Nejlepší strojky na kočky 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Wahl KM 10 1261-0470 stříhací strojek
94 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat strojek na kočky

Při výběru strojku na kočky je důležité zohlednit několik klíčových kritérií, která zaručí, že si vyberete ten správný produkt pro vašeho kočičího mazlíčka:

  • Kvalita střihu: Vyberte strojek, který poskytne hladký a rovnoměrný střih bez zatahování srsti.
  • Hlučnost a vibrace: Některé kočky jsou na hluk a vibrace citlivější, proto by měl být strojek co nejtišší a s minimálními vibracemi.
  • Nastavitelnost střihu: Strojek by měl mít možnost nastavení délky střihu, aby se přizpůsobil různým typům srsti a potřebám vaší kočky.
  • Manipulace a ergonomie: Strojek by měl být lehký a pohodlný na držení i při delším stříhání.
  • Napájení: Rozhodněte se, zda preferujete strojek na baterie, akumulátor, nebo s kabelem.
  • Údržba: Zvažte, jak snadno je možné strojek čistit a jakým způsobem se musí měnit nebo brousit čepele.
  • Cena: Vyhodnoťte poměr ceny a kvality strojku, abyste nalezli nejlepší možnost v rámci svého rozpočtu.

Strojek na kočky - náš výběr

Wahl KM 10 1261-0470 stříhací strojek
přečíst recenzi
Výrobce: Wahl
Typ hlavice: výklopná
Počet rychlostí: 2
Zobrazit více
Stříhací strojek na zvířecí srst Wahl KM 10 1261-0470 je vybaven výkonným dvourychlostním motorem bez vibrací s životností přes 10 000 hodin. Disponuje výměnným systémem stříhacích hlavic, šířkou hlavice 48 mm a stříhací hlavicí WAHL Ultimate Competition, která stříhá 2,5x rychleji. Hmotnost strojku je 350 g a má kabel dlouhý 4,2 m. Příslušenství zahrnuje čistící štěteček, olej a úložnou brašnu.
Zobrazit méně
zoofari ZTSK 800 A1 Aku střihací strojek
přečíst recenzi
Zobrazit více
Střihací strojek Zoofari ZTSK 800 A1, vybavený střihací jednotkou s titanovým povrchem a keramickými čeplemi, disponuje LED displejem a 5úrovňovou regulací délky střihu od 0,8 do 2,0 mm. Součástí je 6 nástavců (3-18 mm) a přídavný zastřihovač pro menší zvířata. Přístroj s Li-Ion baterií 800 mAh nabíjí 90 minut a má 60 minut provozu.
Zobrazit méně
Moser Max50 Střihací strojek
přečíst recenzi
Výrobce: Moser
Určeno pro: psy
Systém napájení: síťové
Typ hlavice: výklopná
Délka kabelu: 3 m
Zobrazit více
Střihací strojek na psy MOSER Max 50 má systém výměnných hlavic vyrobených z kvalitního materiálu. Motor je silný a nepřenáší vibrace. Jde o tichý strojek s ergonomickým tvarem a protiskluzovou rukojetí. Jeho síťový kabel měří 3 metry. Údržba je jednoduchá, životnost dlouhá. Hlavice lze snadno odstranit.
Zobrazit méně
PetKit 2v1 Stříhací strojek
přečíst recenzi
Výrobce: PetKit
Zobrazit více
Stříhací strojek PetKit 2v1 je určen pro domácí zvířata, vybavený 3,2 cm a 1 cm širokými čepelemi. Pracuje s hlučností do 45 dB a má akumulátor s výdrží 60-90 minut po 4-5 hodinách nabíjení. Je odolný proti vodě dle normy IPX7, součástí balení jsou hřebenové nástavce a čistící kartáček.
Zobrazit méně
Verk 19311 Stříhací strojek
Výrobce: Verk
Zobrazit více
Verk 19311 je elektrický strojek na stříhání srsti domácích mazlíčků s keramicko-ocelovými čepelemi a šířkou čepele 4 cm. Umožňuje nastavení délky řezu od 0,8 do 12 mm pomocí 4 nástavců a 5 stupňů nastavení. Bezdrátový provoz poskytuje dobu chodu 60 minut po 5-6 hodinách nabíjení.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Strojek na kočky

Jak vybrat strojek na kočky

Jak často používat strojek na kočky

Používání strojku na kočky by mělo odpovídat potřebám vašeho mazlíčka, co se týče druhu srsti a rychlosti jejího růstu. U domácích mazlíčků s hustou srstí může být nutné stříhání jednou za pár měsíců, aby se předešlo zacuchání a udrželo jejich kožíšek v dobřem stavu. U koček s delší srstí nebo v případě, že si Vaše kočka ráda lézá ven a vrací se často špinavá, může být potřeba stříhání častější. Důležité je sledovat stav srsti a reagovat na změny, například před nástupem teplého počasí kočky často líp snášejí kratší srst.

Může být stříhání kočky strojkem nebezpečné

Stříhání kočky strojkem může být nebezpečné, pokud se neprovádí správně a opatrně. Je důležité dbát na to, aby nebyla stažena kůže kočky, která je velmi tenká a snadno se může zranit. Při stříhání je nutné vyvarovat se rychlých a nekontrolovaných pohybů a mít k dispozici strojek s vhodnými nástavci, které zamezují příliš hlubokému střihu. Také byste měli vždy sledovat reakce své kočky a při prvních známkách stresu nebo nepohodlí stříhání ukončit.

Je lepší použít strojek na kočky s kabelem, nebo akumulátorový

Volba mezi strojkem s kabelem a akumulátorovým strojkem závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích. Strojek s kabelem poskytuje konstantní napájení a nemusíte se obávat o vybití baterie během stříhání, ale může být omezená vaše pohyblivost a dosah. Na druhé straně akumulátorové strojky nabízí větší flexibilitu a pohodlí, protože nejste omezeni délkou kabelu, ale je třeba brát v úvahu dobu provozu na jedno nabití a pravidelné dobíjení.

Jak udržet strojek na kočky v dobrém stavu

Strojek na kočky
Wahl KM 10 1261-0470 stříhací strojek

Udržení strojku na kočky v dobrém stavu je klíčové pro jeho dlouhodobé a efektivní používání. Po každém stříhání je potřeba strojek řádně vyčistit od zbývající srsti a případných nečistot. Čepele by měly být pravidelně ošetřeny speciálním olejem, aby zůstaly ostré a pro zajištění jejich dlouhé životnosti. U některých modelů je třeba čepele po určité době používání vyměnit nebo nabrousit, abyste udrželi kvalitu střihu.

Jak zjistit, že je čas strojek na kočky vyměnit

Většinou je čas na výměnu strojku na kočky, když si všimnete, že stříhání již není tak efektivní jako dříve, i když jsou čepele čisté a dobře ošetřené. Dalším indikátorem může být, že strojek začíná být více hlučný, vibrace se zvýšily nebo strojek přestává správně fungovat. Také pokud si všimnete, že jsou čepele otupělé a již je nelze nabrousit nebo pokud se kočka během stříhání začne chovat neklidně kvůli nepohodlí způsobeného strojkem, je to jasný signál, že je čas strojek vyměnit.

Zobrazit kompletní nabídku Strojek na kočky