Extra Wide Monitor Stand K55726EU

Výška podstavce pod monitor

Není přesně daná výška, jak musí být podstavec pod monitor vysoký. Důležité je, aby vše dohromady bylo ve správné poloze přesně tak, jak to potřebujete. Nicméně když se na trhu porozhlédnete po podstavcích, většinou narazíte na produkty, jejichž výška bude 8 cm. Ideálně ale hledejte takové modely, které mají nastavitelnou výšku.

Barevné provedení

Barevné provedení kopíruje výrobní materiál. Dřevo může být buď přírodních barev nebo zbarvené do bílá či černa. U plastu máte mnohem více možností a lze si pořídit barvu, kterou si umanete. U skla jsou možnosti omezené, můžete zvolit sklo čiré, mléčné či černé.

Nosnost podstavce pod monitor

Monitor sice není žádná těžká věc, ale potřebuje velmi bytelný podstavec, který nesmí být v žádném případě vratký. Podstavce pod monitor se obecně vyrábějí s nosností do 20 kg, abyste si případě k monitoru mohli odložit další důležité věci.

Multifunkční skleněný
CONNECT IT CI-1134

Správné umístění monitoru

Nebudeme dnes zde zabíhat do detailů, jak byste měli u počítače sedět. To si jistě každý z vás v případě zájmu najde. Ale když se dnes věnujeme podstavcům pod monitor, měli byste vědět, že monitor by měl být ve vzdálenosti 50-70 cm od očí a horní okraj by měl být ve výšce vašich očí.

Víte, že…?

Pokud k práci nebo zábavě využíváte notebook, může se vám více hodit stolek na notebook.

Nejznámější značky

Podstavce pod monitory seženete v každé prodejně kancelářských potřeb. Bývají nezbytnou součástí jejich portfolia. Podstavec si rovněž můžete i vyrobit sami, pokud jste alespoň trošku šikovní, ale chcete-li spolehlivý a hezký podstavec pod monitor, podívejte se například na níže uvedené značky.

Značka Popis
Connect IT Poměrně mladá značka, který vznikla v Praze roku 2010. Snaží se propojit lidi s technikou, usnadnit jim práci a rovněž se věnuje i zařízení pro správnou ergonomii.
Nedis Další moderní značkou s elektronikou je Nedis. Své výrobky dodává ve 3 baleních – Fresh Green, Stylish Titanium a Trend, čímž svým zákazníkům usnadňují výběr nového produktu.
Kensington Americká značka, pocházející konkrétně z Kalifornie se zaměřuje na výrobku kancelářských produktů, které jsou jednak vysoce funkční, ale mají i moderní až půvabný design.

Cena

Poslední a zbývající část našeho článku se věnuje cenovému rozpětí, ve kterém můžete podstavec pod monitor pořídit. Jeho cenu bude ovlivňovat velikost, materiál ale i to, zda má modul DOUBLE či nikoliv.

Pod monitor nebo notebook
Stell SOS 5000

Cena do 400 Kč

Nejlevnější modely podstavců pod monitor jsou vyrobeny z plastu, nemají nastavitelnou výšku, ani nejsou vybaveny otáčivým modulem.

Cena od 400 Kč do 1 000 Kč

Na řadu přichází skleněné modely podstavců pod monitor. Nechybí ani dřevěné, či plastové, jenž jsou vybaveny zásuvkami na drobné předměty. K dispozici jsou ve velikosti A3, ale i A4. Ty větší pak disponují otáčivou deskou pro prezentování a natočení monitoru. Nemusíte se omezovat ani v barvě, ale vybrat si tu, která se vám líbí nejvíce.

Cena nad 1 000 Kč

Drahých modelů podstavců pod monitor je na trhu minimu, avšak vyplatí se do nich investovat. Mají nastavitelnou výšku i systém DOUBLE. Ovšem nebudete si moci vybírat z několika barev. V tomto případě je k dispozici většinou jen černý model. Výjimkou však není ani model za cenu 8 000 Kč.

Ocel a dřevotříska
AlzaErgo Riser ER130WBD APW-EGER130WBD

Otázky a odpovědi

Proč pořídit podstavec pod monitor?

Z dlouhého sezení u počítače často vznikají bolesti zad či krční páteře. Základem je správné sezení, ale hlavně i to, jak se celý den na monitor díváte, zda máte hlavu příliš skloněnou nebo se naopak moc díváte nahoru.

Jak vybrat podstavec pod monitor?

Podstavec pod monitor plní zdravotní i designovou funkci. Jediným důležitým parametrem je tak jeho rozměr. Důležitá je nejen šířka, ale i výška podstavce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Stylový
Extra široký
Multifunkční skleněný
Pod monitor nebo notebook
Ocel a dřevotříska
Image
Produkt
Kensington Podstavec SmartFit TFT Stand Graphite – 60039
Kensington Extra Wide Monitor Stand K55726EU
CONNECT IT CI-1134
Stell SOS 5000
AlzaErgo Riser ER130WBD APW-EGER130WBD
Cena ca. 800 CZK ca. 500 CZK ca. 400 CZK ca. 300 CZK ca. 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.