Sada nářadí pro ženy

Kvalitní, funkční a odolné nářadí se stylovým designem

ca. 2 000 CZK
ca. 700 CZK
ca. 700 CZK
ca. 500 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat sadu nářadí pro ženy

  • Nářadí pro ženy se od toho mužského zase až tak neliší, jedná se tedy o nářadí stejné kvality i funkčnosti a odolnosti, ovšem se stylovým designem.
  • Součástí sady nářadí pro ženy můžou být různé typy nářadí, proto byste se měli zaměřit pouze na určité druhy, které konkrétní žena využije.
  • Kvalitním materiálem, který je vhodný pro nářadí, je ocel.
  • Průměrná cena sady nářadí pro ženy se pohybuje v rozmezí 1 000 – 1 500 Kč.

Typy

Ať už nářadí kupujeme v sadě nebo po jednotlivých kusech, vždy byste měli zvážit především to, zda dané nářadí vůbec najde ve vaší domácnosti využití. Naprostým základem by měly být především šroubováky, které patří k nejčastěji používanému typu nářadí vůbec. Kromě toho ženy ocení zejména akuvrtačku, díky které jim ulehčíte práci nejen při věšení obrazu, ale například při montáži nábytku a utahování šroubků. Hodit se mohou také imbusy, případně kladivo a kleště.
Naopak pila či bruska budou ve většině případů spíše zbytečnou investicí, jelikož při běžných drobných opravách v domácnosti najdou využití jen málokdy.

Víte, že…?

Hlavní výhodou nářadí pro ženy je zejména snížená hmotnost i menší velikost, díky které si s opravami kolem domu pohodlně a bez námahy poradí i drobné ženy s menšíma rukama.

V hliníkovém kufru
Sixtol SX5020 HOME 299

Pohon

V případě, že součástí vámi vybrané sady je nářadí s elektrickým pohonem, je důležité zkontrolovat, že je součástí balení také akumulátor, případně nabíječka. U některých výrobců je totiž třeba je zakoupit zvlášť.

Víte, že…?

Jestliže sadu nářadí kupujete poprvé, možná vás svádí vybírat podle často uváděné ceny za jeden kus nářadí. Tento údaj však může být velice zavádějící, někteří výrobci totiž do výpočtu této ceny započítávají nejen nářadí, ale také například zahrnutý spojovací materiál.

Ergonomie

Vhodná ergonomie je důležitá při volbě jakéhokoliv nářadí, tím spíš pokud je určené pro ženy, a to zejména z hlediska ovládání. V praxi to znamená, že by měly být veškeré ovládací prvky na dosah, abyste mohli s nářadím snadno a bezpečně manipulovat. Jednoduše řečeno, nářadí prostě musí padnout do ruky jako ulité.

71 dílnou sadu
FIELDMANN FDG 5016-71R

Materiál

Dalším znakem kvalitního nářadí je především materiál, ze kterého je vyrobeno. V ideálním případě by mělo být zhotoveno z vysoce kvalitní oceli.

  • Důležité je také provedení plastových částí, ty by měly na sebe perfektně dosedat a neprohýbat se, v opačném případě vám nářadí příliš dlouho nevydrží.
  • V neposlední řadě se vyhněte zejména produktům s ostrými hranami, případně dokonce vyčuhujícími šrouby. Nejen, že nářadí pravděpodobně nebude příliš kvalitní, ale také můžete při jeho používání snadno přijít k úrazu.

Skladování

Kvalitní by měl být kromě samotného nářadí také box či kufřík, ve kterém je sada zpravidla k dostání. Ideální je provedení v plastu či plechu, vždy by však měl být obal dostatečně bytelný a odolný poškrábání.

Zahradní nářadí
Sixtol Garden Pink 12 SX3029

Cena

Jestliže chcete pořídit nářadí pro ženy, které bude kvalitní, částka, za kterou je koupíte, není nijak závratná. Většinou se tyto sady pohybují v rozmezí 1 000 – 1 500 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat sadu nářadí pro ženy?

V první řadě byste měli zvolit sadu, která obsahuje vhodné typy nářadí, které konkrétní žena využije. Dále se zaměřte také na materiál, ze kterého je nářadí vyrobeno. Nepodceňujte také správnou ergonomii nářadí a v neposlední řadě zvolte také esteticky vhodný obal – kufr či box, který bude pro spotřebitelku líbivý.

Je k dispozici záruka či případný servis nářadí pro ženy?

Možná vás bude lákat zakoupit levnější sadu nářadí od neznámého výrobce, z dlouhodobého hlediska se však o příliš velkou úsporu jednat nemusí. Vyplatí se vybírat spíše z produktů ověřených výrobců, kteří kromě dlouhé záruky poskytují i profesionální servis. Na to myslete zejména v případě, že je součástí sady například vrtačka či jiné nářadí na elektrický pohon.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
V hliníkovém kufru
71 dílnou sadu
Zahradní nářadí
Bohatá výbava
Univerzální sada
Sada obsahuje 23 ks
Image
Produkt
Sixtol SX5020 HOME 299
FIELDMANN FDG 5016-71R
Sixtol Garden Pink 12 SX3029
Extol Lady 6596
Extol Lady 6593
GEKO G10107 N
Počet dílů v sadě
299 ks
71 ks
12 ks
39 ks
68 ks
23 ks
Cena ca. 2 000 CZK ca. 700 CZK ca. 700 CZK ca. 500 CZK ca. 1 200 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena