Školní batoh na kolečkách

Pro jednoduchou manipulaci.

ca. 2 700 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 2 700 CZK
ca. 2 700 CZK

Jak vybrat školní batoh na kolečkách

  • Batohy na kolečkách jsou určené pro děti, které každý den dochází do školy. Jsou prostorné, pohodlné a dobře se s nimi manipuluje.
  • Velikost batohu se volí podle objemu, ten vybírejte podle věkové kategorie vašeho dítěte. Kategorie jsou 3 a dělí se na 6 – 9 let, 9 – 12 let a nad 12 let.
  • Důležitou součástí tohoto výrobku jsou právě kolečka. Můžete zvolit variantu se 2 nebo 4 kolečky.
  • Hmotnost školní brašny na kolečkách se pohybuje zpravidla v rozmezí 2 – 3,5 kg.
  • Aktovka disponuje příslušnými funkcemi a doplňky, jako je držadlo, nastavení výšky, popruhy a uspořádání.
  • Cena, za kterou výrobek pořídíte je v rozmezí 300 – 2 700. Záleží na konkrétním modelu a výrobci, kterého zvolíte.

Velikost

Velikost školního batohu na kolečkách se odvíjí od věkové skupiny dětí. Tyto skupiny jsou 2. Samotná velikost je posuzována podle objemu batohu. Čím vyšší objem, tím je batoh vhodný pro starší dítě.

Věková skupina Objem batohu
Od 6 – 9 let 17 -19 litrů
Od 9 – 12 let 27 – 35 litrů
Nad 12 let Až 55 litrů

Kolečka

Jak je z názvů patrné, nezbytnou součástí školního batohu na kolečkách, jsou právě přídavná kolečka. Ty mohou být 2 nebo 4. Velikost koleček závisí na výrobci. Obvykle nejsou příliš velká a podvozek je nenápadný, vymyšlený tak, aby splýval s tělem aktovky. Většinou je možné kolečka zasunout nebo skrýt, aby vám nepřekážela v případném nošení batohu na zádech.

Školní a cestovní batoh
Nikidom Roller UP Aquarella

Víte, že…?

Podle výzkumů b děti neměly nosit na zádech více než 10 % své tělesné hmotnosti. Průměrná váha dítěte ve věku 9 let je 28 kg, takže jeho školní batoh by neměl být těžší než 2,8 kg. Výzkumy ale prokázaly, že třetina dětí v tomto věku překračuje tuto hmotnost o více než 30 %. Školáci si v tomto důsledku často stěžují na bolesti hlavy či zad.

Hmotnost

Ne úplně v každé situaci lze batoh táhnout na kolečkách za sebou. V některých případech bude možná muset dítě nést batoh na zádech. Proto je dobré znát i hmotnost tohoto výrobku. Samozřejmě, čím větší je batoh, tím je většinou jeho hmotnost vyšší. Obecně se tento údaj pohybuje v rozmezí 2 – 3,5 kg.

Víte, že…?

Některé modely školních aktovek na kolečkách si vaše dítě může vyzdobit a upravit podle sebe. K tomu slouží originální samolepky na kolečka a vyměnitelné gumové odznáčky, které se vkládají do otvorů na přední straně.

Velká kolečka
Nikidom Roller UP XL Black

Příslušenství a funkce

Školní batoh na kolečkách disponuje některými funkcemi a příslušenstvím, které jsou právě jeho výhodou. Pojďme si říci, o jaké výhody se jedná.

  • Držadlo – díky němu můžete brašnu za sebou táhnout, ale také ji před sebou tlačit, což je z ergonomického hlediska doporučený způsob užívání.
  • Nastavení výšky – dítě může batoh užívat několik let. Proto je vhodná rukojeť, kde si můžete nastavit její výšku tak, aby byla pro dítě pohodlná.
Ergonomický, odolný
Nikidom Roller Goal
  • Popruhy – některé modely jsou vybaveny popruhy, v případě nutnosti vzít tašku na záda. Ovšem u některých je nenajdete. Výrobci nechtějí popruhy k batohům přidávat z důvodu toho, aby dítě nemělo pokušení vzít aktovku na záda.
  • Uspořádání – školní brašny na kolečkách disponují také přihrádkami, rozdělovači, kapsami a jinými prostředky k přehlednému uspořádání věcí.¨

Víte, že…?

Při výběru školního batohu, budou především rodiče malých dětí rozhodovat, zda je lepší aktovka nebo batoh.

Cena

Jistě vás zajímá, jakou částku utratíte za takový školní batoh na kolečkách. Narazíte na modely v cenovém rozpětí 300 – 2 700 Kč. V tomto případě platí, že cena většinou odpovídá kvalitě. Měli byste vždy vybírat pro vaše dítě kvalitní brašnu od kvalitního výrobce.

Výškově nastavitelná rukojeť
Nikidom Roller UP White Fire

Otázky a odpovědi

Jakého výrobce při nákupu školní brašny na kolečkách zvolit?

Důležité je, aby výrobce zaručoval kvalitu výrobku a byl osvědčený mezi zákazníky. Na trhu se setkáte se spoustou značek. Jako příklad můžeme zmínit značky Santoro, Sackar nebo Nikidom, což je momentálně velmi oblíbený výrobce.

Jaké designy jsou k dispozici?

Školní batohy na kolečkách jsou vyráběny pro různé věkové skupiny dětí. Tomu odpovídá i příslušný design. Pro mladší děti jsou k dostání barevný batohy se spoustou motivů, obrázků či vzorů, ať už pro chlapce či pro dívky. Pro starší studenty najdete spíše jednobarevné modely.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Školní a cestovní batoh
Velká kolečka
Ergonomický, odolný
Výškově nastavitelná rukojeť
Tvarovaná rukojeť
Image
Produkt
Nikidom Roller UP Aquarella
Nikidom Roller UP XL Black
Nikidom Roller Goal
Nikidom Roller UP White Fire
Nikidom Roller UP Oceania
Objem
19 l
27 l
19 l
19 l
19 l
Značka
NIKIDOM
NIKIDOM
NIKIDOM
NIKIDOM
NIKIDOM
Hmotnost
2900 g
3250 g
2900 g
2900 g
Cena ca. 2 700 CZK ca. 3 000 CZK ca. 2 700 CZK ca. 2 700 CZK ca. 2 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena