15 nejlepších struhadel na parmazán 2023

Pro rychlé dokončení pokrmů.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Börner V-kráječ V1 ClassicLine Starter Set Barva: Bílá
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat struhadlo na parmazán

  • Struhadlo na parmazán dokáže velmi jemně nastrouhat parmazán, a to například přímo na již připravený pokrm.
  • Existují nejen klasická struhadla na parmazán, ale též rotační, které výrazně usnadňují přípravu nastrouhaného sýra.
  • Tvarově jsou nejoblíbenější struhadla na parmazán s praktickým držákem.

Struhadlo na parmazán - náš výběr

Ruční struhadla na parmazán

Struhadla na parmazán s miskou

Zobrazit kompletní nabídku struhadel na parmazán

Jak vybrat struhadlo na parmazán

Využití v kuchyni

Struhadlo na parmazán je praktický doplněk do každé kuchyně, pomocí kterého nastrouháte svůj oblíbený druh sýra, a to klidně přímo na váš pokrm. Jak už to u struhadel bývá, vybírat můžete z různých variant. Některé potěší spíše konzervativněji smýšlející uživatele, existují však i typy moderní, které jsou vhodné do domácností, kde struhadlo na parmazán využije takřka každý člen dané domácnosti.

Druhy

V případě struhadel na parmazán se můžete spolehnout na to, že existuje několik typů. Buď lze využívat vcelku tradiční víceúčelová struhadla, případně sáhnout přímo po konkrétním typu, který je primárně určený pro strouhání parmazánu.

Struhadlo na parmazán
Börner V-kráječ V1 ClassicLine Starter Set Barva: Bílá

Klasické struhadlo

Parmazán lze strouhat v zásadě na jakémkoliv struhadle s různou plochou na strouhání. Vždy záleží jen na tom, zda vám výsledně nastrouhaný parmazán bude vyhovovat. Výhodou těchto typů je, že je využijete nejen na strouhání parmazánu. Vybírat lze například i z typů struhadel, která mají více stran, a tedy i více odlišných ploch na strouhání.

Struhadla s rukojetí

Pokud však hledáte výhradně struhadlo na parmazán, jistě se mnohým z vás vybaví přímo struhadla na tuto činnost zaměřené. Má menší plochu na strouhání a delší držák. To vše proto, abyste mohli struhadlo pohodlně držet a plocha na strouhání mohla být nad vaším pokrmem, na který si chcete parmazán nastrouhat. Struhadla s rukojetí jsou pohodlná a nejsou nijak velká, tudíž se velmi dobře skladují a jsou ihned po ruce.

Rotační struhadlo

Poslední typ obsáhne moderní modely struhadel na parmazán. Ta totiž nabízí jistý uživatelský komfort, kdy se například při strouhání parmazánu vůbec nezašpiníte. Obecně jde o větší zařízení, které má v sobě pomyslný zásobník na parmazán. V klidu si tak vše připravíte předem. Hned vedle zásobníku je pak válcové struhadlo, o jehož pohon se stará klička, kterou uživatel točí. Celé zařízení pohodlně držíte a otáčením kličky dochází k postupnému strouhání parmazánu, který je v zásobníku. Výhodou je nejen kýžená čistota, kdy při konzumaci jídla nepřijdete při strouhání parmazánu do přímého kontaktu, ale také onen zásobník, kdy si potřebnou porci parmazánu nastrouhá u jídelního stolu zcela každý.

Ruční struhadla na parmazán
Struhadlo na parmazán LEIFHEIT
Druhy struhadel na parmazán vlastnosti    
klasická struhadla odolné materiály, cenová dostupnost, víceúčelové využití    
struhadla s rukojetí klasický vzhled, snadné strouhání přímo na pokrm    
rotační struhadlo snadné dávkování, velký zásobník, ovládání pomocí točením kličky  

Materiály

Struhadla na parmazán jsou dnes vyrobena z poměrně odolných materiálů.

  • Základní typy bývají celé kovové, kdy je nasazena nereznoucí ocel. U té si můžete být jisti, že je odolná a takřka věčná.
  • Další modely mohou mít například rukojeť ze dřeva, případně i plastu.
  • Rotační typy s válcovým struhadlem a zásobníkem bývají z odolných plastů, aby byly lehké a přitom vydržely pravidelné používání.

Hlavní výhody

Klasická struhadla nic zvláštního nepřináší. Rotační struhadlo na parmazán se zásobníkem však již ano. Můžete si být jisti, že nemusíte veškerý parmazán naráz spotřebovat. Klidně jej lze ponechat v zásobníku a uložit do lednice na další dny společně s celým struhadlem. Díky uzavřenému zásobníku se také nestane, že by váš oblíbený parmazán okoral, naopak zůstane nadále stále čerstvý.

Struhadla na parmazán s miskou
Butlers GOURMET Struhadlo na parmazán

Víte, že…?

Při častém strouhání parmazánu rozhodně zvažte příruční rotační struhadlo na parmazán, které přináší nejen snadnou obsluhu, ale také zásobník, díky kterému můžete nespotřebovaný parmazán snadno uschovat do ledničky.

Ceny

Struhadla na parmazán vycházejí cenově velmi dostupné, respektive samozřejmě záleží, jaký konkrétní typ zvolíte.

  • Pokud půjde o struhadlo, na kterém lze strouhat i jiné věci, začínají ceny již zhruba od 100 Kč.
  • Stylová struhadla s dlouhou rukojetí určená na parmazán pořídíte za přibližně 250 Kč, cena se odvíjí od jejich velikosti.
  • V případě rotačního struhadla na parmazán se zásobníkem se ceny pohybuje zhruba od 350 Kč, avšak vyšší investice se vám vrátí s řadou výhod.
Struhadlo na parmazán
HENDI 226827 elektrické struhadlo na sýr, parmazán

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na parmazán?

Struhadlo na parmazán může mít několik podob a záleží, jaká vám vyhovuje. Pokud si potrpíte na styl, volte elegantní nerezová struhadla na parmazán s delším držadlem. Naopak jste.li velmi nároční, zřejmě vám bude vyhovovat větší rotační struhadlo se zásobníkem a možností dávkovat vše dle aktuální potřeby.

V čem je výhoda struhadla na parmazán se zásobníkem?

Struhadlo na parmazán se zásobníkem přináší výhodu všem uživatelům. Můžete vždy naplnit celý zásobník a nestane, že by parmazán došel během konzumace jídla. Případný zbytek parmazánu můžete uchovat přímo v zásobníku struhadla, což se hodí.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku struhadel na parmazán