Nejlepší reflexní popruhy 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
X-BELT žluté reflexní popruhy na oblečení, reflexní kšandy npro motorkáře

Jak vybrat reflexní popruhy

Při nákupu reflexních popruhů byste měli zvážit následující kritéria:

  • Materiál: Zvolte odolný a kvalitní materiál, který zaručí dlouhou životnost popruhu a zároveň nabídne dobré reflexní vlastnosti.
  • Viditelnost: Ujistěte se, že popruh má vysokou míru odrazivosti, ideálně přesahuje standardní požadavky, aby byl uživatel dobře vidět ve špatných světelných podmínkách.
  • Pohodlí: Popruh by měl být pohodlný na nošení, neměl by překážet při pohybu a měl by být nastavitelný pro různé velikosti těla.
  • Bezpečnostní standardy: Produkt by měl splňovat platné bezpečnostní normy a měl by být schválený relevantními orgány.
  • Využití: Zvažte účel, pro který popruh kupujete, či to bude pro sport, práci, nebo jen pro větší bezpečnost při večerním procházení.
  • Udržitelnost a čištění: Vyberte popruhy, které jsou snadno čistitelné a nevyžadují složitou údržbu.

Reflexní popruhy - náš výběr

X-BELT žluté reflexní popruhy na oblečení, reflexní kšandy npro motorkáře
Výrobce: LAMPA
Zobrazit více
Reflexní popruhy X-BELT jsou vyrobeny z 100% polyesteru a nabízejí modifikovatelnou délku pro osobní přizpůsobení. Systém čtyř kovových spon zajišťuje uchycení k oděvu. Výrobek je doplněn nažehlovací reflexní páskou a splňuje normu EN 13356, což značí shodu s předpisy pro osobní ochranné prostředky.
Zobrazit méně
Cappa Racing Popruhy
přečíst recenzi
Zobrazit více
Produkt Cappa Racing představuje reflexní popruhy oranžové barvy ve tvaru kříže využívající odolný reflexní materiál. Jsou určené k zvýšení viditelnosti, zejména při jízdě na motocyklu nebo kole. Popruhy nabízí univerzální prostavitelnou velikost a jsou opatřeny nastavitelnou šířkou a délkou s přezkovým zapínáním.
Zobrazit méně
KELLYS Bezpečnostní popruhy MOONLIGHT
přečíst recenzi
Výrobce: KELLYS
Zobrazit více
Bezpečnostní popruhy KELLYS MOONLIGHT jsou vyrobeny z reflexního materiálu 3M Scotchlite a splňují normu EN 13356. Mají univerzální velikost a lze je upravit ve v rozmezí obvodu pasu 80 - 130 cm. Jsou určeny pro cyklistiku či motorkářství a již byly testovány TÜV v Německu.
Zobrazit méně
Richa SAFETY BELT VEST žlutá
Výrobce: Richa
Zobrazit více
Reflexní vesta Richa SAFETY BELT je zhotovena ze 100% polyesteru, nabízí neonový materiál doplněný o reflexní pruhy. Design umožňuje její lehké a rychlé nasazení s pomocí spony a je charakteristický nízkou hmotností a prodyšností.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Reflexní popruhy

Jak vybrat reflexní popruhy

Proč je používání reflexních popruhů důležité

Používání reflexních popruhů je důležité pro zvýšení bezpečnosti ve špatně osvětlených nebo tmavých oblastech. Tato pomůcka zásadně zvyšuje viditelnost člověka, a tím snižuje riziko nebezpečných situací, jako jsou dopravní nehody. Reflexní materiály odrážejí světlo zpět k zdroji, což upozorní okolní řidiče nebo jiné osoby již z větší vzdálenosti. Reflexní popruhy jsou tedy nezbytné pro běžce, cyklisty, motorkáře, pracovníky vykonávající práci venku a také pro děti cestující do školy za šera nebo tmy.

Kde všude lze reflexní popruhy používat

Reflexní popruhy lze používat v mnoha situacích. Jsou významným doplňkem pro sportovce, zejména běžce a cyklisty, kteří tráví čas aktivní pohybem v ranních nebo večerních hodinách. Dále jsou vhodné pro motocyklisty a chodce, kteří se pohybují po silnicích za snížené viditelnosti. Pracovníci v exponovaných profesích, jako jsou stavební dělníci či silniční pracovníci, mají z popruhů prospěch při zajištění vyšší bezpečnosti při práci. Rovněž děti cestující do školy v ranních nebo odpoledních hodinách mají z reflexních popruhů užitek, neboť zvyšují jejich viditelnost pro řidiče.

Které faktory ovlivňují odrazivost reflexních popruhů

Odrazivost reflexních popruhů je ovlivněna především kvalitou použitého reflexního materiálu. Vysoce kvalitní reflexní materiály obsahují mikroprismata nebo skleněné mikrokuličky, které efektivně odrážejí světlo. Dalším důležitým faktorem je celková plocha reflexního materiálu na popruhu – větší plocha znamená lepší vizibilitu. Kromě materiálu a velikosti plochy hraje roli také úhel, pod kterým na popruhy světlo dopadá, a čistota popruhů, neboť znečištění může snížit odrazivé vlastnosti.

Jak se starat o reflexní popruhy, aby si zachovaly své vlastnosti

Reflexní popruhy
X-BELT žluté reflexní popruhy na oblečení, reflexní kšandy npro motorkáře

Abyste zajistili, že vaše reflexní popruhy si zachovají své vlastnosti, je důležité je pravidelně čistit podle doporučení výrobce. Většina popruhů může být čištěna vlhkým hadříkem a mírným čisticím prostředkem. Měli byste se vyhnout použití abrasivních čisticích prostředků nebo bělidel, které by mohly poškodit reflexní povrch. Po čištění popruhů je důležité nechat je řádně vyschnout. Vyvarujte se také umístění popruhů na přímé slunce na delší dobu, protože UV záření může poškodit reflexní vlastnosti materiálu.

Jak často je třeba reflexní popruhy vyměňovat

Reflexní popruhy by měly být vyměněny, pokud si již neplní svou funkci odrazivosti, což může být způsobeno opotřebením nebo poškozením materiálu. Při běžném užívání a pravidelné údržbě by ale měly vydržet několik let. Bezpečnost při používání je priorita, proto dbejte na pravidelnou kontrolu stavu vašich reflexních popruhů a v případě poškození nebo opotřebení materiálu neprodleně přikročte k výměně za nové.

Zobrazit kompletní nabídku Reflexní popruhy