Těhotenský polštář

Pro klidný a zdravý spánek nastávajících maminek.

ca. 2 000 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 2 900 CZK
ca. 600 CZK
ca. 900 CZK

Jak vybrat těhotenský polštář

Kojící polštář se oproti běžnému polštáři liší tvarem a velikostí. Tento polštář je velice příjemnou relaxační pomůckou, která vám pomůže zaujmout v posteli pohodlnou polohu při spánku a odpočinku. Zejména v posledních měsících těhotenství bývá i obyčejné ležení nepohodlné kvůli velikosti bříška a také silnějším pohybům miminka.

Využití

Polštář by měl nastávající mamince zajistit pohodlné ležení na boku. Díky svému tvaru a velikosti nabídne oporu dolních končetin, zejména v oblastí kolen a kotníků. Pánev, která se ke konci těhotenství uvolňuje a připravuje na porod, má díky této poloze možnost trochu si ulevit, to znamená mít nohy trochu od sebe. Tím se zmírňuje tlak na kyčelní klouby.

Správný polštář podepře hlavu a zároveň zvýší polohu kyčlí. Uvede klouby do roviny vzhledem k horní části těla a vytvoří pevnou oporu pro záda. Tomuto účelu nejlépe odpovídá tvar písmene C.

Tvarovatelný
Träumeland kojící polštář elastický Kreise mint
ca. 2 000 CZK
Aktuálni cena

Takový tvar polštáře je vhodný nejen pro těhotné ženy, ale i pro všechny osoby, které trpí bolestmi zad, jsou po úrazu, nebo dlouhodobě ležící.

Kdy pomůže

Mnoho těhotných maminek má právě ke konci těhotenství problémy s bolestmi kyčelních kloubů, které řeší tak, že si nohy podkládá několika obyčejnými polštáři, které jsou ale nestabilní a tolik potřebné pohodlí nenabídnou. Ve své podstatě polštář supluje peřinu, kterou si nastávající maminky zmuchlají a vloží si ji mezi nohy.

  • polštář poskytuje ideální oporu páteři a celému tělu. Během spánku udržuje maminku v bezpečné pozici na levém boku
  • lze ho použít při relaxaci s oporou bříška. Hlava a bedra zůstávají v rovině
  • podporuje kojení v leže s oporou hlavy a beder, například po porodu císařským řezem
  • konstrukce polštáře umožňuje jeho stočení a využití ke kojení v několika pozicích: s oporou zad, v sedu po nástřihu, s oporou po císařském řezu
Úzky
KHC Těhotenský a kojící polštář Zuzanka bílá srdce na červené č.10
ca. 1 100 CZK
Aktuálni cena

Jak pomoci bolavým kyčlím

Bolest kyčlí se zhoršuje po dlouhém stání na jednom místě, sezení, objevit se může i při chůzi. Hledání úlevové polohy má pak za následek, že se bolest přenese jinam, anebo dojde ke vzniku obtíží z přetížení v jiné oblasti. Tato bolest se s postupujícím těhotenstvím zhoršuje.

Ke konci těhotenství se může objevit bolest kyčlí spojená s bolestmi stydké spony, která vniká tíhou a tlakem dělohy. Bolest může způsobit i naléhání hlavičky dítěte na pánevní dno.

Základem jak bolesti předejít, nebo ji alespoň zmírnit, je správné držení těla. Správný postoj v těhotenství by neměl mít propnutá kolena, nohy by měly být vždy roztaženy na šířku ramen a váhy by měla být rovnoměrně rozložena mezi špičky a paty. Dále jsou pak důležité cviky proti bolesti kyčlí.

Oblíbený
CANDIDE kojící polštář multirelax Air modrý
ca. 2 900 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Za bolestí kyčlí v těhotenství může povolení svalů i vazů páteře, které jsou způsobeny hormonálními změnami. V tomto období totiž dochází k velkému vyplavování estrogenu a progesteronu. Uvolnění vazů a svalů má za cíl usnadnění průchodu miminka porodními cestami.

Náplň

Těhotenské polštáře by měl mít terapeutický účinek, aby pomáhal odbourat bolesti zad. Jeho struktura musí být proto pevná a výplň stálá. Nejvhodnější jsou proto polštáře plněné dutým vláknem, které si uchovává svou pevnost.

Materiál Využití
Duté vlákno PES Materiál ve tvaru vloček, které zajistí, že si polštář i po vyprání ponechá tvar a vzdušnost
  Duté vlákno vytváří nevhodné prostředí pro roztoče, nešustí a přizpůsobuje se tvaru těla
EPS kuličky Vhodná velikost kuliček je 3 – 5 mm, tím je zajištěno snadné přelévání dle potřeby
  Materiál jemně šustí, kuličky se časem slehávají cca o 10%

Další využití

Výhodou některých těhotenských polštářů je jejich využití ke kojení. Těhotenské polštáře umožňují díky své velikosti zejména kojení v leže, v případě, že chcete u kojení sedět, měl by jít kojící polštář tvarovat, aby bylo kojení pohodlné. V případě, že to polštář umožňuje, přináší oporu mamince při kojení, umožní uvolnit ramena a šíji a odlehčí páteři.

Unversální
NEW BABY Univerzální kojící polštář ve tvaru C Medvídci šedý
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Výrobci

Dnešní trh nabízí celou řadu těhotenských a kojících polštářů. Při výběru vhodného výrobku se zajímejte zejména o kvalitní provedení výrobku. Je lepší polštář vybírat u prověřených výrobců a raději za něj připlatit, než koupit nekvalitní model, který může být nebezpečný zejména pro miminko.

Polštář by měl být naplněn kvalitní náplní, výhodou je, pokud ho lze rozepnout a náplň přidávat nebo ubírat. Kvalitní polštář by měl jít vyprat celý, nebo být alespoň opatřen pratelným potahem. Těhotenský polštář budete chtít pravděpodobně používat i při kojení nebo polohování miminka, musí být tedy kvalitně ušit, aby nedošlo k jeho roztržení. V tomto případě by se mohla náplň vysypat a miminko by ji mohlo vdechnout.

Motherhood

Mezi přední výrobky na trhu patří polštáře Matherhood. Vybírat můžete mezi několika typy. Cena polštářů se pohybuje v rozmezí 1 100 – 1 600 Kč. Všechny typy mají tvar písmene C, rozdíl mezi jednotlivými polštáři je v použití materiálu. Nejlevnější varianta má povlečení z hladké bavlny, nejdražší pak povlečením připomínající semiš. Všechny typy jsou plněny dutým vláknem, nejdražší typ má až o 20% více náplně. Výrobky Matherhood jsou certifikované jako zdravotní pomůcky, máte proto jistotu, že poskytují terapeutický účinek a ne jen relaxační.

Pohodlný
Ceba Kojící polštář Cebuška Duo Láska
ca. 900 CZK
Aktuálni cena

Matýsek

Matýsek je další označení univerzálních těhotenských a kojících polštářů. S touto českou značkou si vystačíte s jedním typem polštáře, který využijete v těhotenství, bude praktickou pomůckou při kojení a poslouží i jako zábrana při polohování miminka.

Všechny tyto náležitosti splňuje polštář s označením MAXI. Má tvar podkovy a je dlouhý 205 cm. Je vyráběn ve více jak 50 druhů materiálového i barevného provedení. Volit můžete i druh výplně, polštář je naplněn dutým vláknem nebo EPS kuličkami.

Cena polštáře je cca 1 100 Kč.

Milkie

Milkie je česká rodinná firma, která nabízí luxusní těhotenské polštáře. Jsou speciální v používání náplně. Její polštáře jsou plněny extra kvalitním rounem z dutého vlákna, které je antiseptické, vzdušné a krásně měkké. Polštáře mají originální tvar a jsou vhodné při těhotenství a díky správnému natvarování vám poslouží i jako kojící polštář.

Vybírat můžete mezi dvěma typy. První je prodloužený polštář, který tvarem připomíná hokejku, cena polštáře se pohybuje kolem 2 000 Kč. Druhý polštář připomíná tvarem písmeno U, je ale různě tvarovaný a tím umožňuje volit z více různých relaxačních poloh. Cena se pohybuje kolem 2 200 Kč.

Dalšími výrobci těchto polštářů jsou značky CEBA, LULANDO, Medela, vidaXL a další. Cena různých druhů se pohybuje podle velikosti a provedení kolem 700 – 2 500 Kč.

Jméno
Tvarovatelný
Úzky
Oblíbený
Unversální
Pohodlný
Image
Produkt
Träumeland kojící polštář elastický Kreise mint
KHC Těhotenský a kojící polštář Zuzanka bílá srdce na červené č.10
CANDIDE kojící polštář multirelax Air modrý
NEW BABY Univerzální kojící polštář ve tvaru C Medvídci šedý
Ceba Kojící polštář Cebuška Duo Láska
Výrobce
Träumeland
Candide
NEW BABY
Ceba Baby
Výplň
líná pěna
duté vlákno
duté vlákno
EPS mikroperly
Cena ca. 2 000 CZK ca. 1 100 CZK ca. 2 900 CZK ca. 600 CZK ca. 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena