Rychlovarná konvice s teploměrem

Moderní a praktická konvice.

ca. 500 CZK
ca. 400 CZK
ca. 800 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 1 000 CZK

Jak vybrat rychlovarnou konvici s teploměrem

 • Většina uživatelů bude jako první parametr zohledňovat výrobní materiál konvice. Na výběr je z nerezové oceli, skla, plastu a keramiky.
 • Z dalších parametrů je důležitý zejména objem spotřebiče. Příkon ovlivní energetickou náročnost, ale také rychlost ohřevu vody.
 • Vybavení teploměrem je jedna z funkcí, kterými disponují moderní rychlovarné konvice.

Výběr podle materiálu

Materiál, ze kterého je rychlovarná konvice vyrobena, má vliv zejména na design spotřebiče, ale také na tepelněizolační vlastnosti. Na našem trhu je možné se setkat s následujícími možnostmi.

Nerez

Nerezové konvice patří obecně k nejpopulárnějším. Design těchto konvic je většinou čistý a elegantní, přitom působí robustním dojmem. Mezi hlavní výhody patří odolnost vůči mechanickému poškození, ale i korozi. Důležité jsou však ochranné prvky, respektive vrstva bránící popálení, která může levným výrobkům chybět

Plastová
Bravo B-4780

Sklo

Sklo se nejčastěji kombinuje s nerezovou ocelí. Skleněné konvice působí velmi moderně. Mohou disponovat i různobarevným podsvícením, které funguje jako kontrola ohřevu vody. Na druhou stranu je poměrně náročné jejich čištění, protože jsou náchylné k zachycení vodního kamene a je na něm vidět každá nečistota nebo otisk prstů.

Keramika

Keramika je materiál s výbornými tepelněizolačními vlastnostmi. Konvice z tohoto materiálu jsou nejčastěji v retro designu, ale může mít i tradiční nebo moderní vzhled. Údržba nijak náročná není. Obecně patří tyto spotřebiče k těm dražším a také je nutné počítat s křehkostí materiálu s vyšším rizikem rozbití.

Plast

Nejlevnější modely rychlovarných konvic. Materiál má poměrně nízkou odolnost, takže je nutné počítat i s kratší životností spotřebiče. Konvice jsou vhodné zejména jako cestovní varianta nebo spotřebič na chaty a chalupy ke krátkodobému používání. U některých konvic se může při používání objevit nepříjemný zápach.

Moderní a elegantní
Esperanza EKK029
Typ materiálu Klady Zápory
Nerez Nenáročná údržba Může dojít k popálení, pokud chybí ochranná vrstva
  Optimální poměr kvality a ceny  
Sklo Zajímavý design s možností barevného podsvícení Náročné na údržbu
  Přehled o množství vody Vyšší riziko poškození, rozbití
Keramika Výborné tepelněizolační vlastnosti Horší odolnost vůči poškození
  Tichý chod Vyšší pořizovací cena
Plast Nízká pořizovací cena Kratší životnost
  Vhodná na cesty – nízká hmotnost Může se objevovat nepříjemný zápach
  Nenáročná údržba  

Víte, že…?

Teploměr, respektive regulace teploty je jedna z funkcí, kterými jsou moderní rychlovarné konvice vybaveny. Funkce je praktická zejména u přípravy nápojů, které pro přípravu vyžadují nastavení konkrétní teploty. Nastavení teplot se zpravidla pohybuje mezi 40 až 100°C.

Jaký zvolit objem

Objem konvice je další z poměrně důležitých parametrů a souvisí i s velikostí spotřebiče. Volba objemu je přímo závislá na počtu osob v domácnosti, případně účelu používání.

 • Objem kolem 0,5 litru – nejčastěji cestovní variant, možnost skládání
 • Objem cca 1,5 litru – dostačující pro dvou až čtyřčlennou domácnost
 • Objem 1,7 litru – vhodné pro domácnosti, které mají častější návštěvy
 • Objem 2 a více litrů – pro vícečlenné domácnosti

Příkon ovlivní spotřebu

Příkon je parametr, který jako u všech ostatních spotřebičů, ukazuje spotřebu elektrické energie. Zároveň je i ukazatelem rychlosti ohřátí vody.
Nejčastěji se příkon pohybuje v rozmezí 1800 W až 2500 W. Tyto hodnoty jsou považovány za standard a pro běžnou domácnost naprosto dostačující.

Nerezová
MPM MCZ 87

Topné těleso a jeho uložení

Rychlovarné konvice jsou vybaveny topnou spirálou, která se po zapnutí začne zahřívat a následně ohřeje i vodu v konvici. Uložení topného tělesa pak může být dvojí:

 • Skryté – spirála je pod nerezovým dnem konvice. Voda se tedy ohřívá odspodu, tento způsob je méně efektivní, ale nedochází k usazování vodního kamene. To má vliv i na snazší čištění konvice. Skryté těleso se používá u všech typů konvic.
 • Viditelné – je běžné spíše u starších modelů. Ohřívání je rychlé a efektivní. Konvice je náročná na údržbu – dochází k usazování vodního kamene a následnému zhoršení funkce ohřívání.

Další funkce

Kromě regulace teploty mohou být konvice vybaveny ještě dalšími praktickými funkcemi.

Ergonomická rukojeť
KASSEL 93225
 • Automatické vypnutí – bezpečnostní funkce; konvice se vypne v okamžiku dosažení bodu varu. Touto funkcí již disponuje většina modelů.
 • Ukazatel hladiny vody – indikace výšky hladin vody.
 • Displej – zobrazení hodnot jako je teplota, doba ohřevu apod.
 • Udržení teploty – spíše u dražších konvic. Voda zůstává teplá i po vypnutí konvice po určitou dobu. Tato doba se u jednotlivých modelů může lišit.
 • Pojistka, která brání zapnutí prázdné konvice.

Výrobci a ceny

Rychlovarné konvice, které nabízí i regulaci teplot, vyrábí např. Sencor, Concept, Berlingerhaus nebo KitchenAid. Jejich cena je různorodá. V podstatě je funkce udávaná i u levných modelů, jejichž cena se pohybuje kolem 500 Kč. Nejdražší modely pak mohou stát i cca 6000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat rychlovarnou konvici s teploměrem?

Mezi základní parametry výběru patří výrobní materiál, objem a příkon spotřebiče. Regulace teploty je jedna z mnoha funkcí, kterými mohou být konvice vybaveny.

Jakou údržbu vyžadují rychlovarné konvice?

Každá konvice potřebuje pravidelné čištění, aby bylo zabráněno usazování vodního kamene a dalších nečistot. Kromě mechanického očištění je možné využít i speciálních přípravků nebo ověřených receptů nejen našich babiček.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Plastová
Moderní a elegantní
Nerezová
Ergonomická rukojeť
Z broušené nerezu
Image
Produkt
Bravo B-4780
Esperanza EKK029
MPM MCZ 87
KASSEL 93225
DOMO DO9230
Cena ca. 500 CZK ca. 400 CZK ca. 800 CZK ca. 1 300 CZK ca. 1 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena