Nejlepší školní batohy na kolečkách 2024 a jak vybrat

Pro jednoduchou manipulaci.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
BestWay batoh na kolečkách 40244 1701 černo šedá

Jak vybrat školní batoh na kolečkách

  • Batohy na kolečkách jsou určené pro děti, které každý den dochází do školy. Jsou prostorné, pohodlné a dobře se s nimi manipuluje.
  • Velikost batohu se volí podle objemu, ten vybírejte podle věkové kategorie vašeho dítěte. Kategorie jsou 3 a dělí se na 6 – 9 let, 9 – 12 let a nad 12 let.
  • Důležitou součástí tohoto výrobku jsou právě kolečka. Můžete zvolit variantu se 2 nebo 4 kolečky.
  • Hmotnost školní brašny na kolečkách se pohybuje zpravidla v rozmezí 2 – 3,5 kg.
  • Aktovka disponuje příslušnými funkcemi a doplňky, jako je držadlo, nastavení výšky, popruhy a uspořádání.
  • Cena, za kterou výrobek pořídíte je v rozmezí 300 – 2 700. Záleží na konkrétním modelu a výrobci, kterého zvolíte.

Školní batoh na kolečkách - náš výběr

BestWay batoh na kolečkách 40244 1701 černo šedá
Značka: Bestway
Objem: 21 l
Typ produktu: batohy
Barva: šedé
Určení: unisex
Hmotnost: 1800 g
Zobrazit více
S bočními kapsami: ano
Na kolečkách: ano
S dvoucestným zipem: ano
Materiál: PES
Textilní batoh na kolečkách značky Bestway, šedé barvy, s kapsou na notebook do 15,6 palců, je navržen pro muže a chlapce. Vybaven dvěma velkými přihrádkami, přední kapsou se zipem a organizérem pro rychlý přístup, samostatným oddílem na notebook, polstrovanými zády se systémem Airflow, nastavitelnými ramenními popruhy a teleskopickou tříkolou.
Zobrazit méně
BestWay Evolution Roller batoh na kolečkách 21 l modro růžová
Značka: Bestway
Objem: 21 l
Typ produktu: batohy
Barva: modré
S bočními kapsami: ano
Na kolečkách: ano
Kono batoh nebo zavazadlo na kolečkách černá
přečíst recenzi
Výrobce: Kono
Značka: Kono
Typ produktu: batohy
Barva: černé
S bočními kapsami: ano
Na kolečkách: ano
Zobrazit více
S polstrovanými popruhy: ano
Materiál: PES
Tento produkt je batoh a cestovní zavazadlo na kolečkách, v černém provedení s fosforeskujícím obrázkem a bílými prvkami. Je vybaven teleskopickou rukojetí, pevnou základnou, dvěma kolečky a výsuvným madlem. Má polstrované ramenní popruhy a zadní část, hlavní a přední kapsu na zip a dvě elastické boční kapsy. Materiál: Polyester. Rozměry: 30 x 48 x 17 cm. Váha: 1,44 kg.
Zobrazit méně
BestWay Evolution Roller batoh na kolečkách 21 l černá
Značka: Bestway
Objem: 21 l
Typ produktu: batohy
Barva: černé
S bočními kapsami: ano
Na kolečkách: ano
Zobrazit více
Materiál: PES
BestWay Evolution Roller je batoh na kolečkách v černé barvě s kapacitou 21 litrů. Vyrobený z 600D polyesteru, rozměry jsou 31 x 51 x 21 cm. Obsahuje hlavní, dvě přední a dvě boční kapsy, výsuvnou rukojeť, dvě kolečka a polstrování na zádech a ramenních popruzích. Dále má kapsu pro notebook do velikosti 15,6 palce.
Zobrazit méně
Paso batoh na kolečkách Minnie Mouse v tmavě modrá a růžová barvě
Typ produktu: batohy
Barva: modré
Určení: dívčí
Hmotnost: 1900 g
Série: Minnie
Materiál: PES
Zobrazit více
Tento námořnickou modří Paso batoh na kolečkách s motivy Minnie Mouse je vyroben ze vysokokvalitních materiálů. Vyztužené dno a velké, odolné kolečka zaručují dlouhotrvající výdrž. Batoh má dvě oddělení pro uskladnění školních potřeb a je opatřen reflexními prvky pro zvýšení bezpečnosti.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Školní batoh na kolečkách

Jak vybrat školní batoh na kolečkách

Velikost

Velikost školního batohu na kolečkách se odvíjí od věkové skupiny dětí. Tyto skupiny jsou 2. Samotná velikost je posuzována podle objemu batohu. Čím vyšší objem, tím je batoh vhodný pro starší dítě.

Věková skupinaObjem batohu
Od 6 – 9 let17 -19 litrů
Od 9 – 12 let27 – 35 litrů
Nad 12 letAž 55 litrů
Holčička táhne školní batoh

Při výběru si všímejte kvality a velikosti koleček, iStock / Daniel Lozano Gonzalez

Kolečka

Jak je z názvů patrné, nezbytnou součástí školního batohu na kolečkách, jsou právě přídavná kolečka. Ty mohou být 2 nebo 4. Velikost koleček závisí na výrobci. Obvykle nejsou příliš velká a podvozek je nenápadný, vymyšlený tak, aby splýval s tělem aktovky. Většinou je možné kolečka zasunout nebo skrýt, aby vám nepřekážela v případném nošení batohu na zádech.

Víte, že…?

Podle výzkumů b děti neměly nosit na zádech více než 10 % své tělesné hmotnosti. Průměrná váha dítěte ve věku 9 let je 28 kg, takže jeho školní batoh by neměl být těžší než 2,8 kg. Výzkumy ale prokázaly, že třetina dětí v tomto věku překračuje tuto hmotnost o více než 30 %. Školáci si v tomto důsledku často stěžují na bolesti hlavy či zad.

Hmotnost

Školní batoh na kolečkách
BestWay batoh na kolečkách 40244 1701 černo šedá

Ne úplně v každé situaci lze batoh táhnout na kolečkách za sebou. V některých případech bude možná muset dítě nést batoh na zádech. Proto je dobré znát i hmotnost tohoto výrobku. Samozřejmě, čím větší je batoh, tím je většinou jeho hmotnost vyšší. Obecně se tento údaj pohybuje v rozmezí 2 – 3,5 kg.

Víte, že…?

Některé modely školních aktovek na kolečkách si vaše dítě může vyzdobit a upravit podle sebe. K tomu slouží originální samolepky na kolečka a vyměnitelné gumové odznáčky, které se vkládají do otvorů na přední straně.

Holčička s batohem na kolečkách

Praktické jsou batohy s různými funkcemi, iStock / Mirjana Ristic

Příslušenství a funkce

Školní batoh na kolečkách disponuje některými funkcemi a příslušenstvím, které jsou právě jeho výhodou. Pojďme si říci, o jaké výhody se jedná.

  • Držadlo – díky němu můžete brašnu za sebou táhnout, ale také ji před sebou tlačit, což je z ergonomického hlediska doporučený způsob užívání.
  • Nastavení výšky – dítě může batoh užívat několik let. Proto je vhodná rukojeť, kde si můžete nastavit její výšku tak, aby byla pro dítě pohodlná.
  • Popruhy – některé modely jsou vybaveny popruhy, v případě nutnosti vzít tašku na záda. Ovšem u některých je nenajdete. Výrobci nechtějí popruhy k batohům přidávat z důvodu toho, aby dítě nemělo pokušení vzít aktovku na záda.
  • Uspořádání – školní brašny na kolečkách disponují také přihrádkami, rozdělovači, kapsami a jinými prostředky k přehlednému uspořádání věcí.¨

Víte, že…?

Školní batoh na kolečkách
BestWay Evolution Roller batoh na kolečkách 21 l modro růžová

Při výběru školního batohu, budou především rodiče malých dětí rozhodovat, zda je lepší aktovka nebo batoh.

Cena

Jistě vás zajímá, jakou částku utratíte za takový školní batoh na kolečkách. Narazíte na modely v cenovém rozpětí 300 – 2 700 Kč. V tomto případě platí, že cena většinou odpovídá kvalitě. Měli byste vždy vybírat pro vaše dítě kvalitní brašnu od kvalitního výrobce.

Otázky a odpovědi

Jakého výrobce při nákupu školní brašny na kolečkách zvolit?

Důležité je, aby výrobce zaručoval kvalitu výrobku a byl osvědčený mezi zákazníky. Na trhu se setkáte se spoustou značek. Jako příklad můžeme zmínit značky Santoro, Sackar nebo Nikidom, což je momentálně velmi oblíbený výrobce.

Jaké designy jsou k dispozici?

Školní batohy na kolečkách jsou vyráběny pro různé věkové skupiny dětí. Tomu odpovídá i příslušný design. Pro mladší děti jsou k dostání barevný batohy se spoustou motivů, obrázků či vzorů, ať už pro chlapce či pro dívky. Pro starší studenty najdete spíše jednobarevné modely.
Zobrazit kompletní nabídku Školní batoh na kolečkách