Nejlepší přípravky proti blechám 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Foresto obojek pro malé psy a kočky do 8 kg 38 cm
96 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat přípravek proti blechám

Výběr přípravku proti blechám by měl zohledňovat následující kritéria:

 • Účinnost: Zvolte přípravek, který je schopen rychle a účinně zabíjet blechy a předcházet jejich dalšímu šíření.
 • Bezpečnost: Zajistěte, že produkt je bezpečný pro domácí zvířata a lidi v domácnosti, obzvláště pokud máte děti nebo těhotné ženy.
 • Aplikační metoda: Vyberte typ aplikace, který je pro vás nejpohodlnější, ať už jde o spreje, spot-on přípravky, prášky, obojky proti blechám nebo perorální podání.
 • Doba působení: Zvažte, jak dlouho přípravek zůstává účinný a jak často je potřeba aplikaci opakovat.
 • Cena: Najděte produkt, který se vejde do vašeho rozpočtu, ale nekompromisujte přitom jeho účinnost.
 • Specifické potřeby: Uvědomte si, zda váš mazlíček trpí nějakými alergiemi, nebo zda má speciální zdravotní potřeby, které mohou ovlivnit výběr přípravku.

Přípravek proti blechám - náš výběr

Foresto obojek pro malé psy a kočky do 8 kg 38 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Elanco
Značka: Foresto
Užití: péče o kůži
Délka obojku: 38 cm
Věk zvířete: pro mláďata
Pro kočky: ano
Zobrazit více
Způsob podání: zevně (na kůži)
Forma: obojky
Určení: antiparazitika
Pro psy: ano
Foresto obojek pro malé psy a kočky do 8 kg 38 cm je řešením proti parazitům. Technologie řízeného uvolňování poskytuje nízkou dávku látek po dobu až 8 měsíců. Efektivní proti klíšťatům, blechám a jejich nedospělým stadiím. Voděodolný, bez zápachu a snižuje riziko přenosu parazitárních onemocnění.
Zobrazit méně
Ecopets sérum proti blechám a klíšťatům 10 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Ecopets
Objem: 10 ml
Určení: klíšťata
Zobrazit více
Ecopets sérum proti blechám a klíšťatům obsahuje esenciální oleje z tea tree, levandule a rozmarýnu v kombinaci s jojobovým olejem. Tento 10ml přípravek má antiseptické a antibakteriální vlastnosti a je určen pro aplikaci za ouško zvířete. Je vhodný při pravidelném používání − po třech týdnech stačí 1-2x týdně. Trvanlivost produktu je 18 měsíců.
Zobrazit méně
Menforsan Antiparazitní sprej proti blechám a klíšťatům pro psy 250 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Menforsan
Typ: spreje
Objem: 250 ml
Určení: klíšťata
Přírodní: ano
Zobrazit více
Antiparazitní sprej Menforsan je určen pro psy a má objem 250 ml. Sprej je zaměřen na ochranu proti vnějším parazitům, jako jsou blechy, klíšťata, roztoči a komáři. Aplikuje se denně po dobu jednoho týdne pro efektivní výsledek, při výskytu hmyzu 2x-3x týdně.
Zobrazit méně
Frontline Spray kožní sprej roztok 2,5mg / ml 100 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Boehringer Ingelheim
Značka: Frontline
Určení: antiparazitika
Pro psy: ano
Užití: péče o kůži
Doba účinnosti: 2 měs.
Zobrazit více
Vhodné pro březí a kojící zvířata: ano
Věk zvířete: pro dospělé
Pro kočky: ano
Forma: spreje
Způsob podání: zevně (na kůži)
Objem: 100 ml
Frontline Spray je insekticid a akaricid určený k aplikaci na kůži psů a koček s účinností 2,5 mg/ml proti blechám, všenkám a klíšťatům. U psů ochrana trvá 1-3 měsíce, u koček 6 týdnů, proti klíšťatům 4-5 týdnů. Dávkování je 3 ml/1 kg hmotnosti zvířete. Přípravek je vhodný i pro březí a kojící samice.
Zobrazit méně
Menforsan Antiparazitní sprej s extraktem z citronely 250 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Menforsan
Značka: Menforsan
Typ: spreje
Objem: 250 ml
Určení: klíšťata
Přírodní: ano
Zobrazit více
Antiparazitní sprej Menforsan obsahuje výtažky z konopí, citronely a pelargonií. Určený k ochraně psů proti hmyzu, včetně blech a klíště. Produkt je bez umělé parfemace, má vyvážené pH a je vhodný pro štěňata, březí feny a psy alergické na běžné insekticidy. Balení má 250 ml.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Přípravek proti blechám

Jak vybrat přípravek proti blechám

Jaké jsou hlavní typy přípravků proti blechám

Existují různé typy přípravků proti blechám, které se liší svým způsobem použití a účinkem. Mezi běžné patří:

 • Spot-on přípravky: Aplikují se přímo na kůži zvířete, obvykle mezi lopatky, a jsou účinné po několik týdnů.
 • Obojky proti blechám: Uvolňují repelentní nebo insekticidní látky po delší dobu, často několik měsíců.
 • Spreje a prášky: Jsou aplikovány přímo na tělo zvířete nebo do jeho prostředí, působí ihned, ale mohou vyžadovat častější použití.
 • Perorální přípravky: Jsou podávány zvířeti k spolknutí a fungují tak, že zamezují larvám nebo dospělým blechám v životaschopnosti.
 • Šampony proti blechám: Umožňují mechanické odstranění blech při mytí zvířete, ale obvykle nemají dlouhodobý účinek.

Jak dlouho trvá, než přípravek proti blechám začne fungovat

Rychlost účinku přípravku proti blechám se liší podle typu produktu. Spot-on přípravky a orální tablety často začínají působit během několika hodin po aplikaci. Spreje a prášky mohou začít působit okamžitě po aplikaci. V případě obojků proti blechám může trvat několik dní, než se účinná látka rozprostře po těle zvířete a začne plně fungovat. V případě těžších infestací blechami je důležité také ošetřit prostředí, ve kterém zvíře žije, aby se předešlo reinfestaci.

Jak často aplikovat přípravek proti blechám

Frekvence aplikace přípravku proti blechám se liší v závislosti na typu produktu a síle infestace. Některé přípravky, jako jsou spot-on nebo orální přípravky, mohou poskytovat ochranu několik týdnů či dokonce měsíců. Spreje a prášky mohou vyžadovat častější aplikace, zvláště pokud je infestace v prostředí zvýšená. Obojky proti blechám mohou být účinné po mnoho měsíců. Vždy je důležité se řídit pokyny výrobce přípravku. Preventivní aplikace je doporučena v pravidelných intervalech pro trvalou ochranu.

Co dělat, pokud přípravek proti blechám nefunguje

Přípravek proti blechám
Foresto obojek pro malé psy a kočky do 8 kg 38 cm

Pokud se zdá, že přípravek proti blechám nefunguje, je třeba provést několik kroků. Nejprve se ujistěte, že produkt byl aplikován správně a že dodržujete doporučení výrobce. Pokud problém přetrvává, může to znamenat, že blechy vyvinuly rezistenci vůči používaným insekticidům. V takovém případě je vhodné konzultovat situaci s veterinářem, který může doporučit jiný typ produktu nebo vícestupňový přístup k ošetření zvířat i prostředí. Důkladné čištění domácnosti, včetně praní lůžkovin a vysávání podlah a nábytku, je také klíčové.

Jsou nějaká zdravotní rizika spojená s používáním přípravků proti blechám

Jak u všech chemických přípravků, i u těch proti blechám existují potenciální zdravotní rizika, zejména pokud nejsou používány podle pokynů. Přípravky mohou obsahovat toxické látky, které mohou způsobit alergické reakce nebo jiné nežádoucí účinky jak u zvířat, tak u lidí. Je důležité vybrat přípravek odpovídající typu a velikosti zvířete a pečlivě sledovat jeho chování po aplikaci. V případě jakýchkoliv známek nemoci nebo podráždění je potřeba se obrátit na veteriny. Bezpečné používání zahrnuje také uchovávání přípravků mimo dosah dětí a dodržení bezpečnostních pokynů při manipulaci s produktem.

Zobrazit kompletní nabídku Přípravek proti blechám