Nejlepší stěhovací popruhy 2024 a jak vybrat

Snadná manipulace s těžkým nábytkem.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Pronett XA095 Stěhovací popruhy 245 cm

Jak vybrat stěhovací popruhy

  • Stěhovací popruhy fungují na principu páky, díky čemuž zvednete i velmi těžké věci či nábytek.
  • Pro výrobu stěhovacích popruhů se používají polypropylenová vlákna.
  • U stěhovacích popruhů máte možnost vybrat si délku, ale i šířku.
  • Když se porozhlédnete po možnostech, které trh se stěhovacími popruhy nabízí, narazíte na dva druhy.

Stěhovací popruhy - náš výběr

Stěhovací popruhy na tělo

Stěhovací popruhy do ruky

Zobrazit kompletní nabídku stěhovacích popruhů

Jak vybrat stěhovací popruhy

  • Stěhovací popruhy fungují na principu páky, díky čemuž zvednete i velmi těžké věci či nábytek.
  • Pro výrobu stěhovacích popruhů se používají polypropylenová vlákna.
  • U stěhovacích popruhů máte možnost vybrat si délku, ale i šířku.
  • Když se porozhlédnete po možnostech, které trh se stěhovacími popruhy nabízí, narazíte na dva druhy.

Druhy stěhovacích popruhů

Když se porozhlédnete po možnostech, které trh se stěhovacími popruhy nabízí, narazíte na dva druhy.

Typ stěhovacích popruhůCharakteristika
Stěhovací popruhy základníPod pojmem stěhovací popruhy si každý představí dva kusy lana, které jednoduše vložíte pod nábytek, uchopíte a můžete začít stěhovat.
Stěhovací popruhy s úchopem na ramenaMnohem lepší a kvalitnější jsou popruhy s ramenním systémem. Na tělo si navlečete toto ústrojí a k němu připevníte stěhovací popruhy pomocí kovové přezky. Výhodou je, že máte neustále volné ruce pro přidržování nábytku nebo otevírání dveří.
Kámen zavěšený na popruhu při stěhování

Stěhovací popruhy oceníte nejen při stěhování nábytku, iStock /

Materiál stěhovacích popruhů

Pro výrobu stěhovacích popruhů se používají polypropylenová vlákna. Jsou to drobné částečky plastu v textilních vláknech. Stěhovací popruhy díky nim mají vysokou pevnost, nemají tendenci se žmolkovat a jsou odolné proti oděru. Naopak mezi nevýhody lze zařadit nízkou schopnost vrátit se do původního stavu po deformaci a časem na ně negativně působí i sluneční paprsky. Polypropylenová vlákna pak mají tendenci slábnout.

Víte, že…?

Pokud se vám při stěhování podaří něco rozbít, rozlít a dojde k ušpinění stěhovacích popruhů, stačí je jednoduše otřít vlhkým hadrem a popruhy nadále používat.

Velikost stěhovacích popruhů

Stěhovací popruhy
Pronett XA095 Stěhovací popruhy 245 cm

U stěhovacích popruhů máte možnost vybrat si délku, ale i šířku. I když šířka má jen 2 univerzální velikosti.

  • levnějších modely mají šířku do 5 cm
  • dražší kvalitnější popruhy mají rozměr 12 cm

Samozřejmě platí, že čím je popruh širší, tím lépe se s ním bude manipulovat a nebude se zařezávat do měkkého nábytku.

Víte, že…?

Mnohem lépe uděláte, pokud si vyberete popruhy s nastavitelnou délkou. Díky tomu vám nebudou nikde překážet zbytečné části, které by se vám mohli přimotat pod nohy a způsobit nechtěný pád.

Nosnost stěhovacích popruhů

Stěhovací popruhy na tělo
Wolfcraft stěhovací popruh 5582000

Nyní přichází na řadu odstavec věnovaný nosnosti u stěhovacích popruhů, ale ačkoliv si můžete zakoupit popruhy s nosností až do 400 kg, pořád byste měli myslet na svoji sílu a zbytečně tělo nepřetěžovat.

Mladý pár při stěhování pohovky

Díky popruhům bude stěhování jednodušší, iStock / LSOphoto

Balení stěhovacích popruhů.

Stěhovací popruhy vždy zakoupíte v balení po 2 kusech. Jestliže se navíc rozhodnete pro ramenný systém, očekávejte v balení ještě tyto dva úchopy. Rovněž obdržíte návod, jak s popruhy nakládat, správně stěhovat a na co si dát pozor.

Barva stěhovacích popruhů

Chcete-li stěhovat, většinou vám nejde o barvu popruhů, ale o jejich funkčnost. Nicméně aby dnešní informace byli kompletní, chceme vás upozornit na možnost vybrat si mezi černými či oranžovými. Ty oranžové jsou mnohem lépe viditelné, ale na funkčnosti to ničemu nepřidá.

Nejznámější značky

Stěhovací popruhy do ruky
Popruh na stěhování

Sledovat značku u stěhovacích popruhů není nijak důležité. Víc by vás mělo zajímat, z čeho jsou popruhy vyrobené, jaká je jejich nosnost, případná šíře a zda jsou i s ramenných úchopem. Nicméně mezi známé značky je možné zařadit například: Shoulder dolly, LUX či 4L. Jinak je samozřejmě pořídíte v jakémkoliv hobby marketu.

Cena

Pořídit si stěhovací popruhy není nic drahého, jen budete potřebovat svoji vlastní sílu. Rozhodně mnohem víc zaplatíte za stěhovací službu. Cena popruhů bude různá, ale rozhodně neplatí čím dražší tím lepší, protože můžete narazit i na takové popruhy, jejichž cena je 8 000 Kč a když je porovnáte s ostatními modely, zjistíte, že nejsou v ničem speciální.

Cena do 300 Kč

Nejlevnější stěhovací popruhy do 300 Kč jsou jen samotné popruhy bez ramenního systému. K dispozici máte lana, jejichž délka je přibližně 2,5 metru a šířka 5 cm. Hodí se tedy spíše pro menší a pevný nábytek. S těmito stěhovacími popruhy pak uzvednete předmět s maximální nosností až do 110 kg.

Cena od 300 Kč do 1 500 Kč

Stěhovací popruhy
Stěhovací popruhy s háky

V této cenové kategorii zakoupíte popruhy uvedené i v předchozí kategorii, rovněž delší stěhovací lana ale i širší, kdy jejich rozměr bude kolem 12 cm, čímž se zvyšuje i nosnost až do 250 kg. Zakoupit můžete i samotný ramenní systém, na který následně přiděláte za pomoci kovové spony stěhovací popruhy.

Cena nad 1 500 Kč

Nejdražší stěhovací popruhy se prodávají v balení, tedy nepořídíte jen popruhy nebo jenom úchop, ale vše dostanete v balení – 2 stěhovací popruhy, 2 ramenní systémy a návod k použití. Nosnost těchto popruhů, se pak vyšplhá až na 360 kg.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat stěhovací popruhy?

Pokud budete popruhy používat častěji, budou pro Vás vhodnější stěhovací popruhy s úchopem na ramena. Zaměřte se i na nosnost, ta je u kvalitních popruhů až 400 kg.

Na co si dát pozor?

Jakmile si u stěhovacích popruhů všimnete jakéhokoliv poškození, ihned je vyřaďte. Nejenže klesá jejich nosnost, ale mohli by se vám kdykoliv a kdekoliv roztrhnout a stěhovací nábytek poškodit.
Zobrazit kompletní nabídku stěhovacích popruhů