5 nejlepších přebalovacích batohů 2023

Praktický pomocník pro rodiče malých dětí.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Duben 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
HappyBee Univerzální taška LENY Green

Jak vybrat přebalovací batoh

 • Přebalovací nebo také mateřský batoh vám usnadní každodenní život s miminkem.
 • Batoh má velké množstvím kapes a prostorů, do kterých můžete ukládat vše potřebné.
 • Batohy jsou vyráběny z odlehčeného materiálu, aby co nejméně zatěžoval už tak namáhaná záda maminek.
 • Vzhledem k tomu, že budete batoh používat venku za každého počasí, je výhodou, pokud je vyroben z kvalitního nepromokavého materiálu.

Přebalovací batoh - náš výběr

Zobrazit kompletní nabídku přebalovacích batohů

Jak vybrat přebalovací batoh

Výhody batohu:

 • je lehký, i když ho naplníte po okraj. Batohy jsou vyráběny z odlehčeného materiálu, aby co nejméně zatěžoval už tak namáhaná záda maminek
 • neuvěřitelně prostorný díky všem různým kapsám a přihrádkám
 • jistě ho využijete i do budoucna jako obyčejný batoh
 • batohy mají velice praktickou boční kapsičku na vlhčené ubrousky nebo kapesníky pro okamžité použití

Kritéria výběru

Na trhu je mnoho hezky designově provedených batohů. Pouze vzhled však není u tohoto výrobku to nejdůležitější, je třeba, zaměřit se hlavně na pohodlí a praktičnost a bezpečnost.

přebalovací batoh
HappyBee Univerzální taška LENY Green

Materiál a design

Vzhledem k tomu, že budete batoh používat venku za každého počasí, je výhodou, pokud je vyroben z kvalitního nepromokavého materiálu. Lepší stabilitu zajišťuje zpevněné dno.
Co se týká designu, vybere si naprosto každý. K dostání jsou bláznivé motivy, jednobarevná provedení a nakonec i velmi elegantní lesklý vzhled.

Rozměry

Další parametr výběru je bezesporu velikost a také objem. Tento parametr je individuální, jen vy sami znáte velikost, která vám vyhovuje.

 • Maminkám s jedním dítětem postačí menší provedení.
 • Pokud máte potomků více, oceníte spíše větší a prostornější batohy.
přebalovací batoh
Zapf Creation Baby born Přebalovací taška

Záleží také, jestli budete vyrážet na dlouhé výlety, kdy budete logicky potřebovat více věcí, nebo budou procházky krátké a tím pádem si vystačíte s menším výrobkem.

Kapsy

To nejdůležitější čím se tento batoh liší od ostatních batohů, je počet kapes.

 • V přední části přebalovacího batohu je obvykle velká kapsa, oddělená několika přihrádkami, která má izolační vrstvu. Zde se vejde několik lahví na nápoje, které si déle udrží svou teplotu.
přebalovací batoh
Canpol babies batoh LADY MUM černá
 • Uvnitř batohu by měl být oddělený prostor jak pro dítě, tak pro rodiče. Na boční straně je pak praktická kapsa na láhev pro rodiče.
 • Praktická pomůcka jsou také lamely uvnitř batohu, díky kterým se batoh nezavírá a umožňuje pohodlné vyndávání věcí.

Víte, že…?

Do batohu nedávejte vařící nebo příliš horký nápoj, protože byste zničili vnitřní vrstvu batohu. Batoh také zbytečně nenechávejte na přímém slunci nebo v blízkosti tepelného zdroje.

přebalovací batoh
HappyBee taška s kožíškem Trinity Graphite

Popruhy

Při výběru správného batohu se zaměřte na popruhy, ty by měly být dostatečně široké a nastavitelné. Batoh budete nosit celoročně a je tedy důležité upravit popruhy, podle toho, kolik toho máte na sobě.

Některé modely mají více popruhů, které lze měnit podle nálady. Tato skutečnost nemá sice žádný vliv na funkčnost, ale je to jistě příjemné oživení. Jsou také výrobky, kde lze k batohu připnout i ramenní popruh a batoh nosit jako tašku přes rameno. A konečně téměř všechny typy by měly jít připnout nebo pověsit k rukojeti kočárku.
Aby byla vaše záda ušetřeny námahy, měl by být batoh co nejlehčí, mít ergonomický tvar a výhodou jsou také prodyšné popruhy.

Údržba

Vzhledem k tomu, že je batoh určený pro potřeby malých dětí, je nutné ho udržovat v čistotě. Ve většině případů stačí batoh čistit ručně teplou vodou a mýdlem. Vnitřek batohu vytřete vlhkou houbou. Po každém vymytí nebo vytření je nutné batoh vysušit. Některé typy lze prát v pračce na ruční praní při nízké teplotě a poté sušit na vzduchu.

přebalovací batoh
Canpol babies batoh LADY MUM šedá

Další možnosti

Batohy příliš doplňkových funkcí nenabízí, některé modely ale něco navíc mají.

Možnosti Popis
Kapsa na láhve Jak již bylo řečeno, snad všechny typy těchto batohů májí některou kapsu uzpůsobenou na udržování teploty dětské výživy nebo nápoje. Teplo udržuje ve většině případů hliníková fólie.
USB vstup Batoh může být vybaven také USB vstupem, díky kterému můžete dobíjet mobil přímo na vycházce.
Karabina na klíče Praktická pomůcka, klíče připnete ke karabině a odpadne vám zdlouhavé hledání.

Někteří výrobci dodávají batoh s příslušenstvím jako je přebalovací podložka, termoobal na láhev nebo toaletní taštička.

Cena a výrobci

Někteří si přebalovací batoh nemohou vynachválit, pro jiné je to zbytečná věc. Mnoho maminek od koupi odrazuje vysoká cena výrobku. Malé kvalitní batohy vás vyjdou až na 800 Kč, větší pak stojí až 2 000 Kč, což je pro maminky na mateřské dovolené velká položka.

Na druhou stranu, ten, kdo tyto nemalé peníze do batohu investuje, určitě nelituje. Recenze na tento typ batohu je téměř vždy pozitivní a dobrá zpráva je, že se na trhu objevují batohy EXCELAND, což je česká značka, která se snaží cenu těchto výrobků maximálně snížit, aby byly dostupné pro více rodin s dětmi.

Od 800 – 1 000 Kč – batohy lze nosit klasicky na zádech nebo jdou připevnit na kočárek. Jsou z kvalitních nepromokavých materiálů, mají funkci tepelné izolace. Všechny typy mají mnoho kapes a také pohodlné nastavitelné popruhy, které je možné odstranit a batoh pohodlně připevnit na kočárek. Rozměry batohů jsou cca 30 x 40 x 16.

Od 1 000 – 1 500 Kč – výrobky jsou téměř totožné s těmi menších velikostí. Najdete zde vše, co od batohu očekáváte. Batohy se liší pouze počtem a uspořádáním jednotlivých přihrádek. Také jsou zde již výrobky větších rozměrů.

Od 1 500 a více – zde opět najdete plně funkční přebalovací batohy. Více zaplatíte především za vzhled a provedení batohu. Záleží na vás, kolik chcete investovat. Jako něco navíc je u některých modelů možnost měnit popruhy, jako součást balení můžete naleznout i nějaké příslušenství v podobě přebalovací podložky, termoobalu atd.

Mezi výrobce patří již zmiňovaný Exceland, dále pak najdete kvalitní výrobky od značek London Look, Baby Ono, Lady Mum, Coolmama a mnohé další. Ve všech případech výrobci nabízí kvalitně a designově hezky propracované batohy všech barev. Na své si přijde každý.

Otázky a odpovědi

V čem je přebalovací batoh výhodný?

Přebalovací nebo také mateřský batoh vám usnadní každodenní život s miminkem. Do batohu pohodlně naskládáte vše, co potřebujete s miminkem na cesty. Vše bude navíc přehledně uloženo v praktických přihrádkách. To znamenaná konec hledání a přerovnávání celého obsahu. Batoh je pohodlný na nošení, nepadá z ramene jako přebalovací taška a lze ho také pověsit na kočárek.

V čem se přebalovací batoh liší?

Přebalovací batoh je téměř k nerozeznání od klasických batohů pro běžné nošení. Tento praktický batoh se liší pouze množstvím kapes a prostorů, do kterých můžete ukládat vše potřebné pro miminko. Uvnitř batohu jsou všité kapsy, do kterých uložíte plenky, podložku, vlhčené ubrousky, náhradní oblečení i kojenecké láhve. Je navržen tak, aby bylo vše po ruce, jen co batoh otevřete. Dále tam pohodlně vejdou i věci, které potřebujete vzít i vy, jako je peněženka, doklady, telefon a další.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku přebalovacích batohů