14 nejlepších stěhovacích popruhů 2023

Snadná manipulace s těžkým nábytkem.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Popron.cz Stěhovací popruhy

Jak vybrat stěhovací popruhy

  • Stěhovací popruhy fungují na principu páky, díky čemuž zvednete i velmi těžké věci či nábytek.
  • Pro výrobu stěhovacích popruhů se používají polypropylenová vlákna.
  • U stěhovacích popruhů máte možnost vybrat si délku, ale i šířku.
  • Když se porozhlédnete po možnostech, které trh se stěhovacími popruhy nabízí, narazíte na dva druhy.

Stěhovací popruhy - náš výběr

Stěhovací popruhy na tělo

Stěhovací popruhy do ruky

Zobrazit kompletní nabídku stěhovacích popruhů

Jak vybrat stěhovací popruhy

Druhy stěhovacích popruhů

Když se porozhlédnete po možnostech, které trh se stěhovacími popruhy nabízí, narazíte na dva druhy.

Typ stěhovacích popruhů Charakteristika
Stěhovací popruhy základní Pod pojmem stěhovací popruhy si každý představí dva kusy lana, které jednoduše vložíte pod nábytek, uchopíte a můžete začít stěhovat.
Stěhovací popruhy s úchopem na ramena Mnohem lepší a kvalitnější jsou popruhy s ramenním systémem. Na tělo si navlečete toto ústrojí a k němu připevníte stěhovací popruhy pomocí kovové přezky. Výhodou je, že máte neustále volné ruce pro přidržování nábytku nebo otevírání dveří.

Materiál stěhovacích popruhů

Pro výrobu stěhovacích popruhů se používají polypropylenová vlákna. Jsou to drobné částečky plastu v textilních vláknech. Stěhovací popruhy díky nim mají vysokou pevnost, nemají tendenci se žmolkovat a jsou odolné proti oděru. Naopak mezi nevýhody lze zařadit nízkou schopnost vrátit se do původního stavu po deformaci a časem na ně negativně působí i sluneční paprsky. Polypropylenová vlákna pak mají tendenci slábnout.

Stěhovací popruhy
Popron.cz Stěhovací popruhy

Víte, že…?

Pokud se vám při stěhování podaří něco rozbít, rozlít a dojde k ušpinění stěhovacích popruhů, stačí je jednoduše otřít vlhkým hadrem a popruhy nadále používat.

Velikost stěhovacích popruhů

U stěhovacích popruhů máte možnost vybrat si délku, ale i šířku. I když šířka má jen 2 univerzální velikosti.

  • levnějších modely mají šířku do 5 cm
  • dražší kvalitnější popruhy mají rozměr 12 cm
Stěhovací popruhy na tělo
Wolfcraft stěhovací popruh 5582000

Samozřejmě platí, že čím je popruh širší, tím lépe se s ním bude manipulovat a nebude se zařezávat do měkkého nábytku.

Víte, že…?

Mnohem lépe uděláte, pokud si vyberete popruhy s nastavitelnou délkou. Díky tomu vám nebudou nikde překážet zbytečné části, které by se vám mohli přimotat pod nohy a způsobit nechtěný pád.

Nosnost stěhovacích popruhů

Nyní přichází na řadu odstavec věnovaný nosnosti u stěhovacích popruhů, ale ačkoliv si můžete zakoupit popruhy s nosností až do 400 kg, pořád byste měli myslet na svoji sílu a zbytečně tělo nepřetěžovat.

Stěhovací popruhy do ruky
Popruh na stěhování

Balení stěhovacích popruhů.

Stěhovací popruhy vždy zakoupíte v balení po 2 kusech. Jestliže se navíc rozhodnete pro ramenný systém, očekávejte v balení ještě tyto dva úchopy. Rovněž obdržíte návod, jak s popruhy nakládat, správně stěhovat a na co si dát pozor.

Barva stěhovacích popruhů

Chcete-li stěhovat, většinou vám nejde o barvu popruhů, ale o jejich funkčnost. Nicméně aby dnešní informace byli kompletní, chceme vás upozornit na možnost vybrat si mezi černými či oranžovými. Ty oranžové jsou mnohem lépe viditelné, ale na funkčnosti to ničemu nepřidá.

Nejznámější značky

Sledovat značku u stěhovacích popruhů není nijak důležité. Víc by vás mělo zajímat, z čeho jsou popruhy vyrobené, jaká je jejich nosnost, případná šíře a zda jsou i s ramenných úchopem. Nicméně mezi známé značky je možné zařadit například: Shoulder dolly, LUX či 4L. Jinak je samozřejmě pořídíte v jakémkoliv hobby marketu.

Stěhovací popruhy
Stěhovací popruhy - 2 ks

Cena

Pořídit si stěhovací popruhy není nic drahého, jen budete potřebovat svoji vlastní sílu. Rozhodně mnohem víc zaplatíte za stěhovací službu. Cena popruhů bude různá, ale rozhodně neplatí čím dražší tím lepší, protože můžete narazit i na takové popruhy, jejichž cena je 8 000 Kč a když je porovnáte s ostatními modely, zjistíte, že nejsou v ničem speciální.

Cena do 300 Kč

Nejlevnější stěhovací popruhy do 300 Kč jsou jen samotné popruhy bez ramenního systému. K dispozici máte lana, jejichž délka je přibližně 2,5 metru a šířka 5 cm. Hodí se tedy spíše pro menší a pevný nábytek. S těmito stěhovacími popruhy pak uzvednete předmět s maximální nosností až do 110 kg.

Cena od 300 Kč do 1 500 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte popruhy uvedené i v předchozí kategorii, rovněž delší stěhovací lana ale i širší, kdy jejich rozměr bude kolem 12 cm, čímž se zvyšuje i nosnost až do 250 kg. Zakoupit můžete i samotný ramenní systém, na který následně přiděláte za pomoci kovové spony stěhovací popruhy.

Stěhovací popruhy na tělo
Stěhovací kříže a stěhovací popruh šíře 80 mm, délka 9 m

Cena nad 1 500 Kč

Nejdražší stěhovací popruhy se prodávají v balení, tedy nepořídíte jen popruhy nebo jenom úchop, ale vše dostanete v balení – 2 stěhovací popruhy, 2 ramenní systémy a návod k použití. Nosnost těchto popruhů, se pak vyšplhá až na 360 kg.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat stěhovací popruhy?

Pokud budete popruhy používat častěji, budou pro Vás vhodnější stěhovací popruhy s úchopem na ramena. Zaměřte se i na nosnost, ta je u kvalitních popruhů až 400 kg.

Na co si dát pozor?

Jakmile si u stěhovacích popruhů všimnete jakéhokoliv poškození, ihned je vyřaďte. Nejenže klesá jejich nosnost, ale mohli by se vám kdykoliv a kdekoliv roztrhnout a stěhovací nábytek poškodit.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku stěhovacích popruhů