Nejlepší policové systémy 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Kovona Policový regál do domácnosti 1500 x 750 x 300 mm 75 kg
50 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat policový systém

  • Policový systém představuje komplexní řešení úložných míst, který sestává z různého počtu různě sestavených polic. Může se jednat o klasické volně stojící regály i propracované závěsné systémy.
  • Mezi nejčastější materiály, ze kterých se policové systémy vyrábí, patří dřevo, kov nebo plast.
  • Základním technickým parametrem je nosnost systému, která udává maximální možné zatížení.

Policový systém - náš výběr

Kovona Policový regál do domácnosti 1500 x 750 x 300 mm 75 kg
přečíst recenzi
Výrobce: Kovona
Typ: regály
Barva: bílá
Hmotnost: 6.3 kg
Zobrazit více
Tento kovový regál s čtyřmi policemi má šroubovací montáž. Má rozměry 1500 x 750 x 300 mm s maximální nosností 75 kg na polici. Stabilita je zajištěna ukotvením k stěně. Celková hmotnost konstrukce je 6,3 kg. Vyžaduje ukotvení horní části k pevné stěně.
Zobrazit méně
Artek Policový systém Kaari Wall Shelf with Desk, black oak
Výrobce: Artek
Barva: černá
Zobrazit více
Výrobek Artek Policový systém Kaari Wall Shelf with Desk, black oak je černý stolní systém navržený designéři Ronanem a Erwanem Bouroullecou pro značku Artek. Součástí je police, která nabízí prostor pro uložení, a stůl pro pracovní činnosti. Provedení systému je v černém dubu.
Zobrazit méně
String Policový systém String Pocket White/Oak
Výrobce: String
Barva: Hnědá
Zobrazit více
Policový systém String Pocket je součástí String, vytvořené v roce 1949 designéry Strinningovými. Sestává se z vertikálního kovového rámku, na který lze přidávat různé prvky. Rozměry jsou 60 x 50 x 15 cm, použitý materiál dubová dýha a ocel.
Zobrazit méně

Policový systém String

String Policový systém String Pocket White/Oak
Výrobce: String
Barva: Hnědá
Zobrazit více
Policový systém String Pocket je součástí String, vytvořené v roce 1949 designéry Strinningovými. Sestává se z vertikálního kovového rámku, na který lze přidávat různé prvky. Rozměry jsou 60 x 50 x 15 cm, použitý materiál dubová dýha a ocel.
Zobrazit méně
String Policový systém String Pocket white
přečíst recenzi
Výrobce: String
Barva: Bílá
Zobrazit více
Policový systém String Pocket od švédských designérů Strinningův je známý svou konstrukcí z vertikálního kovového rámu, na který se instalují police a skříňky. Polohovatelnost polic umožňuje široké využití v různých místnostech. Rám a police jsou bílé, rozměry činí 60 x 50 x 15 cm. Materiál: lakovaná MDF, ocel.
Zobrazit méně
String Policový systém String Pocket black
Výrobce: String
Barva: Černá
Zobrazit více
Policový systém String Pocket je součástí širšího konceptu švédských designérů Nilse a Kajsy Strinning, jehož součástí jsou i další komponenty. Police jsou vyráběné z lakované MDF, rám je ocelový. Sestavu lze upravit dle potřeby, základní verzi tvoří dva nástěnné rámy a tři positionovatelné police. Rozměry jsou 60 x 50 x 15 cm.
Zobrazit méně
String Policový systém String Pocket White/Ash
Výrobce: String
Zobrazit více
String Pocket je variantou String regálového systému navržené švédskými designéry. Tento model zahrnuje dvě nástěnné rámy a tři nastavitelné police. Rámy jsou z oceli, police z jasanové dýhy. Systém lze adaptovat na knihovnu, do kuchyně nebo dětského pokoje. Rozměry jsou 60 x 50 x 15 cm.
Zobrazit méně
String Policový systém String Pocket, green
Výrobce: String
Zobrazit více
Policový systém String Pocket je součástí švédského nábytkového řešení String, vytvořeného v roce 1949. Tato varianta obsahuje dva kovové rámy pro montáž na zeď a tři polohovatelné police. Rozměry celého systému jsou 60 x 50 x 15 cm, police jsou vyrobeny z lakované MDF, rám je z oceli.
Zobrazit méně

Policový systém HAY

HAY Policový systém Eiffel Shelf Square 4 layer, ink black
Výrobce: Hay
Šířka: 52 cm
Hloubka: 50 cm
Výška: 110 cm
Hay Policový systém Woody Column High
Výrobce: Hay
Zobrazit více
Policový systém Woody od značky HAY je postaven na struktuře z dubových profilů a doplněn o ocelové police. Má rozměry 75,5 x 44,5 x 196,5 cm a lze ho využít jako knihovnu nebo regál u stěny i jako prostorový dělící prvek. Původně navržen pro showroomy HAY.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Policový systém

Jak vybrat policový systém

Typy podle způsobu instalace

Do policového systému je možné zařadit de facto jakékoli regály, police, skříňky a další, které efektivně řeší úložný prostor v dané místnosti. Obecně lze policové systémy rozdělit podle způsobu instalace do dvou základních kategorií.

Regál

Do policových systémů lze zařadit různé regály, iStock / Samet Inan

Pevný policový systém

V tomto případě se prakticky jedná o policový systém, který má přesně dané rozměry jak konstrukce, tak polic. Vyrábí se v různých verzích, ale vyznačuje se poměrně malou variabilitou. Typickým příkladem jsou volně stojící regály, které se hodí k umístění zejména samostatně do běžně řešených místností. U atypických půdorysů místností může být při sestavování tohoto systému problém.

Policový systém na zeď

Tato varianta nabízí již poměrně širokou variabilitu v různých řešení a sestavování systému. Podle způsobu konstrukce pak mohou mít jistá omezení, ale existují i varianty, které jsou opravdu všestranné.

  • Systémy s omezenou variabilitou – je tvořen kovovými stojnami, ty se instalují přímo do zdi a následně se do nich vkládají nosníky pro police; Jejich umístění je ale poměrně omezené a systém jako takový neumožňuje uložení předmětů s nestandardními rozměry
  • Všestranné policové systémy – sestávají ze závěsných panelů; instalujíc se na zeď prostřednictvím speciálních lišt; panely lze upravovat podle konkrétních potřeb, umožňují tedy prakticky pokrytí celé stěny; kromě polic lze do panelu použít i jiné závěsné prvky; tento systém umožňuje také případnou změnu v rozložení úložných prvků

Víte, že…?

Policový systém
Kovona Policový regál do domácnosti 1500 x 750 x 300 mm 75 kg

K nástěnným policovým systémům existuje široká škála příslušenství. Kromě závěsných polic je možné dokoupit nejrůznější háky, držáky, košíky a boxy atd. To vše dohromady umožňuje sestavit opravdu efektivní prostor k uložení téměř čehokoli.

Pohled na regál

Policové systémy mohou být dřevěné, kovové i plastové, iStock / Wirestock

Z čeho se vyrábí

Výběr materiálu ovlivňuje např. účel použití nebo umístění systému. Pro policové systémy se nejčastěji používá dřevo, kov nebo plast.

Dřevěné systémy

Dřevo je přírodní materiál, který je zároveň velmi dekorativní. Z tohoto důvodu jsou tyto policové systémy vhodné i do obytných místností v domech, bytech nebo chalupách. Své místo si ale najdou i v jiných prostorách. Zpravidla se používá masivní dřevo, které pro zajištění delší životnosti ošetřeno vhodným nátěrem. To je důležité zejména, pokud je systém použitý v místech s vysokou vlhkostí. Také je nutné počítat s nižší flexibilitou při sestavování polic.

Kovové systémy

Policový systém String
String Policový systém String Pocket White/Oak

Základními vlastnostmi kovových policových systémů je pevnost, stabilita a zpravidla také vysoká nosnost. Na výrobu se používá ocelový plech, který může být surový nebo pozinkovaný. Tento typ polic se uplatní zejména v různých dílnách, garážích, skladech, obchodech atd. Do obytných místností se příliš nehodí, protože po estetické stránce moc nevynikají. Také se příliš nehodí do míst s vysokou vlhkostí, protože mohou časem začít korodovat.

Plastové systémy

Na výrobu kvalitních policových systému se používá tvrzené PVC a jeho hlavní výhodou je odolnost vůči jakékoli vlhkosti. Výrobky mohou mít navíc poměrně zajímavý design, proto jsou vhodné prakticky kamkoli od obytných místností až po komerční využití. Velkou výhodu pak přestavuje velmi snadná údržba. V případě plastových polic je ale nutné si dát pozor na nekvalitní výrobky. Ty se mohou vlivem vyšších teplot např. deformovat, což snižuje jejich životnost.

Výrobní materiálKladyZápory
DřevoPřírodní, dekorativní materiálNáročnější údržba
 Vhodné i do obytných místnostíNevhodné do míst s vyšší vlhkostí
KovPevná konstrukce s vysokou stabilitouEsteticky méně zajímavá varianta
 Vysoká nosnostVe vlhku může korodovat
PlastOdolnost vůči vlhkostiNutné si dát pozor na nekvalitní plasty
 Snadná údržba 
Průmyslové regály

Nejdůležitějším parametrem je nosnost polic, iStock / Jason Finn

Nosnost

Nosnost je hodnota, která říká, jaké maximální zatížení daný výrobek snese, aniž by došlo k jeho poškození. U policových systémů je většinou rozhodující výrobní materiál, ale i konstrukční zpracování.

  • Obecně mají nižší nosnost systémy dřevěné nebo plastové. V jejich případě bývá maximální zatížení jedné police do cca 45 kg.
  • Vyšší zatížení také někdy vyžaduje ukotvení systému do zdi, jinak hrozí jeho případné zřícení.
  • Nejvyšší nosností se vyznačují ocelové systémy. Zde se nejvyšší hodnoty pohybují v řádech stovek kilogramů.
  • Specifickou kategorií z hlediska nosnosti jsou nástěnné policové systémy, které mohou v některých případech zvládnout i 200 kg/m2.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat policový systém?

Z konstrukčního hlediska lze vybírat z pevně daných regálových systémů nebo zvolit velmi variabilní nástěnný policový systém. Mezi hlavní kritéria pak patří výrobní materiál a nosnost.

Kde všude lze policové systémy používat?

V případě policových systémů není z hlediska místa určení žádné omezení. Zpravidla záleží na typu systému, případně jeho vzhledu. Ten je důležitý zejména pokud bude systém sloužit v obytných místnostech. Policové systémy se dále hodí např. do garáží, dílen, šaten, obchodů atd.
Zobrazit kompletní nabídku Policový systém