15 nejlepších šlehačkovačů 2023

Našlehá čerstvou domácí šlehačku.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Mosa Šlehačkovač nerez 500 ml, dvoustěnný

Jak vybrat šlehačkovač

  • Výrobník šlehačky slouží k výrobě vlastní šlehačky, kterou si díky tomuto přístroji můžete zhotovit i ve vaší domácnosti.
  • Rozdělujeme je podle využití na domácí a profesionální typy.
  • Jsou vyrobené buď z plastu, nerezové oceli či litiny.
  • Jejich objem se pohybuje v rozmezí 0,2 – 1 litr.

šlehačkovač - náš výběr

šlehačkovač 500 ml

šlehačkovač 1 litr

Zobrazit kompletní nabídku šlehačkovačů

Jak vybrat šlehačkovač

Typy

Šlehačkové lahve můžeme rozdělit do dvou skupin a to podle použití.

Domácí šlehačkovač

Tento typ šlehačkové lahve je určený pro snadnou přípravu domácí šlehačky a jednoduchých smetanových dezertů. Obsluha tohoto přístroje je jednoduchá a bezpečná.

šlehačkovač
Mosa Šlehačkovač nerez 500 ml, dvoustěnný
  • Šlehačkovač s plynem – tyto lahve jsou založeny na technologii nášlehu smetany ve spojení s plynem. Jejich nezbytnou součástí jsou plynové bombičky, díky kterým vám přístroj nádherně našlehá smetanu.
  • Ruční šlehačkovač – starší způsob výroby šlehačky, kdy šlehačku musíte vyrobit ručně. Avšak výsledek je také lichotivý. Dnešní ruční šlehače už jsou přizpůsobeny tak, že v nich můžete připravovat také více druhů šlehaných pokrmů než jen klasickou šlehačku nebo vyšlehaný bílek.

Profesionální šlehačkovač

Je primárně určena pro používání v restauracích, cukrárnách, kavárnách a cateringu. Jedná se o špičkové celonerezové výrobníky šlehačky a dalších aplikací, ať už mluvíme o studené nebo teplé kuchyni. K dispozici je široká nabídka objemů i typů šlehačkovačů.
Tohle rozlišení šlehačkových lahví je spíše orientační. Takže pokud je kuchyně vaší radostí a vášní, nemusíte se bát pořídit si šlehačkovač, který je určen zejména pro profesionální využití. Práci s tímto typem přístroje zvládne i laik.

šlehačkovač 500 ml
iSi Šlehačková láhev TERMO WHIP 0.5 L

Objem

K dispozici jsou šlehačkové lahve různých velikostí. Uvedený objem vždy označuje maximální objem náplně. Můžete vybírat z těchto velikostí: 0.25 l, 0.5 l nebo 1 l. Pokud zvolíte objem 0.5 l nebo 1 l, tyto nádoby nemusíte plnit celé, stačí i poloviční množství. Pokud chcete šlehačkovou lahev využít i jinak než pouze na přípravu šlehačky, je vhodné zvolit objem minimálně 0.5 l.

Materiál

Šlehačková lahev může být vyrobena z různého materiálu, záleží na tom, jaký typ lahve si zvolíte. Pokud si budete chtít pořídit ruční šlehačkovač, tak jeho předním materiálem je plast, pouze některé součástky mohou být kovové. Když si zvolíte šlehačkovače, které jsou založeny na spolupráci s plynem ať domácí nebo profesionální, u většiny z nich bude hlavním výrobním materiálem kvalitní nerezová ocel. Nedivte se, když narazíte na lahve vyrobené z litiny, i tento materiál je dost používaný.

Šlehačková bombička

Je nezbytnou součástí plynových šlehačkových lahví. Pokud máte lahev o objemu 0.25 nebo 0.5 l, vždy se používá pouze jedna šlehačková bombička. Pokud máte ale objem 1 l, vždy používejte dvě bombičky a to i v případě polovičního plnění.

šlehačkovač 1 litr
Kayser Šlehačková láhev INOXcreamer 1 L

Údržba

Šlehačkovou láhev umývejte ručně. Mnoho z vás si z dětství může pamatovat, že tyto lahve časem nepříjemně zapáchaly. Tento jev je naštěstí u dnešních kvalitních šlehačů minulostí. Šlehačkovače, které jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, dnes můžete umývat i v myčce nádobí. Nesmíte ale zapomenout, že před vložením do myčky musíte z hlavy vyjmout těsnění a dávkovací ventil. Tyto součástky je vhodné mýt ručně. Při mytí používejte čisticí kartáček, díky kterému vždy vymyjete i všechny dávkovací cesty v hlavě a v trysce šlehače.

Výrobci

Při výběru šlehačkovače narazíte na spoustu výrobců. Takže se nemusíte bát, že byste neměli na výběr. Mezi známé a kvalitní výrobce patří Delícia, Kayser, iSi nebo Ilibi.

Cena

Suma, kterou utratíte za pořízení šlehačkové lahve, nemusí být závratně vysoká. Záleží ale na tom, pro jakou láhev se rozhodnete. Pokud si pořídíte ruční šlehačkovač, cena, kterou zaplatíte, bude konečná, maximálně se může stát, že si za čas koupíte náhradní díly do šlehače, jejichž hodnota je zanedbatelná. Pokud zvolíte plynové šlehačkové lahve, počítejte s tím, že do nich budete muset kupovat šlehačkové bombičky, které jsou jednorázové. Pojďme si tedy ukázat, jaké máte možnosti.

šlehačkovač
Kayser Šlehačková láhev SYMphonie 0.5 L
  • Od 300 – 600 Kč – V tomto cenovém rozmezí pořídíte, dá se říct jakýkoliv ruční šlehačkovač. A to i od dražších výrobců.
  • 500 – 1 400 Kč – Za tuhle sumu pořídíte plynovou šlehačkovou lahev, která je vyrobená z nerezové oceli popřípadě z hliníku a to i od velmi kvalitního výrobce. Její objem ale ve většině případů nebude větší než 0.25l. Pokud bude objem 0.5l většinou je to nabídka méně známých či kvalitních značek.
  • 1 400 – 3 000 Kč – Tohle rozmezí už obsahuje šlehačkovače od špičkových výrobců. Přístroje mají objem 0.5 l – 1 l, jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Zde si vybere tu pravou lahev jak obyčejný laik, tak i profesionál.
šlehačkovač 500 ml
Kayser Šlehačková láhev 0,5 L
  • Šlehačkové bombičky – Jak je výše zmíněno, pokud si pořídíte plynovou lahev, tak musíte počítat s tím, že bude třeba doplňovat bombičky. Existují bombičky, které jsou vhodné do různých typů šlehačkovačů, ale většinou u dražších a opravdu kvalitních značek se prodávají bombičky, které jsou přímo pro konkrétní značku šlehačkové lahve. Jejich cenové rozmezí se pohybuje okolo 50 – 200 Kč za 10ks bombiček. Za 25ks zaplatíte zhruba 200 – 500 Kč a za 50ks bombiček si připravte 500 – 700 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak šlehačkovač využít?

Šlehačkovač nebo také šlehačková láhev je známý pojem už desítky let. Připravit si domácí čerstvou šlehačku je pro mnohé velkým lákadlem. Díky novodobým moderním technologiím tento přístroj využijete i na jiné věci než je příprava šlehačky. Současný šlehačkovač dokáže připravit vedle klasické nebo ochucené šlehačky také jogurtovou nebo tvarohovou šlehačku. Některé typy zvládnou i složitější studenou kuchyni jako studené dezerty nebo teplou kuchyni, kdy omáčka nebo krupicová kaše ze šlehačkové láhve není nic neobvyklého.

Jak vybrat šlehačkovač?

Pro občasné použití si vystačíte s domácí plynovou lahví. Ta vám umožňuje připravit šlehačku rychle a jednoduše. Zvolit budete muset pouze vhodnou velikost.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku šlehačkovačů