Stolek na notebook

Pohodlná práce odkudkoliv.

ca. 800 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 700 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 400 CZK

Jak vybrat stolek na notebook

  • Stolek na notebook je k dostání v několika podobách
  • Na trhu jsou nejčastěji k dostání klasické dřevěné stoly. Menší skládací stolky jsou pak vyrobené převážně z nerezové oceli.
  • Výrobců těchto stolků je celá řada.

Typy

Jak již bylo řečeno, výběr je opravdu široký. Koupit je možné velký stůl, který bude stát v pracovním koutě, ale i například skladný stojánek, který nebude v bytě zabírat místo.

Klasický kancelářský

Tento stolek je větších rozměrů, což může mít svoje výhody i nevýhody. Kancelářské stoly určené pro práci na počítači jsou mnohdy různě tvarované, obsahují několik přihrádek, nebo šuplík na klávesnici. Tento typ je vhodné před zakoupením vyzkoušet, může sice dobře vypadat, ale mnohdy není příliš praktický. Vhodnější než složitě tvarované stoly jsou jednoduché a rovné pracovní desky. Ty vám umožní postavit notebook kamkoliv a v případě, že k němu přikoupíte myš a klávesnici, budete mít všechno ve stejné výšce a nebudete muset neustále vyjíždět s klávesnicí.

Dřevěný
Bestent Stolek na notebook Rustic

Výškově nastavitelný stůl

Výhodou těchto stolů je, že můžete během práci měnit polohu ze sedu do stoje. Díky tomu předejdete bolesti zad. Stoly jsou k dostání ve dvou provedeních. Koupit můžete manuálně nastavitelné, ale i stoly poháněné elektrickým pohonem, které je možné ovládat pomocí ovladače. Výšku je možné nastavit v rozmezí cca 600 – 1 300 mm.

Stolek do postele

Tyto stolky patří k nejrozšířenějším a těší se stále větší oblibě. Díky stolku můžete bez obav notebook používat také v posteli, využijete ho pří práci nebo při sledování filmů. Jeho přednosti oceníte také při četbě knihy, studiu nebo třeba konzumaci potravin. Lze ho samozřejmě využít i jinak, stačí ho postavit na klasický stůl a můžete pracovat ve stoje. Díky jeho rozměrům, nízké váze i možnosti jednoduchého složení ho můžete používat na zahradě, ve vlaku, autě atd. Stolky jsou ve většině případů polohovatelné, mohou umožňovat nastavit až 10 poloh. Praktické jsou i mezery, díky kterým se nebude notebook přehřívat. U jiných typů najdete za účelem ochlazování ventilátory. K dispozici můžete mít protiskluzové místo určené k odkládání nápoje.

Stolek se stojanem

Praktický je i stolek s menší pracovní deskou opatřený stabilním a mnohdy výškově nastavitelným stojanem. Tyto stolky jsou ve většině případů vybaveny kolečky, díky nimž je možné stolek snadno přemisťovat. K dostání jsou s pracovní deskou přidělanou na pevno, ale také takové, které je možné polohovat.

Příruční stolek
Kondela Příruční stolek na notebook / držák na tablet MELTEN bílá / přírodní bambus
Tip Popis
Kancelářský Větší rozměr
  Využít můžete příhrádky i šuplíky
Výškově nastavitelný Umožňují měnit polohu
  Vyšší pořizovací cena
Stolek do postele Nejoblíbenější
  Univerzální použití
Stolek se stojanem Menší pracovní deska
  Stabilní výškově nastavitelný stojan

Víte, že…?

Kromě stolků na notebook je možné koupit praktický podstavec pod monitor. Jedná se o menší a levnější alternativu těchto stolků.

Materiál

  • Na trhu jsou nejčastěji k dostání klasické dřevěné stoly.
  • Menší skládací stolky jsou pak vyrobené převážně z nerezové oceli.
  • Můžete však koupit i různé kombinace materiálů.
  • K nejlevnějším stolům patří výrobky vyrobené z dřevotřísky a plastu
  • Kvalitu a stabilitu získáte koupí stolku vyrobeného v kombinaci ocel

– hliník, ocel – dřevotříska.

  • Elegantní jsou pak stolky se skleněnou pracovní plochou.
Stoleček a podnos
ISO 7974 Stolek na notebook do postele bambus

Při výběru materiálu je třeba zohlednit, kde nejčastěji budete stolek využívat. Stůl, který bude stále na jednom místě, je vhodné sladit s ostatním vybavením. V případě, že budete pracovat i na cestách, je třeba vybrat lehčí a stabilní výrobek.

Značka

Výrobců těchto stolků je celá řada. Malé skládací stolky, které využijete na cestách nebo při lenošení v posteli, nabízí například Halmar, APT, Tectake, Dedra, ISO, Laptray atd.
Mobilní stolky se stojanem koupíte například od značky MC, Fromm & Starck, Fiber Mounts, Casarredo nebo Halmar.
Elektrické výškově nastavitelné stoly nesou označení Levado, Kessebohmer, DeskTherapy. Manuálně je možné ovládat stoly značky Desk Fix, Desk Therapy.

Cena

K nejlevnějším patří skládací stolky, které je možné koupit již za 500 Kč. Jedná se o obyčejné stolky bez dalších funkcí. Jestliže si chcete práci více zpříjemnit a zakoupit polohovatelný stolek, budete muset vybírat v cenovém rozpětí 600 – 1 500 Kč. Cena není nijak závratná a investice se jistě vyplatí.

Polohovatelný
Polohovatelný kovový stolek na kolečkách pod notebook 60 cm

Stolky opatřené stojanem je možné koupit za cca 800 – 3 000 Kč. Rozdíl v ceně udávají především možnosti, které stolek nabízí a podíl na ceně má i materiál, že kterého je stůl vyrobený.

Nejdražší jsou výškově nastavitelné a klasické velké kancelářské stoly. Ty je možné koupit od cca 3 – 10 000 Kč.

Víte, že…?

Při práci na počítači je ideální měnit polohu nebo dělat častější přestávky. Dlouhodobé sezení má negativní dopad na svalovou činnost, a krevní oběh.

S chlazením
Verk E-Table Stolek na notebook do postele

Otázky a odpovědi

Jaký stolek zvolit?

Vhodný stolek vám usnadní práci na notebooku, ať již patříte k těm, kdo pracují z domova nebo notebook běžně používáte v práci nebo ve škole. K dostání je mnoho různých modelů, které se od sebe liší ve výrobním materiálu nebo velikosti. Tyto parametry nejsou však při výběru až tak důležité. Stolek je třeba vybírat hlavně účelově a prakticky. Koupit můžete klasický, skládací, stolek do postele nebo praktický polohovatelný.

Lze koupit jinou variantu stolku?

Na trhu jsou ve velké míře zastoupeny také různě vysoké podstavce. Ty je možné využít také více způsoby. Díky nim je možné při práci měnit polohu a zabránit tak případným bolestem zad. Použít je můžete v posteli, nebo při práci venku. Většinou se však jedná o výrobky, které není možné složit a použít na cestách.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Dřevěný
Příruční stolek
Stoleček a podnos
Polohovatelný
S chlazením
Image
Produkt
Bestent Stolek na notebook Rustic
Kondela Příruční stolek na notebook / držák na tablet MELTEN bílá / přírodní bambus
ISO 7974 Stolek na notebook do postele bambus
Polohovatelný kovový stolek na kolečkách pod notebook 60 cm
Verk E-Table Stolek na notebook do postele
Výrobce
Bestent
Kondela
ISO
Verk
Verk
Výška
31 cm
23 cm
26 cm
80 cm
32 cm
Délka
76 cm
62,5 cm
60 cm
56 cm
Materiál
dřevotříska, železo
dřevěné | bambus
dřevo
kov
kov
Cena ca. 800 CZK ca. 1 100 CZK ca. 700 CZK ca. 1 300 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.