Nejlepší křesla na balkon 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Fieldmann FDZN 5111
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat křeslo na balkon

  • Posezení a odpočinek na balkoně může více či méně ovlivnit také vhodně zvolený sedací nábytek. Jednotlivé typy křesel a židlí se od sebe liší svou konstrukcí.
  • Balkonová křesla se vyrábí z různých materiálů. Nejčastěji se jedná o plast, dřevo, kov nebo ratan, případně jejich kombinace.
  • Z technických parametrů stojí za zmínku zejména nosnost jednotlivých křesel.

Křeslo na balkon - náš výběr

Fieldmann FDZN 5111
přečíst recenzi
Výrobce: Fieldmann
Druh materiálu: kov, textil
Výška: 94 cm
Šířka: 73 cm
Hloubka sedáku: 55 cm
Nosnost: 120 kg
Zobrazit více
Fieldmann FDZN 5111 je křeslo pro balkon s rozměry 55 x 73 x 94 cm. Vyrobeno v béžové a černé barvě s diamantovým vzorem. Textilní výplň se vyznačuje odolností. Křeslo zvládne zatížení až do 120 kg a je vhodné pro venkovní nebo vnitřní umístění.
Zobrazit méně

Houpací křesla na balkon

Goleto 11B-001B
Výrobce: Goleto
Nosnost: 120 kg
Materiál konstrukce: ocelová
Barva: černá
Materiál potahu: textilní
Hmotnost: 9 kg
Zobrazit více
Produkt Goleto 11B-001B je skládací zahradní křeslo s odnímatelným polštářem. Váží 9 kg a jeho rozměry jsou 90 x 64 x 110 cm. Sedadlo má rozměry 52 x 50 cm a výšku 54 cm. Konstrukce je z oceli a textilu, nosnost je 120 kg. Jeho údržba a skladování vyžadují zvláštní opatrnosti vzhledem k možným vlivům počasí.
Zobrazit méně
Halmar Ben 2
přečíst recenzi
Výrobce: Halmar
Nosnost: 120 kg
Materiál konstrukce: textilní
Barva: černá
Materiál potahu: látka
Hmotnost: 10 kg
Zobrazit více
Houpací křeslo Halmar Ben 2, vyrobené z chromované oceli a černého textilu, má rozměry 55 cm x 97 cm x 99 cm a hmotnost 10 kg. Jeho kovová konstrukce může nést až 120 kg. Produkt je dodáván v demontovaném stavu.
Zobrazit méně
Vingo Dětské proutěné houpací křeslo
Zobrazit více
Dětské proutěné houpací křeslo Vingo má rozměry 84 cm výšky, 80 cm délky a 43 cm šířky, s nosností 90 kg. Upleteto z pevných prutů vrby nebo lísky. Je snadno udržovatelné pomocí vlhkého hadříku a nabízí vysoké opěradlo pro podporu hlavy. Vhodné do interiéru nebo na terasu.
Zobrazit méně

Závěsná křesla na balkon

Doppler Aruba 266AR251620
Výrobce: Doppler
Použití: venkovní
Barva konstrukce: šedé
Barva polštáře: šedé
Materiál konstrukce: ocel
Stojan: se stojanem
Zobrazit více
Houpačka Aruba značky Doppler je vyrobena z ocelových trubek s povrchovou úpravou a PE ratanu. Obsahuje polštáře z vodoodpudivého polyesteru v krémové barvě. Je určena pro jednoho uživatele s maximální nosností 120 kg. Rozměry jsou následující: celkové - 107 x 109 x 193 cm, koše - 77 x 89 x 138 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Křeslo na balkon

Jak vybrat křeslo na balkon

Jaké typy křesel existují

K posezení na balkoně, terase nebo zahradě pobízí zejména kvalitní a pohodlný nábytek. Nabídka je v tomto směru poměrně široká a to zejména, co se konstrukčního zpracování týká.

Nábytek na balkoně

Na balkon můžete postavit křeslo podle svého vkusu, iStock / Francisco José Martín Cabrera

Pevná křesla a židle

Jedná se o klasický nábytek, který bývá zpravidla v sadách se stolkem. Křesla i židle mají pevné zádové opěrky. U obojího mohou být také praktické opěrky na ruce. Židle jsou často stohovatelné, což je výhoda zejména v případě malého balkonu, který má více využití.

Polohovatelná křesla

Zahradní polohovatelná křesla mají velmi variabilní konstrukci. Tu je možné přizpůsobit aktuálním potřebám. Nastavitelná bývá opěrka zad, případně opěrka rukou. Křeslo lze také mnohdy rozložit na praktické lehátko, které umožňuje odpočinek na čerstvém vzduchu.

Skládací křesla a židle

Křeslo na balkon
Fieldmann FDZN 5111

Skládací křesla, případně židle jsou vhodné zejména, pokud nemají své stálé místo na balkoně či terase. Tento nábytek je velice skladný a v případě nepoužívání nezabírá téměř žádné místo. Navíc je vhodný také např. pro účely cestování, kempování apod.

Žena na závěsném křesle

K oblíbeným patří závěsná křesla, iStock / OLGA RYAZANTSEVA

Závěsná křesla

Závěsná křesla a houpačky jsou mimo místo pro lenošení také velmi dekorativním doplňkem každého balkony nebo terasy. Vyrábí se ve dvou provedeních:

  • S úchytem – k zavěšení ke stropu je-li k dispozici
  • Se stojanem – křeslo lze umístit prakticky kamkoli; vyžaduje více prostoru

Houpací křeslo

Houpací křesla představují jakousi klasiku, ale v současném moderním provedení. Nabízí se k odpočinku a relaxaci. Má zpravidla ergonomický tvar, který zajišťuje vysoký komfort při jeho používání. Houpavý pohyb je uklidňující, uspávající.

Víte, že…?

Houpací křesla na balkon
Goleto 11B-001B

Křesílka na balkon je možné zakoupit buď samostatně, nebo v celých setech např. se stolkem. Pokud balkon nabízí dostatek prostoru je možné je doplnit např. o pohovku.

Z jakých materiálů se vyrábí

I v tomto ohledu je nabídka na trhu poměrně velkorysá. Výběr materiálu je zpravidla otázkou osobního vkusu. Zohlednit lze ale také např. to, jak je balkon chráněný před vlivy počasí, zda bude nábytek na balkoně celoročně apod. Kromě základních materiálů lze volit i z různých kombinací.

Plast

Plastová křesla patří, co se základní pořizovací ceny týká, k levnějším výrobkům. Nábytek z něj je lehký, snadno se s ním manipuluje, ale může být méně stabilní. Pozor je třeba dát si i na maximální nosnost, která bývá u plastových křesel nižší. Taká je tento materiál náchylnější k poškození. Toto se zpravidla týká nejlevnějších výrobků. V nabídkách mohou být ale i kvalitnější křesla, která vydrží podstatně více. Výhodou plastového nábytku je vždy snadná údržba a nevadí jim vlhčí prostředí.

Dřevo

Závěsná křesla na balkon
Doppler Aruba 266AR251620

Klasický přírodní materiál na výrobu nábytku s vysokou estetickou hodnotou. Dřevo jako takové je velmi odolné, ale vyžaduje pravidelné ošetření. Hůře snáší vlhké prostředí a proto je vhodné dřevěná křesla na zimu uskladnit. Na odolnost materiálu má podstatný vliv zvolená dřevina, ze které je křeslo vyrobeno. Z tohoto pohledu je vhodné volit zejména výrobky z exostického dřeva jako je teak nebo bambus. Naše dřeviny jsou méně odolné, vyžadují více péče, ale jsou podstatně levnější.

Nábytek na balkoně

Kovový nábytek nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, iStock / nobtis

Kov

Kovová křesla jsou praktická, ale mohou být méně pohodlná. Toto se zpravidla řeší polstrováním. Velkou výhodou kovu je jeho vysoká odolnost jak vůči poškození, tak případným nepříznivým vlivům počasí. Kovový nábytek je tedy možné nechat na balkoně po celý rok. Levnější výrobky ale mohou být náchylnější ke korozi. Tomuto lze předejít vhodným nátěrem.

Ratan

Pro venkovní použití je spíše než přírodní ratan vhodnější jeho umělá varianta. Křesla z něj vypadají luxusně a přitom jsou velmi odolná. V podstatě nevyžadují žádnou zvláštní péči. Oproti přírodnímu ratanu je příznivá také nižší pořizovací cena.

MateriálVýhodyNevýhody
PlastNižší pořizovací cenaNižší nosnost
 Nízká váha = snadnější manipulaceMateriál náchylný k poškození
 Snadná údržba 
 Nábytku neuškodí vlhkost 
DřevoKřesla jsou na pohled příjemnáJe nutná pravidelná údržba
 Materiál je odolnýVyšší pořizovací cena
KovVysoká odolnost vůči vnějším vlivůmMéně pohodlný nábytek
 Snadná údržbaNáchylný ke korozi
RatanOdolný materiálVysoká pořizovací cena a nižší životnost se týká pouze přírodního ratanu
 Umělý ratan nevyžaduje zvláštní péči 
 Vypadá luxusně 

Nosnost balkonových křesel

Houpací křesla na balkon
Halmar Ben 2

Nosnost patří u sedacího nábytku k základním parametrům. Zpravidla souvisí s volbou materiálu. Nejnižší zátěž snáší plast, naopak nejvyšší nosnost budou mít pravděpodobně křesla kovová nebo dřevěná. Při výběru je nutné zohlednit nejen vlastní váhu. Vždy je vhodné nechat větší rezervu např. pro případné návštěvy.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat křeslo na balkon?

Balkonová křesla mohou mít různá konstrukční zpracování. Jejich volba záleží na vkusu zákazníka. Mezi další parametry patří zejména výrobní materiál a nosnost výrobku.

Jaký je rozdíl mezi přírodním a umělým ratanem?

Na pohled se jedná o velmi podobné materiály. Rozdíl je zejména v odolnosti vůči vlivům počasí. Pro venkovní použití je doporučován především umělý ratan, který je v tomto ohledu podstatně odolnější.
Zobrazit kompletní nabídku Křeslo na balkon