Přístavná postýlka

Pro vzájemnou blízkost i bezpečí Vašeho miminka.

ca. 4 700 CZK
ca. 6 000 CZK
ca. 5 300 CZK
ca. 2 600 CZK
ca. 1 800 CZK

Jak vybrat přístavnou postýlku

  • Přístavná postýlka je typ dětské postýlky, která je napevno a bezpečně přistavena k posteli rodičů.
  • Na rozdíl od klasické postýlky je vyráběna v menším provedení a je tak vhodná především do menších ložnic.
  • Přístavní postýlka je k dostání v mnoha různých provedeních.
  • Sehnat ji můžete v klasické i mini velikosti, může být opatřena kolečky nebo houpačkou.

Typy

Přístavná postýlka se kromě možnosti připevnění k posteli rodičů nijak neliší od klasické dětské postýlky, postup při výběru je tak stejný. K dostání je v mnoha různých provedeních, sehnat ji můžete v klasické i mini velikosti, může být opatřena kolečky nebo houpačkou.

Materiál

Nejširší výběr vám poskytnou postýlky vyrobené ze dřeva. Postýlky se vyrábějí z tvrdého dřeva, nejčastěji je použit buk nebo borovice, jsou to dřeviny, na kterých nevznikají třísky, kterými by se mohlo miminko poranit. Postýlka by měla mít zaoblené všechny hrany a nátěr nesmí obsahovat škodlivé látky.

Elegantní
babyGO přístavná Amila creme

Další možnost pak představují postýlky z kovu a textilie. I těchto postýlek je velké množství, mohou být opatřeny kolečky nebo je lze použít jako kolébku. Postýlky nabízí možnost nastavení výšky v několika úrovních a lehce se tak přizpůsobí větším i menším postelím, některé jsou pak také polohovatelné. Lze je použít i jako samostatnou, nebo cestovní postýlku. Tyto postýlky bývají menších rozměrů.

Matrace

Většina dřevěných postýlek není vybavena matrací a je tedy nutné počítat s tím, že ji budete muset přikoupit. Ani výběr matrace není možné podcenit, protože dítěti poskytuje bezprostřední oporu páteře a stabilizuje jeho tělo.

Typ Vlastnosti
Pěna CELLFLEX Je vyvinutá ze studené pěny a má strukturu s velmi otevřenými póry. Díky tomu je vysoce prodyšná a má velmi dobrou bodovou elasticitu.
Studená pěna Samotný materiál je kvalitnější, vysoce prodyšný s lepší bodovou elasticitou, jeho životnost je delší.
Sójová pěna Vyrábí se za studena a je obohacena o sójový olej. Má vynikající schopnost vyrovnávat tlaky na povrchu matrace.
Pěna CELLPUR Je velmi elastická. Také rychle odvádí vlhkost a zajišťuje tak dítěti optimální spánkové klima. Miminko se nepřehřívá a nepotí.
Přírodní latex Vyznačuje se dobrou bodovou elasticitou, vyrovnává teplotu, je vhodný pro alergiky a má antiseptické účinky (zabraňuje šíření bakterií a roztočů). Jeho nevýhodou je vyšší cena a také není tak stabilní (je měkčí).
Paměťová pěna Visko-elastická pěna, která reaguje na tlak a teplo – má schopnost se ideálně vytvarovat a kopírovat křivky. Je mimořádně prodyšná.
Kokosové vlákno Přírodní materiál, který se do matrací používá již déle než 70 let (před lety nahradil původně používanou slámu, protože má lepší vlastnosti, dnes však i u kokosu převládají zápory nad klady). Je příliš tvrdý a náchylnější k výskytu bakterií a plísní (zejména ve vlhčím prostředí).
Molitan Patří k nejlevnějším, ale jeho vlastnosti nejsou nejlepší. Snadno se proleží, nemá dobrou bodovou elasticitu a není tolik prodyšný.

Víte, že…?

Jedna studie ukazuje, že snaha, aby dítě usínalo samo bez rodičů, je nepřirozený a uměle vytvořený fenomén západní kultury, který může zvyšovat možnost úmrtí malých dětí, což je jev známý jako syndrom náhlého úmrtí novorozence. Podle této studie může být jednou z jeho příčin to, že dítěti chybí blízkost rodičů, která má zklidňující účinek na jeho dýchání a funkci srdce.

Houpací
Chicco přístavná postýlka Next2Me Magic Cool šedá

Cena a značky

Přístavné postýlky jsou k dostání v několika velikostech, různých provedeních a designech, proto je cenové rozpětí tohoto výrobku velké a záleží, kolik chcete do postýlky investovat. Je dobré vědět, že budete muset koupit postýlky alespoň dvě. Do ložnice na přespání bude stačit obyčejnější pevná postýlka bez možnosti houpání, do společných prostor, kde budete trávit nejvíc času, se pak více hodí postýlka opatřená kolečky nebo právě systémem kolébání.

Pokud cestujete, je ideální, aby alespoň jedna postýlka splňovala funkci cestovní postýlky, v tomto případě nebudete muset investovat další peníze.

Dřevěné obyčejné přístavné postýlky jsou o něco dražší než postýlky klasické, cena se pohybuje do 2 000 Kč. Ve většině případů jsou dodávány bez matrace. Mezi značky patří Scarlett, Drewex, Klups a další.

Oblíbená
Cam přístavná Cullami 2021 161

Postýlky z kovu jsou pak dražší, cena obyčejných se pohybuje do 3 000 Kč. Pokud chcete, aby splňovala i některé funkce, může se pořizovací cena vyšplhat až na 6 000 Kč. Nejdražší modely jsou vybaveny kolečky i houpacím mechanismem, lze je použít jako cestovní postýlku a bývají vybaveny matrací. Mezi značky kovovo-textilních postýlek patří Chicco, Milly Mally, Caretero, Kinderkraft a další.

Otázky a odpovědi

Co je přístavná postýlka?

Přístavná postýlka je typ dětské postýlky, která je napevno a bezpečně přistavena k posteli rodičů. Nejedná se přitom o jakoukoliv variantu postýlky, které lze sundat bočnici. Na rozdíl od klasické postýlky je vyráběna v menším provedení a je tak vhodná především do menších ložnic.

Jaké jsou výhody přístavné postýlky?

Postýlka k posteli rodičů je podobná klasické postýlce, lze ji však napevno upevnit k manželské posteli a odejmout jednu bočnici. Díky tomu vzniká rozšířená plocha pro vás a miminko. Postýlka je k posteli rodičů připevněna pomocí bezpečnostních pásů, které slouží k uchycení k lamelám roštu velké postele, takže ji není možné posunout. Tento způsob je praktický především pro vzájemnou blízkost, kdy máte miminko u sebe, avšak není narušen prostor vás ani dítěte a tak se v noci nemusíte bát, že dítěti nějak ublížíte například při nočním kojení.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Elegantní
Houpací
Oblíbená
Oblíbená
Prodyšná
Image
Produkt
babyGO přístavná Amila creme
Chicco přístavná postýlka Next2Me Magic Cool šedá
Cam přístavná Cullami 2021 161
Kinderkraft přístavná Neste Up Grey Melange
lionelo přístavná Vera šedá
Výrobce
BabyGO
Chicco
Cam il Mondo
KinderKraft
Lionelo
Barva
béžové
šedé
šedé
šedé
šedé
Kolečka
Cena ca. 4 700 CZK ca. 6 000 CZK ca. 5 300 CZK ca. 2 600 CZK ca. 1 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.